Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   SWAP silnika (obecnie 1,6) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=434)

differ 23-01-05 15:34

SWAP silnika (obecnie 1,6)
 
Mam pytanko - ile wyniesie MINIMALNY koszt swapu silnika
1) 2,0 Zetec
2) Duratec ST170
zamiast mojego obecnego 1,6, jak najbardziej biore pod uwagę ZAMIANĘ silników tzn. 1,6 niech sobie ktoś weźmie w rozliczeniu. Więc ile mogło by to kosztowac MINIMALNIE. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

differ 23-01-05 15:34

SWAP silnika (obecnie 1,6)
 
Mam pytanko - ile wyniesie MINIMALNY koszt swapu silnika
1) 2,0 Zetec
2) Duratec ST170
zamiast mojego obecnego 1,6, jak najbardziej biore pod uwagę ZAMIANĘ silników tzn. 1,6 niech sobie ktoś weźmie w rozliczeniu. Więc ile mogło by to kosztowac MINIMALNIE. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Blue 23-01-05 17:50

Re: SWAP silnika (obecnie 1,6)
 
Cytat:

Napisał differ
Mam pytanko - ile wyniesie MINIMALNY koszt swapu silnika
1) 2,0 Zetec
2) Duratec ST170
zamiast mojego obecnego 1,6, jak najbardziej biore pod uwagę ZAMIANĘ silników tzn. 1,6 niech sobie ktoś weźmie w rozliczeniu. Więc ile mogło by to kosztowac MINIMALNIE. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Chciałem to robić u siebie, jest to dosyć niewygodny swap (w fokach łatwo się przekłada 1.4 na 1.6 i 1.8 na 2.0), mało kto się tego podejmie bo "po drodze" wychodzi bardzo dużo niespodzianek. A jeżeli chodzi o koszty, to rozmawiałem ostatnio o tym ze znajomym - koszt silnika, skrzyni biegów, komputera, itp + żeby to dobrze zrobić to jeszcze dorzuć jakieś 5- 10 tyś a może nawet więcej na części "niespodzianki" i robociznę.
1.6 to raczej nikt w rozliczeniu nie weźmie, bo i po co mu ten złom ;) Będziesz musiał na własną rękę sprzedać...

Blue 23-01-05 17:50

Re: SWAP silnika (obecnie 1,6)
 
Cytat:

Napisał differ
Mam pytanko - ile wyniesie MINIMALNY koszt swapu silnika
1) 2,0 Zetec
2) Duratec ST170
zamiast mojego obecnego 1,6, jak najbardziej biore pod uwagę ZAMIANĘ silników tzn. 1,6 niech sobie ktoś weźmie w rozliczeniu. Więc ile mogło by to kosztowac MINIMALNIE. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Chciałem to robić u siebie, jest to dosyć niewygodny swap (w fokach łatwo się przekłada 1.4 na 1.6 i 1.8 na 2.0), mało kto się tego podejmie bo "po drodze" wychodzi bardzo dużo niespodzianek. A jeżeli chodzi o koszty, to rozmawiałem ostatnio o tym ze znajomym - koszt silnika, skrzyni biegów, komputera, itp + żeby to dobrze zrobić to jeszcze dorzuć jakieś 5- 10 tyś a może nawet więcej na części "niespodzianki" i robociznę.
1.6 to raczej nikt w rozliczeniu nie weźmie, bo i po co mu ten złom ;) Będziesz musiał na własną rękę sprzedać...

kerownik 23-01-05 19:42

SWAP
 
rozważałem swap u siebie z 1,8 tddi na 2 tdci.ten co jest w FF II 136 KM
w ASO powiedziano mi, że to może przewyższyć wartość mego autka.
czy powinienem odpuścić sobie ten temat (nie chciałbym zmieniać samochodu.
nie wiem czy ktokolwiek poza ASO podjąłby się tego.
za sugestie dziękuję

kerownik 23-01-05 19:42

SWAP
 
rozważałem swap u siebie z 1,8 tddi na 2 tdci.ten co jest w FF II 136 KM
w ASO powiedziano mi, że to może przewyższyć wartość mego autka.
czy powinienem odpuścić sobie ten temat (nie chciałbym zmieniać samochodu.
nie wiem czy ktokolwiek poza ASO podjąłby się tego.
za sugestie dziękuję

Greg 23-01-05 19:59

W wawie jest kilka warsztatow ktore podejma sie tego
Mnie za przekladke kmpl. silnika ze skrzynia z RS powiedzieli okolo 3 tys.
Pozdr.

Greg 23-01-05 19:59

W wawie jest kilka warsztatow ktore podejma sie tego
Mnie za przekladke kmpl. silnika ze skrzynia z RS powiedzieli okolo 3 tys.
Pozdr.

differ 23-01-05 20:26

O no to jest właśnie odpowiednia cena 3 tys., ale ale czy to znaczy za samą robociznę czy razem z częściami - dopłata za większy silnik ile by wyniosła (heh...ewentualnie sam silnik ze skrzynką)???

differ 23-01-05 20:26

O no to jest właśnie odpowiednia cena 3 tys., ale ale czy to znaczy za samą robociznę czy razem z częściami - dopłata za większy silnik ile by wyniosła (heh...ewentualnie sam silnik ze skrzynką)???

Greg 23-01-05 20:33

To byla cena za przelozenie silnika , kompa , wszystkie podlaczenia , i jakies zeczy wyskakujace podczas przekladki . Mialo to wyjsc okolo 3 tys.
Jezeli dolicze do tego silnik ze skrzynia ( kupiony mial byc za fajna cene )to i tak przekroczy to 10 tys.
Pzdr.

Greg 23-01-05 20:33

To byla cena za przelozenie silnika , kompa , wszystkie podlaczenia , i jakies zeczy wyskakujace podczas przekladki . Mialo to wyjsc okolo 3 tys.
Jezeli dolicze do tego silnik ze skrzynia ( kupiony mial byc za fajna cene )to i tak przekroczy to 10 tys.
Pzdr.

wlodi 23-01-05 21:32

Cytat:

Napisał Greg
W wawie jest kilka warsztatow ktore podejma sie tego
Mnie za przekladke kmpl. silnika ze skrzynia z RS powiedzieli okolo 3 tys.
Pozdr.

[pop] nie chcialbym odbiegac o tematu glownego ale sama przekladka to nie koniec...pozniej robia sie prawdziwe koszty...gdzie hamulce...zawieszenie...etc Sam rozwazal i dalem se spokoj...tłuke tego MUŁa 1.6 [los] i jakos idzie [bigok]

wlodi 23-01-05 21:32

Cytat:

Napisał Greg
W wawie jest kilka warsztatow ktore podejma sie tego
Mnie za przekladke kmpl. silnika ze skrzynia z RS powiedzieli okolo 3 tys.
Pozdr.

[pop] nie chcialbym odbiegac o tematu glownego ale sama przekladka to nie koniec...pozniej robia sie prawdziwe koszty...gdzie hamulce...zawieszenie...etc Sam rozwazal i dalem se spokoj...tłuke tego MUŁa 1.6 [los] i jakos idzie [bigok]

differ 23-01-05 22:41

Cytat:

Napisał Greg
To byla cena za przelozenie silnika , kompa , wszystkie podlaczenia , i jakies zeczy wyskakujace podczas przekladki . Mialo to wyjsc okolo 3 tys.
Jezeli dolicze do tego silnik ze skrzynia ( kupiony mial byc za fajna cene )to i tak przekroczy to 10 tys.
Pzdr.

Rozumiem, że te ponad 10 tys. to się tyczy silnika 2,0 tak czy nie? , a ile by to wyniosło dla Duratec'a z ST170, heh pewnie więcej ale może ktoś wie bliżej...?

differ 23-01-05 22:41

Cytat:

Napisał Greg
To byla cena za przelozenie silnika , kompa , wszystkie podlaczenia , i jakies zeczy wyskakujace podczas przekladki . Mialo to wyjsc okolo 3 tys.
Jezeli dolicze do tego silnik ze skrzynia ( kupiony mial byc za fajna cene )to i tak przekroczy to 10 tys.
Pzdr.

Rozumiem, że te ponad 10 tys. to się tyczy silnika 2,0 tak czy nie? , a ile by to wyniosło dla Duratec'a z ST170, heh pewnie więcej ale może ktoś wie bliżej...?

differ 23-01-05 22:56

A jeszcze mam takie pytanko - za ile by można było spylić (sprzedać) silniczek 1,6 bez modów i z 20 000 km na karku...?...:lol:...tylko bez jaj...

differ 23-01-05 22:56

A jeszcze mam takie pytanko - za ile by można było spylić (sprzedać) silniczek 1,6 bez modów i z 20 000 km na karku...?...:lol:...tylko bez jaj...

Blue 24-01-05 10:50

Cytat:

Napisał Greg
To byla cena za przelozenie silnika , kompa , wszystkie podlaczenia , i jakies zeczy wyskakujace podczas przekladki . Mialo to wyjsc okolo 3 tys.
Jezeli dolicze do tego silnik ze skrzynia ( kupiony mial byc za fajna cene )to i tak przekroczy to 10 tys.
Pzdr.

Poza tym przekładasz 2.0 na 2.0 tylko mocniejsze, a 1.6 na 2.0 to już nie tak hop siup... IMHO swap 1.6 jest kompletnie nieopłacalny.

Blue 24-01-05 10:50

Cytat:

Napisał Greg
To byla cena za przelozenie silnika , kompa , wszystkie podlaczenia , i jakies zeczy wyskakujace podczas przekladki . Mialo to wyjsc okolo 3 tys.
Jezeli dolicze do tego silnik ze skrzynia ( kupiony mial byc za fajna cene )to i tak przekroczy to 10 tys.
Pzdr.

Poza tym przekładasz 2.0 na 2.0 tylko mocniejsze, a 1.6 na 2.0 to już nie tak hop siup... IMHO swap 1.6 jest kompletnie nieopłacalny.

art0 24-01-05 10:52

Mi rówież chodziła taka myśl po głowie. Jednak minimalny koszt swapa to jakies 7 tys....a do tego wypada grzebnać zawieszenie, skrzynie biegów itp, itd. Także łacznie koszt przeróbki sięgnie 15-20 tys PLN. Aha i potem ten samochod musisz sprzedać - zastanów kto takie auto kupi? Taniej wychodzi sprzedać obecne auto i kupić sobie drugie, już seryjnie mocniejsze.....Ale gdybyś baardzo, bardzo chciał swapować to zastanów się nad starszym silnikiem - np jakies 2.5V6 z MondeoI ? Tu przynajmniej koszt zakupu silnika będzie tańszy.....

art0 24-01-05 10:52

Mi rówież chodziła taka myśl po głowie. Jednak minimalny koszt swapa to jakies 7 tys....a do tego wypada grzebnać zawieszenie, skrzynie biegów itp, itd. Także łacznie koszt przeróbki sięgnie 15-20 tys PLN. Aha i potem ten samochod musisz sprzedać - zastanów kto takie auto kupi? Taniej wychodzi sprzedać obecne auto i kupić sobie drugie, już seryjnie mocniejsze.....Ale gdybyś baardzo, bardzo chciał swapować to zastanów się nad starszym silnikiem - np jakies 2.5V6 z MondeoI ? Tu przynajmniej koszt zakupu silnika będzie tańszy.....

Marco 24-01-05 14:24

Cytat:

Napisał wlodi
Cytat:

Napisał Greg
W wawie jest kilka warsztatow ktore podejma sie tego
Mnie za przekladke kmpl. silnika ze skrzynia z RS powiedzieli okolo 3 tys.
Pozdr.

[pop] nie chcialbym odbiegac o tematu glownego ale sama przekladka to nie koniec...pozniej robia sie prawdziwe koszty...gdzie hamulce...zawieszenie...etc Sam rozwazal i dalem se spokoj...tłuke tego MUŁa 1.6 [los] i jakos idzie [bigok]

Racja. Silnik 2.0 jest cięższy, więc i pewnie przednie zawieszenie będzie musiało być ciutkę inne/mocniejsze. Do tego 2.0 ma hamulce tarczowe z tyłu, więc dochodzi zmiana tylnego układu hamulcowego. No i czy przypadkiem 2.0 nie ma mocniejszej skrzyni biegów, która zniesie większy moment obrotowy, niż 1.6?

Marco 24-01-05 14:24

Cytat:

Napisał wlodi
Cytat:

Napisał Greg
W wawie jest kilka warsztatow ktore podejma sie tego
Mnie za przekladke kmpl. silnika ze skrzynia z RS powiedzieli okolo 3 tys.
Pozdr.

[pop] nie chcialbym odbiegac o tematu glownego ale sama przekladka to nie koniec...pozniej robia sie prawdziwe koszty...gdzie hamulce...zawieszenie...etc Sam rozwazal i dalem se spokoj...tłuke tego MUŁa 1.6 [los] i jakos idzie [bigok]

Racja. Silnik 2.0 jest cięższy, więc i pewnie przednie zawieszenie będzie musiało być ciutkę inne/mocniejsze. Do tego 2.0 ma hamulce tarczowe z tyłu, więc dochodzi zmiana tylnego układu hamulcowego. No i czy przypadkiem 2.0 nie ma mocniejszej skrzyni biegów, która zniesie większy moment obrotowy, niż 1.6?

Blue 24-01-05 14:30

Cytat:

Napisał Marco
No i czy przypadkiem 2.0 nie ma mocniejszej skrzyni biegów, która zniesie większy moment obrotowy, niż 1.6?

Nie wiem czy mocniejszą ale napewno inną.

Blue 24-01-05 14:30

Cytat:

Napisał Marco
No i czy przypadkiem 2.0 nie ma mocniejszej skrzyni biegów, która zniesie większy moment obrotowy, niż 1.6?

Nie wiem czy mocniejszą ale napewno inną.

RSSSS 24-01-05 15:15

Cytat:

Napisał Greg
W wawie jest kilka warsztatow ktore podejma sie tego
Mnie za przekladke kmpl. silnika ze skrzynia z RS powiedzieli okolo 3 tys.
Pozdr.

No,ale przełożenie tylko silnika od RSa to szaleństwo.

A co z zawieszeniem (twarde jest niezbędne dla takiej mocy,żeby koła nie boksowały i nie odrywały się od ziemi),hamulcami,że już o szperze i mechaniźmie różnicowym Torsena nie wspomnę.

Sam silnik to dopiero połowa zabawy.

W końcu jakoś tą moc trzeba przenieść na drogę!

Pozdrawiam :D

RSSSS 24-01-05 15:15

Cytat:

Napisał Greg
W wawie jest kilka warsztatow ktore podejma sie tego
Mnie za przekladke kmpl. silnika ze skrzynia z RS powiedzieli okolo 3 tys.
Pozdr.

No,ale przełożenie tylko silnika od RSa to szaleństwo.

A co z zawieszeniem (twarde jest niezbędne dla takiej mocy,żeby koła nie boksowały i nie odrywały się od ziemi),hamulcami,że już o szperze i mechaniźmie różnicowym Torsena nie wspomnę.

Sam silnik to dopiero połowa zabawy.

W końcu jakoś tą moc trzeba przenieść na drogę!

Pozdrawiam :D

pinin 24-01-05 16:02

Wszyscy mają rację: lepiej sprzedać tę fokę i kupić 2.0 :)
Co do przekładki:
- w 2.0 są tarcze z tyłu, w 1.6 bębny;
- silnik musiałby być ze skrzynią;
- zawiecha MUSI być zmieniona( na seryjniej z 1.6 możesz czasem nie opanować auta)
- komputer od 2.0
- nie wiem jak z ukł. chłodzącym, ale chyba w 2.0 jest inna chłodnica
etc etc....

bardziej opłacalne będzie sprzedać i dołożyć do 2.0 ( a dołożysz pewnie mniej niż Cię swap wyniesie 8) )
Jednym słowem nie ma co se głowy tym zaprzątać, jeżeli już to zmiana autka :)

pinin 24-01-05 16:02

Wszyscy mają rację: lepiej sprzedać tę fokę i kupić 2.0 :)
Co do przekładki:
- w 2.0 są tarcze z tyłu, w 1.6 bębny;
- silnik musiałby być ze skrzynią;
- zawiecha MUSI być zmieniona( na seryjniej z 1.6 możesz czasem nie opanować auta)
- komputer od 2.0
- nie wiem jak z ukł. chłodzącym, ale chyba w 2.0 jest inna chłodnica
etc etc....

bardziej opłacalne będzie sprzedać i dołożyć do 2.0 ( a dołożysz pewnie mniej niż Cię swap wyniesie 8) )
Jednym słowem nie ma co se głowy tym zaprzątać, jeżeli już to zmiana autka :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi