Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFI] Przepalanie sie bezpiecznika, moze ktos doswiadczony P (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24981)

pari 03-01-09 19:24

[FFI] Przepalanie sie bezpiecznika, moze ktos doswiadczony P
 
WITAM WSZYSTKICH !

Proszę o pomoc kogoś doświadczonego w focusach (jestem nowym posiadaczem).

Przepala mi się bezpiecznik nr 32 (w skrzynce pod deska rozdzielczą) odpowiedzialny jest on za światła postojowe oraz (oświetlenie zegarów, deski rozdzielczej). Co mnie dziwi ? A mianowicie dzieje sie tak gdy dłuższy czas postoi na mrozie, podejrzewam jakieś zwarcie, ale chciałbym w pierwszej kolejności poradzić się bardziej doświadczonych użytkowników.

Proszę o poradę !!!

moons 03-01-09 23:14

Jak rozumiem przepala Ci się ten bezpiecznik w sytuacji kiedy auto postoi na mrozie, Ty odpalasz, przekręcasz włącznik świateł i pstryk przepala się bezpiecznik. Jeśli tak się dzieje i po wymianie na nowy znowu do następnego postoju na mrozie masz spokój. To niestety polecam ciepły garaż i sprawdzenie instalacji szczególnie tej od świateł postojowych. W lampy w pierwszej kolejności bym zajrzał czy gdzieś tam woda nie dostała się i namarza. W podświetleniu deski raczej nie ma gdzie się takie zwarcie robić. choć znając złośliwość rzeczy martwych to zapewne jakąś usterkę znajdziesz w ostatnim miejscu jakie zostanie Ci do sprawdzenia. :D
Pozdrawiam

radzique 03-01-09 23:17

a właśnie miałem pytac ktory bezpecznik jest od zegarow i deski rozdzielczej :), bo dzisiaj zauważyłem się nie świeci podświetlenie. I jak tak sobie myśle to chyba siadł ten bezpiecznik jak foka stała dwa dni nieodpalana na mrozie, moze cos w tym jest.

tylko czy jesteś pewny, że to jest 32 ? wg instrukcji :
32 - kierunkowskaz (moduł GEM)

ja raczej obstawiam

35 - oświetlenie wnętrza, elektryczna regulacja lusterek

albo 36 - moduły elektroniczne, zestaw wskaźników.

Jutro podjade po bezpieczniki to sprawdzę, który jest od poświetlenia deski i zegarów.
Chyba, że ktoś wie ?

moons 03-01-09 23:19

Cytat:

Napisał radzique
tylko czy jesteś pewny, że to jest 32 ? wg instrukcji :
32 - kierunkowskaz (moduł GEM)

Masz Focusa przed liftem i tam bezpiecznik 32 odpowiada za podświetlenie i światła postojowe a to co piszesz to po lifcie.
Pozdrawiam

Trociniarz 04-01-09 10:47

No i ja mam dokładnie identyczną sytuacje jak kolega pari, ,dziś rano sprawdziłem wszystko co możliwe, lampy, podświetlenie tablicy rej wszystkie przewody do których jest dostęp i niestety nigdzie nie znalazłem przyczyny. Mi również pali ten sam bezpiecznik. Widzialem, ze problem byl poruszany na forum ale nikt jednoznacznej przyczyny nie znalazł.

radzique 04-01-09 12:46

Cytat:

Napisał moons
Masz Focusa przed liftem i tam bezpiecznik 32 odpowiada za podświetlenie i światła postojowe a to co piszesz to po lifcie.
Pozdrawiam

No więc wymieniłem dzisiaj ten bezpiecznik i dalej d.pa :(.

Postojówki nie świecą. podświetlenie tablicy też nie. Mogę coś sprawdzić jeszcze samemu ?
Teraz tak myślę, że problem chyba pojawił się jak odebrałem auto po naprawie pompy wtryskowej. Może gdzieś chłopaki przy okazji grzebania coś urwali albo co. Nie uśmiecha mi się znowu auta odstawiać przez taką bzdurę. Jakieś sugestie ?

Trociniarz 04-01-09 12:55

OK, ja naprawiłem, zgodnie z poprzednimi wskazówkami z innych postów wyjąłem lampki podświetlajace tablice rejestracyją, one gdzieś robiły zwarcie, wyczyściłem i jest ok, polecam to sprawdzić.

moons 04-01-09 14:35

Cytat:

Napisał radzique
Postojówki nie świecą. podświetlenie tablicy też nie. Mogę coś sprawdzić jeszcze samemu ?Teraz tak myślę, że problem chyba pojawił się jak odebrałem auto po naprawie pompy wtryskowej. Może gdzieś chłopaki przy okazji grzebania coś urwali albo co. Nie uśmiecha mi się znowu auta odstawiać przez taką bzdurę. Jakieś sugestie ?

Ale bezpiecznik masz dalej cały czy znowu się przepalił? Zresztą nie robi to za dużej różnicy moim zdaniem masz coś urwane, ucięte, przetarte czy po prostu nie podłączone. Instalacja do dokładnego przejrzenia i tyle. Zacznij od tego co koledzy lampki tablicy, przednie światła to do czego masz najłatwiejszy dostęp. A tak na marginesie już któryś raz czytam że coś tam się pojawiło albo znikło po naprawie u mechanika. Sorki koledzy ale jak odbieracie swoje furki od tych mechaników, nic nie sprawdzając? Przecież to się nadaje do reklamacji i tyle.
Pozdrawiam

radzique 04-01-09 15:30

Cytat:

Napisał moons
Ale bezpiecznik masz dalej cały czy znowu się przepalił? Zresztą nie robi to za dużej różnicy moim zdaniem masz coś urwane, ucięte, przetarte czy po prostu nie podłączone. Instalacja do dokładnego przejrzenia i tyle. Zacznij od tego co koledzy lampki tablicy, przednie światła to do czego masz najłatwiejszy dostęp. A tak na marginesie już któryś raz czytam że coś tam się pojawiło albo znikło po naprawie u mechanika. Sorki koledzy ale jak odbieracie swoje furki od tych mechaników, nic nie sprawdzając? Przecież to się nadaje do reklamacji i tyle.
Pozdrawiam

Już działa ;)

W sumie nie jestem pewny o co chodziło... ale też wyciągnąłem lampi od tablicy z tyłu i w jeden był poważny burdel, żarówka sobie leżała obok, a jeden uchwyt jest urwany. Zostawiłem to bez żarówki, zakleiłem taśmą, bo nie mam ochoty tego robić przed blokiem na pizdzicy ;).
Potem patrze, że nie świecą światłą z tyłu, poleciałem po więcej bezpieczników i żarówki :)
Wymieniłem żarówki z tyłu od świateł i jedną od stopa bo nie świeciła, bezpiecznik od nich i działa. I światła i podświetlenie w tablicy/zegarów. Jak nie siądzie w ciągu parę dni to będzie ok.

Co do mechanika masz racje, nie sprawdziłem co i jak. Po przygodach z pompą byłem tak podjarany, że odpala [bigok] , że tylko wsiadłem i odjechałem.

gregK 04-01-09 20:06

Mialem podobnie,tylko u mnie blaszki od lampek podświetlających rejestracje dotykały o blache i zwarcie sie robilo,wystarczyło podgiąć. :)

pari 06-01-09 22:08

Dzięki wszystkim za rady problem mam nadzieje rozwiązany poszperałem jeszcze na forum i okazało się ... jedna lampka oświetlenia tablicy rejestracyjnej było w niej troszkę syfu i duża wilgoć (może nawet troszkę wody). Gdy stał na mrozie roiło się zwarcie.

Pozdrawiam

saperos 11-01-09 18:16

Cytat:

Napisał pari
... jedna lampka oświetlenia tablicy rejestracyjnej było w niej troszkę syfu i duża wilgoć (może nawet troszkę wody). Gdy stał na mrozie robiło się zwarcie.

Ja mam podobnie, ale u mnie nie ma prawej strony postojówek i podświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej. Ciągle pali mi bezpiecznik 48 ten 7.5 brązowy. Jutro po robocie pokukam w podświetlenie rejestracji, może tam się syf zrobił...

matijen 26-08-10 10:47

Cytat:

Napisał gregK (Post 303734)
Mialem podobnie,tylko u mnie blaszki od lampek podświetlających rejestracje dotykały o blache i zwarcie sie robilo,wystarczyło podgiąć. :)

Cytat:

Napisał saperos (Post 305348)
Ja mam podobnie, ale u mnie nie ma prawej strony postojówek i podświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej. Ciągle pali mi bezpiecznik 48 ten 7.5 brązowy. Jutro po robocie pokukam w podświetlenie rejestracji, może tam się syf zrobił...

Cytat:

Napisał matijen (Post 478262)
Ja mam dokładnie ten sam problem. Ciągle przepala mi się ten bezpiecznik. Wymontowałem nawet wszystkie żarówki po prawej stronie samochodu i w tablicy rej, i nic nadal się przepala. W szale rozprułem prawie całą instalację samochodu i nic :)
Dzisiaj sprawdzę te gniazdka od tablicy rej może robią zwarcie do blachy tak jak kolega wcześniej pisał.

To będzie to !! :) Blaszki od polaryzacji "+" dotykały do blachy. Owinąłem je taśmą samo-wulkanizującą. Jak na razie wszystko działa, jeśli coś się zmieni lub okaże się, że błąd tkwi jeszcze w innym miejscu - dam znać. W miejsce bezpiecznika 7,5 A dałem 5 A bo wszystkie 7,5 A popaliłem :)

Gniazdo żarówki przed :

http://www.img-share.net/uploads/85Z...acji+Focus.JPG

Gniazdo żarówki po :

http://www.img-share.net/uploads/21Z...ji+Focus+2.JPG


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi