Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] Jakie sprzęgło do 2.0 TDCI? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=66990)

kawier 12-11-13 11:16

Jakie sprzęgło do 2.0 TDCI?
 
Witam,

no i stało się... 155k od wymiany zaczyna mi się kończyć sprzęgło(?). Objawy:

- grzechotanie przy wciśniętym do połowy pedale sprzęgła
- charakterystyczne "zarzucanie" przy gaszeniu silnika (dwumasa?)
- szarpanie przy przyśpieszaniu

Oczywiście jak już robić to komplet. Na allegro ceny kompletów są bardzo, bardzo różne. Ja pojęcie w temacie sprzęgieł mam marne. Poradźcie proszę co i ewentualnie gdzie kupić.

Pozdrawiam!
Robert

ROLANDFOCUSMK2 18-04-16 10:37

Jakie sprzęgłod 2.0 TDCi ?
 
Witam czy ktoś się bawił w wymianę sprzęgła w "zawirusowanym" Focusie Mk2 przed liftem ?

Jakie mocne sprzęgło wrzucić :) ?
Słyszałem już równie , jedno masowe koło zamachowe, spieki , czy tylko ewentualnie docisk zmienić ?

Docelowo ma być 240 Hps
Pozdrawiam i góry dziękuje za Odp.

---------- Post dodany o 10:37 ---------- Poprzedni post był z 08:50 ----------

Ja to stawiam na docisk , bo problemy z koordynacją ruchową i tu może być klient pogrzebany tylko potrzebuje porady co wsadzić originale przeznaczone 136 Hps wytrzymało rok czasu więc co tu wsadzić by wytrzymało

qrczakos 18-04-16 12:26

w mondeo miałem też problem po programie, granica wytrzymałości mojego fabrycznego sprzęgła w 2.0 tdci 140km to było 400nm, a mam 418nm. zaczęło się ślizgać. heko zasugerował nie wymianę na nowe ori, tylko wzmocnienie obecnego. polecił mi firmę w krakowie która zamontowała okładziny z kevlarem. od wymiany minął już ponad rok i zrobiłem 30k km. koszt tego wzmocnienia to było coś koło 350zł z przesyłkami

poul_angel 27-04-16 15:57

Cytat:

Napisał ROLANDFOCUSMK2 (Post 1122279)
Witam czy ktoś się bawił w wymianę sprzęgła w "zawirusowanym" Focusie Mk2 przed liftem ?

Jakie mocne sprzęgło wrzucić :) ?
Słyszałem już równie , jedno masowe koło zamachowe, spieki , czy tylko ewentualnie docisk zmienić ?

Docelowo ma być 240 Hps
Pozdrawiam i góry dziękuje za Odp.

---------- Post dodany o 10:37 ---------- Poprzedni post był z 08:50 ----------

Ja to stawiam na docisk , bo problemy z koordynacją ruchową i tu może być klient pogrzebany tylko potrzebuje porady co wsadzić originale przeznaczone 136 Hps wytrzymało rok czasu więc co tu wsadzić by wytrzymało

Ja mam 2.0Tdci made by Heko 170KM 400NM jak przy przebiegu 170kkm sprzęgło się skończyło wymieniłem same okładziny na wzmacniane kevlarem LUKa+ szlif docisku. Przy okazji wymieniłem dwumas. Teraz mam ponad 230kkm i wszystko śmiga jak należy. Jak chcesz to pisz na priv to podam namiar na zakład regeneracji sprzegieł. Jest to jeden z bardziej polecanych na forach w tym temacie zakład w Warszawie na Pradze północ.
Z czystym sumieniem mogę ich polecić znają się na swojej robocie. A za całą akcję zapłaciłem chyba 150 PLN.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

minciu 27-04-16 19:02

Cytat:

Napisał ROLANDFOCUSMK2 (Post 1122279)
Witam czy ktoś się bawił w wymianę sprzęgła w "zawirusowanym" Focusie Mk2 przed liftem ?

Jakie mocne sprzęgło wrzucić :) ?
Słyszałem już równie , jedno masowe koło zamachowe, spieki , czy tylko ewentualnie docisk zmienić ?

Docelowo ma być 240 Hps
Pozdrawiam i góry dziękuje za Odp.

---------- Post dodany o 10:37 ---------- Poprzedni post był z 08:50 ----------

Ja to stawiam na docisk , bo problemy z koordynacją ruchową i tu może być klient pogrzebany tylko potrzebuje porady co wsadzić originale przeznaczone 136 Hps wytrzymało rok czasu więc co tu wsadzić by wytrzymało


Nie ma sensu raczej aż tak modzić silnika i sprzęgła, bo nie wiadomo jak cała reszta będzie się kupy trzymała:) Skrzynia, przeguby, poduchy i oczywiście sam silnik z rozrządem, walkami, panewkami..

Lepiej zmienić auto jak celujesz w takie moce:) Jak ma być ciągle Diesel to masz BMW z 3.0D ze sporymi możliwościami nawet do prawie 300KM.. albo AR 159 z 2.4JDTm, tam również zwykły Chip z 210KM ciągnie do 250KM :)


2.0 diesel z 4 cylindrami to nie jest dobra baza do żyłowania mocy w nieskończoność:D

MichalST 27-04-16 23:46

Do dziś nie wymieniałem sprzęgła, nim kupiłem fokę nie było zapewne wymieniane (handlarzowi by się nie chciało). Nabiłem na nim ponad 60tyś., z czego pierw na 420Nm, a za ostatnie 20tyś. na 480Nm. Po prostu jest dość dobrze przewymiarowane a jeśli już ślizga to i tak będzie za chwilę ślizgać przy niższym momencie. Wymiana nas wtedy nie ominie.

Co do pomysłu spiek + jednomas w tuningowanym dieslu = najgorsze co może być. Poczytajcie na forach tuningowych. Najlepszą jak na razie alternatywą jest obicie kewlarem i można robić 500Nm.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi