Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Szkody, Naprawy, Porównania (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=43)
-   -   Potrzebna opinia co do zakupu. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=23317)

micmac 27-08-08 09:49

Potrzebna opinia co do zakupu.
 
Witajcie,

Planuje wymianę swojego sedana na kombiaka i znalazłem takie autko: LINK
Foczka ma strasznie duży przebieg, ale to akurat łatwo sprawdzić, bo zakupiona w PL, ma dobre wyposażenie i jest w dieslu.
Co do kilometrów, wydaje mi się, że sporo tych z przebiegiem "podobno" pomiędzy 100 a 150tys.km ma wiele więcej niż ten. Mowa oczywiście o sprowadzanych.
Dzisiaj mam jechać je obejrzeć, a swoje chce zostawić w rozliczeniu.
Może macie jakieś zdanie i opinie, liczę na pomoc i rady.

Aha jeżeli temat nie trafił do odpowiedniego działu to sorry, ale nie mogłem dojśc gdzie go wrzucić.

Gimnastikball 27-08-08 10:34

Nie wygląda na tyle, ale jeżeli śmigała trasy to może tak byc.

Sprawdź, czy działo sie cosz pompą wtryskową, chodzi o sterownik - bo one lubiły się wysypywac. Koszt regeneracji to koło 2500 ,-
Standardowo w zawieszeniu powinno byc już cos robione.
Generalnie jeżeli był serwisowany w aso to nie ma problemu, bo sprawdzisz co tam sie z nim działo.
Cena trochę spora, ale jeżeli faktycznie jest utrzymana tip top, to warto sie interesowac.
Acha no i niech ci gwarancjedadzą na sprzęta

KaZaK 27-08-08 13:01

21.900 to raczej nie dużo....

fajnie że czarny :-)

Co do dwu masy to przy odpaleniu i gaszeniu będziesz dokładnie słyszał... jak będzie cicho i bez szarpania to nie masz sie co martwić...

Mam ten sam rocznik i model...

SzerszeN 27-08-08 18:00

Cytat:

Napisał KaZaK
21.900 to raczej nie dużo....

jak dla mnie to przy tym przebiegu i wieku, oraz wyposazeniu to nawet za duzo

KaZaK 27-08-08 19:17

dla Ciebie tak,
a moje pudlo = tkie samo - jest warte okolo 30 tysia na dzień dzisiejszy... nie licząc felg itakich tam...

cena rynkowa.... dlatego ta cena mnie dziwi dosc...

SzerszeN 27-08-08 20:24

Cytat:

Napisał KaZaK

cena rynkowa....

chciales napisac eurotaxu, co do ceny rynkowej zapraszam na trader, gratka, allegro itp, cena za ten rocznik w okolicach 30kpln to rzadkosc, do kupienia przez psajonatow albo frajerow, zalezy z ktorej strony sie patrzy

Piotr_78 28-08-08 07:49

Cytat:

Napisał SzerszeN
do kupienia przez psajonatow albo frajerow, zalezy z ktorej strony sie patrzy

za dobre auto lepiej dać wiecej bo potem się traci 2x

SzerszeN 28-08-08 08:41

Cytat:

Napisał Piotr_78
za dobre auto lepiej dać wiecej bo potem się traci 2x

pewnie, tylko skad gwarancja ze jest dobre? ;)

po drugie sa pewne granice, tego wiecej, czasem leiej mimo wszystko zaplacic mniej, a ewentualna roznice odlozyc sobie na lokate na potencjalne naprawy

micmac 29-08-08 11:41

Byłem obejrzałem auto i pomijając wszystko, o czym później napisze wpierw o tym autku.
Z zewnątrz ok, w środku wprost rewelacja, na pierwszy rzut oka auto wygląda jakby przebieg miał o połowę mniejszy. Wszystko działa klima, komp ogrzewanie p.szyby itd. bez zarzutu.

Jedynie ten przebieg trochę odstraszający, ale auto na taki nie wygląda. Inna sprawa silnik i hamulce. Silnik ładnie odpala bardzo równo pracuje, ale, właśnie coś w nim słychać jakieś takie ciche stuki, świerszcz, serwis nie może tego zlokalizować, ale mnie to trochę martwi bo przy tym przebiegu nigdy nie wiadomo czy coś się np. z turbiną czy z pompą nie dzieje.
Co do hamulców z lewej strony słychać stuki przyhamowaniu, ale auto stało ponoć długo i stąd te dźwięki, więc mogą zniknąć po przejechaniu iluś km.

Tak wygląda autko, ogólnie nie jest źle i mogę polecić salon Skody Sunny na Obornickiej w Poznaniu, bo podeszli rzeczowo do sprawy.

Niestety nie uda mi się wymienić ponieważ okazało się, że moje aktualne auto miało przeszłość :evil: i nie są chętni na rozliczenie.

Tu mam pytanie do Was czy jest szansa ścigać poprzedniego właściciela za niezgodność z umową (jest tam zapis o bezwypadkowości auta), a auto było walone w prawą stronę z tyłu i jest masa szpachlu ???
Miałem ochotę zabić gnoja co mi sprzedał... brak słow.
Jak udowodnić, że ja nie robiłem, czy rzeczoznawca jest w stanie stwierdzić kiedy auto było robione +/-. mam zamiar zebrać opinie rzeczoznawcy z Dekry i iść z tym do kolesia a jak się wyprze to na policję.
Pytanie jakie mam szanse ??

Gimnastikball 29-08-08 11:58

Niestety z przykrościa stwierdzam, że w Polsce Dekra jest labilna w swoich opiniach i mało konkretna - jak zwylke ludzie.

Jeżeli cię interesi to mam namiar na porządnego człowieka z PZM, robił mi już kilka opinii z zakresu napraw powypadkowych.

Woszczek Eugeniusz 602 387 514. Oczywiscie z Poznania.
Myślę, że też doradzi Tobie co do dalszego postępowania w sprawie ewentualnych roszczeń

micmac 29-08-08 12:02

O widzisz, bardzo Ci dziękuję, za kontakt.
Dam znać co i jak mi powiedział.

Piotr_78 29-08-08 12:33

Cytat:

Napisał micmac
właśnie coś w nim słychać jakieś takie ciche stuki, świerszcz, serwis nie może tego zlokalizować,

może zawory do regulacji, lub paski popiskują jak wilgotno i długo stał.

Cytat:

Co do hamulców z lewej strony słychać stuki przyhamowaniu, ale auto stało ponoć długo i stąd te dźwięki, więc mogą zniknąć po przejechaniu iluś km.
Powinno minąć po paru hamowaniach nie więcej, wystarczy się przejechać kilometr lub dwa i nie powinno być słychać, jeśli dalej coś puka to wina hamulców.

Cytat:

Tak wygląda autko, ogólnie nie jest źle i mogę polecić salon Skody Sunny na Obornickiej w Poznaniu, bo podeszli rzeczowo do sprawy.
salon taki sobie jak inne , mi robili przegląd. Nigdy nie daj się nabrać na miłych ludzi w salonie, oczywiście lepiej jak są mili ale niech to nie będzie decydujące o zakupie auta

Cytat:

Napisał micmac
Tu mam pytanie do Was czy jest szansa ścigać poprzedniego właściciela za niezgodność z umową

to zależy kiedy auto było kupione i czy to był pierwszy właściciel, musisz wykazać czy to on przywalił i wiedział o uszkodzeniu itp itd, myślę że nie warto. Koszty rzeczoznawcy są znaczne ok 200-300 zł a szanse na wygraną prawie jak w Totka. Chyba,że masz kasę i jesteś prawnikiem, któremu się nudzi. Ja bym tego nie przyjął bo marny zarobek. Ale pamiętaj czas to pieniądz.

Przejedz się foką na spokojnie np . po piatkowie lub obwodnicą autostrady i i obserwuj czy trzęsie kierą, co z hamulcami, jak pracuje silnik na wolnych, średnich i wysokich obrotach, co leci z rury, czy są luzy w zawieszeniu i czy tył jest stabilny. Następnie blachy lampy i szyby, zgrzewy na karoserii i uszczelki, podłoga - to powie czy był bity bo przycierka to mogła sie wydarzyć.
Ogólny stan: opony, lakier, ruda itp.
A na koniec czy nie ma wad prawnych.
Pamiętaj,że to nie nowe auto więc nie ma co się czepiać a moja foka ma 180 tys przebiegu a w środku, zawieszenie i silnik to igła.
:D powodzenia

przemox 29-08-08 17:55

Cytat:

Napisał SzerszeN
KaZaK napisał/a:
21.900 to raczej nie dużo....


jak dla mnie to przy tym przebiegu i wieku, oraz wyposazeniu to nawet za duzo

Myślałem, że niewiele mnie może zdziwić. A jednak! Jeśli ten rocznik i TDCI w tej cenie to za dużo, to trochę dziwna opinia. A jeśli chodzi o przebieg, to na diesla to żadna porażająca liczba kilometrów. Oczywiście można ten rocznik wyrwać z przebiegiem np. 20 tys., wystarczy poprosić o podkręcenie licznika... :P

SzerszeN 29-08-08 20:05

Cytat:

Napisał przemox
Myślałem, że niewiele mnie może zdziwić. A jednak! Jeśli ten rocznik i TDCI w tej cenie to za dużo, to trochę dziwna opinia. A jeśli chodzi o przebieg, to na diesla to żadna porażająca liczba kilometrów. Oczywiście można ten rocznik wyrwać z przebiegiem np. 20 tys., wystarczy poprosić o podkręcenie licznika... :P

spojrz na ceny na portalach, wtedy zmienisz zdanie, pewnie ze taki przebieg na diesla to nie duzo, ale samochod sklada sie nie tylko z silnika, ktory na chwile obecna mozna wymienic za stosunkowo nieduze pieniadze i bez zadnych formalnosci urzedowych


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi