Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   dĽwięk tdci, 100KM (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=319)

tdci_100 17-01-05 14:02

dĽwięk tdci, 100KM
 
Witam,
Przy ruszaniu tdci oprócz normalnego dislowskiego klekotania słyszę czasem jakby takkie ssanie, lekkie buczenie, trudno opisać ten dĽwięk. Zastanawiam się czy to normalne?
Auto nówka, 1000 km przebiegu.

tdci_100 17-01-05 14:02

dĽwięk tdci, 100KM
 
Witam,
Przy ruszaniu tdci oprócz normalnego dislowskiego klekotania słyszę czasem jakby takkie ssanie, lekkie buczenie, trudno opisać ten dĽwięk. Zastanawiam się czy to normalne?
Auto nówka, 1000 km przebiegu.

¦lepy 17-01-05 14:21

Ja nie mam tdci...ale wg mnie jest to normalne. Takie ciche ssanie słychać i u mnie (1.6benz)... a jest to po prostu zasysanie powietrza.

¦lepy 17-01-05 14:21

Ja nie mam tdci...ale wg mnie jest to normalne. Takie ciche ssanie słychać i u mnie (1.6benz)... a jest to po prostu zasysanie powietrza.

tdci_100 17-01-05 14:37

re
 
Ale to jest takie jakby buczenie (choć to raczej wysoki dĽwięk, nie basowy) zmienia lekko tony, jak mówilem cięzko opisac ten dĽwięk.
I nie zawsze to slychac.

tdci_100 17-01-05 14:37

re
 
Ale to jest takie jakby buczenie (choć to raczej wysoki dĽwięk, nie basowy) zmienia lekko tony, jak mówilem cięzko opisac ten dĽwięk.
I nie zawsze to slychac.

PePe 17-01-05 14:51

Re: re
 
Cytat:

Napisał tdci_100
Ale to jest takie jakby buczenie (choć to raczej wysoki dĽwięk, nie basowy) zmienia lekko tony, jak mówilem cięzko opisac ten dĽwięk.
I nie zawsze to slychac.

rada dla Ciebie [pop]

masz nowe auto, 2 lata gwarancjiii....

to się nim ciesz, jezdzij do bólu i baw się nim...

a nie wysłuchujesz i wsłuchujesz się w każde dzwięki...

podgło¶ sobie radio i jazda

a na słuchanie przyjdzie czas, w czym bardzo chętni mogę Ci pomóc... ale za niecałe 2 lata jak gwarancja bedzie zbliżac się do końca..

także zapraszamy do życia klubowego a nie do zamartwiania się

PePe 17-01-05 14:51

Re: re
 
Cytat:

Napisał tdci_100
Ale to jest takie jakby buczenie (choć to raczej wysoki dĽwięk, nie basowy) zmienia lekko tony, jak mówilem cięzko opisac ten dĽwięk.
I nie zawsze to slychac.

rada dla Ciebie [pop]

masz nowe auto, 2 lata gwarancjiii....

to się nim ciesz, jezdzij do bólu i baw się nim...

a nie wysłuchujesz i wsłuchujesz się w każde dzwięki...

podgło¶ sobie radio i jazda

a na słuchanie przyjdzie czas, w czym bardzo chętni mogę Ci pomóc... ale za niecałe 2 lata jak gwarancja bedzie zbliżac się do końca..

także zapraszamy do życia klubowego a nie do zamartwiania się

pinio_tdci 17-01-05 15:05

Najprawdopodbniej slyszysz po prostu turbo :) lub cos z okolicy (dosc skomplikowanego) dolotu powietrza!

Jesli nie sluchasz radyjka - to wlacz sprzet (na minimum 4!) i nie bedziesz juz nic slyszal :D

A jesli masz radio wlaczone, odpowiednio glosno, i slyszysz cos (za kazdym razem jak ruszasz) to jedz do ASO i ich pomecz - ja w swoim TDCi, przy radiu na '5', nic nie slysze (oprocz klekotania) przy ruszaniu 8)

pinio_tdci 17-01-05 15:05

Najprawdopodbniej slyszysz po prostu turbo :) lub cos z okolicy (dosc skomplikowanego) dolotu powietrza!

Jesli nie sluchasz radyjka - to wlacz sprzet (na minimum 4!) i nie bedziesz juz nic slyszal :D

A jesli masz radio wlaczone, odpowiednio glosno, i slyszysz cos (za kazdym razem jak ruszasz) to jedz do ASO i ich pomecz - ja w swoim TDCi, przy radiu na '5', nic nie slysze (oprocz klekotania) przy ruszaniu 8)

tdci_100 17-01-05 15:12

re
 
Przy wł±czonym radyjku w ogóle tego nie słychać,
A na 5-tce to pewnie nawet klekociku nie uslyszę, moim zdaniem tdci jest nieĽle wygłuszone, a cd 6000 nieĽle gra.
Czyli my¶lisz, że to dĽwięk turbiny.

tdci_100 17-01-05 15:12

re
 
Przy wł±czonym radyjku w ogóle tego nie słychać,
A na 5-tce to pewnie nawet klekociku nie uslyszę, moim zdaniem tdci jest nieĽle wygłuszone, a cd 6000 nieĽle gra.
Czyli my¶lisz, że to dĽwięk turbiny.

pinio_tdci 17-01-05 15:21

Re: re
 
Cytat:

Napisał tdci_100
Przy wł±czonym radyjku w ogóle tego nie słychać,
A na 5-tce to pewnie nawet klekociku nie uslyszę, moim zdaniem tdci jest nieĽle wygłuszone, a cd 6000 nieĽle gra.
Czyli my¶lisz, że to dĽwięk turbiny.

Mysle, ze to albo turbina, albo dzwieki z dolotu (Inter-Cooler, etc.)
Ja na poczatku (jak kupilem) to tez sie wsluchiwalem (zboczenie z poprzednich, 'niezbyt nowych' 8) samochodow!) Ale szybko mi przeszlo i juz od wielu, wielu, tysiecy kilometrow nie 'podsluchuje' mojej foczki [bigok]

Co do radia i wyciszenia, to na CD 6000 sluchalem chyba na '4' jednak [screwy] - w koncu jednak kupilem 'alpinke' i troche zmodyfikowalem audio - co przy bardzo dobrym wyciszeniu foczki - daje naprawde dobre rezultaty!
Nie wiem czy bym uslyszal, jak by mi tlok wyszedl blokiem silnika [zaklopotanie]

pinio_tdci 17-01-05 15:21

Re: re
 
Cytat:

Napisał tdci_100
Przy wł±czonym radyjku w ogóle tego nie słychać,
A na 5-tce to pewnie nawet klekociku nie uslyszę, moim zdaniem tdci jest nieĽle wygłuszone, a cd 6000 nieĽle gra.
Czyli my¶lisz, że to dĽwięk turbiny.

Mysle, ze to albo turbina, albo dzwieki z dolotu (Inter-Cooler, etc.)
Ja na poczatku (jak kupilem) to tez sie wsluchiwalem (zboczenie z poprzednich, 'niezbyt nowych' 8) samochodow!) Ale szybko mi przeszlo i juz od wielu, wielu, tysiecy kilometrow nie 'podsluchuje' mojej foczki [bigok]

Co do radia i wyciszenia, to na CD 6000 sluchalem chyba na '4' jednak [screwy] - w koncu jednak kupilem 'alpinke' i troche zmodyfikowalem audio - co przy bardzo dobrym wyciszeniu foczki - daje naprawde dobre rezultaty!
Nie wiem czy bym uslyszal, jak by mi tlok wyszedl blokiem silnika [zaklopotanie]

tdci_100 17-01-05 15:28

re
 
:)) Thx,

Ile ma Twoja foczka, kolorek, itd. itd.?
To juz z ciekawo¶ci:))
Moja to hatchback, kolorek: moondust silver, 5d, fx gold

tdci_100 17-01-05 15:28

re
 
:)) Thx,

Ile ma Twoja foczka, kolorek, itd. itd.?
To juz z ciekawo¶ci:))
Moja to hatchback, kolorek: moondust silver, 5d, fx gold

pinio_tdci 17-01-05 16:03

No trzeba jednak jakies zdjecie do opisu zrobic :roll:

Moja foka, to TDCi 100 KM, sedan w kolorze 'pepper red', kupiony we wrzesniu 2003, no i wlasnie mu stuklo 40 tkm, bezawaryjnej jazdy [skromny]

W sumie to trzeba by sie na przeglad wybrac [zaklopotanie]

pinio_tdci 17-01-05 16:03

No trzeba jednak jakies zdjecie do opisu zrobic :roll:

Moja foka, to TDCi 100 KM, sedan w kolorze 'pepper red', kupiony we wrzesniu 2003, no i wlasnie mu stuklo 40 tkm, bezawaryjnej jazdy [skromny]

W sumie to trzeba by sie na przeglad wybrac [zaklopotanie]

sajgon 18-01-05 14:59

Mialem taki dzwiek buczeina polaczony ze stukaniem na niskich obrotach okazalo sie ze to jakies jak to nazwali poduszki wygluszajace pod silnikiem. Co do bezawaryjnosci... hehe w dniu kupna juz bylem w serwisie...

sajgon 18-01-05 14:59

Mialem taki dzwiek buczeina polaczony ze stukaniem na niskich obrotach okazalo sie ze to jakies jak to nazwali poduszki wygluszajace pod silnikiem. Co do bezawaryjnosci... hehe w dniu kupna juz bylem w serwisie...

Picia78 20-01-05 19:31

To musisz miec caly czas radyjko właczone [rotfl] ja tez mam TDci

Picia78 20-01-05 19:31

To musisz miec caly czas radyjko właczone [rotfl] ja tez mam TDci


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi