Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Alarm - wariacje (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=3588)

Adaho 06-06-05 10:33

Alarm - wariacje
 
po raz 3 w tym roku wył sobie zupełnie bez widocznej przyczyny (??) dzisiaj rano na parkingu historia sie powtórzyła . ( fakt że pare min wczesniej przejeżdzał obok sąsiad z uszkodzonym wydechem ale czy to nie nadwrażliwość ?? )

może ktos spotkał sie z podobnym zachowaniem i może mi cos poradzić [ninja]


Naturalnie zgłosze to w ASO przy najbliższej wizycie (bo gwarancja jest jeszcze) ale pewnie będzie tak jak z TPH lub zacinającym się pedałem gazu ... nie stwierdzono nieprawidłowości [zlosnik] [bigok]

driver 06-06-05 10:42

Hmmm...Wydech mógł pobudzić twój alarm.Są alarmy bardzo "wrażliwe" i byle pierdnięcie albo dmuchnięcie i już "wyje" jak niemowlak.
Mój sąsiad w aucie też ma taki alarm,że lekko podmucha wiaterek albo zacznie tylko kropić i już "wycie".
Widocznie masz bardzo czuły alarm i tak będzie reagował.

Oskar 06-06-05 10:44

A na strzeżonym stał ??? ( w sensie czy za płotem )
Czy pod domem ???

Nie chcę krakać ale może szykują się i chcą uśpić Twoją czujność albo ktoś na parkingu otwierając swój samochód uruchamia alarm w twoim.
Poprzednie włączania miały miejsce na tym samym parkingu/podwórku ?

grzes 06-06-05 10:46

w każdym alarmie jest możliwość regulacji czułości czujnków - w tym przypadku najprawdopodobniej ultradźwiękowych - zgłoś to w serwisie
Podaj jaki masz alarm to może coś Ci podpowiem.

Adaho 06-06-05 10:54

Cytat:

Napisał Oskar
A na strzeżonym stał ??? ( w sensie czy za płotem )
Czy pod domem ???

Stoi pod domem na strzeżonym parkingu. Tam zdarzyło sie to raz, innym razem w firmie na podziemnym i raz na zakupach.

Zrobię jak Grzes sugeruje i zgłosze w ASO.

Dzięki za odzew Panowie [pub2]

Oskar 06-06-05 11:00

To w takim razie faktycznie pewnie kwestia czułości

Greg 06-06-05 13:18

Albo czujnik ultradzwiekowy , odpowiadajacy za zabezpieczenie wnetrza .
Wstrzasowy , reaugujacy na kopanie w kolo :mrgreen: , albo zasniedziale koncowki odpowiadajace za otwieranie drzwi i klap . Metoda na sprawdzenie latwa , zalacz alarm , odczekaj jakas minute i trzaskaj noga po kole . Pozniej przejdz do szyby i walnij piescia pare razy ( Z UMIAREM :D ) . Jak wlaczy sie przy kole to wstrzasowy , jak przy szybie to ultradzwieki . Jest jeszcze banalna rzecz jak choinka zapachowa , jezeli masz cos powieszone na lusterku to tez moze powodowac nieuzasadnione wycie .
Ufff , chyba wszystko :mrgreen:
Pzdr.

Adaho 07-06-05 09:10

sprawdzę ... choinka jest - ale wyleci :mrgreen:

thnx Greg

Mati 07-06-05 14:52

Ja tak miałem jak mi czujka w klapie zardzewiała [hmm] (a później cała klapa [bigok] )

Sado 07-06-05 15:22

A mnie się już dwa razy zdarzyło coś takiego: Niedomknięty schowek od strony pasażera - ale tak pechowo, że się po wyjściu z samochodu (pewnie od klapnięcia drzwiami) po jakimś czasie się otworzył (albo od razu, ale nie zauważyłem).

wojtek 10-06-05 22:36

JA MIAŁEM IDENTYCZNIE... W ASO POWIEDZIELI, ŻE TAK SIĘ DZIEJE Z ZAMKAMI W PRZEDNIEJ KLAPIE PO 4/5 LATACH...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi