Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Focus a rdza. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=12201)

Danek74 25-08-06 23:19

Focus a rdza.
 
Witam.Chciałbym się Was zapytać czy focus '99-'03 jest narażony na rdzę?Skąd to moje pytanie.Chcę kupić takowy model forda ,ale doszłe mnie słuchy,że focusy są narażone na rdzę.Nie posiadam garażu więc auto będzie stać pod chmurką.Po ilu latach mogę spodziewać się rdzy?Proszę o odpowiedź. :?:

Rasta 25-08-06 23:25

Nie ma wyjątków każdy wcześniej czy później zacznie rdzewieć - tyczy się to w szczególności wszystkich drzwi oraz tylniej klapy. Jest to wada produkcyjna.
Polecam opcję szukaj na forum.

Poprostu ten typ tak ma :D

moon 26-08-06 10:54

Jedyna metoda na rdze jest gwarancja. Co roku powinien byc wpis w ksiazce serwisowej ze zostal przeprowadzony przeglad blachy.
Wtedy przez 12 lat "nie rdzewieje".

thomus 26-08-06 11:25

u mnie rudy zagościł się na klapie, drzwiach pasażera, przy lusterku od strony kierowcy i na masce patrząc od strony szyby!! także przed kupnem dobrze go obejrzyj bo poza tym bardzo fajne autko.

Johny 26-08-06 18:49

U mnie tez klasycznie dół klapy (kombi) + drzwi pasażera.
Ten typ tak ma...

bastek13 26-08-06 22:24

Cytat:

Napisał Rasta
Nie ma wyjątków każdy wcześniej czy później zacznie rdzewieć - tyczy się to w szczególności wszystkich drzwi oraz tylniej klapy. Jest to wada produkcyjna.
Polecam opcję szukaj na forum.

Poprostu ten typ tak ma :D

czy ta wada w którymś roczniku zostala usunięta ? albo dla którejś z fabryk nie występuje ?pytam, bo mam focusa 2004 z Hiszpanii, może jego ominie rude :?

thomus 26-08-06 22:32

noo... niedoczekanie Twoje...:)) wygląda na to że rudy i focus to kumple...

Rasta 27-08-06 00:22

Cytat:

Napisał bastek13
czy ta wada w którymś roczniku zostala usunięta ? albo dla którejś z fabryk nie występuje ?pytam, bo mam focusa 2004 z Hiszpanii, może jego ominie rude

I na niego przyjdzie czas.

Mam kumpla w Ford Lipski, który specjalizuje sie w fordowskiej blacharce. Opowiadał, że lakierowali nawet egzemplarze, które jeszcze nie wyjechały z salonu!!!

M.A.G. 27-08-06 19:16

Cytat:

Napisał Rasta
lakierowali nawet egzemplarze, które jeszcze nie wyjechały z salonu!!!

EJJJ :!: Rasta, tylko bez takiej kryptoreklamy :wink:

Foczka nigdy nie rdzewieje... chyba, że ją zamoczysz :!: :P

Piotr_78 27-08-06 20:00

u mnie klapa czysta :D odpukac [hammer] ale na rancie w tylnych drzwiach leciutko. foczka z 2000r z Luksemburga przywieziona bez wypadku [hammer] . produkowane w Niemczech 8) - nie wiem czy to ma znaczenie

MROIZO 27-08-06 20:05

No niestety :(
 
... mam z `99 roku i na drzwiach od kierowcy od wewnętrznej strony zaczyna go "brać" ale tak jak już wspominano to chyba każde auto czeka

bastek13 27-08-06 21:44

Cytat:

Napisał Rasta
Cytat:

Napisał bastek13
czy ta wada w którymś roczniku zostala usunięta ? albo dla którejś z fabryk nie występuje ?pytam, bo mam focusa 2004 z Hiszpanii, może jego ominie rude

I na niego przyjdzie czas.

Mam kumpla w Ford Lipski, który specjalizuje sie w fordowskiej blacharce. Opowiadał, że lakierowali nawet egzemplarze, które jeszcze nie wyjechały z salonu!!!

dzięki że mnie pocieszyłeś :lol:

Pastoo 28-08-06 09:08

Cytat:

Napisał Piotr_78
produkowane w Niemczech 8) - nie wiem czy to ma znaczenie

No chyba niestety nie ma znaczenia bo z tego co ja wiem to foczka moich rodziców też się w Niemczech urodziła, a mieszkamy przecież w Polsce.

Jarcio 29-08-06 23:51

Re: No niestety :(
 
Cytat:

Napisał MROIZO
... mam z `99 roku i na drzwiach od kierowcy od wewnętrznej strony zaczyna go "brać" ale tak jak już wspominano to chyba każde auto czeka

Mój"nowy" FF z 2000 r. ma plamy pod maską,a w 11 letnim punto/sprzedany za grosze/ podgniła mi tylko podłoga nigdy nie konserwowana.W FF warto chyba zrobić konserwację.

thomus 30-08-06 00:46

No właśnie plamy pod maską mnie też mnie dopadły:)) i zaszokowały...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi