Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Focus II Ti-vct dziwny odg³os (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=4429)

MKL 05-07-05 16:12

Focus II Ti-vct dziwny odg³os
 
Oko³o 10 sekund po odpaleniu silnika (po d³u¿szym postoju) s³ychaæ g³uche jakby uderzenie dochodz±ce (chyba) z okolic peda³ów, od strony komory silnikowej. Przypomina d¼wiêk jaki s³ychaæ przy pe³nym skrêceniu kierownicy na postoju. Dzieje siê to tylko po relatywnie d³ugim postoju. Skrzynia biegów na luzie. Silnik na wolnych obrotach. Jakie¶ sugestie?

Tower 05-07-05 16:40

Mam to samo i mowilem o tym w serwisie, powiedzieli ze musza to sprawdzic, ale zeby to sprawdzic trzeba im auto zostawic na dluzej - bo to sie dzieje jak zauwazyles po dluzszym postoju. Ja sobie na to nie moge pozwolic. Z drugiej strony mialem sprawdzic to pod katem hamulca recznego, a mianowicie czy przypadkiem nie dzieje sie to po zostawieniu auta na dluzej na recznym - wtedy mozna to sobie wytlumaczyc "powrotem" linki do naturalnej pozycji, co objawia sie tym odglosem - ale w sumie tego nie sprawdzilem, bo chyba ostatnio to mi sie przestalo robic, albo poprostu sie przyzwyczailem. A teraz to i tak tego nie sprawdze bo moja foka wygrzewa sie nad adriatykiem w Chorwackim serwisie (urggghh)

pozdro
tomek

MKL 05-07-05 16:59

W serwisie te¿ mi mówiono o hamulcu rêcznym, ale to nie jest to - rzadko u¿ywam i nie w gara¿u. I tak¿e nie mam czasu zostawiaæ foki w serwisie. Odpal±, powiedz± - chyba s³ychaæ - i znowu parê godzin czekania? Weso³ych wakacji!

Tower 06-07-05 11:05

Chialbym byc z foczka razem w Chorwacji. Niestety urlop sie skonczyl, ja jestem juz w Polsce, a foka zostala tam - najwczesniej wroci do Polski za tydzien ):
ALe dzieki za zyczenia

superemeryt 07-07-05 15:17

Tak te¿ co¶ takiego zauwazy³em w ff I 1,6 którym je¼dzi³em. Przypomina³o to stêkniêcie rêcznego ale na rêcznym auto nigdy nie sta³o! Do sewisu nie je¼dzi³em.

darekw 07-07-05 15:32

Kurde, mój te¿ wydaje z siebie takie stêkniêcia. Nie wiem od czego to zale¿y - mo¿e uruchamia siê jaki¶ mechanizm. Nie jestem pewien, czy nie jest to zale¿ne od uruchamianej klimatyzacji...

W ka¿dym razie przeszed³em nad tym do porz±dku dziennego.

szy 07-07-05 17:10

Odpukaæ w moim nie zauwa¿y³em nic, za wyj±tkiem potwornej mu³owato¶ci z klim±
ustawion± na 21 C. Dochodzi do tego, ¿e, naprawdê, przeje¿d¿aj±c jaki¶ ostry zakrêt,
skrzy¿owanie, muszê redukowaæ do jedynki, ¿eby po ludzku przejechaæ...

Pisa³em o tym wcze¶niej chyba? Có¿, trzeba poczekaæ na nowy soft. Choæ mo¿na
by chyba oczekiwaæ, ¿e po identycznych do¶wiadczeniach z jedynk±, problemu
powinno nie byæ...

Szy.

wawik 07-07-05 17:32

Cytat:

Napisa³ szy
... moim nie zauwa¿y³em nic, za wyj±tkiem potwornej mu³owato¶ci z klim±
ustawion± na 21 C. Dochodzi do tego, ¿e, naprawdê, przeje¿d¿aj±c jaki¶ ostry zakrêt,
skrzy¿owanie, muszê redukowaæ do jedynki, ¿eby po ludzku przejechaæ....

Potwierdzam, u mnie po ruszeniu nie stuka i jedynka za skrzy¿owaniem przy klimie czasami potrzebna.

Pendrzec 15-07-05 18:37

szy,
na zakrecie 1?? Co masz za silnik 1,0 czy 1,2?? :shock:

szy 16-07-05 15:37

Cytat:

Napisa³ Pendrzec
Co masz za silnik 1,0 czy 1,2??

1.6 ze 115 kucykami :mrgreen:

Szy.

grzehoo 17-07-05 09:07

Cytat:

Napisa³ Pendrzec
szy,
na zakrecie 1??

a co to takie dziwne? ja czêsto tak robiê. po prostu autko jest wtedy o wiele ¿wawsze. No ale ja mam diesla. to mo¿e to inaczej jako¶ jest.
I bez ró¿nicy czy z klim± czy bez.

GreGX100 17-07-05 20:21

Panowie chyba jednak warto by³o wzi±¶æ 1.6 100KM moment obrotowy 5Nm nizszy ale silnik sprawdzony :)

PS Nasz klient ktory rowniez ma 1.6 115KM doczekal sie juz wymiany calego silnika. Jak z nim rozmawialem o wrazeniach, mowi ze o wiele lepiej jezdzilo mu sie jego poprzednia foka z 1.6 100KM.

szy 04-11-05 13:54

No i siê doczeka³em - wczoraj równie¿ co¶ mi walne³o...

G³uche mocne uderzenie gdzie¶ pod peda³ami, choæ chyba
bardziej po stronie pasa¿era ni¿ kierowcy.

Kto¶ ju¿ wyczai³ co to?

Szy.

darekw 04-11-05 14:04

Wiesz co, u mnie to jest od zawsze. Nie wiem co to jest, ale ostatnio dokona³em ciekawej obserwacji. Obok mnie sta³ kumpel z fok± mk I 2.0. Odpali³ silnik, a po paru sekundach us³ysza³em znajome szczêkniêcie [bigok] My¶lê, ¿e nie ma siê czym przejmowaæ. My¶lê, ¿e to jaki¶ zawór - mo¿e od klimy, mo¿e od uk³adu ch³odzenia. Fakt faktem pojawia siê zawsze jakie¶ 20 sekund po uruchomieniu zimnego silnika i nie wa¿ne przy tym jest, czy auto stoi, czy jedzie.

KP 04-11-05 14:09

nie wiem czy to to samo ale w moim tez jest cos podobnego, na moj gust to cos z zawieszenia pojawi³o sie kilka razy w momencie gdy sie zatrzymuje w³±czam wsteczny i ruszam do tylu tak jakby sprezyny albo gdzies tam musze jeszcze poopserwowac

darekw 04-11-05 14:17

To chyba inna przypad³o¶æ - g³o¶na praca zawieszenia. Ja ju¿ siê chyba przywyczai³em, ale faktycznie na pocz±tku by³o to dla mnie mocno denerwuj±ce. Jakie¶ takie g³uche stuki w czasie pokonywania nierówno¶ci. Sam nie wiedzia³em, czy to odg³os z zawieszenia, czy z niskoprofilowych (stosunkowo nisko ;-)) opon, ale kojarzy³o mi siê to wy³±cznie z zu¿ytymi silentblockami :-) W ka¿dym razie uzna³em, ¿e to niemo¿liwe w nowym aucie i da³em sobie spokój. My¶lê, ¿e po prostu ten typ tak ma.

KP 04-11-05 14:51

darekw, tak tylko to sie nie pojawia gdy jade tylko jak sie zatrzymam chwila postoju na zmiane na wsteczny i kiedy ruszam wtedy takie stekniecie jakby zawieszenie przysiadlo pohamowaniu do produ i odpuscilo kiedy zaczynam jechac do ty³u bo przod odci±zy³o

MKL 05-11-05 00:19

To nie zawieszenie. Odpalam silnik po gara¿owanym postoju, czekam 10-15 sekund i ³up. W serwisie oczywi¶cie niewiedz± co to mo¿e byæ, a z uwagi, ¿e samochód musi byæ wych³odzony trudno mi czekaæ +- 1,2 godziny na efekt. Zawieszenie rzeczywi¶cie g³o¶ne, ale i tak nie mo¿na tego porównaæ z ha³asem zawieszenia Peugeot 307 na wybojach. Mo¿e owe ³up w zimnym silniku Ti-VCT ma co¶ wspólnego z tym, ¿e przy starcie silnika oba wa³ki rozrz±du s± ze sob± spiête, a¿ do momentu osi±gniêcia w³a¶ciwego ci¶nienia oleju?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi