Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   MK1 (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=118)
-   -   [MK1] Montaż komputera pokładowego (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=8874)

moons 31-03-12 13:20

Skoro masz obsadzone piny w manetce kierunkowskazu to jest i wtyczka od komputera. Wyjmij ramkę co jest na liczniku, odkręć licznik będziesz widział skąd wychodzi wiązka do licznika i dokładnie z tego samego miejsca wychodzi wiązka do komputera tylko jest zagięta w którąś stronę i przylepiona taśmą.
Pozdrawiam

kolter 01-04-12 06:36

Ukryta kostka z wiązką do kompa.
 
Witam.Dwa dni temu znalazłem kostkę od kompa.Niepotrzebnie zdejmowałem zegary,wystarczyło wyciągnąć kratkę nawiewu tą nad zegarkiem.Kostka była przymocowana izolacją do wiązki kabli za wzmocnieniem(rura).Trzeba tylko dobrze pomacać ;-) pzdr.

Sikor122 01-04-12 20:18

Cytat:

Napisał trzeci (Post 668015)
Już było pisane tutaj i jest w linkach do strony niemieckiej, że dla wiązki kompa musi być obsadzony PIN10 w kostce kierunków.
Inne są nieważne, chodzi wyłącznie o ten.
Nie ma kabelka w PIN10 to wiązkę można sobie szukać do bólu :wink:
Pozdro ...

Nie zgodzę się z tym.
Owszem w moim wypadku nie ma pina i nie ma wiązki ale ostatnio działałem z elektryką w focusie kolegi i znalazłem całą wiązkę bez obecności 10 pina

Grom440 04-04-12 19:22

Czy w focusie przed lifcie można zamontować komputer od tego po lifcie i czy będzie wszystko działało tak samo.

moons 04-04-12 19:35

Cytat:

Napisał Sikor122 (Post 702863)
Nie zgodzę się z tym.
Owszem w moim wypadku nie ma pina i nie ma wiązki ale ostatnio działałem z elektryką w focusie kolegi i znalazłem całą wiązkę bez obecności 10 pina

Nie uwierzę dopóki nie zobaczę. Pin 10 w manetce kierunkowskazu do niczego innego nie służy i jeśli go nie ma to i nie ma wtyczki do komputera. Co to znaczy że znalazłeś całą wiązkę, bo wtyczki od kompa raczej nie znalazłeś.

Tak komputer po liftowy będzie działał w przed lifcie i odwrotnie.
Pozdrawiam

Falcon 04-04-12 19:59

Tak, można, ja tak mam i wszystko gra.

Bourne 05-04-12 09:41

Cytat:

Napisał Grom440 (Post 704467)
Czy w focusie przed lifcie można zamontować komputer od tego po lifcie i czy będzie wszystko działało tak samo.

Tak można

michmarmik 05-04-12 09:41

foto gdzie jest wtyczka za licznikiem:
http://img708.imageshack.us/img708/1037/img3416m.jpg

michmarmik 17-04-12 09:30

ja w foce przed liftem mam komp po lifcie, wszystko pasuje i działa.

K@mix 18-04-12 07:29

Cytat:

Napisał Grom440 (Post 704467)
Czy w focusie przed lifcie można zamontować komputer od tego po lifcie i czy będzie wszystko działało tak samo.

tak

nyguus 18-04-12 11:58

witam, szybkie pytanie czy komputer od focusa w benzynie będzie pasował do diesla?

z góry dzięki za odpowiedź, podpowiedź ;-)

Sikor122 24-04-12 19:16

Cytat:

Napisał moons (Post 704474)
Nie uwierzę dopóki nie zobaczę. Pin 10 w manetce kierunkowskazu do niczego innego nie służy i jeśli go nie ma to i nie ma wtyczki do komputera. Co to znaczy że znalazłeś całą wiązkę, bo wtyczki od kompa raczej nie znalazłeś.

jeszcze raz napisze, że znalazłem wiązke a 10pina nie ma.
Jest wtyczka kopmputera, pod czujnik temp itp ;)

radeksim 24-04-12 21:59

ogólnie komputery były te same:)

czaptan 25-04-12 16:49

Tak, są one uniwersalne, niezależnie od silnika. Tylko trzeba skalibrować dobrze.

kastep 10-07-12 20:53

zainstalowałem u siebie komputerek... tylko jedno mnie zastanawia... miałem napisane, że przejadę jeszcze 30 km... zatankowałem i nie zmieniło się nic... dopiero jak wyjąłem bezpiecznik 36 i włożyłem to już pokazywało inny dystans

bobuniek 13-07-12 16:25

Witam, zakupilem komputer od diesla, do benzyny. Piszecie ze musze skalibrowac, jak? opisu w 1 poscie nie kumam, skad mam znac spalanie srednie rzeczywiste?? myslalem ze poznam z komputera. Bo z zatankowania do pelna i zobaczenia po 100km jest bez sensu, bo przeciez to zalezy ode mnie jak przejade, jesli w tym czasie spali mi srednio 10 litrow, a ktos wsiadzie i spali 9 litrow, to obliczenia beda mocno przeklamane. Wytlumaczcie dokladnie o co chodzi.

jangcy 03-10-12 22:57

Witam,
Czy ktoś z kolegów/koleżanek, wie może które kabelki (piny) na wtyczce komputera pokładowego są od zasilania + (ewentualnie pamieć, podswietlenie itp). Chciałem sprawdzić czy komp odpala, zanim będę zakłądał koledze, a nie chce spać.
Znalazłem wątek, gdzie ktoś zadał to pytanie, ale akurat nikt nie odpisał, znalazłem opis (kolegi od TDCi) które kabelki, gdzie podłączyć (jak ktoś nie ma wiązki). Znalazłem schemat gdzie co iść powinno, ale brakuje opisu gdzie podłączyć + .
(z opisu wynika,że masa to pin 20-kabel czarno-zółty, a plus to chyba mogł by być:
pin 16, 17 lub 18) - ale nie mam pewności.
Z góry dziękuje.

jangcy 12-10-12 23:52

Instrukcja - ang
 
Witam
Może się komuś przyda. Szukając opisu wtyczki i kabelków, znalazłem instrukcje montażu komputera pokładowego dla osób "bez wtyczki". Co prawda po angielsku, ale bardzo fajnie opisane co i jak....jakie piny we wtyczce, kolory kabelków i opis gdzie, który włożyć.
http://www.luckyb.pwp.blueyonder.co....too%20comp.pdf
(plik można by może umieścić gdzieś na forum, żeby nie przepadł)

artech 24-10-12 09:04

Cytat:

Napisał CAr (Post 81730)
Na początku napiszę że to już jest napisane na forum ale pozwoliłem sobie zebrać to wszystko w jedną całość. A więc zaczynamy!
1. Mamy zakupiony komputerek i zajefajny przycisk "INFO" na manetce kierunkowskazów. Ale zakupiony komputer musi potrzebować resetu. Należy:
a) kluczyk ustawiamy w pozycji I;
b) otwieramy wewnętrzną skrzynkę bezpieczników;
c) szukamy bezpiecznika o numerze 36 i wyciągamy go na 10 sekund;
2. Nasz komputer może nas "oszukiwać" w pokazywaniu średniego spalania i zasięgu. Należy:
a) wykonać proste zadanie matematyczne (dzięki grzehoo)
rzeczywist. spalanie ÷ spalanie pokazywane przez komputer = 1,14 tą liczbę wpisujemy w komputer;
b)przekręcić kluczyk do pozycji II trzymając przycisk "INFO";
c)wybrać jedną z dwóch możliwych opcji (ON - OFF);
d)wpisać nasz wynik matematyczny - jeżeli pokazuje za mało to wybieramy -14%, natomiast jeżeli za dużo, to wybieramy +14%;
3. Można też wejść do trybu serwisowego trzymając przycisk "R" i po chwili komputer wejdzie w tryb serwisowy. Wyjście z trybu następuje po wciśnięciu przycisków "S" lub "INFO".

Kilka pytań mam do powyższego, ponieważ wszędzie na forum odsyłani jesteśmy do tego tematu, jeżeli zapytanie dotyczy korekty kompa.
ad.1. bezpiecznik 36 zresetował mi tylko liczbę przebytych km na wyświetlaczu między zegarami komp pozostał bez zmian
ad.2.c. którą opcję wybrać ?? on czy off ?
ad.2.d. gdzie i najważniejsze czym to wpisać ?? (pomijam że jak pokazuje za mało to należy chyba dodać nie odjąć)
ad.3. Wciśnięcie R po za resetem wyników nic nie daje.
Prosiłbym kogoś bardziej kumatego ode mnie o łopatologiczne wyjaśnienie bo jakoś sobie rady z tym nie dałem[niewiem]

loskamilos 30-11-13 22:53

Drobna uwaga do całej rozpiski. Wtyczki C13 i C15 są dosyć ciężko dostępne (masa kabli, może być problem z połapaniem się). Dużym uproszczeniem może być podłączenie się do zegarka, gdzie są piny C15 2 i C13 7, czyli:
- zamiast do pinu 7 wtyczki C13 można się podpiąć do pinu 6 zegarka
- zamiast do pinu 2 wtyczki C15 można się podpiąć do pinu 1 zegarka.
Pin 10 z C15 niestety jest tylko w tej wtyczce oraz w module poduszki powietrznej (pod tunelem środkowym, C424, Pin 11).

W ten sposób można ominąć angażowanie skrzynki bezpieczników do instalacji komputera - poza samym złączem diagnostycznym, ale ono nie jest de facto w skrzyne bezpieczników tylko obok niej i jest do niego duzo lepszy dostęp.

alibaba8080 16-04-14 15:24

odkopię stary temat, bo brakuje w nim podstawowej informacji - skąd dorwać wtyczkę pasującą do komputera?
Wszystko tak szczegółowo wymieniacie a o wtyczce cisza...
Czy sztukować w elektrycznym, czy szukać na szrocie, czy przycinać od zegarów? Jak kto sobie radził?

Tołek 11-09-14 17:49

Jak wygląda spraw zamontowania komputer pokładowego do st170?Wiązka jest czy trzeba szukać jak w innych wersjach? Wiem że w tym miejscu są zegary od oleju ale ja kombinuje wsadzić go gdzieś indziej ;)

kzkpl 11-09-14 20:19

Cytat:

Napisał artech (Post 783419)
Kilka pytań mam do powyższego, ponieważ wszędzie na forum odsyłani jesteśmy do tego tematu, jeżeli zapytanie dotyczy korekty kompa.
ad.1. bezpiecznik 36 zresetował mi tylko liczbę przebytych km na wyświetlaczu między zegarami komp pozostał bez zmian
ad.2.c. którą opcję wybrać ?? on czy off ?
ad.2.d. gdzie i najważniejsze czym to wpisać ?? (pomijam że jak pokazuje za mało to należy chyba dodać nie odjąć)
ad.3. Wciśnięcie R po za resetem wyników nic nie daje.
Prosiłbym kogoś bardziej kumatego ode mnie o łopatologiczne wyjaśnienie bo jakoś sobie rady z tym nie dałem[niewiem]

Odkopię temat, bo tez nie kumam co i jak zrobić. Proszę o odpowiedź.

maciek20038 17-09-14 16:24

WItam Zakupiłem wszystko ale ma na ta chwile do was jedno pytanie bo nie mam instalacji w aucie i bede robił samemu wiazke. Czy skretka komputerowa bedzie dobra czy raczej cos innego zastosowac do zrobienia wiazki

kotbury 21-12-14 22:17

Wtyczkę kupiłeb obciętą z wiązki razem z komputerkiem - chyba najprościej.

I mała pomoc dla posiadaczy totalnych golców bez żadnych wiązek (jak mój) - po zrobieniu wiązek i podpięciu wszystkiego okazało się że komp nie liczy średniego spalania itp. Okazało się że w złączach pod kompem silnikowym pin 9 (ten od sygnału prędkości) owszem jest ale nie podpięty kabelkiem do kompa silnikowego. Musiałem odpiąć od tegoż szzufladowy wtyk (spróbujcie wykręcić śrubę zabezpieczającą zrywalną - kto to wymyślił?!?) i zaimprowizować podłączenie pinu od prędkości z kompa silnika (bodaj nr 4) z w/w pinem 9 w złączach. Wtedy wszystko poszło :).

niachu 01-02-15 00:54

A ja natomiast mam pytanie czy komputer pokładowy podejdzie do foki bez przepływomierza? Wiązek jeszcze nie sprawdzałem ale mam przeczucie, że moja foka to totalny golas :D

kspiwosz 14-02-15 22:58

Cytat:

Napisał Tołek (Post 1007033)
Jak wygląda spraw zamontowania komputer pokładowego do st170?Wiązka jest czy trzeba szukać jak w innych wersjach? Wiem że w tym miejscu są zegary od oleju ale ja kombinuje wsadzić go gdzieś indziej ;)

W ST170 nie ma wiązki od komputera pokładowego, pozostaje sztukowanie z wiązki od zwykłego modelu.

Mój egzemplarz był zwykłym focusem, jeszcze przed FL, ale w ubiegłym roku przyjął sporo elementów z rozbitych st170. Ponieważ brakowało mi oryginalnej wiązki elektrycznej od ST, która biegnie pod deską rozdzielczą, włożyłem wiązkę ze zwykłego modelu. Była przy niej kompletna instalacja pod komputer więc dołożyłem komputer i manetkę. Niestety komputer nie działa jak należy - nie pokazuje spalania chwilowego ani średniego, zamiast tego widzę 0,0 L/h jak stoję lub 0,0 L/km w trakcie jazdy. Zastanawiam się czy nie brakuje mu jakiegoś sygnału z wtryskiwaczy. Ktoś z ma jakiś pomysł?

mlodyzero 02-05-15 18:16

Witam. Przepraszam ale nie łapie się gdzie są te wszystkie konkretne wtyczki (C71, C63, C15, C13)

kspiwosz 25-05-15 20:05

Cytat:

Napisał kspiwosz (Post 1042227)
Mój egzemplarz był zwykłym focusem, jeszcze przed FL, ale w ubiegłym roku przyjął sporo elementów z rozbitych st170. Ponieważ brakowało mi oryginalnej wiązki elektrycznej od ST, która biegnie pod deską rozdzielczą, włożyłem wiązkę ze zwykłego modelu. Była przy niej kompletna instalacja pod komputer więc dołożyłem komputer i manetkę. Niestety komputer nie działa jak należy - nie pokazuje spalania chwilowego ani średniego, zamiast tego widzę 0,0 L/h jak stoję lub 0,0 L/km w trakcie jazdy. Zastanawiam się czy nie brakuje mu jakiegoś sygnału z wtryskiwaczy. Ktoś ma jakiś pomysł?

Odświeżam temat. Czy ktoś wie jaka jest dokładnie logika działania oryginalnego komputera pokładowego, na podstawie jakich sygnałów z licznika, wtrysku, czujników w samochodzie korzysta?

Dodatkowo ostatnio zwróciłem uwagę że wskazania komputera po zatankowaniu samochodu nie zmieniają się we właściwym kierunku - po zatankowaniu komputer zamiast zwiększyć możliwy zasięg wchodzi w tryb rezerwy i pokazuje, że paliwa starczy na 80km, 60km, 40km, itd.

Byłbym wdzięczny za podpowiedź, bo chciałbym w końcu zrobić porządek z elektryką w samochodzie.

Haden 09-07-15 10:19

Mógłby ktoś mi pomóc w ogarnięciu sygnału dźwiękowego aby był taki jak powinno być czyli jeden krótki sygnał przy pojawieniu się 80km do przejechania itd a nie aby wył jak szalony dopóki INFO nie wcisnę ? :) Zakładałem temat ale tam rozwiązania dobrego nie otrzymałem, ponieważ wyjęcie bezpiecznika nie pomaga :(

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=74688


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi