Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Dziwne zachowanie turbo (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=35026)

zielip 25-01-10 13:38

Dziwne zachowanie turbo
 
Zwracam się o kolejną radę :D mianowicie : Nie wiem czy to dobrze czy źle ale tak wcześniej nie występowało więc napiszę. Temperatura minus ileś .... Odpala mi po 3 max 4 sek kręcenia i po nagrzaniu świec, grzeje chwile silnik jade po zakupy itd ,w środku już mam ciepło tepm na wskaźniku w połowie drogi do "normal" ( łączny czas pracy silnika minimum 15-20 min) wrzucam drugi bieg i dociskam mniej więcej do połowy gazu i .... Foke wyrywa do przodu szalenie słychać jak turbo pracuje i dmucha jak trza to tylko 90km ale czuć jak dociska. Ale jak już temperaturka dojdzie do środka na wskaźniku to jednak już troszke słabnie ( ale nie żeby tragedia) niby ciągnie do przodu ale to nie to . I moje pytanie brzmi : Czemu raz chodzi lepiej , raz gorzej? Pogoda ? Czy to ma coś wspólnego z czujnikiem temp i dawką paliwa ?

rbt 25-01-10 16:19

Sprawdź na kompie.Ja mam podobny problem i nie zależy to od tem. silnika.Zapalam, chwile ma kopa a po chwili przyspieszenie jak zwykłem dieslem.Gasze i zapala i znowu chwile jest ok.Błąd na kompie 1564-błedna dawka paliwa a mechanicy rozkładaja ręce że pompa do regeneracji to dlaczego chwilę jest dobrze.

zielip 27-01-10 16:44

U mnie już dziś wyszło co to ... Sterownik popularny ;/;/ masz to samo , nie starsze ale tylko czekaj kiedy padnie całkiem.

Maro73 25-03-10 13:55

Cytat:

Napisał rbt (Post 408134)
.Ja mam podobny problem i nie zależy to od tem. silnika.Zapalam, chwile ma kopa a po chwili przyspieszenie jak zwykłem dieslem.Gasze i zapala i znowu chwile jest ok..

Czy rozwiązałeś juz swój problem z brakiem mocy i przyspieszenia bo własnie moja foka zaczyna wyczyniac to samo. Odpalam i jadę jest ok i nagle d..a robi się muł. Wyłączam silnik i uruchamiam na nowo jest przez chwile ok i powtórka... znowu muł.

Fabinho 25-03-10 16:56

Mam dokladnie to samo od jakiegoś czasu, jakoś nie mogę się zebrać żeby na kompa podjechać... Może w tym tygodniu.
TDDI niby taki nie zniszczalny, a tu taki wysyp na wiosne [panna]
Panowie jakie przebiegi macie? Bo ja niecałe 110tys...

rbt 25-03-10 20:44

Coś z zaworem dawki paliwa w pompie tak się dowiedziałem ale kazał mi spec podłaczyc przez złącze tylko pompę i wtedy bedzie pewność.Nie bardzo mam gdzie to zrobic...

Atol_2008 26-03-10 13:00

Może być winny zawór dawki paliwa , może być padający sterownik.

goral15 26-03-10 14:14

--------------edit
ooops... sorry. Są dwa podobne tematy i napisałem nie tu gdzie trzeba.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi