Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   do 30% woecej KM dla foczki 1,8tddi (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=8665)

KEYZE 02-02-06 20:17

do 30% woecej KM dla foczki 1,8tddi
 
[hmm] zabawił sie ktos moze w zmiane programu w foczce?? Szukam ludzi wtajemniczonych w temat,Mam zamiar dać wiecej zycia w moje malenstwo :wink:
Doszły mnie słuchy że wiąze sie to ze zmianą stosowanego oleju (teraz 10W40). Zalety: to chyba wiadomo, do 30% wiecej mocy wiec licząc optymistycznie ze 110 KM to juz cos [hehe] mniejsze spalanie przy spokojnej jezdzie :| ale czy taką foczką da sie spokojniej ganiac :twisted: ??

driver 03-02-06 07:44

YYY nie woiem kto CI takich głupot nopowiadał,że zmiana oleju na inny to 30% więcej mocy [screwy]
Rozumiem jakbyś jakiś chiptuning zrobił to napewno byś kilka-kilkanaście kucy zyskał ale po zmianie oleju [rotfl]

zis 03-02-06 08:01

Cytat:

Napisał driver
YYY nie woiem kto CI takich głupot nopowiadał,że zmiana oleju na inny to 30% więcej mocy [screwy]
Rozumiem jakbyś jakiś chiptuning zrobił to napewno byś kilka-kilkanaście kucy zyskał ale po zmianie oleju [rotfl]

O ile dobrze zrozumialem to autorowi chodzilo o to ze po chip-tunningu nalezy zmienic olej na 10W40.

A wracajac do tddi to na AC je gostek ktory przerobil ten silnik na 109KM i bardzo sobie chwali, a spalanie ma faktycznie mniejsze przy spokojnej jezdzie.

marekj 03-02-06 09:50

Cytat:

Napisał zis
A wracajac do tddi to na AC je gostek ktory przerobil ten silnik na 109KM i bardzo sobie chwali

guru [chytry]

Rasta 03-02-06 12:12

Cytat:

Napisał marekj
Cytat:

Napisał zis
A wracajac do tddi to na AC je gostek ktory przerobil ten silnik na 109KM i bardzo sobie chwali

guru [chytry]

POTĘGA - muj kumpel to przy nim pikuś z 90 km ma jedyne 180 KM hehe

Ps. Zapomniałem powiedzieć, że to VAG [smirk]

Blue 03-02-06 12:28

Cytat:

Napisał Rasta
POTĘGA - muj kumpel to przy nim pikuś z 90 km ma jedyne 180 KM hehe

Ps. Zapomniałem powiedzieć, że to VAG [smirk]

TDI to chyba najbardziej podatne na tuning jednostki. Bez problemu można kupić gotowe kity zwiększające moc do 300, 400 KM...

NeroN 03-02-06 12:45

No ale wracając do sprawy... Przy takiej modyfikacji nie trzeba zmienia oleju. :mrgreen:

Rasta 03-02-06 12:53

Cytat:

Napisał Blue
Cytat:

Napisał Rasta
POTĘGA - muj kumpel to przy nim pikuś z 90 km ma jedyne 180 KM hehe

Ps. Zapomniałem powiedzieć, że to VAG [smirk]

TDI to chyba najbardziej podatne na tuning jednostki. Bez problemu można kupić gotowe kity zwiększające moc do 300, 400 KM...

Przynajmnie VW nie robi wszytkich gratów (w przeciwieństwie do Forda) na styk. Podnosi się moc silnika o 100% i nie trzeba się martwić o to, że zaraz rozsypie się skrzynia lub sprzęgło. Najlepsze jest to, że cały tuning silnik kosztował go niecałe 7 tyś. na orginalnych częściach. Oczywiście trza mić 1.9 na pompie rotacyjnej, bo na pompowtryskach to już [pop]

KEYZE 03-02-06 19:22

gdyby ktos z was dobrze sie wczytał w to co napisałem to by bylo miło :P

Chce zmienic program w foczce, wg speca zmiana do 30% w gore mocy. Syłyszałem ze dobrze jest zmienic olej na lepszy po takiej zmianie i pytałem czy to prawda czy ktos cos moze wie.... ale widze ze jestescie nie w temacie :? Obecnie ganiam na 10W40. Kumpel w Golfiku zmienił program, ganiałem nim i powiem tylko ze bajka i tez tak chce....

driver 03-02-06 19:35

Co to znaczy "zmienił program"??
Czy miał wgrany nowy soft czy miał przeprowadzony chiptunning bo już nie jarze [screwy]

NeroN 05-02-06 15:50

Cytat:

Napisał driver
Co to znaczy "zmienił program"??
Czy miał wgrany nowy soft czy miał przeprowadzony chiptunning bo już nie jarze [screwy]

Tak w skrócie chodzi prawie o to samo, zmieniasz program w seryjnym "czipie",albo wymieniasz seryjny czip na nie seryjny z innym programem-skutek ten sam [tuning]

michu 06-02-06 17:44

ale w tddi musisz jeszcze przestawić ciśnienie doładowania ( kręcąc śrubką ) bo tam nie ma sterowania z komputera. Ktoś na forum ma to zrobione i jeszcze jakieś inne mody więc jeszcze poczekaj może Ci odpisze. Ja chcesz osiągnąć jakieś większe moce to daj sobie spokój z tym silnikiem ( marką )- teraz dostanę bana :mrgreen:
Ja pocinam 180 km octavią i 90 konnym focusem to focus się zbiera bardzo ładnie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi