Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Sprężynki od FF1 St170 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=9749)

DejaVu 05-04-06 21:45

Sprężynki od FF1 St170
 
Witam [bigok]
Czy ktoś wie gdzie kupić sprężynki od ST170 bo chcę troszkę obniżyć autko [metal] .
Pozdrawiam :mrgreen:

Greg 05-04-06 21:48

Troszke to znaczy ile :?:
Jezeli -15 mm to mozesz spokojnie kupic sprezyny z wersji Trend . Z tym ze kupisz uzywki i pamietaj o tym .

Pzdr.

DejaVu 05-04-06 22:40

Tak właśnie sobie planuję jakieś -15mm. Pojeździłem sobie trochę ojca ff2 na tym sporcie i powiem że sprężyście, fajniutko i tak sterownie. Niestety nigdy nie miałem okazji pobrykania foką na -30mm więc nie znam różnicy w komforcie jazdy. Raz kiedyś golfem II ale to były straszne taczki i nie mam pojącia o ile był zglebiony.Wiem tylko że kumpel połamał na radomskich drogach w miesiąc.
Cytat:

Napisał Greg
spokojnie kupic sprezyny z wersji Trend

Całkiem zapomniałem że trend był -15mm od serii. Jak by się jakieś trafiły względne. To czemu nie.Co prawda nie mam pojącia jak rozróżnić normalną od trendowej :oops: tak na oko oczywiście. A co byś radził szefie od spraw technicznych? :wink: :mrgreen:

Greg 06-04-06 11:56

Hmm, no nie wiem jak to sprawdzic . Trzeba pomyslec :roll: .

Pzdr.

Lukaszeczek 06-04-06 12:39

Ja mam zamontowane takie sprężynki i muszępowiedzieć, że mniejsze nierówności bardziej czuć i bardziej jak na wozie drabiniastym jest. W przypadku dziurek większych, zawias pracuje bardzo fajnie i uważam, że jest po prostu świetny. Polecam te sprężynki :)

piotr 15-04-06 11:58

Mam pytanie odnośnie sprężyn i amortyzatorów od wersji Trend. Czy amortyzatory są inne od tych montowanych w pozostałych fokach czy też tylko sprężyny są niższe o te 15mm. Zmierzam do tego, czy można zmienić same sprężyny pozostawiając amortyzatory :?:

DejaVu 15-04-06 13:15

W wersji TREND sprężyny nie są niższe tylko twardsze. Tylko przeszczep z st170 obniży o 15mm. Amorki standardowe można pozostawić do obniżenia -30mm.

piotr 15-04-06 13:37

Cytat:

Napisał przemekdeja
W wersji TREND sprężyny nie są niższe tylko twardsze. Tylko przeszczep z st170 obniży o 15mm. Amorki standardowe można pozostawić do obniżenia -30mm.

No właśnie z tego co wyczytałem to w wersji Trend sprężyny powodują obniżenie o 15 minimetrów w stosunku do innych wersji. Dzięki za info o amortyzatorach...

Tu jest coś ciekawego:


30mm w dół

DejaVu 15-04-06 13:55

Cytat:

Napisał piotr
Trend sprężyny powodują obniżenie o 15 minimetrów

Rsss sprawdzał u siebie w fordzie i Czarnuch patrzył w prospekcie i 15mm jest tylko w ST. Masz złe info.

A to 30mm to to co mnie interesuje. :mrgreen:

piotr 15-04-06 14:09

Cytat:

Napisał przemekdeja
Trend sprężyny powodują obniżenie o 15 minimetrów
Rsss sprawdzał u siebie w fordzie i Czarnuch patrzył w prospekcie i 15mm jest tylko w ST. Masz złe info.

Facet sprzedaje na allegro sprężynki i amory od trenda i twierdzi, że są niżej o te 15mm. Gość wygląda na pasjonatę (być może nawet jest stąd). Napiszę zapytanie do niego.

Sprężyny

Amortyzatory

DejaVu 15-04-06 14:21

zrobisz jak uważasz. ja wiem jedno -30mm będzie u mnie. :mrgreen: Pozdrawiam

Picia78 15-04-06 18:14

Cytat:

Napisał piotr
30mm w dół

Ciekawe jest są nawet do kombiaka chiba zakupiem :wink:

P_v_L 16-04-06 11:49

Jak chcecie -30 to mam na sprzedaż :roll:

DejaVu 16-04-06 12:11

Cytat:

Napisał P_v_L
Jak chcecie -30 to mam na sprzedaż

żeby były eibacha pro kit to ja już. Ale H&R to ponoc strasznie twarde :?: A moje autko głównie służy mi do wyjazdów na randki z moją od dziś narzeczoną :mrgreen: (tj.za 2h dokona się) a droga do niej jest fatalna.

P_v_L 16-04-06 12:38

Cytat:

Napisał przemekdeja
żeby były eibacha pro kit to ja już. Ale H&R to ponoc strasznie twarde :?: A moje autko głównie służy mi do wyjazdów na randki z moją od dziś narzeczoną :mrgreen: (tj.za 2h dokona się) a droga do niej jest fatalna.

A to ciekawa opinia ... mi się zawsze wydawało że Eibachy są twardsze :shock:

DejaVu 16-04-06 12:57

no to też ciekawe. trzeba będzie sprawę rozwikłać. Jeśli masz rację to już masz kupca :wink:

P_v_L 16-04-06 13:14

Trzeba poszukać kogoś kto miał w focusie to i to . Bo eibachy to ja miałem ale w seju a to nie można porównać.

Picia78 17-04-06 07:19

Cytat:

Jak chcecie -30 to mam na sprzedaż :roll:
Ale do kombi też :wink:

P_v_L 19-04-06 00:27

Cytat:

Napisał Picia78
Ale do kombi też :wink:

Do kombi tylko przód... :twisted:


Szukałem coś o porównaniu H&R vs. EIBACH znalazłem tylko LINK

Mam też znajomego który mocno siedzi w sportach motorowych i zajmuje się również sprzedażą tego typu rzeczy i powiedział mi że eibachów sprzedaje więcej bo cena prawie o połowę niższa gdzie eibach kosztuje 600 to h&r 900. I ci co patrzą bardziej przez pryzmat portfela biorą tańsze a reszta bierze to co sobie wybrała wcześniej.

DejaVu 19-04-06 07:37

Osobiście to muszę się wstrzymać ze sprężynkami. :( Najpierw poszeżenie błotników i nie wiem ile mnie to szrpnie a co za tym idzie dokładki progi itp. Bo inaczej po zglebieniu porozwalał bym sobie nadkola przy większym dobiciu. A i w maju AC-kurde. A co do twardości to rzeczywiście. Ile głosów tyle różnych opinii :mrgreen:

P_v_L 19-04-06 09:05

Cytat:

Napisał przemekdeja
Najpierw poszeżenie błotników i nie wiem ile mnie to szrpnie a co za tym idzie dokładki progi itp. Bo inaczej po zglebieniu porozwalał bym sobie nadkola przy większym dobiciu.

:shock: Jakie ty masz koła że chcesz poszerzać ??

DejaVu 19-04-06 09:16

no trochę wystają z przodu :twisted: 15mm na stronę ostatnie foto. Więc jak widzisz najpierw muszę się z tym problemem uporać. [hmm]

P_v_L 19-04-06 17:07

Miałem to samo na 16 pomogły opony 195 50 :-)
Winne temu jest źle dobrane et. Jak poszerzać przód to najprościej kupić reperaturki z RS choć domyślam się że to będzie drogie.

DejaVu 19-04-06 22:37

Myślałem o RS ale...jak to by wyglądało na tle seryjnego tyłu?W/g mnie totalna lipa by wyszła. Może uda mi się delikatne podmodelowanie włóknem zwykłych tak aby wyglądało na pierwszy rzut oka jak nic nie tknięte. Mam nadzieję że panowie do radomskich kitcarów mi pomogą. :wink: repliki
Ps.Ale powiem że tak szeroko rozstawiony zajefajnie wygląda. [metal]

NeroN 19-04-06 22:57

Nie wiem czy jest cos takiego jak reparaturki, a nowy blotnik (RSSS kiedys patrzyl) to koszt kiele 1400zl jak dobrze pamietam... [hehe]

A zagiac rancik delikatnie, nie pomoglo by [chytry]

DejaVu 20-04-06 07:54

Cytat:

Napisał NeroN
A zagiac rancik delikatnie, nie pomoglo by

Niestety NeroN oblukałem dokładnie i fragm. bieżnika (nie mylić z bokiem opony) trafia dokładnie w rant błotnika. Trzeba by odgiąc całe nadkole z 1cm conajmniej. W/g mnie należy dobudować. Ciekwa jestem tylko czy po naklejeniu włókna na tą żywicę do błotnika z czasem nie odstrzeli :?:

P_v_L 20-04-06 09:05

Cytat:

Napisał przemekdeja
Niestety NeroN oblukałem dokładnie i fragm. bieżnika (nie mylić z bokiem opony) trafia dokładnie w rant błotnika. Trzeba by odgiąc całe nadkole z 1cm conajmniej. W/g mnie należy dobudować. Ciekwa jestem tylko czy po naklejeniu włókna na tą żywicę do błotnika z czasem nie odstrzeli :?:

Jak się dokłada poszerzenia to się je nituje do błotnika. Ale skoro chcesz pociąć błotnik to może reperaturkę z Golfa 2 w spawać ?? Chodź nie wiem czy by spasowała.
W poznaniu jest firma tuningowa co fajne poszerzenia robi, nawet tylne drzwi elegancko pasują do błotnika bo to potem lipnie wygląda.
Sam chciałem kiedyś poszerzyć troszkę ale mojego focusa meczy rdza wiec jakiekolwiek prace blacharsko lakiernicze poza aso odpadają żeby potem nie marudzili [pop]
Tak jak pisałem łatwiej zmienić et w feldze [chytry]

Ja ostatnio śmigałem na 17 nie tarło :) nie wystawało [zlosnik] nie jechało :roll: FOTKA

Zoggon 09-11-16 09:08

Odgrzeję kotleta:
Pytanie mam ważne o różnicę sprężyn w MK1 przód między ST170 a RS
Które są twardsze? Które są wyższe?
Z góry dzięki za pomoc

Adam Getka 09-11-16 09:17

przednie sprężyny od RSa są inne - tam jest inna zwrotnica i mogą nie pasować do innych fok


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi