Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Auto Detailing (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=116)
-   -   Kosmetyki i akcesoria - testy i dyskusja ogólna (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=56789)

mariost 29-05-12 19:07

Cytat:

Napisał moons (Post 728663)
Drugi to:
http://www.all4auto.pl/autobrite-che...00ml-p517.html

rozsmarowałem, poczekałem 2 minuty i wytarłem mikrofibrą. Efekt: błyszczy się jak psu jajka.

...a nie mówiłem :) ...tylko rób moons jeszcze tak: na aplikator (najlepiej mikrofibrowy) i wypracowuj tak długo aż prawie zniknie - może zostać leciutki "film" i nie czekaj za długo tylko od razu poleruj... wiedziałem, że bedziesz zadowolony - ja go uwielbiam ;)
Lime Prime - też jest kozak ;)

cimell 29-05-12 20:05

Ja tez przymiezam sie do zakupu AB Cherry po tym jak widzialem efekt na dachu Maria ;) puki co Megs 16 [jupi] i za tydzien na weekend jedziemy z koksem

Haymaker 29-05-12 20:17

Mam pytanie odnośnie ściereczki ircha. Może mi ktoś powiedzieć czy używa ją, ponieważ mam focusa "czarna perła" i po każdym myciu zostają mi zacieki... Gdy ściągam wodę ściągaczką z lakieru, obawiam się, że lakier mi się rysa.. Chyba, że macie inne pomysły jak pozbyć się zacieków po każdym myciem. Od razu mówię, że nie wchodzi w grę suszenie auta sprężonym powietrzem, ponieważ jest to za bardzo czasochłonne.

cimell 29-05-12 20:20

kup quick detailera i fibre dobra i irche zostaw panom z yjni recznych. Po kazdym myciu jak juz auto wyschnie przejedziesz QD i bedzie super.

moons 29-05-12 20:30

Albo coś takiego:
http://www.all4auto.pl/shiny-garage-...ania-p326.html

Po myciu po prostu wysusz auto tym ręcznikiem, żadnych zacieków czy plam po twardej wodzie. Sam nie wierzyłem, ale można nim busa osuszyć na focusie tylko lekko wilgotny się robi ;) i jest mięciutki
Pozdrawiam

cimell 29-05-12 20:32

mieciutki jak kaczuszka;)

czaptan 29-05-12 21:34

Tylko nie osuszać po samym płukaniu, to już trzeba umyć ręcznie. Inaczej rysy jak w banku (sam sobie narobiłem tak rys)

Domel 29-05-12 21:39

Cytat:

Napisał moons (Post 728663)
Dziś na drugim moim złomie z lekka wypróbowałem dwa specyfiki (lakier w fatalnym stanie):
pierwszy:
http://www.all4auto.pl/dodo-juice-li...erne-p401.html
Tak jak mi tu radzono niewielką ilość aplikatorem z mikrofibry tarłem aż zniknął ten środek. Powierzchnia lakieru po tym zabiegu straciła sporo rysek i stała się tak jakby czystsza, natomiast nie stała się ani bardziej błyszcząca ani bardziej śliska, chyba.

Drugi to:
http://www.all4auto.pl/autobrite-che...00ml-p517.html

rozsmarowałem, poczekałem 2 minuty i wytarłem mikrofibrą. Efekt: [greenpeace][dance1][notworthy]:smt040 błyszczy się jak psu jajka.

Takie powinny być efekty pracy tych szuwaksów, czy coś innego?
Pozdrawiam

czy ten zestawik nada sie tez na srebrny lakier ? i jaki wosk do 100 zloty na koncu na to ?

mariost 29-05-12 23:02

Cytat:

Napisał Domel (Post 728804)
czy ten zestawik nada sie tez na srebrny lakier ?

Nada sie, ale jedno z tych dwóch - albo LP, albo Cherry - nie ma sensu robić tym i tym...wydaje mi sie, że moons-owi chodziło o to, że wypróbował te środki osobno na innych częściach panelu ( no chyba, że ja coś żle zrozumiałem w jego i Twojej Domel wypowiedzi ;) ) Na LP musi być położony wosk (bo to cleaner) a na Cherry nie (bo to glaze i on sam w sobie już zabezpiecza) - ale może ( wszystko jedno jaki - ja ostatnio Titanium zapodałem ;) ).
Domel - czego byś na tym swoim, srebrnym nie położył, to ciężko bedzie dojrzeć te 2 % efektu ;) ale pomyśl nad tym:
http://mrcleaner.pl/chemical-guys-xx...26g-p1659.html
...moim zdaniem lepszy od Petesa ;)

uri90 29-05-12 23:34

Cytat:

Napisał cimell (Post 728532)
Iri90 z dosiwadczenia wiesz, ze zostawia holo? czy slyszales? co do cieplej wody to glinkujesz auto tak szybko, ze woda nie zdazy wystygnac czy trzymasz na palniku przez caly czas pracy? Czy woda to cran-cola czy zalecasz koledze wyzej demineralizowaną?

wiem z doswiadczenia, jak zaczynałem przygodę z kosmetykami to zaopatrywałem się właśnie w sonaxa, moze jak na tą ceną to niezłe produkty ale ta glinka jest do bani. o ile na srebrnym nie było problemów to na czarnym w słońcu był koszmar.
Ja sobie przygotowuje jako lubrykant w atomizerze gorącą wodę z szamponem, więc w czasie glinowania ona tak szybko nie wystygnie, stygnie dopiero na lakierze. Gdy temperatura otoczenia jest niska dodatkowo moczę glinke w misce z ciepłą wodą bo cały czas była plastyczna. uzywam glinki Bilt Hambler tak jak pisałem.
na czarnym lakierze naprawdę trzeba z głową podchodzić do glinkowania by nie narobić .ujostwa. na srebrnym nie ma większego problemu.
co do wody to ja mam wode z filtra ale z kranówką też nie miałem problemów przy glinkowaniu

(P.S. awatar jest nieaktualny, srebrnego auta juz nie mam ;) miałem po nim Fiestę S Mk6 Panther Black Metalik a na dniach będę posiadaczem Focusa mk II w tym kolorze co fiesta) więc wiem jak różni się dbanie o dwa tak różne kolory jak srebrny i panther black :)
http://www.fiestaklubpolska.pl/forum...r=asc&start=20

mariost 29-05-12 23:41

@uri90 - a to nie jest czasem tak, że skoro :
Cytat:

Napisał uri90 (Post 728895)
w słońcu

to :
Cytat:

Napisał uri90 (Post 728895)
był koszmar

???

Cytat:

Napisał uri90 (Post 728895)
na czarnym lakierze naprawdę trzeba z głową podchodzić do glinkowania by nie narobić .ujostwa. na srebrnym nie ma większego problemu.

eeee ;) ja tam do dziś używam tej gliny na różnych lakierach i nie jest taka zła. Nie rozumiem też co można glinką spieprzyć ? ;)

uri90 29-05-12 23:45

mariost, chodzi o to że w słońcu było widac wyraźne hologramy po glinkowaniu bo ta glinka sonaxa była twarda.

co można spieprzyć?? bardzo dużo :) panther black to miekki lakier mozna na nim narobić hologramów nawet Bilt Hamblerem soft jak nie będzie wystarczająco "uplastyczniony" ;)

mariost 29-05-12 23:48

Hologramów ? Glinką ? Kufa - chyba sie musze jeszcze douczyć tego detailingu. ;););)

uri90 29-05-12 23:56

nie widziałeś nigdy hologramów po glince na czarnym miekkim lakierze?? choćby na jakims japończyku? nie daj boże czarnym uni

mariost 29-05-12 23:58

@uri90 - ja to w ogóle mało w życiu widziałem ;) jak chodzi o AD ;)

uri90 30-05-12 00:01

mariost, jaj sobie ze mnie robic nie musisz :D

mariost 30-05-12 00:09

sorry ;) nie chciałem, żebyś tak pomyślał. Po prostu do tej pory uważałem, że glinką to sie za bardzo nie da nic spaprać ( ale nie neguje Twojego zdania). Oczywiście, że robiłem czarne miękkie lakiery (mazda, fiat i twardsze BMW) i nigdy sie mi nic nie działo. Nawet w pierwszym poście w tym temacie jest mój krótki opis tego zestawu - szału nie ma ale ja tam nie mam do niego zastrzeżeń.
PS. Może rzeczywiście - kwestia wprawy ;)

cimell 30-05-12 08:31

No nie wiem z najswiezszych, glinkujac czarna cytryne C5 (2009r) nie narobilem zadnych holo i czegos tam jeszcze, a specem nie jestem...nie posilkuj sie tez tym, ze ktos tu posiada jakis konkretny kolor i tylko meczy to jedno auto ;) bo tak nie jest.

Masterjam 30-05-12 09:30

czyli kończąc dyskusję sonax na pierwszy raz , czy może jednak coś innego. Wiem że bez zainwestowania w lepsze kosmetyki nie uda się zrobić super hiper, ale to co dzieje się na moim lakierze sprowadza się do tego że muszę się tym zająć ale bez przesadnych inwestycji. 2 letnie bliźniaki kosztują :) , to i kasa ograniczona

Domel 30-05-12 11:50

Cytat:

Napisał mariost (Post 728882)
Nada sie, ale jedno z tych dwóch - albo LP, albo Cherry - nie ma sensu robić tym i tym...wydaje mi sie, że moons-owi chodziło o to, że wypróbował te środki osobno na innych częściach panelu ( no chyba, że ja coś żle zrozumiałem w jego i Twojej Domel wypowiedzi ;) ) Na LP musi być położony wosk (bo to cleaner) a na Cherry nie (bo to glaze i on sam w sobie już zabezpiecza) - ale może ( wszystko jedno jaki - ja ostatnio Titanium zapodałem ;) ).
Domel - czego byś na tym swoim, srebrnym nie położył, to ciężko bedzie dojrzeć te 2 % efektu ;) ale pomyśl nad tym:
http://mrcleaner.pl/chemical-guys-xx...26g-p1659.html
...moim zdaniem lepszy od Petesa ;)

Dzieki :)

moons 30-05-12 16:12

Cytat:

Napisał mariost (Post 728882)
wydaje mi sie, że moons-owi chodziło o to, że wypróbował te środki osobno na innych częściach panelu

Dokładnie mariost, czytasz w moich myślach :) LP kupiłem żeby porządnie położyć wosk. Natomiast Cherry kupiłem dla tego:

Cytat:

Napisał mariost (Post 721445)
pod remize

Cytat:

Napisał mariost (Post 721445)
na dupy

[dance]

Pozdrawiam

uri90 30-05-12 18:48

Cytat:

Napisał Masterjam (Post 728986)
czyli kończąc dyskusję sonax na pierwszy raz , czy może jednak coś innego. Wiem że bez zainwestowania w lepsze kosmetyki nie uda się zrobić super hiper, ale to co dzieje się na moim lakierze sprowadza się do tego że muszę się tym zająć ale bez przesadnych inwestycji. 2 letnie bliźniaki kosztują :) , to i kasa ograniczona


ja bym sie dalej upierał że za te pieniądze lepiej zainwestować w glinke bilt hambler :)
o glince sonaxa zle zdanie mam nie tylko ja, bo na KA również nie byli z niej zadowoleni. Moze to jest tak, że "dopóki nie spróbujesz czegoś lepszego wydaje ci sie ze to co masz jest dobre" ;)

mariost 30-05-12 20:59

Nie lubie się wypowiadać w temacie o którym nie mam pojęcia :)
Ale:
Cytat:

Napisał moons (Post 729176)
Natomiast Cherry kupiłem dla tego:

...
Wierzyłem w Ciebie :):):)
Cytat:

Napisał Domel (Post 729042)
Dzieki

Krótka piłka: ten srebrny to nie wdzięczny kolor. Nie mamy co szukać takich efektów jak:
"lejący lakier", "płynący", "tafla", "efekt plastikowy"-plexi, a i nawet żeby fajny wet look na tym zobaczyć to musi być "śpec" ;) Moim (skromnym) zdaniem to jedyne, czego trzeba poszukać w tym lakierze to - SZKLISTOŚĆ. A to w cenie "stówki" dadzą nam tylko 2 woski:
CHG XXX YPW - o którym wspomniałem ;)... i Colli 915 MdE. Przemyśl to @Domel ( ale to tylko moje zdanie ;) )

Cytat:

Napisał uri90 (Post 729244)
ja bym sie dalej upierał że za te pieniądze lepiej zainwestować w glinke bilt hambler

Oczywista oczywistość. ;)

Ale ;)... Przespałem sie z tematem, nie pracowałem dziś, tylko myślałem o tych hologramach spod glinki :).... i doszedłem do wniosku: że to kufa jest nie możliwe ;) Na mój chłopski rozum to do wytworzenia zjawiska o nazwie "hologram" potrzeba 3ech czynników :
1. Ciepło (spore ;) ) wytworzone przez...
2. Materiał polerski (maszyna, gąbka, futro) + obroty + umiejętności "śpeca" itd.
3. Produkt polerski (pasta ścierna)
"Prawdziwy, polski (i nie tylko ;) ) lakiernik" jak dołoży do tego jeszcze G3 i wode - to hologram murowany (@siw-y - nie irytuj sie bo Ty jesteś w "mniejszości" :):):) )
Normalną sprawą jest, że jeśli drzemy lakier to może powstać ( bo przy jednej paście i przy jednym lakierze powstanie a przy innych nie - kombinacji może być wiele) "refleks" widoczny w słońcu zwany "hologramem". W jednym przypadku:
Jest on łatwy do usunięcia za pomocą past finish-owych, czasem dobrego, mocnego cleaner-a itd.
Ale w innym jest trudniej...
Czasem zdarza sie sytuacja, że nie jest sie w stanie usunąć hologramu - miałem taką na lakierze Alfy Romeo 146 (czerwony). Musiałem zmatowić całe auto i zacząć proces od nowa ( trwało to tydzień ;) )
W każdym razie "hologram" jesteśmy w stanie " wyprodukować" tylko i wyłącznie podczas pracy z lakierem, on nie jest rysą...ani kompletem rys ;) Tym bardziej glinka nie jest materiałem ściernym, ona w żaden sposób nie działa na lakier ściernie, nie jesteśmy w stanie tak zagrzać nią lakieru aby pewną jego część naruszyła (w żaden sposób) - tym samym nie jesteśmy w stanie wytworzyć nią temperatury do produkcji hologramu. Glinka usuwa (BEZPIECZNIE) to co znajduje się NA lakierze ;) A mówie to dlatego, że jestem się w stanie z Tobą @Uri90 zgodzić, że w przypadku używania zbyt twardej, nie "uplastycznionej" glinki - możemy uszkodzić lakier. Ale będą to uszkodzenia w postaci zarysowań, w zależności od tego jakich ruchów używaliśmy podczas glinkowania (podłóżnych lub kolistych ;) ) - tylko, że wtedy uszkodzenie to nazywamy potocznie podłużnymi rysami, "świrlem", "swirlsem", "świrlami" ( itd. różnie tam piszą ;););) ) A TO NIE JEST KUFA HOLOGRAM :) - bo hologram i swirl to dwie, różne rzeczy ;) - i stąd (wydaje mie sie) nie porozumienie. ;););)
PS. ale moge sie mylić bo ja sie na tym nie znam a poza tym jestem "ciapnięty" (i moge pierdzielić "we świat" ;) )
...i jeszcze jedno PS. na tym forum opieramy sie na własnych spostrzeżeniach i doświadczeniach ;) Nie podpieramy swoich przemyśleń tym co piszą na forach detailingowych - bo jak bym chciał tak zrobić to: googluje, wklejam tu zdjęcia z KA lub DC, (i swirla i holograma) i sprawa sie sama wyjaśni ;)
"Trza próbować, drzyć, przypalić, zarysować i płakać - bo inaczej sie nie nauczysz."

cocolino 30-05-12 21:21

Cytat:

Napisał Haymaker (Post 728751)
Mam pytanie odnośnie ściereczki ircha. Może mi ktoś powiedzieć czy używa ją, ponieważ mam focusa "czarna perła" i po każdym myciu zostają mi zacieki... Gdy ściągam wodę ściągaczką z lakieru, obawiam się, że lakier mi się rysa.. Chyba, że macie inne pomysły jak pozbyć się zacieków po każdym myciem. Od razu mówię, że nie wchodzi w grę suszenie auta sprężonym powietrzem, ponieważ jest to za bardzo czasochłonne.

Nie obraź się ale jeśli dłubiesz coś przy lakierze to nic co jest z tym związane nie może zbyt czasochłonne. Może jedynie wymagać dłuższego urlopu a w przypadkach krytycznych załatwienia L4 do pracy ;)

A na poważnie-Fluffy na początek będzie OK. Na dobry początek polecam miracle dryer a ja po cichu celuję w :arrow: http://www.sklep.car-spa.pl/Na-zewna...ania-p635.html

Każdym z nich spokojnie wysuszysz auto wielkości Focusa. Kwestia tylko tego jak bardzo ma to być przyjemne ;)

uri90 30-05-12 22:14

mariost, po takim wywodzie musze sie z toba zgodzic :)
w takim razie glinka sonaxa robiła podłużne zarysowania (bo jak wiemy glinką wykonujemy proste rychy a nie koliste).
ja to nazywałem hologramami bo jest to za płytkie na "świrla", a było to jedynie "przysmużenie" lakieru, jak hologram ;)
zresztą można było to "zarysowanie" usunąć pastą finishową (jak to jest w przypadku hologramów)
jest jeszcze taka kwestia, że takich "uszkodzeń" od glinki nie byłoby widać na aucie ze swirlami, ale na lakierze po korekcie już to było widać.
wszystko się wyjaśniło :)
tak jak pisałem opierałem się na własnych doświadczeniach, a nie na tym co piszą. jedynie napisałem, że inni z forum KA potwierdzili moje doświadczenia

Masterjam 30-05-12 22:25

OK.Wszedłem do sklepu all4auto i ta glinka Bilt Hamber Auto Clay Soft 200g,nada się na początek bo są 3 rodzaje? Jak na tą cenę to 200 g sporo :).

uri90 30-05-12 22:33

w pokazanej wyżej glince sonaxa za podobne pieniądze miałeś 60g glinki+ lubrykant. tu masz 200g porządnej glinki a jako lubrykantu używasz wody z odrobiną szamponu. Bedziesz zadowolony na pewno z glinki bilt hamber, a twardość musisz dopasować do swoich potrzeb, jeśli twoje auto z 2001 roku nigdy nie było glinkowane to będzie co zbierać ;)

mariost 30-05-12 22:40

Cytat:

Napisał uri90 (Post 729329)
ale na lakierze po korekcie już to było widać.

Ależ oczywiście - w ogóle cały Twój post to prawda (moim zdaniem) ;)

Pozdro
mario ;)

moons 30-05-12 22:47

Kufa mariost co Ty bierzesz :)??? czy to tak te specyfiki do auta działają:):)
Nie na serio, zyskałeś mój wieczny szacunek za post nr 113 [notworthy]
Sam kupiłem za Twoją radą glinę Sonaxa i teraz będę miał miękkie nogi jak będę z nią podchodził do auta [zimny]
Pozdrawiam

mariost 30-05-12 22:50

Sonax vs Bilt Hamber - to nawet nie ma co porównywać ;) To jest inna klasa (na korzyść BH oczywiście) a dyskusja dotyczyła czego innego. Nie ważne czy jesteś początkujący ( jak ja) czy nie. Wybieraj zawsze to co jest sprawdzone i co doradzają ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi