Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   O ile można się spóźnić z przeglądem? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21548)

darekw 31-03-08 08:35

O ile można się spóźnić z przeglądem?
 
Czy ktoś wie, o ile czasu (lub kilometrów) można spóźnić się z przeglądem, żeby nie stracić gwarancji? Kiedyś czytałem o miesiącu, ale nie jestem pewien, czy to dotyczyło forda (raczej nie).

rayos 31-03-08 08:40

spóźnić się można o 1000 km :-) sprawdzone.

cisza 31-03-08 09:14

darekw, postaraj się nie spóźnić :)

Ja jeździłem na przeglądy +/- 1.000km, ale wtedy w miesiąc robiłem 4.500km i nic nie mówili. Szczerze powiedziawszy wszystko zależy od dilera i jego podejścia. Pewnie gdybym spóźnił się miesiąc to by straszył utratą gwarancji (4.500km za późno). Najlepiej to zadzwoń i się spytaj jakie jest podejście Twojego ASO.

darekw 31-03-08 09:42

OK, dzięki Panowie :-)

NeroN 31-03-08 11:59

Jak coś to zawsze możesz podjechac na "korektę licznika" [chytry]

z 50 zł - cofną ci o 2-3 tyś - zachowanie gwarancji = bezcenne :mrgreen:


Kupel tak dwa razy robił bo bardzo duzo jeździła nie miał czasu na przeglądy w tym czasie :wink:

cisza 31-03-08 13:38

Cytat:

Napisał NeroN
z 50 zł - cofną ci o 2-3 tyś - zachowanie gwarancji = bezcenne :mrgreen:

niezły myk :lol:

darekw 31-03-08 14:03

Nie no. cofać nie będę. Aż tak zdesperowany nie jestem. Aczkolwiek mam zamiar odciągnąć przegląd tak długo, jak się da. ;-)

Greg 31-03-08 14:10

darekw, zadzwon do ASO i umów się na odległy termin bo np nie ma cię w kraju.
Ja miałem tak że sporo przekroczyłem po tym jak się zapisałem , kolo w ASO powiedział że jak jestem umówiony na przeglad to nie będą czepiać się większej ilości kilometrów.
Sprawdz , może w twoim ASO też tak podchodzą .

Pzdr.

Lukaszeczek 31-03-08 16:11

Re: O ile można się spóźnić z przeglądem?
 
Cytat:

Napisał darekw
Czy ktoś wie, o ile czasu (lub kilometrów) można spóźnić się z przeglądem, żeby nie stracić gwarancji? Kiedyś czytałem o miesiącu, ale nie jestem pewien, czy to dotyczyło forda (raczej nie).

Rozumiem, że szukałeś na stronie Forda i nie znalazłeś :mrgreen:

Bardzo ważne jest, aby przeglądy serwisowe Twojego Forda były zawsze przeprowadzane w odpowiednich odstępach czasu – mierzonych w przebytych kilometrach bądź miesiącach, jak zostało to wyszczególnione w Planie Obsługi Pojazdu zawartym w Książce Serwisowej pojazdu.
Wskazówka: Przeglądy powinny być wykonywane w zakresie 1500 kilometrów lub jednego miesiąca od przebiegu/terminu określonego w planie przeglądów danego pojazdu.


źródło

darekw 31-03-08 20:32

Lukaszeczek, dzięki. [bigok] Jasne, że na stronach Forda nie szukałem. Dla mnie autorytatywne są informacje zawarte na stronach Forum FKP. :mrgreen: :P

A tak nawiasem mówiąc, to ciekawe co poeta miał na myśli pisząc "zakres". Czy +/- miesiąc, czy może +/- dwa tygodnie? Czy +/- 1500 km, czy może +/- 750km? Chyba jednak bez telefonu do ASO się nie obędzie. :-)

Lukaszeczek 31-03-08 21:04

Cytat:

Napisał darekw
A tak nawiasem mówiąc, to ciekawe co poeta miał na myśli pisząc "zakres". Czy +/- miesiąc, czy może +/- dwa tygodnie? Czy +/- 1500 km, czy może +/- 750km? Chyba jednak bez telefonu do ASO się nie obędzie. :-)

Tak jak napisane - +1 miesiac, +1500km. Czyli jak masz robic serwis co 12 miesiecy lub 12500km, to mozesz to nagiac do 13 miesiecy i 14000km. Cwiczone wielokrotnie [helm]

trak 03-04-08 09:44

Lukaszeczek wyjasnil juz wszystko, więcej juz mówić nie trzeba. A jak nadal ktos nie rozumie to mi bardzo przykro, bo łatwiej sie juz nie da.
Pozdro

darekw 03-04-08 10:14

No cóż, pewnie się czepiam, ale jak dla mnie

Cytat:

Napisał Lukaszeczek
w zakresie 1500 kilometrów lub jednego miesiąca

to nie jest dokładnie to samo, co:

Cytat:

Napisał Lukaszeczek
Tak jak napisane - +1 miesiac, +1500km.

Wszystko jest kwestią interpretacji.

W ogóle to oczywiście nie ma o co bić piany, raczej chciałem ustosunkować się do tego:

Cytat:

Napisał trak
A jak nadal ktos nie rozumie to mi bardzo przykro, bo łatwiej sie juz nie da.

[screwy]

Lukaszeczek 05-04-08 01:24

Cytat:

Napisał darekw
No cóż, pewnie się czepiam, ale...

Tak, czepiasz sie i nie bardzo wiadomo o co... Napisane masz jak byk: Przeglądy powinny być wykonywane w zakresie 1500 kilometrów lub jednego miesiąca od przebiegu/terminu określonego w planie przeglądów danego pojazdu. Zakres obejmuje "0-1500km"+20 000km lub "0-30/31 dni/miesiac" + 12 miesiecy. Niema co wyjasniac i kombinowac. Masz podana gorna granice i tyle, czyli upraszczajac maksymalnie, przeglad musi byc wykonany przed osiagnieciem przebiegu 21 500km lub uplywem 13 miesiecy.

I nie komplikuj sobie zycia, bo nie warto. Lepiej wydrukuj zapodana przeze mnie strone i schowaj na wszelki wypadek [metal]

darekw 05-04-08 10:12

Cytat:

Napisał Lukaszeczek
nie bardzo wiadomo o co.

Dla sportu. :P


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi