Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Łączniki stabilizatora - opinie użytkowników (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=11379)

hose 02-07-06 09:17

Łączniki stabilizatora - opinie użytkowników
 
Witam
Wiem że było o tym już trochę, ale rzadko dyskusja schodziła na to którą firmę wybrać oraz czy jest sens placic za oryginal skoro te czesci sa "pietą Achillesową" focusów

Znalazlem na www.ford.sklep.pl zamiennik bedacy dokladnym odwzorowaniem oryginalu niemieckiej firmy Optimal, cena 65PLN no i zastanawiam sie miedzy nim a oryginalem za 115 PLN. Roznica moze nie jest duza ale w swoim przypadku chce wymienic 2 sztuki ;)

http://www.ford.sklep.pl/sklep,1502,...,189748,0.html

Ma ktos doswiadczenia z tym towarem i moze cos na ten temat powiedziec?
Ewentualnie na temat innych firm tj MOOG czy TRW ?

Pozdrawiam

heru 02-07-06 10:24

hose, jak widzisz po moim opisie mieszkam w Białymstoku. drogi tu mamy TRAGICZNE, doslownie dziura dziurą podparta. jak tylko kupilem foczke to rowniez mialem ten dylemat. Wymienilem na oryginaly ktore przy moim stylu jazdy i naszych dziruch padly po pol roku. Teraz kupuje najtansze za 38zł i wystarczaja na tyle samo. Ja bym darowal sobie oryginaly.
pozdr.

Paweł 02-07-06 12:34

Cytat:

Napisał heru
w Białymstoku. drogi tu mamy TRAGICZNE, doslownie dziura dziurą podparta.

nie byłeś w Lublinie tu są dopiero tragiczne ulice, a nad Biała byłem parę dni temu :P

Jackiller 02-07-06 16:27

U mnie podróby wytrzymały 8000 km (wrzesień - marzec)
Założyłem teraz oryginały i zobaczę.
Zapytaj mechanika... bo na forum forda gdzieś czytałem, że najlepszym rozwiązaniem jest założenie od mondeo. Pasują a są podobno dużo mocniejsze. Pozwiedziałem o tym mechanikowi... on odparł, że jie ma problemu, ale polecił, bym najpierw spróbował na oryginałąch... poźniej ew. przerzucił sie na mondeo-we :wink:

Pozdrawiam

hose 02-07-06 19:59

Cytat:

Napisał Jackiller
U mnie podróby wytrzymały 8000 km (wrzesień - marzec)


A jakiej produkcji kupowales i za ile ?

kerownik 02-07-06 20:42

łączniki
 
Jeżeli od mondeo są odlewane (dural.)to założyłem dwa lata temu i na razie mam spokoj.Jeden kosztował ok. 108 zł.

Jackiller 02-07-06 20:48

Cytat:

Napisał hose
A jakiej produkcji kupowales i za ile ?

Nie wiem... pan Zdzisiu mi założył... pewnie polskie - za 25 zeta :roll:

Czoperek1984 06-07-06 20:25

Ja jezdze na łacznikach za 41 zeta i jestem zadowolony:)

hose 07-07-06 08:03

No i ja też zainwestowałem w łączniki MOOG w cenie 44PLN/za sztukę no i zobaczymy jak to bedzie się sprawować :)

Paweł F 18-07-06 16:09

własnie dzisiaj wymieniłem z lewej strony, bo popiskiwał zrobiłem 150 km i [banghead] ten z prawej zaczął się odzywać. Nie mam juz siły się meczyc w tym upale i pojade jutro do warsztatu. Niech szlag trafi te nasze drogi.

Piccolo_Jr 18-07-06 22:45

Właśnie. Coś mi ostatnio zaczęło piszcześć w zawieszeniu na nierównościach. Myślicie że to mnoże być to?

lukaa 19-07-06 07:44

Re: Łączniki stabilizatora - opinie użytkowników
 
Cytat:

Napisał hose
Witam
Wiem że było o tym już trochę, ale rzadko dyskusja schodziła na to którą firmę wybrać oraz czy jest sens placic za oryginal skoro te czesci sa "pietą Achillesową" focusów

Znalazlem na www.ford.sklep.pl zamiennik bedacy dokladnym odwzorowaniem oryginalu niemieckiej firmy Optimal, cena 65PLN no i zastanawiam sie miedzy nim a oryginalem za 115 PLN. Roznica moze nie jest duza ale w swoim przypadku chce wymienic 2 sztuki ;)

http://www.ford.sklep.pl/sklep,1502,...,189748,0.html

Ma ktos doswiadczenia z tym towarem i moze cos na ten temat powiedziec?
Ewentualnie na temat innych firm tj MOOG czy TRW ?

Pozdrawiam

Witam. Ja jezdżę na łącznikach z Allegro za 22zł. Przejechałem już 5000km i jest OK. Więc uważam, że nie opłaca się przepłacać za orginały nawet jak mi się spieprzą po 10tys to wymiana trwa 10min.

Pozdrawiam :D

marekj 19-07-06 15:10

Cytat:

Napisał Paweł F
własnie dzisiaj wymieniłem z lewej strony, bo popiskiwał

Cytat:

Napisał Piccolo_Jr
Coś mi ostatnio zaczęło piszcześć w zawieszeniu na nierównościach. Myślicie że to mnoże być to?

Przeca łączniki nie piszczą tylko stukają jak się wyrobią. Słychać to najbardziej na małych nierównościach przy najeźdżaniu na nie jednym kołem. Mechaniory to sprawdzają tak że jeden buja autem na boki a drugi nasłuchuje w nadkolu.

Janisek 20-07-06 18:18

http://www.allegro.pl/item115665842_...ndeo_itd_.html
Też jestem zdania że nie warto przepłacać, kupić od razu kilka sztuk co by za przesyłke raz zapłacić i już!

Mariusz2 11-08-08 14:19

Witam
A ja kupiłem łącznik w Inter Carscie Firmy HP.
Mechanior wykręca łącznik i okazuje się że kupiłem za krótki o 1 cm.
Z powrotem do IC, patrzą w katalog i mówią z że ten musi pasować?
Co wy na to?

[ Dodano: Pon 11 Sie, 2008 14:28 ]
patrzyłem na stronie ford sklep HP nr 301583. Modelowo powinno pasować. W inter carsie mierzyli łączniki innych producentów - mają taką samą długość. A jednak ten co mi wyjął mechanik był dłuższy?

gregorc 11-08-08 19:56

Ja wymieniałem z przodu (tzn. Wuj Zbychu wymieniał :P pozdro) od razu dwie sztuki na delphi za 35 zł sztuka i jest oki... zrobione ok. 3 tys.km i narazie cisza :mrgreen:

crossmax 17-08-08 11:02

Ja też założyłem Delhi prawy przód. Po 3 tys km jest dalej ok.

W moim przypadku prawy przedni stabilizator był wymieniany już 3 razy (ten jest czwarty). Oryginał po wyjechaniu z salonu wytrzymał 30 tysięcy. Potem był zamiennik - wytrzymał 5 tys. Następny to samo! Kolejny wytrzymał nie całe 10. Podczas gdy lewy stabilizator ma od nowości 53tys i jest ok :mrgreen: Wiadomo, że prawa strona jest bardziej wrażliwa, ale mam wrażenie że zamienniki w porównaniu z Fordowskimi stabilizatorami wypadają kiepsko.
Teraz założtyłem Delhi za namową mechanika, który ręczył za wytrzymałość tego elementu. Zobaczymy czy miał racje...

MisiekT 17-08-08 11:06

crossmax, albo cos jest nie tak z Twoim stylem jazdy albo cos innego masz w zawieszeniu uszkodzone i to wplywa na przedwczesne uszkodzenia stabilizatora... moja foka ma juz 175tys km i od nowosci nie miala wymienianych...

ryszar16 17-08-08 11:38

Polecam TRW! Innych mój kuzyn nie poleca. Tylko TRW zakłada i klienci są zadowoleni. Ja już na swoich przejechałem 15000 i jest OK

lukaa 22-08-08 20:09

Witam. Już wcześniej pisałem w tym temacie ale mam nowe spostrzeżenia. Łączniki zakupione przeze mnie na Allegro za 22zł/sztukę wytrzymały 50 tys. km i zaczeły stukać. Wymieniłem je znowu na te za 22zł. I tu po 8 tys. km zaczęły stukać (ale tylko przy przyśpieszaniu lub hamowaniu. Po wymianie wszystko ucichło. Więc podsumowując: Z tymi łącznikami za 22zł to różnie bywa. Ale ja i tak jestem ich zwolennikiem. Pozdrawiam :lol:

artur76 22-08-08 23:12

Cytat:

Napisał crossmax
W moim przypadku prawy przedni stabilizator był wymieniany już 3 razy (ten jest czwarty)

Chyba łącznik stabilizatora...

szymek 09-02-09 13:11

Koledzy jak trwałość wymienionych przez Was łączników?

Ja właśnie zakupiłem Optimale aluminiowe
http://ford.istore.pl/pl,product,320...luminiowy.html

I zastanawiam się jak tam z ich trwałością będzie.. :roll:

Ranid 09-02-09 13:54

Cytat:

Napisał szymek
Koledzy jak trwałość wymienionych przez Was łączników?

Ja właśnie zakupiłem Optimale aluminiowe
http://ford.istore.pl/pl,product,320...luminiowy.html

I zastanawiam się jak tam z ich trwałością będzie.. :roll:

Przetestowałem już prawie wszystkie i te aluminiowe jak na razie najdłużej wytrzymuja,na tamtych więcej jak 15tyś nie zrobiłem.Robię 40tyś rocznie po różnych drogach,wieś,miasto itp.i stąd może tak krótka wytrzymałość.

ratkill 10-02-09 18:08

ja z kolei polecilbym firmy Febi lub Moog czy jakos tak

Pendrzec 10-02-09 21:05

Cytat:

Napisał ratkill
ja z kolei polecilbym firmy Febi lub Moog czy jakos tak

Ja przejechałem na Moogach całe 8tys i obydwa do wymiany...

gregorc 11-02-09 09:57

U mnie pękło już na wymienionych łącznikach delphi 11 tys. km i jest oki :mrgreen:

forder 11-02-09 12:00

A czym się objawia to zużycie stabilizatorów? bo ja od zakupu auta wyjeździłem jakies 20-25k i jeżdżę nadal... (w papierach widziałem, że w ASO był wymieniany ten łącznik stabilizatora)

Ranid 11-02-09 12:36

Stuka podczas pokonywania nierówności,na gładkiej drodze nie wyczujesz.

forder 11-02-09 19:31

CZyli na razie nei mam sie czym martwić bo u nas nie ma w sumie gładkich dróg :wink:

newrafal 11-02-09 21:43

ja zakładałem w poprzednim FI delphi wytrzymały 8tyś. teraz niedługo w
FII też będzie wymiana i jestem ciekaw czy ktoś jednak próbował z tymi łącznikami od mondka?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi