Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Byłem na przegladzie lakieru i.......[totalszok]!!!!!!!!!! (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=7206)

mike_cz 17-11-05 18:50

Byłem na przegladzie lakieru i.......[totalszok]!!!!!!!!!!
 
ale od poczatku...

pod koniec 2004r pojechalem na przeglad do ASO Mieszek w Lodzi. Tam okazalo sie, ze wszystkie drzwi i pokrywa bagarka sa do lakierowania ze wzgledu na rude.
W styczniu 2005r odstawilem samochow do lakierni - oczywiscie w ramach gwarancji).
Mniej wiecej w polowie roku rude znow wyszlo na klapie bagaznika - w tym samym miejscu co poprzednio - na narozniku.
Dzisiaj na przegladzie zglaszam to rude i mowie jak bylo, ze byl lakierowany na gwarancji itp. Czlowiek od reklamacji na powloke lakiernicza robi :shock: :shock: :shock: i mowi, ze jezeli rude wylazi na zgrzewach (tak jak u mnie) to nie lakieruje sie elementu tylko wymienia na nowy!!!!!!! :shock: :shock:
Dodatkowo powiedzial, ze na lakierowane elementy mam 2 lata gwarancji a nie 12 jak na reszte auta (w przypadku wymiany na nowy element gwarancja jest nadal 12 letnia).


Facet powiedzial, ze musze z tym jechac do Ford Polska albo im pismo wyslac. Wg niego ASO Mieszek popelnilo ewidentny blad lakierujac a nie wymieniajac elementy na nowe.


Co o tym myslicie i jakie sa szanse na rozwiazanie problemu wg Was?

Michał 17-11-05 19:28

Podajmy Forda do sądu za te męczarnie z blachą!!

Greg 17-11-05 20:01

Masz udokumentowane ze robiles przeglad blachy i lakierowali ci w/w czesci . Mysle ze nie bedzie wielkich problemow . W koncu to nie ty zapierdzieliles sprawe tylko ASO , niech ich wezma za morde .

Pzdr.

driver 17-11-05 20:04

Ja proponuje rozmowę z odpowiednim konsultantem.Jeśli przegladałeś posty na forum Fkp to napewno już przwinęło się wiele krytyki na temat Mieszka w Łodzi i może lepei jjechać było do innego serwisu.
Wybór należy do Ciebie co ztym fantem zrobisz.

mike_cz 17-11-05 20:07

Cytat:

Napisał driver
Ja proponuje rozmowę z odpowiednim konsultantem.Jeśli przegladałeś posty na forum Fkp to napewno już przwinęło się wiele krytyki na temat Mieszka w Łodzi i może lepei jjechać było do innego serwisu.
Wybór należy do Ciebie co ztym fantem zrobisz.

Widzisz, w tej chwili jest to jedynye ASO w Lodzi z autoryzacja na naprawy lakiernicze (notabene nie robia tego u siebie tylko w Autokolorze niedaleko).

@ndy 17-11-05 20:33

Cytat:

Napisał mike_cz
Dodatkowo powiedzial, ze na lakierowane elementy mam 2 lata gwarancji a nie 12 jak na reszte auta (w przypadku wymiany na nowy element gwarancja jest nadal 12 letnia).

Robiłeś to w ASO, więc g.... Cię to obchodzi - facio robi Cię w balona, ponieważ (upraszczając sprawę) - wystarczy, żeby każdemu (kto ma gwarancję na parforację) polakierowali rdzewiejącą Fokę (całą) i po dwóch latach powiedzieli "spieprzaj dziadu".... :smt040

moon 17-11-05 20:34

Mi sie wydaje ze na temat tego ze na elementy lakierowane masz dwa lata to nie jest do konca prawda. Upewnilbym sie w FP.

@ndy 17-11-05 20:36

Cytat:

Napisał mike_cz
Co o tym myslicie i jakie sa szanse na rozwiazanie problemu wg Was?

zastosuj metodę kocią i postraszy sądem, DAS'em, FKP, mediami, Fordem [zaklopotanie]

to ASO podejmuje decyzję o formie naprawy, więc ASO ponosi jej konsekwencje (a ASO reprezentuje Forda - więc.... STRASZ łobuzów... [helm])

grzehoo 17-11-05 20:37

Cytat:

Napisał Michał
Podajmy Forda do sądu za te męczarnie z blachą!!

jestem karwa za! to jest przegięcie - prawie 6 lat produkcji focusów i nic się głąby nie nauczyli - każden jeden rdzewieje [panna]

mike_cz 17-11-05 21:07

nie do konca - Mieszek teoretycznie spierd...l robote a UrsynCar nie chce teraz lakierowac bo twierdza, ze Mieszek spierd..l to Mieszek ma naprawic. Tylko czemu ja mam teraz zapierd...c 130km w jedna strone bo ASO w jednym miescie to inny Ford niz ASO w innym miescie.

gRuHa 17-11-05 21:20

Cytat:

Napisał mike_cz
a UrsynCar

ty tam wogole jezdzisz???

moon 17-11-05 21:26

ASO jest przedstawicielem FP. Jesli cos im sie nie podoba niech gadaja z FP i/lub Mieszkiem. Mnie jako klienta g... to obchodzi.

Swoja droga skoro Ursyn nie chce naprawic to jedz do OMC czy AutoPlazy.

gRuHa 17-11-05 21:32

Cytat:

Napisał moon
jedz do OMC czy AutoPlazy.

DOKLADNIE!!!!
1. w Warszawie jest calkiem sporo innych ASO
2. w Ursynie zawsze mieli jakies problemy.....

mike_cz 17-11-05 22:07

Cytat:

Napisał gRuHa
Cytat:

Napisał mike_cz
a UrsynCar

ty tam wogole jezdzisz???

no akurat pojechalem bo to jak splunac odemnie :)

Oskar 17-11-05 22:28

Maiki ja rozumiem że jesteś "nowy " w tym mieście ale do Ursyn car jeżdzić????
Matko kobosko
Najpierw mieszek ,tera ursyn car to gdzie Ty pojadziesz za rok ??????

Lepsiejszy serwis to Ci już trudno będzie znależć :mrgreen:

Napisz do Bzyka moze pomoże cuś albo Trojan z FP albo może Seba [hmm] ?????

gRuHa 17-11-05 23:15

seba to z tego co ja sie orientuje to ma wtyki dopiero w bialymstoku, wiec... :roll:

tecman 18-11-05 01:51

Cytat:

Napisał moon
ASO jest przedstawicielem FP. Jesli cos im sie nie podoba niech gadaja z FP i/lub Mieszkiem. Mnie jako klienta g... to obchodzi.

Swoja droga skoro Ursyn nie chce naprawic to jedz do OMC czy AutoPlazy.

Niestety z odpowiedzialnoscia danego ASO jako reprezentanta Ford Polska nie jest tak rozowo jak sie okazuje!! Ja mialem inny przypadek nie zwiazany akurat z blacha (ale moj z 2003 roku juz powoli cos go chrupie!! 2ga foka i znika w oczach!! [banghead] [hehe] ), a z przeciekajacym podszybiem.
Obecnie przebywam na emigracji w UK, mam wykupionego Forda Protecta, to sobie pomyslalem ze podjade do najblizszego ASO, niech mi na gwarancji zrobia tak zeby nie cieklo. No i co? no i po pierwsze - w UK twierdza (w PL pozniej dowiedzialem sie tego samego) ze przecieki nie sa uwzglednione w FP i jest to normalna usluga. Poza tym ASO w UK stwierdzilo ze winne temu jest ASO w Krakowie, ktore zle uszczelnilo podszybie po ostartnim (niedawno robionym tuz przed wyjazdem) przegladzie. Oni nie naprawia tego, poniewaz nie oni sa tego winni, a to ze i ASO Krakow i ASO w Londynie reprezentuja Forda - nie ma tu nic do rzeczy!!! [banghead] [notworthy] [pop] [screwy] Tak wiec pomimo wielu milych chwil spedzonych w Foczce...nastepnym bedzie....impreza STI [hehe] tylko ze z kiera po prawej stronie [bigok] Ale to dopiero jak sie bardziej zadomowie w UK:)

Pozdrawiam

Ps. Dostalem od ASO w KRK info - ze jak przyjade do nich to mi poprawia przeciekajace podszybie!! [banghead] Tak, bede sie tlukl 1800km w jedna strone...najlepsze jest to ze dodatkowe uszczelnienie kosztowalo cos 25pln na fakturze za przeglad...i tak ono zapewne wyladowalo na fakturze a nie na podszybiu...a w magazynie lezy sobie i czeka na szczesciarza, ktoremu jednak zaloza je....wrrr [hehe]

pinio_tdci 18-11-05 12:23

Cytat:

Napisał moon
Mi sie wydaje ze na temat tego ze na elementy lakierowane masz dwa lata to nie jest do konca prawda. Upewnilbym sie w FP.

No raczej, faktycznie, nie jest to prawda [chytry]

Chyba, ze w Lodzi jakies inne przepisy maja [helm]

Ja mam lewa strone wymieniona (i lakierowana) plus lakierowany tylny blotnik (po wypadku) i na calosc jest utrzymana 12 letnia gwarancja, chyba ze mnie pan w ASO w ciula robil [hmm]

mike_cz 18-11-05 13:49

Rozmawialem z FP i:
1. nie jest prawda, ze na lakierowane elementy jest tylko 2 lata gwarancji (oczywiscie lakierowane w ASO)
2. nie jest prawda ze rdza na drzwiach automatycznie kwalifikuje elenent do wymiany, dopuszcza sie lakierowanie (oczywiscie w ASO)
3. pan z FP zaproponowal abym zadzwonil do Mieszka i sprobowal ustalic jak oni chca rozwiazac problem skoro ja sie wyprowadzilem z Lodzi. Czy naprawi to jakis serwis w Wwie a Mieszek zapalci czy inaczej..... nie wiem tylko dlaczego ja mam to zalatwiac???

4. pan z FP na zakonczenie powiedzial....czemu pojechal Pan do UrsynCar'u??? oni bardzo slabo [zlosnik] znaja sie na naprawach blacharsko-lakierniczych [rotfl] [rotfl] [rotfl]


reasumujac:
1. pisze list do FP z prosba o rozwiazanie problemu, do wiadomosci ASO Mieszek i UrsynCar
2. jade do OMC lub CDobra i zglaszam rdze na klapie.

moon 18-11-05 14:40

HA! Miałem rację! [greenpeace]

Po raz kolejny wychodzi ze ASO sie guffno zna, a Ursyn trzeba omijac szerokim lukiem.

gRuHa 18-11-05 19:25

mike_cz, w sumie to mogles od razu w Ursynie poprosic pana "madrego" o papier :D ciekawe czy by wymiekl......
rowniez nie kumam dlaczego masz sie niby "dogadywac" z Mieszkiem, przeciez to juz ani nie ich problem, a tym bardziej nie twoj, tylko problem nastepnego aso, ktore bedzie musialo to naprawic....

Pendrzec 28-11-05 16:39

Sorka, ale po naprawie lakierniczej masz nadal 12 lat gwarancji. W Mieszku uwielbiaja sciemniac klientowi. Juz raz sie sam klucilem z szefem serwisu i diopiero jak Generali uruchomilem, to dostalem co mi sie nalezy.

Akurat o wymianie na nowe (przy zgrzewach) - jak zwykle Mieszek, najpierw robi po niskich kosztach, a poznie mowi, ze sie powinno wymienic. To czemu qarwa nie wymienili na nowy tylko lakierowali?? :evil:


Kolejny przypadek potwierdzajacy regule, ze od Mieszka nalezy trzymac sie z daleka. Ja po naprawie gwarancyjnej robilem poprawki w Jagelu (i wcale nie tak drogo).
Natomiast jak wybieram sie do Mieszka, uprzedzam Pania z Generali, ze bede dzwonil telefonicznie. Rozmowa z prawnikiem zawsze rozwiazuje problem w Mieszku [ass] :mrgreen: :mrgreen:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi