Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   sprzęgło (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=6522)

olo 10-10-05 21:13

sprzęgło
 
Witam
Chciałbym się przywitać na szanownym forum jako nowy użytkownik Focusa 1,6 fx gold, 2004r.
Auto mam 2 miesiące, ogólnie jest ok ale jest małe ale.... :?
Ostatnio, po zapaleniu silnika zwłaszcza przy porannych niskich temperaturach na postoju słysze dziwne szumy, wycie dochodzące ze skrzyni lub sprzęgła. Po wciśnięciu sprzęgła wszystko ucicha. Po paru km praktycznie to zanika. Znajomy sugeruje iż może wyć łożysko wyciskowe sprzęgła. Auto ma 48 tyś przebiegu. Całe szczęście jest na gwarancji do 2006.
W związku z czym mam pytanie czy taki objaw świadczy o czymś poważnym i mam w trybie pilnym lecieć do ASO czy jednak mozna z tym poczekać.
Oprócz wspomnianego szumu, biegi i sprzęgło chodzi idealnie.
Jakie ASO polecacie na śląsku?
Za pomoc z góry dziękuję.
Pozdrawiam

Dimmu 10-10-05 21:30

Niektorzy tak maja , niektorzy nie. Ja np tak mam i jezdze z tym od dawna. Podobno jest to wina ekologicznego plynu. Ktos tam slyszalem ze wymienil na nowy i ustalo ale na jak dlugo to nie wiem.

olo 10-10-05 21:57

Cytat:

Napisał Dimmu
Niektorzy tak maja , niektorzy nie. Ja np tak mam i jezdze z tym od dawna. Podobno jest to wina ekologicznego plynu. Ktos tam slyszalem ze wymienil na nowy i ustalo ale na jak dlugo to nie wiem.

czyżby jest to wina jak rozumiem płynu/ oleju w skrzyni biegów?

Dimmu 10-10-05 23:26

dokladnie. Pewnie chodzi o jego gestosc a co za tym idzie cisnienie w ukladzie. W zime zanim sie rozgrzeje to czasem bieg ciezko wrzucic ale teraz tak jest nie tylko w fordach.

hawky 11-10-05 09:53

Rowniez mam bardzo podobny objaw. Troche mnie to zaczynalo
juz niepokoic, ale jesli jest to znana rzecz i niegrozna to dobra
wiadomosc :)

olo 11-10-05 21:29

Cytat:

Napisał hawky
Rowniez mam bardzo podobny objaw. Troche mnie to zaczynalo
juz niepokoic, ale jesli jest to znana rzecz i niegrozna to dobra
wiadomosc :)

Tak się złożyło że wcześniej jeździłem kilkanaście lat autami ze stajni fiata które powszechnie uchodzą za dziadostwa jednak w żadnym z nich przy przebiegu 48tyś nie wyła szkrzynia/sprzęgło. Owszem w zimie były problemy z wrzucaniem biegów nim się silnik zagrzał ale skrzynie zawsze były ciche. Tak czy inaczej w najbliższym czasie nim minie gwarancja wybiorę się z tym problemem do ASO, niech się wypowiedzą co z tym fantem zrobić.

hawky 12-10-05 10:37

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie to "wycie" trwa max 5-10 sek.
Wystepuje tylko na zimnym silniku, wiec wyjasnienie Dimmu
przyjmuje z duzym wspolczynnikiem prawdopodobienstwa :)

Z ciekawoscia czekam na opinie ASO, mam nadzieje ze sie
z nami nia podzielisz ;)

olo 12-10-05 23:07

Cytat:

Napisał hawky
Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie to "wycie" trwa max 5-10 sek.
Wystepuje tylko na zimnym silniku, wiec wyjasnienie Dimmu
przyjmuje z duzym wspolczynnikiem prawdopodobienstwa :)

Z ciekawoscia czekam na opinie ASO, mam nadzieje ze sie
z nami nia podzielisz ;)

Oczywiście że się podzielę chociaż chyba nie przeżyłbym tego jakby mieli w prawie nowym aucie rozbierać skrzynię biegów [banghead] . Jeszcze coś bardziej spitolą.

Aras 13-10-05 08:29

Cytat:

Napisał olo
Witam
Chciałbym się przywitać na szanownym forum jako nowy użytkownik Focusa 1,6 fx gold, 2004r.
Auto mam 2 miesiące, ogólnie jest ok ale jest małe ale....
Ostatnio, po zapaleniu silnika zwłaszcza przy porannych niskich temperaturach na postoju słysze dziwne szumy, wycie dochodzące ze skrzyni lub sprzęgła. Po wciśnięciu sprzęgła wszystko ucicha. Po paru km praktycznie to zanika. Znajomy sugeruje iż może wyć łożysko wyciskowe sprzęgła. Auto ma 48 tyś przebiegu. Całe szczęście jest na gwarancji do 2006.

Wg mnie to nic groźnego. Łożysko wyciskowe napewno nie, bo ono wyło by przy wciśniętym sprzęgle. To normalny objaw, ponieważ wałek sprzęgłowy się obraca i on tak hałasuje, a kiedy wciśniesz sprzęgło to przestaje się obracać i nie hałasuje. Hałes potęguje jeszcze zimny olej. Jak jest ciepły to hałas jest mniejszy. Spox ja też to mam i nie przejmuję się tym. TYLKO JEŹDZIĆ DALEJ!!! 8)

SzerszeN 14-10-05 13:54

mialem identyczny objaw w skorupie, jednak rownie nagle minol jak sie pojawil

olo 14-10-05 21:13

Cytat:

Napisał Aras
Cytat:

Napisał olo
Witam
Chciałbym się przywitać na szanownym forum jako nowy użytkownik Focusa 1,6 fx gold, 2004r.
Auto mam 2 miesiące, ogólnie jest ok ale jest małe ale....
Ostatnio, po zapaleniu silnika zwłaszcza przy porannych niskich temperaturach na postoju słysze dziwne szumy, wycie dochodzące ze skrzyni lub sprzęgła. Po wciśnięciu sprzęgła wszystko ucicha. Po paru km praktycznie to zanika. Znajomy sugeruje iż może wyć łożysko wyciskowe sprzęgła. Auto ma 48 tyś przebiegu. Całe szczęście jest na gwarancji do 2006.

Wg mnie to nic groźnego. Łożysko wyciskowe napewno nie, bo ono wyło by przy wciśniętym sprzęgle. To normalny objaw, ponieważ wałek sprzęgłowy się obraca i on tak hałasuje, a kiedy wciśniesz sprzęgło to przestaje się obracać i nie hałasuje. Hałes potęguje jeszcze zimny olej. Jak jest ciepły to hałas jest mniejszy. Spox ja też to mam i nie przejmuję się tym. TYLKO JEŹDZIĆ DALEJ!!! 8)

Jednak nie daje mi to spokoju. Wycie jest dość głośne. Puki jest gwarancja to lecę z tym do ASO

Aras 17-10-05 20:34

Jak gwarancja to warto skorzystać :wink:
Pozdroofka 8)

Budzio 18-10-05 11:01

Jak mozesz to daj znac co powiedzieli "fachowcy" i jesli cos zrobili to dowiedz sie co...

Aras 18-10-05 14:22

Nie wziąłem pod uwagę że może to być ułożyskowanie wałka sprzęgłowego :? , może łoża się sypły

ponton 18-10-05 17:09

A tak przy okazji czy możecie mi powiedzieć jeśli gdziekolwiek stanę i spuszcze na luz to klekocze mi auto ciutke głośniej niz zwykły diesel a jka wcisne sprzegło to i puszcze ponownie to przestaje. Nie ma na to reguły. Co to może być i czy trzeba lecieć do ASO?? :?:

Budzio 19-10-05 07:28

Cytat:

Napisał ponton
A tak przy okazji czy możecie mi powiedzieć jeśli gdziekolwiek stanę i spuszcze na luz to klekocze mi auto ciutke głośniej niz zwykły diesel a jka wcisne sprzegło to i puszcze ponownie to przestaje. Nie ma na to reguły. Co to może być i czy trzeba lecieć do ASO?? Question


no chyba wlasnie o tym tu rozmawiamy ;)
moze trzeba bylo przeczytac temat od poczatku do konca a nie zwrocic uwage tylko na tytul :P


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi