Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Dywaniki Focus (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=5050)

km500 29-07-05 21:18

Dywaniki Focus
 
Od zawsze posiadam oryginalne fordowskie szare materiałowe dywaniki. Niestety, zawsze wyciera się ten od kierowcy podczas gdy inne są nienaruszone a Ford sprzedaje tylko komplety !!!!!
Czy macie jakieś miejsca gdzie można kupić (w W-wie lub przez Internet) takie pojedyncze dywaniki. Wiem że wiele firm sprzedaje takie rzeczy na sztuki ale chodzi mi żeby były w miarę kompatybilne z resztą (kolor, włóknina itp).
Nie chodzi mi też o to że nie mam 100 złotych na nowy komplet 4 dywaników, tylko szkoda tych 3 dodatkowych wyrzucać. Pewnie 80 % kierowców przez 90 % swego czasu jeździ samemu, także pewnie nie tylko ja mam ten kłopot.

moon 29-07-05 21:33

49 pln i masz komplet nowych :D

http://allegro.pl/show_item.php?item=58890376
http://allegro.pl/show_item.php?item=57833706
http://allegro.pl/show_item.php?item=58625798

Watpie zeby ktos sprzedawal na sztuki i to identyczne z Twoimi.

gRuHa 30-07-05 00:00

km500, mowie troche zartem troche serio, kup sobie jakoms fajna wykladzine (jak najbardziej wlochata :wink: ) wytnij pozadany ksztalt (dywanika kierowcy) i gwarantuje ci ze 2 dychach sie zmiescisz a kiedy tylko sie zuzyje - nie bedzie ci zalu ich poprostu wyrzucic i zapodac nowe...........
moj znajomy tak robi na jachcie i bardzo sobie chcwali ta metode, bo kiedys chcial sobie "dywan" jakos ladnie obszyc co by go wynioslo dwa razy wiecej niz za sama wykladzinke :D

km500 30-07-05 11:58

re:
 
Cytat:

Napisał moon
49 pln i masz komplet nowych :D

http://allegro.pl/show_item.php?item=58890376
http://allegro.pl/show_item.php?item=57833706
http://allegro.pl/show_item.php?item=58625798

Watpie zeby ktos sprzedawal na sztuki i to identyczne z Twoimi.

Niestety, to nie ta jakość, wygląd i trwałość. Jesli nie używałeś tych orginalnych Fordowskich to żałuj. Są naprawdę dobre i nieporównywalne z tymi na giełdach, allegro jak tymi ze sklepów samochodowych - a zjeździłem sporo miejsc. I bardzo często na koniec jak sprzedawca z takiego przykładowego sklepu wiedział że nie kupię u niego dywaników - to zawsze mówił " tak, te Fordowskie są nie do podrobienia "

[ Dodano: Sob 30 Lip, 2005 ]
Cytat:

Napisał gRuHa
km500, mowie troche zartem troche serio, kup sobie jakoms fajna wykladzine (jak najbardziej wlochata :wink: ) wytnij pozadany ksztalt (dywanika kierowcy) i gwarantuje ci ze 2 dychach sie zmiescisz a kiedy tylko sie zuzyje - nie bedzie ci zalu ich poprostu wyrzucic i zapodac nowe...........
moj znajomy tak robi na jachcie i bardzo sobie chcwali ta metode, bo kiedys chcial sobie "dywan" jakos ladnie obszyc co by go wynioslo dwa razy wiecej niz za sama wykladzinke :D

zalezy na jakim wyglądzie ci zależy. Jesli mahasz na to ręką to możesz nawet ceratę założyć albo obicie ze starej kanapy. Natomiast ja szukam czegoś kompatybilnego z dywanikami Forda, które są nie do pobicia. A ponieważ na forum jest sporo osób które ze sobą koresponduje tylko po to aby gdzieś coś kupić czy wykonać usługę o 50 pln taniej, dlatego też umieściłem ten post.
A ty jakich dywaników używasz ? Jeśli takich jak na allegro są one dużo gorsze od tych fordowskich. Fakt że tanie.

CAr 30-07-05 12:09

Znam tego pana co sprzedaje te dywaniki, on ma sklep z częściami do FORDa.
Sam mi kiedyś powiedział, że te fordowskie są nie do zdobycia. On mógł by sprowadzić je ale niestety bierze 100 za komplet[/b]

gRuHa 30-07-05 12:32

km500, jakby to ujac, ja poki co to uzywam tylko dywanika, ktory lezy kolo mojego łóżka :P :D

gesio 30-07-05 17:06

podjedz do ASO i pogadaj z gosciem od czesci, moze sprzedaja pojedyncze oryginaly, j aostatnio kupilem do astry 1 oryginalny gumowy w ASO za 30zł moze w fordzie tez tak jest. Niedawno tez kupielm do swojej foki komplet textylnych dywanikow i kupilem nie w ASO za 70zł poniewaz w ASO bylo albo w gatunku duzo gorszym sztuczniaki za 100 albo za 150 super welurowe. Moje są duuuuzo lepsze niz te sztuczniaki ale tylko kapkie gorsze od tych za....stych, mam je juz od miesiaca i jestem b. zadowolony, dobrze sie czyszcza, nie zsowają sie itp no i jak sie cos z nimi stanie to zawsze mniej zal bedzie wywalic na smietnik 70 niz 150

Paweł 30-07-05 17:12

a ja na nie zpołożyłem dywaniki gumowe z rantem tak że w zimie woda ze sniegu na butach nie moczy wykładziny :wink:

RSSSS 30-07-05 18:32

Możliwe,że te z allegro mają gorszą jakość,ale kosztują tylko 49 zł więc nie będzie bólu jak będzie je trzeba wywalić :wink: .


A w ASO wszystko jest bardzo drogie... :(

grzehoo 31-07-05 09:09

A propos, ja mam te fordowskie (nie welury) i właśnie mi się zjechał tak samo ten od kierowcy... chyba trza poszukać czegoś na wymianę.

A te gumowe, jakiekolwiek by nie były - to bzdet. Woda w nich pływa i są ogólnie niemiłe i źle się czyszczą. Dobry dywanik wyciągnie wilgoć w zimie i też nie pomoczy wykładziny pod spodem...

RSSSS 31-07-05 14:23

A może takie? :mrgreen:




dywaniki

Jessie rulezzz [hehe]

szy 31-07-05 14:59

A ja welurowych nie lubię. W dwójce niedawno wymieniłem na gumowe, bo to właśnie
te mi się łatwiej czyści. Nie lubię brudnych śladów po piasku czy błocie na welurze...

I nowe fordowskie dywaniki leżą w szafie i czekają na lepszy czas... :]

Szy.

RSSSS 31-07-05 16:31

Cytat:

Napisał szy
A ja welurowych nie lubię. W dwójce niedawno wymieniłem na gumowe, bo to właśnie
te mi się łatwiej czyści. Nie lubię brudnych śladów po piasku czy błocie na welurze...

I nowe fordowskie dywaniki leżą w szafie i czekają na lepszy czas... :]

Szy.


Ja w swoim aucie miałem zarówno welurowe (RS) oraz gumowe i wychodząc z podobnego założenia co ty jeździłem na tych drugich :wink: .


Ale tylko do czasu sesji dla gazety tuningowej,gdzie ujrzałem takie zdjęcie i się przeraziłem (zaznaczyłem na czerwono) [banghead] :
http://img165.imageshack.us/img165/6492/12xj.jpg
Trochę obciach zrobiłem [boshe]

gRuHa 31-07-05 16:37

RSSSS, a jaki problem wozic w bagazniku welurki i na zlotzch/sesjach zmieniac gumsony na welurki???

RSSSS 31-07-05 16:39

Cytat:

Napisał gRuHa
RSSSS, a jaki problem wozic w bagazniku welurki i na zlotzch/sesjach zmieniac gumsony na welurki???


Też można [pub2]

Ale powiem Ci,że po wsadzeniu tych welurowych od razu się przytulniej zrobiło :wink:

gRuHa 31-07-05 16:43

Cytat:

Napisał RSSSS
Ale powiem Ci,że po wsadzeniu tych welurowych od razu się przytulniej zrobiło

jassne
moj starszy mial w mondku jakies takie materialowe, a ze dostal autko akurat w zime to po tygodniu byl chlew, wiec pojechal i kupic sobie gumsony, tyle ze on przede wszystkim stawia na funkcjonalnosc samochodu....

Paweł 31-07-05 17:18

Cytat:

Napisał grzehoo

A te gumowe, jakiekolwiek by nie były - to bzdet. Woda w nich pływa i są ogólnie niemiłe i źle się czyszczą. Dobry dywanik wyciągnie wilgoć w zimie i też nie pomoczy wykładziny pod spodem...

i rano w zimie przychodzisz do foczki i ten welurowy który wciągnął jest twardy jak decha bo zamarzł a wodę z gumowego jak już odstawiasz na ten dzień wózek, banalnie wyciągasz wodęrzuczając gazętę która wciąga wodę a gazete do kosza :wink:

Greg 31-07-05 17:25

Ja mam welury na lato , gumowe na zime . Bez problemu :mrgreen:
Pzdr.

RSSSS 31-07-05 20:01

Cytat:

Napisał Greg
Ja mam welury na lato , gumowe na zime . Bez problemu :mrgreen:
Pzdr.

Dokładnie. :wink:

U mnie to samo [pub2]

grzehoo 31-07-05 20:06

Cytat:

Napisał Paweł
rano w zimie przychodzisz do foczki i ten welurowy który wciągnął jest twardy jak decha bo zamarzł

w życiu mi się nie zdarzyło. :shock: ani w mondku, którym jeździłem 4 lata, ani w foce od 2 lat... :roll:

Paweł 31-07-05 22:02

Cytat:

Napisał grzehoo
Cytat:

Napisał Paweł
rano w zimie przychodzisz do foczki i ten welurowy który wciągnął jest twardy jak decha bo zamarzł

w życiu mi się nie zdarzyło. :shock: ani w mondku, którym jeździłem 4 lata, ani w foce od 2 lat... :roll:

jak trzymsz w ogrzewanym garażu to tak chociaż solanka zamarza dopiero w -25 C

grzehoo 01-08-05 09:08

nie nie trzymam. oba zawsze stały w garażu. ja tam nie widzę lepszego wyjścia jak dywaniki. o wiele estetyczniej, przyjemniej, a z czyszczeniem i zamarzaniem nie mam przykrych doświadczeń...

gRuHa 01-08-05 12:13

grzehoo, a czym czyscisz??????

grzehoo 01-08-05 12:24

odkurzam i wytrzepuję - nic prostszego :)

gRuHa 01-08-05 12:34

yhy myslalem ze masz jakis specjalistyczny srodek czy cus... NVM.....

RSSSS 07-08-05 12:14

Znalazłem eleganckie dywaniki :wink: :

dywaniki

Fakt,że drogo ale czego się nie robi dla napisu Ford Racing [chytry] :mrgreen:

km500 05-09-05 20:36

Przeszukałem internet, gazety motoryzacyjne i przepytałem znajomych i jaki jest rezultat:
- NIKT w naszym 40 milionowym kraju nie sprzedaje dywaników na sztuki !!!
- Również w Fordzie sprzedają tylko komplety.

w związku z tym poszedłem na giełdę i za cenę 35 pln (za 1 dywanik) udało mi się przekonać że za tę cenę warto zdekompletować zestaw i sprzedać mi 1 sztukę. Cały zestaw kosztował 70 pln, ale zupełnie nie potrzebowałem tych 3 pozostałych. Oczywiście były zestawy po 30 pln ale chałowe.


To w sumie ciekawe dlaczego rynek nie powiela tych samych zasad dla innych części np. wtedy nie można byłoby kupić 1 żarówki zaś tylko komplet przód i tył – nie sądzicie ?

grzehoo 06-09-05 08:00

dokładnie mnie też to boli. właśnie niszczy mi się dywanik kierowcy i nie mam co z tym zrobić. próbowałem podklejać gumą, wyrównywać, ale nic to nie dało... :( muszę znowu kupić 4 sztuki?
DaimlerChrysler na przykład sprzedaje na sztuki dywaniki do wszystkich swoich modeli i to różne rodzaje... i nie robi z tego wielkiego halo... Czy Ford tak nie może? :roll:

kaka70 06-09-05 08:44

Cytat:

Napisał km500
Przeszukałem internet, gazety motoryzacyjne i przepytałem znajomych i jaki jest rezultat:
- NIKT w naszym 40 milionowym kraju nie sprzedaje dywaników na sztuki !!!
- Również w Fordzie sprzedają tylko komplety.


coś 'słabo' szukałeś :mrgreen: firma z Czempinia (niedaleko Poznania) sprzedaje dywaniki na sztuki
oto namiary: 0-61 282 77 53, www.darmag.pl

ponton 06-09-05 19:07

I tak uważam, Iż jak ...
Cytat:

Napisał Greg
Ja mam welury na lato , gumowe na zime . Bez problemu

Naj lepiej tego typu rozwiązanie a jak nie to tylko guma bo nie wymieniasz jej tak często. :wink:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi