Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Przycinanie i kopcenie na 1 biegu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=80273)

wojcimierz 21-04-17 22:23

Przycinanie i kopcenie na 1 biegu
 
Siemka,
Mam taki problem w swojej foczce, otóż dzieje się coś takiego, że czasem na pierwszym biegu podczas przyspieszania przy około 2 tyś. obrotów silnik jakby się przycina, zupelnie jakby miał już jakąś dziwną odcinkę i wtedy zmieniam na drugi bieg bo widzę że mega się męczy i kopci. Generalnie dzieje się to może raz na dzień, dwa i tylko i wyłącznie na pierwszym biegu. Czy ktoś może spotkał się z czymś takim ?? Coraz bardziej mnie to niepokoi zwłaszcza te dymy które temu towarzyszą. 1.8 TDCI 115km

swiadol 22-04-17 23:17

Witam. Moja foka, co prawda tddi, męczyła się tak kiedy przetarł się wężyk od podciśnienia sterowania zaworem egr i zawór zakleszczył się w pozycji otwartej czyli na dzien dobry dostawał spowrotem spaliny. Wtedy jak ruszałem z parkingu i wrzucałem 2 to przy tej zmianie sie dławił i puszczał brzydkie bąki :) Dławił się do tego stopnia, że drżał i myślałem, że to przeguby siadają. Wężyk naprawiony ale EGR zaślepił mi mechanik i jak ręką odjął. Może warto to sprawdzić. Kosztowało mnie to z zaślepieniem 50zł u mechanika.

wojcimierz 22-04-17 23:21

Kurcze u mnie egr jest zaślepiony. Co prawda wsadziłem mu zaślepkę a samego zaworu nie ruszałem ale skoro jest zaślepiony i problem cały czas występuje to chyba w takim razie to nie będzie to. Chyba, że się mylę ?? Po za tym u mnie wszystko dzieje się podczas ruszania na pierwszym biegu a nie podczas zmiany na dwójkę. U mnie przy zmianie na dwójkę problem ustępuje.

BUMP

żeby była jasność bo może trochę źle to opisałem, dzieje się coś takiego:

Ruszam z jedynki obroty dochodzą do około 2 tyś. i wtedy jest jakaś przycinka tak jakby silnik miał odcinkę i stawia opór. Podczas tego oporu zaczyna dymić i wtedy zmieniam na dwójkę żeby go nie męczyć. Dzieje się tak sporadycznie może raz dziennie albo raz na kilka dni.

swiadol 22-04-17 23:55

No ruszanie z 1, zmiana na 2, to ten moment aczkolwiek bardziej przy puszczaniu sprzęgła niż juz na obrotach. Ale skoro masz EGR zaślepiony to najwyraźniej coś innego. Chyba, że zaślepiałeś go dawno i może zbyt cienką blaszką i się przepaliła. Tak to nie wiem nic więcej :)

bastek016 27-04-17 13:18

Czy auto nie straciło dynamiki ? Na 90 % turbo się zacina w zmiennej geometrii

wojcimierz 27-04-17 13:47

Na co dzień wydaje mi się, że nie. W lutym byłem na hamowni i mocy nie stracił, a jedynie słabo przyspieszał ale było to spowodowane nieszczelnym przewodem podciśnienia, który steruje zaworem w turbo. Wykresy z hamowni są w moim temacie, link do tematu jest w podpisie. Uszczelniłem wtedy przewód, a tydzień temu wymieniłem na nowy dla świętego spokoju żeby wyeliminować go z podejrzeń.

Jak sprawdzić czy zmienna geometria się zacina ?? Przy wymianie przewodu podciśnienia testowałem czy sztanga przy turbo się rusza. Wszystko wyglądało ok aczkolwiek ciężko mi powiedzieć czy ruszała się w pełnym zakresie bo nie mam porównania. Po weekendzie spróbuje jej dmuchnąć kompresorem w wężyk żeby ewentualnie się rozruszała jeżeli by nie działała w całym zakresie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi