Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.6 - Spadek mocy, spóźniona reakcja na gaz (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=59996)

kris1 04-10-12 21:33

1.6 - Spadek mocy, spóźniona reakcja na gaz
 
Witam serdecznie kolegów jako że stałem się szczęśliwym:smt017 posiadaczem Foczki od lutego b.r zaczęły się problemy, a mianowicie :

Foczka zaczęła tracić moc jest jakby ospała, wolno wkręca się na obroty i tak jakby głośniej pracował silnik, po drugie miałem problemy z wolno spadającymi a nawet pobijaniem obrotów przy zmianie biegów po dokładnym zapoznaniu się z podobnymi tematami wymieniłem TPS i przepływomierz, jest o wiele lepiej jeszcze nie idealnie ale ...

A teraz do rzeczy mam spóźnioną reakcję na gaz po energicznym wciśnięciu pedału gazu i szybki puszczeniu obroty ledwo podniosą się do 2000 tyś. jak powoli wciskam gaz obroty ładnie się podnoszą. Jest to odwzorowaniem jazdy na 2 - 3 biegu po wciśnięciu pedału gazu foczka nie reaguje po około 2 - 3 sekundach auto powoli odzyskuje moc i zaczyna przyśpieszać.

Czy to może być przestawiony rozrząd lub cewka zapłonowa ??

Foczka w marcu miała kompletna wymianę rozrządu łącznie z pompą wody, wymiana płynów itp, wymiana świec na oryginalne i kabli WN , jak widzę cewka już nie jest oryginalna ale nie pamiętam nazwy producenta, co mi się jeszcze przypomniało foczka była podłączana do kompa i wykazało wypadanie zapłonu na 3 cylindrze. Kolejne spostrzeżenia foczka raz odpala pięknie po "dotknięciu kluczyka" a czasami trzeba trochę kręcić 3-5 sek i tak jakby przez chwilkę nie paliła na wszystkie cylindry. Kolejna rzecz nie wiem czy przydatna, końcówka rury wydechowej okopcona na czarno.

Z góry dziękuję za każde informacje i pomoc.

Pozdrawiam serdecznie..

Panicz 04-10-12 21:41

Cewka Beru lub Visteon bardzo prawdopodobne ze nie domaga. Jak cię stać to kup motorcrafta. Powinno rozwiązać problem. Sprawdź czy nie masz pękniętego kolektora wydechowego.

niko123 04-10-12 21:45

W FF1 przez 4 lat miałem Visteon i nie było z nią problemów.- Visteon na dobre opinie ale mogła być jakaś wadliwa sztuka.

djgrzesiu 04-10-12 22:13

podłączę się
mój też tak ma ostatnio
rura czarna i się dławi,spóźniona reakcja,czasem zaskakuje tak jakby na wszystkie gary ale za chwilę z powrotem też się zastanawiam co to może być i też świeżo po rozrządzie jestem już mechanika zaczynałem posądzać hmm

Panicz 05-10-12 21:04

U mnie podobne objawy Muł na wyższych biegach spóźniona reakcja na gaz i poszarpywanie na mniejszych biegach. Dodam że autko przywiozłem z niemiec 2 tyg temu. Dzisiaj po wizycie u magika jak ręką odjął. Po pierwsze cewka poszarpywanie znikło. Po drugie i tu byłem w szoku przestawiony rozrząd . W szoku dlatego że rozrząd wymieniony 20000 km temu . Ale magik od fokiego powiedział mi że niemiec po bułki do sklepu śmigał i mógł wogóle braku mocy nie odczuć .Fakt auto kupiłem w małym miasteczku od starszego gościa. Auto jakby drugie życie dostało. Śmiga aż miło.

kris1 06-10-12 13:26

Dziękuję za informacje już zamówiłem cewkę jeśli nic nie pomoże odprowadzę do magika niech sprawdzi rozrząd bo coś mi się zdaje że to będzie to..

--------------------------------------------------

Zmieniona cewka na nową beru, niestety żadnej zmiany nie zaobserwowałem tak że nie to...

chyba jednak tylko mechanik ...

L_BUBU 06-07-14 19:10

Witam podbijam temat

U mnie jest problem z wolnymi obrotami, szarpie w trakcie przyśpieszania
po załączeniu klimatyzacji trzęście całym autem

nie zawsze reaguje na pedał gazu od razu

Wymieniłem świece na nowe oryginalne i nic
Przewody zapłonowe NGK nowe i nic
Wymieniłem cewkę na BERU i nic
podmieniałem z innego focusa silniczek krokowy i bez zmian
umyłem przepustnice i bez zmian
obroty silnik w okolicy 800
zastawaniem co jeszcze

mjq 06-07-14 19:46

Jakieś błędy na komputerze?

L_BUBU 06-07-14 21:11

Raz się wyświetlił w zimie że jest lewe powietrze ale po skasowaniu nie pojawił się ponownie

gatuso_18 06-07-14 22:20

Kolektor szczelny ? U braciaka mial podobnie i mechanik wmienial jakies rurki i uszczelnial kolektor

L_BUBU 09-07-14 12:36

krokowy miał nalot na płaszczyźnie, wyczyszczony plus nowa uszczelka i bez zmian

Aras 12-07-14 12:31

Sprawdź uszczelkę pod głowicą. U znajomego w 1.6 wyskoczyła, moc stopniowo spadała, aż w końcu po kilkunastu km silnik zdechł i nie dało się uruchomić.
Usterka wyglądała, jakby cewka niedomagała.

L_BUBU 12-07-14 18:05

uszczelkę sprawdzałem i jest ok, nie ucieka ciśnienie i nie wykryto dwutlenku w płynie chłodniczym

siw-y 13-07-14 08:30

Cytat:

Napisał L_BUBU (Post 993050)
szarpie w trakcie przyśpieszania
po załączeniu klimatyzacji trzęście całym autem

Po 1 trzeba sprawdzić czujnik położenia przepustnicy, jak ma wytarte ścieżki to będzie poszarpywał, do tego potrzeba komputer lub po prostu podmienić czujnik, TPS jest przykręcony do przepustnicy jak by co :)
Po 2 sprawdź działanie sondy ale podczas jazdy, do tego też trzeba komputer.
Sugeruję albo jechać na warsztat który dysponuje takim sprzętem albo kupić sobie kabelek do forda, i samemu zdiagnozować :)

L_BUBU 14-07-14 17:24

Potencjometr przepustnicy wymieniłem, nie wiele to dało. sondę muszę sprawdzić , czy po za tym powinienem coś jeszcze sprawdzić

Czy czujnik temperatury ma jakiś wpływ ?

pino 15-07-14 14:59

Witam
Mam podobny problem. W gorące dni auto w pewnym momencie (z reguły po przejechaniu kilkunastu kilometrów) silnik przestaje reagować na pedał gazu (na luzie też), zwalnia do wolnych obrotów, i tak trzyma. Gdy go zgaszę, zapala bardzo ładnie , ale po przejechaniu 3-4 km znowu to samo. Temperatura silnika jest ok, nie ma żadnych błędów, spalanie w normie.
Dzieje się to tylko w gorące dni, i bardzo rzadko - w tym roku 2 razy.
Do momentu wystąpienia objawów silnik pracuje bardzo ładnie, dobrze przyspiesza, nie traci mocy.
Świece i kable nowe, rozrząd + pompa wody po wymianie - w tym roku i dalej bez zmian.

jazzga 15-07-14 15:15

Cytat:

Napisał pino (Post 995405)
z reguły po przejechaniu kilkunastu kilometrów) silnik przestaje reagować na pedał gazu (na luzie też), zwalnia do wolnych obrotów, i tak trzyma. Gdy go zgaszę, zapala bardzo ładnie , ale po przejechaniu 3-4 km znowu to samo.

Wygląda na to,że silnik przechodzi w tryb awaryjny, po ponownym uruchomieniu czyli restarcie kompa jest ok do ponownego pojawienia się błędu.

pino 15-07-14 19:07

Przechodzi w tryb awaryjny, tylko dlaczego ?
Temperatura w trybie serwisowym 94-97 stopni.
Gdyby silnik się przegrzewał, to chyba powinna się zapalić kontrolka (żarówka jest dobra).
Z tego co pamiętam, to restart (reset ? ) komputera po odłączeniu na 2-3 h akumulatora, a nie zgaszenie i zapalenie.
Jeżeli ktoś z was miał może Poloneza to objawy praktycznie takie same jak przy przerwanym słynnym biało-czarnym kabelku.

L_BUBU 08-08-14 06:31

Teraz jeszcze doszedł problem z porannym paleniem
tak jak by nie mógł zaskoczyć
zastanawiam się czy to nie wina wtryskiwaczy ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi