Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Usunięcie kata w TDCi 100KM (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=10641)

fazis 25-05-06 14:41

Usunięcie kata w TDCi 100KM
 
Witam

Szukałem, nie znalazłem więc pytam.

Zastanawiam się nad wywaleniem kata i wsadzeniem przelotowego wydechu 2,5" zakończonego przelotowym tłumikiem.

Czy ktoś robił coś takiego? Jakich efektów mozna się spodziewać i jakich problemów?

Za odpowiedzi z góry dzięki.

darekw 25-05-06 14:51

Cytat:

Napisał fazis
jakich problemów?

Przymusowego badania technicznego po tym jak Ci policja dowód rejestracyjny zatrzyma :mrgreen:

AsMfc 25-05-06 14:53

fazis zamontuj imitacje kata [hehe] ;)

kleofas 25-05-06 16:23

jedyny problem jaki możesz mieć do badanie diagnostyczne na zawartość spalin...
podejrzewam, że żadnych norm nie będzie spełniać :-)

fazis 25-05-06 18:14

Panom darekw i AsMfc bardzo dziękuję za konstruktywne odpowiedzi, ale obawiam się, że chyba macie problem ze zrozumieniem pytania więc wyjasniam, że chodzi mi o problemy natury czysto technicznej tzn. np wadliwie działający silnik ze wzgledy na nieprawidłowe odczyty, a nie pytam o problemy natury prawnej bo tych jestem świadom

Jezli chodzi o badania techniczne to tym bym się akurat nie przejmował ....

Aha a zatkanie EGR-a nie powoduje przypadkiem pogorszenia jakości spalin??? a jakoś nie zauważyłem żeby ktos specjalnie o tym wspominał

Od tego momentu bardzo prosze o odpowiedź tylko tych którzy mają coś do powiedzenia bo jak bym chciał poczytac pierdoły to bym sobie wszedł na stronę sejmu i poczytał stenogramy z obrad.

Pozdr.

kleofas 25-05-06 19:20

elektronika chyba nic nie "wywęszy", bo sonda jest przed katalizatorem :-)

AsMfc 25-05-06 19:52

fazis katalizator po czesci hamuje to co zostaje wydmuchane cos ala kondensator/tlumik tworzy sie miedzy katalizatorem, a wyjsciem z silnika to daje sondzie czas na zbadanie zawartosci O2 w spalinach... tak, wiec usuniecie kata przyspieszy wydobycie sie spalin, ale to zmniejszy sondzie czas na zbadanie spalin ;)

darekw 25-05-06 20:18

Cytat:

Napisał fazis
macie problem ze zrozumieniem pytania

Mylisz się. Chodziłem kiedyś do podstawówki, a nawet szkoły średniej. Tam mnie nauczyli rozumieć słowo pisane.

Natomiast Ty raczej nie zrozumiałeś mojej odpowiedzi :-) To była taka przenośnia - sprzeciw wobec zabiegów, które sprawiają, że powietrze jest bardziej zanieczyszczone, a ludzkość tonie we własnym szambie. Nie popieram ich, podobnie jak nie popieram rzucania papierka na ulicy czy brania w sklepie foliowej torebki do "pudełka zapałek". No ale to Twój wybór. Tyle, że ja muszę potem chodzić w takim zasyfionym powietrzu i po zaśmieconych trawnikach...

Zaślepianie EGRa jest podyktowane względami ekonomicznymi, natomiast wycinanie katalizatora jest fanaberią. Zastanów się czy parę koni więcej jest dobrą ceną za narażanie własnych dzieci bądź wnuków na astmę, alergie czy raka.

Sorry za OT, natomiast w kwestii merytorycznej - może warto rozważyć wymianę katalizatora na sportowy?

fazis 25-05-06 20:26

Cytat:

Napisał darekw
może warto rozważyć wymianę katalizatora na sportowy?

To by było najlepsze rozwiązanie ale szczerze mówiąc jakos nie trafiłem nigdzie w ofercie w pobliskich sklepach tuningowych i "tuningowych" ewentualnie zastanawiam się jeszcze nad adaptacją wydechu z mondeo

[ Dodano: Czw 25 Maj, 2006 20:28 ]
Cytat:

Napisał darekw

Zaślepianie EGRa jest podyktowane względami ekonomicznymi, natomiast wycinanie katalizatora jest fanaberią. Zastanów się czy parę koni więcej jest dobrą ceną za narażanie własnych dzieci bądź wnuków na astmę, alergie czy raka.

I tu się nie mogę zgodzić. EGR jest określany jako dopalacz spalin więc ma bezpośredni wpływ na czystość tych spalin, więc zaślepianie go tez prowadzi w konsekwencji do "uszlachetnienia" środowiska

darekw 25-05-06 20:34

Cytat:

Napisał fazis
więc zaślepianie go tez prowadzi w konsekwencji do "uszlachetnienia" środowiska

To bez dwóch zdań. Inna sprawa, że po gwarancji mało kto ma ochotę wyrzucać kupę kasy na coś, bez czego auto może jeździć.

Natomiast katalizator wiele osób usuwa, gdy jest w pełni sprawny, w imię poprawy osiągów.

Greg 25-05-06 20:39

Cytat:

Napisał darekw
To bez dwóch zdań. Inna sprawa, że po gwarancji mało kto ma ochotę wyrzucać kupę kasy na coś, bez czego auto może jeździć.

Natomiast katalizator wiele osób usuwa, gdy jest w pełni sprawny, w imię poprawy osiągów.

Jedno i drugie pogorsza jakosc spallin , wiec po co ta cala dyskusja co jest dopuszczalne a co nie .

Sorki ale musialem

Pzdr.

fazis 25-05-06 20:41

Ale wracając do tematu czy samo odetkanie wydechu zaowocuje odczuwalną poprawa osiągów (załóżmy że kat zostaje wymieniony na bardziej przelotowy) - bo teorie na ten temat w dieslach są różne

darekw 25-05-06 20:43

Cytat:

Napisał Greg
po co ta cala dyskusja

Po to, że na ogół uszkodzony zawór EGR zaślepia się z konieczności, a sprawny katalizator usuwa z fanaberii.

Cytat:

Napisał Greg
Sorki ale musialem

Nie ma sprawy. Ja w sumie nie musiałem, ale chciałem :mrgreen:

Greg 25-05-06 20:44

Cytat:

Napisał darekw
Po to, że na ogół uszkodzony zawór EGR zaślepia się z konieczności, a sprawny katalizator usuwa z fanaberii.

Ale jedno i drugie TRUJE :mrgreen:

Pzdr.

fazis 25-05-06 21:19

No i co chłopaki ?? Pogadali, pogadali i... nic ;-) nadal nie wiem czy warto się pchac w zabawy z wydechem

Dimmu 25-05-06 22:18

Cytat:

Napisał fazis
No i co chłopaki ?? Pogadali, pogadali i... nic ;-) nadal nie wiem czy warto się pchac w zabawy z wydechem

Moim zdaniem ma :) . Mniejszy opor wydechu przy turbo nie tylko odciaza silnik ale tez zwieksza wydajnosc turbiny. Nie bawilbym sie jednak w wycinanie kata, bo tu nigdy nic nie wiadomo, a zrobil wydech i dolot w porzadnej firmie. Potem strojenie elektroniki i rakieta gotowa do startu [tuning]

fazis 26-05-06 13:34

No to teraz pytanie czy na śląsku są firmy godne polecenia???

Picia78 27-05-06 06:49

Cytat:

Napisał fazis
Zastanawiam się nad wywaleniem kata i wsadzeniem przelotowego wydechu 2,5" zakończonego przelotowym tłumikiem.

Ja mam tak zrobione zero tłumików środkowych tylko rura i rozgałezienie na dwie strony i nic się nie dzieje lepiej chodzi polecam :wink:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi