Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Auto Detailing (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=116)
-   -   Kosmetyki i akcesoria - testy i dyskusja ogólna (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=56789)

czaptan 22-04-12 21:27

Bardzo chwalona polerka, DA oznacza że jest dual-action - i kręci się dookoła, i robi ruchy orbitalne. Trudniej przegrzać czy przetrzeć lakier, ale czas pracy przy korekcie o 100% dłuższy. Lepsza dla początkujących, nadaje się potem do nakładania cleanerów i glaze'ów. Raczej bdb wybór.

mjq 22-04-12 21:53

Jeśli Kestrel Deltayo Das-6 to wersja PRO, ale zwykłej to już chyba nie sprzedają.

Grucha27 23-04-12 10:11

Musze ja miec!!! [poebao]

DawPi 23-04-12 22:49

mjq, sprzedają sprzedają. Mi tam zwykła starcza pod cleanery. PRO różni się mniejszymi skokami prędkości bodajże na biegach. ;)

Grucha27 24-04-12 13:00

DawPi, a jaki masz sprzet? Jaki koszt?ilu stopniowa regulacja zakres obrotow itp itd? :)

DawPi 24-04-12 13:40

Grucha27, DA budżetowe to głównie Kestrel i właśnie taką polerkę mam.. Oo, tę:
http://www.shiningcar.pl/pl/p/Kestrel-Das-6/441
Tak, jak mówiłem - polerować tym nie zamierzam, ale znakomicie pomaga przy cleanerach, glaze'ach i czyszczeniu szyb pod NW.

mjq 29-04-12 21:12

Kończy mi się QD. :( Do tej pory używałem POORBOYS WORLD Quick Detailer Plus QD+ oraz JEFFS Werkstatt Carnauba Glos QD Spray. Trzeba by było przetestować coś nowego. :)

Co polecacie?

Zastanawiam się nad budżetowym FINISH KARE 425. Przeglądając detailer.pl natchnąłem się na produkty SURF CITY GARAGE. Mam ich środek do szyb i jest rewelacyjny.

cocolino 29-04-12 23:28

Cytat:

Napisał mjq (Post 714550)
Kończy mi się QD. :( Do tej pory używałem POORBOYS WORLD Quick Detailer Plus QD+ oraz JEFFS Werkstatt Carnauba Glos QD Spray. Trzeba by było przetestować coś nowego. :)

Co polecacie?

Zastanawiam się nad budżetowym FINISH KARE 425. Przeglądając detailer.pl natchnąłem się na produkty SURF CITY GARAGE. Mam ich środek do szyb i jest rewelacyjny.

Mam, używam, polecam. Wydajna bestia. Fakt, że jest to mój qdek nr 4 ale od ponad roku zużyłem około 300 ml (opakowanie niecały 1L). Zapach-to samo co CG Pro Detailer (guma balonowa). Pracuje się z nim dosyć łatwo. Przynajmniej z nim i z FK 1000P, bo na #16 lece już z Glistenem i Finalem więc jak się zachowuje na #16 to Ci nie powiem. Generalnie dobry.

mjq 30-04-12 08:24

A używał ktoś Meguiars Last Touch? Jego cena za duże opakowanie jest niezwykle atrakcyjna.

Jankos 30-04-12 10:39

Miałem kiedyś, water spotów nie usuwał prawie wcale :( taki tani QD, pod glinke bardziej ale i drobny kurz też usunie choć efekt po myciu raczej średni, o wiele lepszy wg. mnie jest Sonus lub wspomniany FK Finish Kare.

mjq 30-04-12 10:45

Cytat:

Napisał Jankos (Post 714680)
Miałem kiedyś, water spotów nie usuwał prawie wcale :(

Czyli tak jak myślałem, jaka cena taka jakość. Pewnie kupie FK i dodatkowo w ramach testów Surf City Garage Hot Rod Protective Detailer.

Jankos 30-04-12 11:02

Mjqu ja używam od jakiegoś czasu QD Sonusa (woskiem) za 35-37zł masz 500ml wg. bardzo dobrego QD którzy usuwa water spoty i "odżywia" lakier, choć następny jaki będę chciał wypróbować będzie Duragloss Fast Clean & Shine #921 za 40zł masz 650 ml QD ale jaki efekt-skuteczność tego nie wiem, słyszałem ze super pachnie :)

smerfik 03-05-12 13:55

Śledzę ten dział regularnie i tak cały czas kosmetyki do auta z wyższych półek... Panowie a nikt nie używa firm np. K2, SONAX, AUTOLAND, PLAK itd. Kosmetyki te wiadomo może gorsze ale chyba nie aż tak dużo? Jakieś opinie?

holo 03-05-12 14:29

Cytat:

Napisał smerfik (Post 715587)
i tak cały czas kosmetyki do auta z wyższych półek.

Spróbuj a przekonasz się sam. A tak żeby nie było do końca nie na temat. Ja mam z SONAXA jakąś politurę, którą kupiłem jeszcze przed wejściem w posiadanie wiedzy tajemnej. Nie wiem co ona daje w sumie. Raz pojechałem nią auto, potem nałożyłem wosk DODO. Drugie auto zrobiłem samym woskiem i wyglądało równie dobrze. Mam jeszcze pastę do sreber SONAXA, ale nie porównam jej do niczego, bo mam tylko ją. Dała radę. Szału nie zrobiła, ale poprawną robotę. AUTOLAND - atack do felg. Gdzieś ktoś polecał, ale moim zdaniem mocno średni. Brudu nie zmywa, a na zabezpieczone felgi się chyba nie nadaje. Bardziej pomocny okazał się ten płyn od MOJE AUTO. Mam jeszcze jeden komplet felg i zobaczymy jak poradzi sobie z nimi IRONX.

mjq 03-05-12 15:21

Ja Sonaxa mam odmrażacz do szyb i smar do zamków. Ale np robią całkiem dobrą glinkę i dresing do opon.

smerfik 03-05-12 16:31

Pytam właśnie bo w marketach jest duży wybór tych produktów. Szkoda, że nie lepszych producentów w takich marketach. Ja np. z moje auto mam taki do plastików i daje ładną czerń ale porównania z lepszymi firmami nie mam...

mjq 03-05-12 17:53

Cytat:

Napisał smerfik (Post 715625)
Ja np. z moje auto mam taki do plastików i daje ładną czerń ale porównania z lepszymi firmami nie mam...

Tu akurat mam złe doświadczenia z tańszymi produktami do plastików. Część z nich powoduje, że plastiki płowieją i aplikację trzeba wykonywać coraz częściej.

Draco 03-05-12 18:36

Cytat:

Napisał mjq (Post 715643)
... i aplikację trzeba wykonywać coraz częściej.....

i na tym cały wic polega żeby sprzedawać jak najwięcej bo "tanie" znaczy sie drogie :). Smerfik tanie nie znaczy że dobre, wiem że środki które tu polecamy do najtańszych nie należą ale warte są ceny. Środki Nilsena są w atrakcyjnych cenach i nie tylko tej firmy, a efekt po ich zastosowaniu jest o niebo lepszy niż marketowych.
Poza tym jak kupisz np. wosk coli to masz kilka lat spokój wiec per saldo masz tani dobry wosk na lata. Nikt nie mówi żeby wydawać odrazu kilka stów na chemię, bo żyć trzeba. Kup co miesiąc cuś i z czasem zobaczysz że na półce zrobiło sie cisano :) a auto prezentuje sie coraz lepiej.
Mam nadzieję że choć trochę pomogłem w wyborach tanie-droższe :)

smerfik 03-05-12 19:00

To to ja wiem mjq się radziłem i na forum i na priv i zawsze pomógł za co bardzo dziękuję :) Mjq z tym to racji Tobie nie przyznam :p Bo z tego produktu ogólnie jestem bardzo zadowolony i wykonuje to raz na miesiąc nawet nie i z każdym razem plastiki są bardziej czarne a butelkę 500ml miałem chyba przez ponad pół roku. Mi najbardziej przeszkadza to, że nie ma lepszych kosmetyków w sklepach tylko przez internet. Lubie sobie dotknąć popatrzeć poczytać a na necie to nie to samo niestety.

mjq 03-05-12 22:55

Cytat:

Napisał smerfik (Post 715662)
Bo z tego produktu ogólnie jestem bardzo zadowolony i wykonuje to raz na miesiąc nawet nie i z każdym razem plastiki są bardziej czarne a butelkę 500ml miałem chyba przez ponad pół roku.

A ile kosztował ten konkretny środek? Bo chciałem porównać cenę z Nielsenem SAS.

czaptan 03-05-12 23:00

Cenę i wydajność, bo ja przez pół roku zużyłem może 100 ml SASa ;)

mjq 03-05-12 23:06

Cytat:

Napisał czaptan (Post 715775)
Cenę i wydajność, bo ja przez pół roku zużyłem może 100 ml SASa ;)

SAS jest masakryczny jeśli chodzi o wydajność. Ja nim teraz paćkam wszystkie możliwe plastiki, a dopiero niedawno musiałem zakupić bo mi się próbka skończyła.

smerfik 03-05-12 23:17

Cytat:

Napisał mjq (Post 715772)
A ile kosztował ten konkretny środek? Bo chciałem porównać cenę z Nielsenem SAS.

Oj nie pamiętam bo to dawno było myślę, że z 20 zł maksymalnie.
Panowie ja wiem, że inne wydajniejsze lepsze itd. pytam z ciekawości jak to się sprawdza. Takie jak by to nazwać "zamienniki" :p

czaptan 03-05-12 23:20

Pół litra SASa masz za 26 zł. Akurat tutaj ciężko o sensowną konkurencję wśród "marketowców" dla tego środka. Zresztą Nielsen jest wyjątkowo dobry jak na swoją przystępną cenę.

mjq 03-05-12 23:20

smerfik chodzi mi o pokazanie, że dobre nie zawsze znaczy drogie. Bo Nielsen Super-A-sheen 1l kupisz za 42zł.

Wojtek byłeś szybszy. ;)

Jankos 07-05-12 09:53

No dobra Panowie to trochę recenzji środków które zakupiłem ostatnim czasem a których nie dokumentowałem zdjęciami więc uwierzcie na słowo:

Auto Finesse Revive Trim Dressing - coraz bardziej przekonuje się do produktów tej firmy, mimo iż cena mogła być niższa :p to warto wydać kasę. Co do tego produktu, bardzo wydajny, wystarczy mała ilość na pokrycie nie lakierowanego dolnego-tylnego zdezia w Leonie i Golfie V, bardzo ładny efekt satyny, nie razi a na pewno cieszy oko (zdjęć nie mam bo po prostu z lenistwa i zapomninalstwa) pięknie kropelkuje zdecydowanie ożywia plastiki na duży plus, zdecydowanie polecam.

Auto Finesse Spritz Interior Detailer - miał być konkurencją dla Megsa UProtect. i chyba został :), dlaczego. Po smarowaniu w środku Megsem jakoś za bardzo się plastiki świeciły, w przypadku AF mamy ładny pół mat bez większego wysiłku oraz o wiele ciekawszy zapach który bije Megsa na głowę a jest on owocowy nie za intensywny, choć jak na pierwszy raz dałem poszło za dużo środka stąd wyraźny zapach w aucie u kolegi w Golfie przy znacznie mniejszym zużyciu zapach nie był wyczuwalny ale efekt na plastikach widoczny. Polecam choć nie należy traktować go jako środek do czyszczenia, do czyszczenia lepiej użyć APC.

Meguiar's Endurance High Gloss - tutaj potwierdziły się opinie że to bardzo wydajny i wart tych pieniądzy środek. Kropelki po myciu jak po wosku na lakierze :), polecam.

Ze środków które zakupiłem ale jeszcze nie testowałem są:
BH Surfex HD, VP Achilles Prep, Meguiar's NXT Generation Car Wash, Auto Finesse Rejuvenate, Zestaw Rain-X Pielęgnacja Szyb - z czego użyłem tego Anti Foga który jakoś się nie sprawdził... choć stosowałem wg. instrukcji obsługi :).

Draco 10-05-12 20:04

Czy po zastosowaniu Temachem Snow Foam http://temachem.sklep.pl/opis/319209...m.html#similar wosk zostanie usuniety? Jaki są wasze spostrzeżenia?

mariost 10-05-12 20:09

Cytat:

Napisał Draco (Post 719972)
Czy po zastosowaniu Temachem Snow Foam http://temachem.sklep.pl/opis/319209...m.html#similar wosk zostanie usuniety? Jaki są wasze spostrzeżenia?

Na 100% nie ;)
(zobacz sobie na filmik z mojego testu tej piany - jest w tym dziale ;) )

Draco 12-05-12 14:20

Miał ktoś do czynienia z zapachami firmy Autobrite np z Autobrite Lemon Air Freshner?

Jankos 12-05-12 14:38

Ja używam California Scents :) jakoś te w atomizerze mi nie podchodzą choć miałem kiedyś tester ale się gdzieś zapodział, akurat nie żałuje bo pachniał gumą balonową - nie polecam.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi