Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFII] Osłona silnika z Allegro (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=9213)

zwierzak 06-03-06 13:23

[FFII] Osłona silnika z Allegro
 
Witam

Czy ktoś z Was montował już tego typu osłonę ? [screwy]

Cena to ok. 110-120 PLN na Allegro.

Allegro 1

Allegro 2

1. Warto ???
2. Czy montaż jest kłopotliwy ???
3. Czy na przeglądach nie czepiają się w ASO nie oryginalnej części ???

Pozdrówka

Zwierzak

ponton 06-03-06 13:30

Ja montowałem ale w zwykłym sklepie kupowałem. W aso nic nie gadali mi. ALe montaż to zajekłopotliwy. Bo to jak z tworzywem jest sztywna i ją trzeba ponaginać i mocować na nity lub wkręty.
Pozdrawiam. :)

zwierzak 06-03-06 13:39

Jakieś konkretne te wkręty ?

Jakieś zmiany w odczuciach akustycznych silnika ?

:roll:

ponton 06-03-06 13:44

Powiem Tobie tak:
Wkręty najzwyklejsze. Nie możesz dawać cosik skomplikowanego bo jak bedziesz wymieniał olej to przecież to musisz zdjąc tak jest bynajmniej u mnie.
Jeśli chodzi o akustyczne doznania. To może troszki ciszej ale pamietaj ja mam diesla a w benzynce moze byc inaczej. Nastepnie napewno podstawowy plus to taki że tej cholernej soli tyle do silnika sie nie dostało i innych g@#$% bo normalnie była by lekko mówiąc kiszka. Ja w sklepie dałem tyle samo co Ty tu podałeś na allegro. Także decyzja do Ciebie należy.
Pozdrawiam. :)

Artpe 06-03-06 13:56

Przed kupnem na pewno warto sprawdzić, czy jej już nie ma fabrycznie zamontowanej, bo z wcześniejszych postów wynikało,że tylko posiadanie osłony pod klapą było loterią, tą pod silnikiem mają chyba wszyscy jeżdzący FII :?: ....

ponton 06-03-06 14:19

Cytat:

Napisał Artpe
Przed kupnem na pewno warto sprawdzić, czy jej już nie ma fabrycznie zamontowanej, bo z wcześniejszych postów wynikało,że tylko posiadanie osłony pod klapą było loterią, tą pod silnikiem mają chyba wszyscy jeżdzący FII :?:

To fakt ale biore pod uwage że sprawdziłeś zwierzak obecność lub brak osłony :)
Pozdrawiam :)

zwierzak 06-03-06 14:56

osłony nie ma :(

wygłuszenia nie ma :cry:

Powyżej 120km/h jest zdecydowanie za głośno ... [banghead]

Muszę coś z tym zrobić ...


Dzięki i pozdrówka

ptak01 06-03-06 16:33

Re: Osłona silnika z Allegro
 
Cytat:

Czy ktoś z Was montował już tego typu osłonę ? [screwy]

Cena to ok. 110-120 PLN na Allegro.


1. Warto ???
2. Czy montaż jest kłopotliwy ???
3. Czy na przeglądach nie czepiają się w ASO nie oryginalnej części ???
lepiej poszukaj uzywanej oryg z jakiegos rozbitka; bo o tych z allegro to slyszalem od znajomego ze sa do [ass] (montowal w passacie, ale pasowaly otwory i trzeba bylo wiercic i cos przycinac9 zreszta jakosc plasziku tez pozostawia wiele do zyczenia

maxlodz 06-03-06 20:06

Witam, mam oryginalną osłonę silnika w FF I - dodam, że jest ona dodatkowo wygłuszona filcem, grubszym niż ten który, to jest założony pod maską.

Osłona fajna sprawa, ale jak dopadnie przepalenie żarówki to aby odkręcić klosz trzeba ją na początek zdjąć - coś około 14 wkrętów [los] .

4tun 06-03-06 20:28

zastanawiam sie nad taką samą obudową, ale:
byłem ostatnio na giełdzie i pooglądałem takie ( albo podobne) obudowy na żywo - i stwierdziłem, że są do [ass] - ten plastik jest b. delikatny - co do rozstawu srub to nie wiem.
ja szukam uzywanej z jakiegos innego auta jak już wyżej napisano.

kraku 27-02-09 21:19

[ass]

forder 27-02-09 21:42

Cytat:

Napisał maxlodz
Osłona fajna sprawa, ale jak dopadnie przepalenie żarówki to aby odkręcić klosz trzeba ją na początek zdjąć - coś około 14 wkrętów [los] .

To współczuję, dobrze, że w FFI nie trzeba jej ściągać :smt001 Ja mam osłonę też z allegro kupiłem nową za +-100 zł (nie pamiętam). Jest na pewno duzo gorzej wykonana niż oryginał ale swoją rolę spełnia a żadnych pęknięć nie ma więc polecam. Na pewno lepsze to niż żeby cały syf leciał na silnik, alternator itd Pasek alternatora musiałem wymienić bo poprzedni właściciel jeździł bez osłony i miał powbijane małe kamyczki.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi