Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Dobór alarmu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26705)

KASZUB 11-04-09 16:54

Dobór alarmu
 
mam fokisa II 1,6 TDCi chcę zamontować dodatkowo alarm nie jakieś badziewie ale też nie za 1500zł słyszałem że w fokusach II są problemy z uzbrajaniem alarmów nie współpracuje z orginalnym pilotem mam pilot w łamanym kluczyku z trzema przyciskami i chciałbym aby to działało nie myśleć o wyłączeniu najpierw alarmu przy otwieraniu klapy bagażnika poczytałem że są nowe alarmy która współpracują z magistralą CAN auta wykorzystują orginalne sygnały z sytemu auta ale jak to sie ma do zabezpieczenia auta piszą że tylki 4 przewody trzeba podłączyć czy ktoś taki alarm używa lub może podsunąć mi propozycję z czym nie będzie problemów bo jak czytam porady fachowców z warsztatów mają zadanie wyciągnąć jak najwięcej kasy i jak najmniej sie narobić pozdrowienia dla foczkarzy KASZUB :?:

sharpmw 11-04-09 17:58

Seo Perfect CAN, Tytan DS400 CAN to pierwsze, co przychodzi mi na myśl. Bez problemu działają z instalacją auta, trywialny (dla instalatora) montaż, HOMOLOGACJA, a co za tym idzie uznawane przez ubezpieczycieli (zniżka AC), można podłączyć radiopowiadomienie itp.

Vadero 17-04-09 23:36

Cytat:

Napisał sharpmw
Seo Perfect CAN, Tytan DS400 CAN to pierwsze, co przychodzi mi na myśl. Bez problemu działają z instalacją auta, trywialny (dla instalatora) montaż, HOMOLOGACJA, a co za tym idzie uznawane przez ubezpieczycieli (zniżka AC), można podłączyć radiopowiadomienie itp.

a ktory Ty byś polecił najbardziej? i jakie czujniki dołożył?

sharpmw 19-04-09 15:49

Oba są godne polecenia. I oba reprezentują podobną klasę. Jeśli się różnią to może funkcjami (Tytan ma save-lock, w dość prosty sposób można dołożyć moduł radiowy i sterować alarmem z własnych pilotów Tytana) itp.
Tytan na wyposażeniu zestawu ma czujki ultradźwiękowe podłączane do oddzielnego złącza niż czujniki dodatkowe, w SEO wszystkie czujniki wpinane są równolegle w jedno złącze, trzeba je separować diodami. A jakie czujniki? - moim zdaniem wystarczą dwa: do ochrony wnętrza (ultradźwięki lub mikrofala) oraz jakaś wstrząsówka lub czujnik przechyłu. Więcej nie ma większego sensu instalować, bo wzrasta ryzyko fałszywek (oczywiście o czujniku otwarcia maski, jako o obligatoryjnym nie wspominam)

Vadero 20-04-09 15:05

łoki dziękuję bardzo :)

karlos349 24-04-09 23:06

Witam...jestem nowy i z gory przepraszam jesli poruszam stary watek ale nic innego nie znalazlem...otoz mam banalne pytanie...jak upewnic sie czy w swojej foce 2002r. mam alarm :?: bo na bocznej szybie kierowcy jest naklejka"Alarm" ale pojecia nie mam...bo np. jak mialem opla to wystarczylo inny guzik na pilocie nacisnac zeby zawyl...a tutaj pojecia nie mam :?: mozecie pomoc ?? Z gory dziekuje :wink:

ToMeK.sZ 26-04-09 15:13

Cytat:

Napisał karlos349
Witam...jestem nowy i z gory przepraszam jesli poruszam stary watek ale nic innego nie znalazlem...otoz mam banalne pytanie...jak upewnic sie czy w swojej foce 2002r. mam alarm :?: bo na bocznej szybie kierowcy jest naklejka"Alarm" ale pojecia nie mam...bo np. jak mialem opla to wystarczylo inny guzik na pilocie nacisnac zeby zawyl...a tutaj pojecia nie mam :?: mozecie pomoc ?? Z gory dziekuje :wink:

Zamknij auto z pilota, odczekaj minutę i otwórz drzwi z kluczyka. Jeśli to nie wzbudzi alarmu to analogicznie po odczekaniu minuty otwórz maskę - tam musi być czujnik podłączony do alarmu.

Tomek

piotr 811 20-06-09 07:54

yoo wszystkim. mam focusa II i prawde mowiac niewiem czy mam alarm i nawet niewiem jak sie go wlacza bo niemam ksiazki... jak to sprawdzic???????

ToMeK.sZ 21-06-09 07:59

Cytat:

Napisał piotr 811
yoo wszystkim. mam focusa II i prawde mowiac niewiem czy mam alarm i nawet niewiem jak sie go wlacza bo niemam ksiazki... jak to sprawdzic???????

Post wyżej?

rabadur 06-12-09 03:15

Witam wszystkich,

podepnę się pod ten temat.
Kupiłem sprowadzone auto.
Wykupiłem AC, poinformowałem, że mam autoalarm i immobliser.
Okazuje się, że chyba jednak nie mam autoalarmu...i chyba niezwłocznie muszę sobie jakiś założyć.

Co sądzicie o Inferno ? http://moto.allegro.pl/item839154194...rno_atest.html

Ma to być jakiś tani alarm, dzięki któremu AC będzie funkcjonowało :)

Czy jeżeli zaryglowałem drzwi i po minucie syrena przy otwarciu maski się nie włącza, to znaczy, że nie mam autoalarmu ?

Jak sprawdzić czy mam immobiliser ? Czy w Focus II nie jest to standard wyposażenia ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

KASZUB 06-12-09 08:48

proponuje udać się do monterów alarmu i upewnić sie ze zamontują i daja gwarancje że nie będziesz miał problemów (montowali już coś w instalacjach CAN) alarm ma wiele funkcji które skutkują wpinaniem się w instalację auta a to może okazać się bolesne i kosztowne dziwne zachowanie sie auta zalecam dużą ostrożność w montażu różnych dodatkowych cudeniek

langolier 07-12-09 11:01

Cytat:

Napisał Damiano1412 (Post 391290)
Immobilizer jest standardowym wyposażeniem Focusa :)

A jaki alarm jest "fabrycznym wyposażeniem Focusa" ? Chyba nie Cobra ?

four40 07-12-09 12:29

Cytat:

Napisał langolier (Post 391615)
A jaki alarm jest "fabrycznym wyposażeniem Focusa" ? Chyba nie Cobra ?

Tak, COBRA :)

langolier 07-12-09 16:03

Cytat:

Napisał four40 (Post 391642)
Tak, COBRA :)

A nie Clifford Logic CAN ? Popróbuje zrobić włamy i zobaczę czy zgłasza mi je zgodnie z instrukcją :)

bruce 27-02-12 14:36

Witam, odświeżę temat, bo nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytania:
Jaki powinienem dobrać alarm do Focusa MkII 1,8 l TDCi, 115 KM z 2006 r
po pierwsze: zdalną obsługę centralnego zamka mam tylko z jednego kluczyka - czyli muszę mieć jakiegoś pilota.
po drugie: nie wiem czy mam CAN, jak to sprawdzić?
po trzecie: gdzieś sprzedawca zaproponował mi Seo Dolphin. Czy to dobre rozwiązanie?
Proszę o konkretne podpowiedzi - polecany model alarmu. Jeśli jeszcze coś powinniście wiedzieć, to co...

Jankos 27-02-12 14:45

Ja mam Clifforda który zawiurje :(
PO uzbrojeniu sygnalizuje że coś jest niedomknięte.
Chce go usunać i dać inny albo w ogóle wywalić i pozostawić sam centalny zamek.

hans 27-02-12 16:28

Po co Ci alarm, przecież takiego strucla nikt nie ukradnie [ninja]

bruce 27-02-12 17:54

Prosze o odpuszczenie sobie komentazy w stylu Po co ci... nie wnosza nic do wątku, są nieeleganckie i zaśmiecają temat. Skoro proszę (ja lub ktokolwiek inny) o poradę, widocznie mam ku temu powody.
@hans... mi usiłowali 15-letniego vw transportera ukraść spod domu. Taka okolica. A kilkuletni, popularny samochód, jakim jest focus, to świetny zarobek na częściach, patrz allegro

MATRIX60MW 27-02-12 18:18

no właśnie transportera czyli grupa VW która jest na pierwszych miejscach pod względem kradzieży aut.

bruce 27-02-12 20:32

Proszę, nie zaśmiecajcie tematu. Jeszcze raz:
Cytat:

Napisał bruce (Post 684776)
Jaki powinienem dobrać alarm do Focusa MkII 1,8 l TDCi, 115 KM z 2006 r
po pierwsze: zdalną obsługę centralnego zamka mam tylko z jednego kluczyka - czyli muszę mieć jakiegoś pilota.
po drugie: nie wiem czy mam CAN, jak to sprawdzić?
po trzecie: gdzieś sprzedawca zaproponował mi Seo Dolphin. Czy to dobre rozwiązanie?
Proszę o konkretne podpowiedzi - polecany model alarmu. Jeśli jeszcze coś powinniście wiedzieć, to co...


bruce 02-03-12 15:09

bump


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi