Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   ESA System Antykorozyjny ?? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=27903)

scotti 16-06-09 08:42

ESA System Antykorozyjny ??
 
Może ma ktoś coś takiego. Czy to działa.

Do zakupienia na allegro

link do allegro --->ESA

FajaR 16-06-09 09:32

Zabezpieczenie powinno tak działać jak opisują sprzedający ale te taniutkie gówienka z różnych powodów się kompletnie nie sprawdzają. Kilka lat temu gorący temat na wielu forach moto, Google wie wszystko, masz choćby TUTAJ [dziadek] ;)

XymoX 16-06-09 10:30

myślę, że przy tej cenie warto spróbować

tylko ciekawe czy cały czas pracujące "urządzenie" nie rozładuje akumulatora po kilkudniowym postoju ....

przem1987 01-03-10 19:48

czas na wykopanie dinozaura. po przeczytaniu wielu korzystnych opinii na temat tego urzadzenia postanowiłem sprawdzic je osobiscie. dotarła juz paczuszka do mnie i jutro bedzie montaz. po czasie napisze jak naprawde ono dziala. dodam ze wlasnie jestem po zakonserwowaniu nadwozia. wszystkie ogniwa rdzy na wewnetrznych stronach drzwi i klapy usunalem, polakierowałem i zakonserwowalem. teraz zamontuje esa. zrobie tez malutkie zadrapanie kontrolne

niko123 12-03-10 20:25

Jak testy, działa to ?

przem1987 14-03-10 21:13

Cytat:

Napisał niko123 (Post 423908)
Jak testy, działa to ?

2 marca zamontowałem, dzis jest 14 i musze przyznac ze działa!!! i to nie tylko w miejscach montazu. nad szyba w tylnych drzwiach od kierowcy zaczelo mi odchodzic fabryczne uszczelnienie i pojawil sie delikatny nalot rudej. Nie zdazylem jeszcze sie za to zabrac wiec po zamontowaniu esa postanowilem nalot rdzy zetrzec szczotka druciana do swiecacej blachy. Jezdze tak juz prawie dwa tygodnie a blacha dalej swieci jakbym dopiero to zrobil!!! zobaczymy co bedzie dalej. Ostatnio caly czas pada snieg z deszczem. Zaskakuje mnie to urzadzonko

przem1987 08-04-10 23:30

ESA system antykorozyjny.
 
postanowilem zalozycnowy temat opisac swoje doswiadczenia.
esa zamontowalem 2 marca i w 3 miejscach kontrolnych rdza sie nie pojawila. blacha jest tak czysta jakbym ja wlasnie oszlifowal. miejsca te byly dodatkowo narazone na rdze(np.rant drzwi).
mysle tez ze nie ma co debatowac ze to jest bajka, kolejny magnetyzer i itp. takie rozwiazanie jest powszechnie stosowane. wczoraj zauwazylem ze u ojca w oplu astrze h to rozwiazanie jest fabrycznie stosowane! sztabka cynkowa ma juz spore nalecialosci.

krzys_jg 08-04-10 23:54

Bardzo scepytycznie podchodzę do tego typu wynalazków, słyszałem wiele skrajnych opinii, sporo osób mówiło, że naprawdę to działa, tylko czy to nie byli sprzedawcy:). Osobiście jednak nie miałem okazji przestestować. Używa ktoś może tego ustrojstwa? Podobno to stosowane jest m.in. w statkach, nawet w poldkach i niektórych autach kiedyś też bywało, ale czy tam działało to nie wiem:)
Po tych wszystkich magnetyzerach i innych magicznych cudach, musiałbym się na własnej skórze przekonać o działaniu tego urządzenia.

Aurox 09-04-10 07:39

Takie systemy są stosowane w przemyśle stoczniowym i tam ma to sens, bo elektrody są stale zanurzone w wodzie. Co do stosowania w aucie to jakoś średnio mi się wydaje.
TUTAJ ktoś robił testy tego ustrojstwa.

kaztob 09-04-10 09:11

Cytat:

Napisał krzys_jg (Post 433443)
Bardzo scepytycznie podchodzę do tego typu wynalazków, słyszałem wiele skrajnych opinii, sporo osób mówiło, że naprawdę to działa, tylko czy to nie byli sprzedawcy:). Osobiście jednak nie miałem okazji przestestować. Używa ktoś może tego ustrojstwa? Podobno to stosowane jest m.in. w statkach, nawet w poldkach i niektórych autach kiedyś też bywało, ale czy tam działało to nie wiem:)
Po tych wszystkich magnetyzerach i innych magicznych cudach, musiałbym się na własnej skórze przekonać o działaniu tego urządzenia.

Nie wiem czy o to chodzi ale mój ojciec kupując nowego poloneza caro w 1995r jako wyposażenie dodatkowe dokupił jakiś elektroniczny system antykorozyjny za chyba około 500zl. Wewnątrz komory silnika po obydwu stronach na błotnikach FSO przymocowało plastikowe puszeczki wielkości mniej więcej paczki papierosów z okablowaniem na których cały czas migała dioda, nie wiem co jest w środku tego plastiku ale mogę napisać tyle, że do tej pory na karoserii nie ma rdzy, nawet w miejscach gdzie lakier odprysł od kamyków nic się nie pojawia i chyba przez to ustrojstwo ojciec dalej jeździ tym polonezem [zlosnik] mówi ze po co ma zmieniać auto jak się za często nie psuje, z lpg jest w miarę ekonomiczny i nie rdzewieje. Może trafił dobry egzemplarz, może duży wpływ ma garażowanie auta ale myślę, że coś w tym jest

przem1987 09-04-10 12:06

Cytat:

Napisał Aurox (Post 433461)
Takie systemy są stosowane w przemyśle stoczniowym i tam ma to sens, bo elektrody są stale zanurzone w wodzie. Co do stosowania w aucie to jakoś średnio mi się wydaje.
TUTAJ ktoś robił testy tego ustrojstwa.

)
dlatego montuje sie to w miejscach odplywu wodz z samochodu (rynnie przy masce)

masza2 09-04-10 14:24

a jakei posiadasz urządzenie...bo mi mojego zżera, i jak go zrobie, to dobrze by było coś takeigo mieć...

pozdrawiam.

przem1987 10-04-10 17:02

Cytat:

Napisał masza2 (Post 433623)
a jakei posiadasz urządzenie...bo mi mojego zżera, i jak go zrobie, to dobrze by było coś takeigo mieć...

pozdrawiam.

esa firmy hyper electronics z allegro

bator90 10-04-10 20:53

A mozna te elektrody zamontować w jakiś bardziej niewidocznych miejscach niż te rynienki? i czy to ochroni dżwi foki przed dalszą korozją?

przem1987 12-04-10 20:49

warunek jest taki ze elektrody musza byc montowane w miejscach gdzie przeplywa woda np. w czasie deszczu. nie znam lepszych miejsc niz te rynienki. poza tym esa ma chronic caly samochod. ja mam wlanie miejsce kontrolne na drzwiach i wlasnie w tym miejscu wciaz blacha wyglada jak nowa

Aurox 13-04-10 17:17

TUTAJ można sobie coś wiecej poczytać na temat tego wynalazku, jak i sensu stosowania go w samochodzie osobowym.

przem1987 13-04-10 19:53

tam wzpowiadaja sie osobz co mialz to w poloneyach i itp. niech napisya Ci co to sprawdyili jak ja. u mnie to dziala rewelacyjnie! a po drugie jezeli tak jak pisza to na tamtym forum, ze jest sens tylko na statkach, to dlaczego np. w ojca astrze III takie cos jest zamontowane fabrycznie?? po co koncerne mialby to montowac? pewnie dlatego ojciec ma gwarancje na perforacje blachy 12 lat!!!

Aurox 14-04-10 07:50

focus też ma 12 lat gwary na blachy

przem1987 14-04-10 18:40

tylko e focusy gnija, bo taka jest prawda a astry nie, zreszta mam doswiadczenie w blacharstwie i lakiernictwie i nie bede dluzej dyskutowal. mysle ze nie ma co dyskutpwac z ludzmi ktprzy tego nie sprawdzili na wlasnej skorze

Kam1l 14-04-10 22:23

Zamiast się bulwersować poprzyj to jakimiś argumentami. Dlaczego miało by działać? Że np ten materiał pochłania całą rdze która powinna wystepować na aucie i przy rurociągach np też są zakopywane podobne urządzonka.
Poczytam w necie i być może zakupie sprawdzić jak to się sprawuje :)

przem1987 15-04-10 10:32

Cytat:

Napisał Kam1l (Post 436001)
Zamiast się bulwersować poprzyj to jakimiś argumentami. Dlaczego miało by działać? Że np ten materiał pochłania całą rdze która powinna wystepować na aucie i przy rurociągach np też są zakopywane podobne urządzonka.
Poczytam w necie i być może zakupie sprawdzić jak to się sprawuje :)

kilka osob juz napisalo ze takie systemy sa uzywane na mostach i itp, ja swoja droga dodwlem ze fabrycznie wyposazone sa w nie astry h, jak kogos to interesuje to sam moze poczytac. mi tylko chodzilo o to zeby pomoc osoba ktore narzekaja na rdze w focusach, a takich jest wiele. U mnie to sie sprawdzilo, powinno sie sprawdzic u innych

Kam1l 13-04-11 01:50

Jakieś nowe wieści odnośnie tego systemu?

kempus 15-04-11 10:53

Mam zamontowany od roku. Je tak bardzo mało prądu, że nawet po kilkudniowym postoju w zimie nie ma problemu z odpaleniem za pierwszym razem. Od momentu założenia brak nalotów rdzy, nawet w zakamarkach, ale nie wiem czy to zasługa tego systemu czy mojego dbania o samochód [greenpeace], a zaznaczam, że wóz stoi non stop pod chmurą. Trzeba jedynie przyłożyć się do montażu i wykonać to zgodnie z instrukcją.

Kam1l 15-04-11 11:26

A gdzie masz to założone? W takim razie zamawiam :D cena spadła to warto wypróbować

pppawelek 09-05-11 17:33

Ja już zamówiłem i zastanawiam się gdzie założyć z tyłu ta elektrode?

Seboludek 10-05-11 17:39

Panowie dajcie jakieś nowe opinie czy to się sprawdza.

tlen2000 10-05-11 21:48

Miałem takie urządzenie założone przez pięć lat. Teoretycznie zgadzam się z założeniami przedstawionymi w opisie, ale niestety na teorii się kończy. Panowie to URZĄDZENIE NIE DZIAŁA.!!! Pic i fotomontaż. Auto jak rdzewiało tak rdzewieje. Rozebrałem je kiedyś z ciekawości i okazało się że jest to wielkie oszustwo polegające na tym że układ który jest tam wsadzony steruje tylko diodą LED która cyklicznie zmienia kolor. imitując jakąś tam pracę.
WIELKIE OSZUSTWO.

Kam1l 10-05-11 22:19

A więc jak się zapatruje gwarancja na to? Chyba mozna zwrócić w takim przypadku albo wejść nawet na droge sadową?

pppawelek 11-05-11 21:05

Tlen2000 nawet mnie nie strasz! Bo własnie jestem po montażu i o mało sie nie rozpłakałem jak musiałem rysy robić do gołej blachy, żeby te sztabki przykręcić! Póki co samochód bezwypadkowy i poza milimetrowymi dziurkami na masce od kamieni to zero rdzy...
Przed zakupem dużo czytałem o tym w internecie i przeważnie Ci co byli negatywnie nastawini do tego użadzenia to niczym konkretnym nie mogli uzasadnić swojego zdania, a Ci z kolei co twierdzili że działa, często robili przed założeniem testy w którym sie to sprawdzało???

Kam1l 11-05-11 21:07

A nie można tego przykręcić do śruby z masą albo gdzieś do podwozia ? Bo to ma być mokro przy opadach w miejscu montażu o ile dobrze pamiętam?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi