Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Jasność podświetlenia zegarów FFI (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=34580)

piter_m 12-01-10 23:47

Jasność podświetlenia zegarów FFI
 
Witam wszystkich!
A ja mam taki problem. Słabo świeci mi podświetlenie zegarow i panela. Nie mam regulacji podświetlenia (pokrętła). W diagnostyce pokazuje że poziom oświetlenia jest niski (LOW). Jak to zmienić - komputerem diagnostycznym czy jakąś zworką w zegarach żeby było HIGH. Dla nadgorliwych dodam że żarówki są wszystkie i o właściwej mocy. Nie chce też wstawiać pokrętła regulacji.
Z góry dziękuję za pomoc.

MaXyM 13-01-10 01:00

Nie chcesz miec jasnego podswietlania ;)
W nocy wali po oczach a w dzien i tak nie widac.

piter_m 13-01-10 14:08

No własnie, może być gorzej. Chociaż takie blade podświetlenie jest przygnębiające i usypiające. Ale ciekawy jestem jak to wyglada technicznie, czyli jak zmienia się te oświetlenie.

MaXyM 13-01-10 17:26

Rozumiem. Dazymy wszyscy aby miec jak najwiekszy wypas mimo ze nie bedziemy korzystac.
Ale zapewniam Cie ze zbyt jasne zegary nie rozbudzaja tylko irytuja podczas dlugich jazd w nocy. Oczywiscie ladnie swieca na postoju :)

A czemu nie chcesz wstawiac regulacji? w sumie to wiaze sie z wymiana calego przelacznika do swiatel na taki ze sciemniaczem.

Inna sprawa czemu swieci ciemno. Tu by musieli sie wypowiedziec inni wlasciciele FF1 bez sciemniacza - czy tez maja ciemno. Ja w FF1 mialem sciemniacz a w FF2 nie mialem i tu byly zegary jasno na maxa. Teraz wymienilem przelacznik i jestem szczesliwy ze moge sciemnic.

Andreas1971 13-01-10 19:20

nie mam regulacji podświetlenia, ale zapewniam Ciebie Piter, że zegary świecą bardzo jasno. Szukaj innej przyczyny!

piter_m 13-01-10 19:38

Cytat:

Napisał Andreas1971 (Post 404191)
nie mam regulacji podświetlenia, ale zapewniam Ciebie Piter, że zegary świecą bardzo jasno. Szukaj innej przyczyny!

A mógłbyś sprawdzić co pokazuje Ci autotest - czy poziom oświetlenia masz na L czy H ?

Aras 13-01-10 22:30

Też nie mam regulacji podświetlenia, Zapewniam, że mam bardzo jasne zegary ;).
btw.
Czy w wersjach x100 nie ma regulacji podświetlenia zegarów?

moons 13-01-10 22:55

W jakiej diagnostyce pokazuje natężenia oświetlenia??? Gdzie i co to za błąd co pokazuje takie rzeczy? Podejrzewam że pokazuje Ci słabo naładowany akumulator.
Pozdrawiam

Aras 13-01-10 23:09

Chyba chodzi o diagnostykę komputra pokładowego. Tam coś jest z H i L, ale głowy nie dam ;)

piter_m 15-01-10 19:12

Cytat:

Napisał Aras (Post 404338)
Chyba chodzi o diagnostykę komputra pokładowego. Tam coś jest z H i L, ale głowy nie dam ;)

Właśnie o ten test mi chodzi (wciśnięcie i przytrzymanie zerowania kilometrów z jednoczesnym przekręceniem stacyjki), w jednym z kolejnych testów pokazuje ustawieni jasosci zegarów (było to opisywane na forum).

szejk78 15-01-10 20:16

a jak to można samemu i prosto zmienić z LOW na HIGH

Szymeq 21-01-10 08:48

Cytat:

Napisał Aras (Post 404294)
Czy w wersjach x100 nie ma regulacji podświetlenia zegarów?

U mnie jest tez mam X100

krzys_jg 21-01-10 11:22

U mnie w foczce 2001r. jest regulacja, u rodziców 2003r. ta sama wersja i nie ma jej. Z tym że u nich bez regulacji świeci tak samo jak u mnie ustawię pokrętłem na max.

michal.84 15-08-10 00:24

Dołączam do pytania - da się zmienić samemu L/H ??

RuTo2 15-08-10 01:32

Moim skromnym zdaniem (może się mylę ) nie ma takiego czegoś jak ustawienie podświetlenia zegarów za pomocą tylko samego licznika , owszem jest ściemniacz ,ale to osobne urządzenie, i znajduje sie ono w przełączniku świateł i do tego jest mechaniczne nie elektroniczne ,a juz na pewno nie sterowane za pomocą komputera - tylko za pomocą potencjometru . Hmmm z drugiej strony widziałem liczniki podświetlane na diodach led .... może w tych to jest???

dziabi3 16-08-10 16:44

ja mam regulacje i mam ciągle na max i w nocy nie irytuje mnie to wcale

wręcz odwrotnie widać co się dzieje z autem a każde ściemnienie podświetlania powoduje wpatrywanie się w zegary i rozproszenie uwagi


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi