Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Brak mocy tdci (100) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=33282)

Browar 07-12-09 15:14

Brak mocy tdci (100)
 
wiec tak kupilem foke w pazdzierniku na sam wstep wymienilem kolo dwumasowe... po miechu gdy tylko troche zaczelo sie robic zimo mial problemy z odpalaniem palil za 5 razem pozniej palil tylko z kabla pozniej tylko z autostartem a na sam koniec zeby go odpalic trzeba bylo pchac..... zaprowadzialem go do mechanika werdykt wtryski.... nie chcialem inwestowac 4k w nowe wiec powiedzial ze moze zalatwic regenerowane po 550 i wymienilem akumulator bo wskazniki wariowaly przy odpalaniu..... pocieszylem sie samochodem 2 dni gdyz spadl przewod i zasysal powietrze gdy mechanik zaczol to robic rozwalil zaworek zwrotny... skleil go na poxipol bylo ok przez 2 dni gdy dobrze nie zasech klej pozniej znow sie rozszczelnil.... wymianilem caly przewod od serva wraz z zaworkiem bo myslalem ze to jest przyczyna moich utrapien lecz to tez nie tego wina........ a moj problem polega na tym ze wczesniej samochod byl bradzo dynamiczny od 1.8/1.9 obr a teraz wogole nie przyspiesza moze gdzies kolo 3tys obr..... mechanik u ktorego robilem samochod powiedzial ze nic tam nie widzi do wymiany ze nam kompie nic mi nie pokazuje ze tak wczesniej bylo i rozkladal rece.... pojechalem do aso bo wiem ze nie byl taki zamulony wczesniej w aso tez rece rozlozyli i powiedzieli ze nic tam nie widza do wymiany i zadnych bledow na jezdzie testowej przyznali ze na wolnych obrotach samochod jest slaby....


mial ktos taki problem wczesniej co mozna zrobic?

kleofas 07-12-09 15:36

posprawdzaj, czy nie masz gdzieś nieszczelności na dolocie a szczególnie między IC a turbiną - co najmniej połowa spraw typu "nagle osłabł" to pęknięta gdzieś lekko rurka

Browar 07-12-09 16:08

Cytat:

Napisał kleofas (Post 391715)
posprawdzaj, czy nie masz gdzieś nieszczelności na dolocie a szczególnie między IC a turbiną - co najmniej połowa spraw typu "nagle osłabł" to pęknięta gdzieś lekko rurka

bylem dzis w auto plaza servis forda jeden z lepszych w wawie podpinali przepinali i wszystko jest szczelne... :(

a wlasnie i jeszcze egr byl zaslepiony jakas kulka od lozyska wyjeli to.....??

kleofas 07-12-09 16:09

poszukaj na forum postów jackkiller'a czy jakoś tak
opisywał sposób szukania nieszczelności
a co do speców w aso, to pozwól, że każdy zostanie przy swoim zdaniu :-)

Browar 11-12-09 11:11

heh... jest niby szczelny ale nadal jest problem z nim... moze ktos mi doradzi co sprawdzac po koleji? od czego zaczac?

karlos349 11-12-09 14:51

A czy w ogóle turbina pracuje ?? U mnie był do przeczyszczenia taki zawór, któryy jest jakby zasysyany podczas pracy turbiny...po prostu byl jakby zastany i w ogole nie pracowal

Browar 12-12-09 16:59

Cytat:

Napisał karlos349 (Post 393076)
A czy w ogóle turbina pracuje ?? U mnie był do przeczyszczenia taki zawór, któryy jest jakby zasysyany podczas pracy turbiny...po prostu byl jakby zastany i w ogole nie pracowal

tak turbina pracuje slychac jak sie zalancza ponizej 2 tys


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi