Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] Filtr powietrza (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=70288)

hszonszcz 15-06-14 11:20

Filtr powietrza
 
Dzień dobry. Czy szanowne grono powie mi dlaczego w manualu do FF 2008 r 1,6 B jest napisane, że filtr powietrza nie wymaga obsługi. Otworzyłem puchę filtra a tam gnój totalny (po poprzednim drajwerze). Pozdrawiam świerzak.
Aha samochód serwisowany do momentu zakupu. Filtr w puszce z roku 2008. czyli z roku produkcji- czyżby serwis brał dosłownie zapisy manuala. W sprzedaży przeca są dedykowane filtry do tego modelu.

skylla1 15-06-14 11:47

Wg ETIS filtr powietrza (ten w kształcie walca - modele od 2007 r) wymienia się co 3 lata (3 przeglądy, czyli ok 60 000 km), w polskich warunkach lepiej co 2 lata (30-40 000km). Nie wiem gdzie wyczytałeś, że jest niewymienny...

hszonszcz 15-06-14 11:50

Spróbuję wrzucić skan z manuala - nie wiem czy mi się uda.

kamaye 15-06-14 12:00

Pomyliłeś pewnie z filtrem paliwa który jest niewymienialny w benzynie. Nie wierze aby filtr powietrza nie był częścią eksploatacyjną.

hszonszcz 15-06-14 12:35

nie , nie mówię o filtrze paliwa. O tym, że filtr paliwa jest niewymienny - wiem.
Dobra - nie potrafię wrzucić skana.
INSTRUKCJA OBSŁUGI Ford Focus
Przeglądy okresowe i obsługa
Strona 177
podpunkt H ,, Filtr powietrza: Nie wymaga obsługi" :shock:

drake 15-06-14 15:09

filtr powietrza wymieniam wraz z olejem i filtrem oleju co rok w każdym samochodzie, zawsze.

Częstsza wymiana filtra powietrzza - mniej problemów z zespołem sensorów w dolocie silnika (przepływomierz w szczególności), lepsze napełnienie, większa sprawność silnika, mniejsze spalanie, mniej syfu za filtrem. W skali roku oszczędności na spalaniu niech będą w śmiesznej skali 0,05% ogólnego spalania. Przy założeniu teoretycznego przejechania 15000 km, przy spalaniu około 8 litrów na setke, mam pięciokrotność filtra w kieszeni + świadomość jego wymiany co rok.

holo 15-06-14 20:42

Obsługiwać nie ma co przy filtrze. Trzeba go wymienić ;)

langolier 16-06-14 09:03

Mam pytanie w temacie - jaki jest rozmiar opaski na łączeniu obudowy filtra z rurą powietrza ?
Mam się wziąć dziś za wymianę a przypomniało mi się, że poprzednio miałem problem by zaczepić tę samą opaskę...

mosquito 21-06-16 21:38

Jaki filtr powietrza polecicie do:
Ford Focus 1.6 Duratec Kombi 100KM
Rocznik: 2010

Z tego co udało mi się wyczytać to filtry niektórych producentów są nieco za długie, natomiast są też takie które pasują idealnie.

Dago86 21-06-16 22:07

W instrukcji do foki przed liftem też jest taki zapis
https://s31.postimg.org/mkc2rno4b/Przechwytywanie.png
Ja wymieniam co rok (15tyS. km) na oryginał lub na Boscha.

langolier 22-06-16 08:57

Cytat:

Napisał mosquito (Post 1132809)
Jaki filtr powietrza polecicie do:
Ford Focus 1.6 Duratec Kombi 100KM
Rocznik: 2010

Z tego co udało mi się wyczytać to filtry niektórych producentów są nieco za długie, natomiast są też takie które pasują idealnie.

U mnie różnica w cenie "fordowskiego" i "zamiennika" jest tak znikoma, że po prostu kupuję oryginał...

Jeśli chodzi zaś o "Nie wymaga obsługi" to chodzi raczej o to, że użytkownik auta nie ma obowiązku sprawdzać go (bo niby jak ma wyglądać ocena, czy "jest zbyt brudny" ?) czy wykonywać jakichkolwiek innych czynności z nim związanych. Powinien jeździć do serwisu ASO a tam już powinni wiedzieć, co robić.... ;)

BTW: wszedłem w ETIS i na wygenerowanej tam karcie przeglądu dla mojego auta wymiana filtru powietrza pojawia się dopiero po 60kkm...

weuek 23-06-16 00:18

Cytat:

Napisał langolier (Post 1132867)
U mnie różnica w cenie "fordowskiego" i "zamiennika" jest tak znikoma, że po prostu kupuję oryginał...

A ten "oryginał" to pewnie mahle/knecht. Ale by się działo, jakby były opony :fordowskie". Może kiedyś pomyślą i zrobią tak, jak z olejem. ;-)

mosquito 02-08-16 20:41

Cytat:

Napisał langolier (Post 1132867)
U mnie różnica w cenie "fordowskiego" i "zamiennika" jest tak znikoma, że po prostu kupuję oryginał...

Zakupiony oryginał pasował idealnie :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi