Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Oświetlenie bagażnika (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=22739)

Emf 03-07-08 14:23

Oświetlenie bagażnika
 
Zamontowałem sobie objazdówkę 14-kę zamiast zwykłego koła.
Pięknie weszła w lewy bok ale ....... zasłania całkowicie lampkę oświetlenia bagażnika i jest tam ciemno "jak u Murzyna w ....."
Wyszukałem coś takiego na allegro i chciałem zapytać, czy ktoś może montował takie cudo?
Nie chcę jakiejś fuszerki, która przypali mi bagażnik [ninja]

scorpio 03-07-08 23:18

Sądzę,że te "neony" nie grzeją się ,a jeśli jednak,to na pewno mają mniejszą temperaturę niż żarówki.Chyba nie ma się czego obawiać :)

Yerzo 04-07-08 08:32

a nie lepiej oryginalną lampkę przenieść w inne miejsce ? To tylko kwestia przeciągniecia dwóch kabelków i nacięcia plastiku w kształt prostokąta.
Wtedy masz ładnie, oryginalnie i nic Ci się nie spali

Pabloos 04-07-08 09:17

Cytat:

Napisał Panther
a nie lepiej oryginalną lampkę przenieść w inne miejsce ? To tylko kwestia przeciągniecia dwóch kabelków i nacięcia plastiku w kształt prostokąta.
Wtedy masz ładnie, oryginalnie i nic Ci się nie spali

Najprościej najtaniej i najbezpieczniej !

CAr 04-07-08 09:52

Panther - nie chcę być wredny ale... ta lampka moim zdaniem wcale nie oświetli bagażnika :roll:

Przy odrobinie chęci można skombinować fajne oświetlenie w ulubionym kolorze (np. neony, listwy oświetleniowe) i przynajmniej wszystko widzisz :)

Na SuperFluxach można nawet i samemu taką linijkę skombinować.

No ale to już twoja decyzja :)

RuTo2 04-07-08 10:16

Panowie na prawym "boczku" w bagażniku od wewnętrznej strony jest przez producenta zaznaczone w którym miejscu ma być orginalna lampka, wystarczy na allegro wyszarpać za 5PLN takie cudo , dwa kabelki i jak orginał , i jeszcze jedno ...nie wierzę ,że można niebieskim światłem coś "oświetlić" ,lepsze chyba słabe "ciepłe" światło niż 100W w kolorze niebieskim...inaczej wszyscy w domach siedzieli by przy niebieskich ,żarówkach ...bo to takie na TOPIE ...

MisiekT 04-07-08 10:18

idealne sa biale LEDy tak naprawde... i ja bym nie szalal tak z duzym neonem, bo do oswietlenia bagaznika to starczy spokojnie 5 malych diodek...

Emf 04-07-08 11:42

No właśnie ja chciałbym taką listwę w kolorze białym.
Te niebieskie trochę zalatują wieśtjuningiem.
Co do przeniesienia lampki to faktycznie może tak zrobię ale zgadzam się z CArem, w tej kwestii, że ona daje słabe światło.
Może po prostu kupię jakąś mocniejszą diodową żarówkę :roll:

CAr 04-07-08 12:00

Cytat:

Napisał Emf
No właśnie ja chciałbym taką listwę w kolorze białym.
Te niebieskie trochę zalatują wieśtjuningiem.
Co do przeniesienia lampki to faktycznie może tak zrobię ale zgadzam się z CArem, w tej kwestii, że ona daje słabe światło.
Może po prostu kupię jakąś mocniejszą diodową żarówkę :roll:

Nie mówie odrazu, że niebieskie - ja sam mam białe LEDy ale projekt jeszcze nie skończony - jakos brak czasu - lepiej jak już to na SuperFluxach robić :) bo na LEDach oświetla punktowo.

Yerzo 04-07-08 23:08

Panowie, ale po co Wam mocniejsze światło w bagażniku niż seryjna lampka ? Przecież nikt tam zgubionych śrubek w nocy nie będzie szukał a do oświetlenia bagażu myślę, że w sam raz wystarcza.

CAr 04-07-08 23:26

tak... Tylko ze seryjna lampka nie daje wystarczająco mocnego światla :roll:

Ale zrobisz jak zechcesz...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi