Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Felgi aluminiowe zim± i nie tylko (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=6370)

Foker Wolf 30-09-05 10:59

Felgi aluminiowe zim± i nie tylko
 
No wła¶nie, czy to prawda, że jazda zim± na felgach aluminiowych powoduje ich uszkodzenie? Czy faktycznie sól sypana na drogi, ¶nieg, wilgoć, błoto, mrozy maj± taki wpływ na felgi że jeżdżenie na nich zim± jest bezcelowe?
Jakoze dopiero kupiłem Focusa używanego na alu felkach, musze kupić gumy zimowe, a po zakupie auta jestem spłukany do cna, wolałbym kupić same gumy niż całe koła raczej...

I jeszcze jedno. Jest to moja pierwsza fura, a z motoryzacj± miałem raczej niewiele do tej pory wspólnego. Rozmiar opon na których kupiłem furę to 195/60 R15 (letnie). Jeżeli kupię jakiekolwiek opony o tym samym oznaczeniu, to znaczy że zawsze będ± pasowały do alu felg? Czy ważne s± również jakie¶ parametry felg, o których nie wiem... No i wogóle, jeżeli zamierzam zamówić jakie¶ opony z netu, to na jakie parametry/oznaczenia powinienem zwrócić uwagę aby kupić dobre gumki (tzn. tylko z montażowego punktu widzenia, maj± pasować).

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc do¶wiadczonych Focus maniaków okazan± ¶wieżemu posiadaczowi foczkowatej strzały...

Greg 30-09-05 12:02

Przedewszystkim zapraszam cie do powitan i funkcji " Szukam " .
Byla juz mowa na forum o oponach , felgach ( ET ) i prawie wszystkim o co zapytales .

Odnosnie jazdy zima na felach to ja tak smigam juz 5-ta zime , nie zauwazylem by rozpadaly mi sie fele ( org. Fordowskie )

Pzdr.

moon 30-09-05 12:07

Na poczatek moze napiszesz jakie opony/felgi (spisz to co masz na oponie - np. 195/60 R15 i najlepeij jeszcze jaka masz szerokosc (nie wysokosc) felgi - choc to chyba jest napisane gdzies od srodka na aluminiowych) masz teraz - wtedy latwiej bedzie nam Ci doradzic jaki rozmiar kupic.
Co do jezdzenia na alu to rzeczywiscie mowia ze lepeij jezdzic na stalowych choc pewnie wiele osob Ci powie ze jezdzi na alu i jest ok.
Stalowe felgi 14'stki mozesz kupic na allegro za kwote rzedu 60zl/szt wiec nie jest to kosmiczny wydatek - moze warto - szczegolnie jak masz duze felgi (16" lub 17").

pinio_tdci 06-10-05 11:29

Ogolnie rzecz biorac zmienianie kol (i opon) z aluminowych (latem) na stalowe (zima) ma troszke inne podstawy niz ochrona felgi (mimo, ze zima drogi sa 'brudniejsze' i latwiej o kamyczki, ktore moga uszkodzic lakier - ale to sa aspekty drugorzedne :mrgreen: )

Wiec chodzi o to, ze znakomita wiekszosc 'alusow' jest po prostu 'duza' i szeroka [hehe] a co za tym idzie zaklada sie na nie duzo szersze 'kapcie' - a czym szersza opona, tym wieksze problemy z odprowadzaniem wody/blota/blota posniegowego, czyli tym wieksze szanse na 'aquaplanning' i bliskie spotkanie z innym uczestnikiem ruchu lub przedstawicielem przydroznej flory z charakterystycznym grubym i twardym pniem [zaklopotanie]

Z tego tez powodu, wielu 'swiadomych' [zlosnik] uczestnikow ruchu, zima zmienia kola na stalowe o mniejszym rozmiarze (szerokosci) i naniza na nie opony cehcujace sie duza elastycznoscia w niskich temperaturach (no i odpowiednio glebokim bieznikiem [chytry] ), zgadzajac sie 'oszpecenie' auta kosztem podniesienia bezpieczenstwa [helm]

Ot i tyle w temacie [los]

focus20 10-10-05 15:53

Ja tam nigdy nie oszpece wygladu RS'a [chytry]
A tak na poważnie to poprostu nic mniejszego co by wlazło jako¶ nie znalazłem.

Picia78 10-10-05 16:55

Cytat:

Napisał pinio_tdci
Wiec chodzi o to, ze znakomita wiekszosc 'alusow' jest po prostu 'duza' i szeroka a co za tym idzie zaklada sie na nie duzo szersze 'kapcie' - a czym szersza opona, tym wieksze problemy z odprowadzaniem wody/blota/blota posniegowego, czyli tym wieksze szanse na 'aquaplanning' i bliskie spotkanie z innym uczestnikiem ruchu lub przedstawicielem przydroznej flory z charakterystycznym grubym i twardym pniem

To je fakt a i nie kupój alesio na zime bo łony w lecioe siadaj± :mrgreen:

DejaVu 10-10-05 17:31

tu kupisz pewnie http://www.opony24.com.pl/ bo kupiłem kiedys w opony.com.pl i dostałem turecka podróbe.

ponton 10-10-05 17:45

Cytat:

Napisał przemekdeja
bo kupiłem kiedys w opony.com.pl i dostałem turecka podróbe.

Do bani czy były dobre??

DejaVu 10-10-05 19:31

Cytat:

Napisał ponton
Cytat:

Napisał przemekdeja
bo kupiłem kiedys w opony.com.pl i dostałem turecka podróbe.

Do bani czy były dobre??

Były i s± hu..we. Wyprodukowali w made in turkey. Guma jak "kartofel"- pamiętcie takie w Żukach? Powiem tak: sprzedaj± oponki markowe a tańsze bo produkowane tani± sił± robocz±. Znajomy kapciarz dal mi namiar na ten wortal tzn opony24 i moje obawy sie skończyły. Kupuje u nich i wiem ze mam orginały 100%. A cena no może ciut wyższa. Patrzcie gdzie produkowane.Mówi samo za siebie. to tak jak z tranzitem maxem-też składaj± w turcji [hehe]

RSSSS 11-10-05 13:16

Cytat:

Napisał focus20
A tak na poważnie to poprostu nic mniejszego co by wlazło jako¶ nie znalazłem.

Ja m.in. z tego powodu na zimę auto pozostawiam na salonie [bigok]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi