Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   MK1 (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=118)
-   -   [MK1] Montaż komputera pokładowego (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=8874)

edo- 09-08-11 13:44

Powiedzcie mi jaki kolor kabli jest przy wtyczce do czujnika od poziomu spryskiwaczy ewentualnie jak ktoś ma foty bo u mnie wiszą dwie wtyczki nie wiadomo od czego, jedna nad zbiornikiem od sprysków a druga za nim.

Tal-Rash 27-10-11 21:39

Cytat:

Napisał CAr (Post 81730)
2. Nasz komputer może nas "oszukiwać" w pokazywaniu średniego spalania i zasięgu. Należy:
a) wykonać proste zadanie matematyczne (dzięki grzehoo)
rzeczywist. spalanie ÷ spalanie pokazywane przez komputer = 1,14 tą liczbę wpisujemy w komputer;
b)przekręcić kluczyk do pozycji II trzymając przycisk "INFO";
c)wybrać jedną z dwóch możliwych opcji (ON - OFF);
d)wpisać nasz wynik matematyczny - jeżeli pokazuje za mało to wybieramy -14%, natomiast jeżeli za dużo, to wybieramy +14%;

NIEPRAWDA.
jeżeli pokazuje za mało to wybieramy +14%, natomiast jeżeli za dużo, to wybieramy -14%...

Prelek 30-10-11 00:26

podepnę się pod temat .zakupiłem takowy komputerek ale w angli więc będzie pokazywał mi Mpg czyli ile mil na galonie czy jest możliwość przeprogramowania go by pokazywał 100km / l tak jak w wersji na europe ??

trzeci 07-01-12 14:43

1.8 TDCi , 100 KM , 2003 , FL - i obsadzonych pinów 9 i 10 w wtyczce kierunkowskazów brak.
Więc poszukiwania wiązki do kompa bezskuteczne.

Ale co ciekawe mam obsadzone piny pod interwał wycieraczek, zaraz próba czy działa.
Więc może nie trzeba będzie ciągnąć magicznego , białego kabelka.

Ech ten Ford ... robił jak mu podpasowało :wink:

Matiyssek 08-01-12 14:58

Cytat:

Napisał Kondzio83 (Post 565170)
Zauważyłem że są dwa rodzaje komputerów do focusa.Jeden z wyświetlaczem i obok niego owalnym kółkiem i dwoma pod wyświetlaczem drugi z wyświetlaczem i obok niego z dwoma małymi kółeczkami bez tego owalnego.Czym się one różnią? Może jeden od diesla a drugi od benzyny?


http://www.foka24.de/Focus/BC/DSCF2011mck.jpg

http://img11.allegroimg.pl/photos/or...7/2044311769_1

jakieś różnice ? czy to przed i po FL ? :)

Matiyssek 08-01-12 14:59

Cytat:

Napisał Kondzio83 (Post 565170)
Zauważyłem że są dwa rodzaje komputerów do focusa.Jeden z wyświetlaczem i obok niego owalnym kółkiem i dwoma pod wyświetlaczem drugi z wyświetlaczem i obok niego z dwoma małymi kółeczkami bez tego owalnego.Czym się one różnią? Może jeden od diesla a drugi od benzyny?

http://www.foka24.de/Focus/BC/DSCF2011mck.jpg

http://img11.allegroimg.pl/photos/or...7/2044311769_1

jakieś różnice? czy tylko przed i po FL? :)

czarny-daffy 08-01-12 15:52

Cytat:

Napisał Prelek (Post 631465)
podepnę się pod temat .zakupiłem takowy komputerek ale w angli więc będzie pokazywał mi Mpg czyli ile mil na galonie czy jest możliwość przeprogramowania go by pokazywał 100km / l tak jak w wersji na europe ??

Komp ma przycisk S jak pamietam i nim mozna zmieniac jednostki SI na mpg i km. Jak kupiles angielskiego kompa to do Foki LHD go nie spasujesz z uwagi na inny ksztalt obudowy samego kompa. Zostaje tylko ostre druciarstwo:(

siw-y 09-01-12 14:19

Cytat:

Napisał trzeci (Post 660235)
To dobrze, że choć tyle hehe

Już kupiona kompletna wiązka od TDCi z 2003, która ma złącze pod komputer pokładowy więc jak przyjdzie to walka w jakiś weekend.
Tyle, że wyjdzie drogo bo choć komplet (ramka, wyświetlacz, info) udało się skompletować za 240 PLN to teraz doszła jeszcze wiązka [kaput]

to ile taka wiazka :> zdradzisz tajemnice ?

czlowiek 14-01-12 10:35

Cytat:

Napisał trzeci (Post 660032)
1.8 TDCi , 100 KM , 2003 , FL - i obsadzonych pinów 9 i 10 w wtyczce kierunkowskazów brak.
Więc poszukiwania wiązki do kompa bezskuteczne.

Ale co ciekawe mam obsadzone piny pod interwał wycieraczek, zaraz próba czy działa.
Więc może nie trzeba będzie ciągnąć magicznego , białego kabelka.

Ech ten Ford ... robił jak mu podpasowało :wink:

Mam obsadzone 9 pinow, w 10 pusto, pod interwał wszystko było - jest szansa, że znajdę wiązkę ? Nie mam teraz foki pod domem i tak się ciągle zastanawiam.

skolud 14-01-12 13:11

ja szukałem dzisiaj wiązki do czujnika temp. bo mam wszystkie kable w manetce kierunków i jedyne co znalazłem po ściagnięciu kratek i osłony ic to za zderzakiem gruby wąż z kablami, z niego wychodzą dwa kabelki które idą do wtyczki, która z kolei jest wpięta w miejsce gdzie jest zamek maski, od dołu. Czy jest to może ta wiązka i ten czujnik czy nie mam tej instalacji. Kolory jakie mi się udało zobaczyć to żółty z czymś i czarny

szakalq 17-01-12 22:41

ja szukam kostki do komputera pokładowego, na tej aukcji koleś sprzedaje różne kostki mógłby mi ktoś zaznaczyć na zdjęciu która z nich jest do komputera ?

http://allegro.pl/ford-mondeo-focus-...053428462.html (ostatnie zdjęcie)

trzeci 21-01-12 11:27

Cytat:

Napisał siw-y (Post 660700)
to ile taka wiazka :> zdradzisz tajemnic

99 PLN , kompletna spod deski rozdzieczlczej (z bezpiecznikami i przekaźnikami)

Cytat:

Napisał szakalq (Post 664838)
ja szukam kostki do komputera pokładowego, na tej aukcji koleś sprzedaje różne kostki mógłby mi ktoś zaznaczyć na zdjęciu która z nich jest do komputera ?

Nie widać tam wiązki od kompa.
Ona jest bardzo podobna do tej od zegarów, tyle że czarna i z innymi wycięciami.
Więc łatwo ją wyróżnić.

Ja dziś walczę właśnie z ciągnięciem instalacji u siebie.
Rozpruwam ori wiązkę, potem rozebranie tego co trzeba pod deską i drutologia :wink:

No i zamontowany :)
Zostało jeszcze podłączyć czujnik temperatury i poziomu płynu spryskiwaczy.
Obydwa element już kupione, więc w następną sobotę się zamontuje.
Reszta (spalanie chwilowe i średnie, odległość do przebycia oraz średnia prędkość) hula :)
Muszę tylko się doczytać jak to jest ze spalaniem na wolnych ( l / h ), bo mam wahnięcia od 0,6 do 1,2.
Niezależnie czy ciepły czy zimny.
Wahnięcia na zimnym jeszcze rozumiem ale na ciepłym powinno być chyba stabilnie.

Ogólnie polecam, a z instrukacjami które mamy na forum ciężko zrobić błąd i coś żle podłączyć :)
Pozdro ...

cinu 25-01-12 17:47

Cytat:

Napisał czlowiek (Post 663031)
Mam obsadzone 9 pinow, w 10 pusto, pod interwał wszystko było - jest szansa, że znajdę wiązkę ? Nie mam teraz foki pod domem i tak się ciągle zastanawiam.

zadam to samo pytanie, może ktoś odpowie w końcu... czy jak jest 9 pinów to może być instalacja pod komputer czy nie?

cinu 25-01-12 19:06

odświeżę pytanie Czlowieka jak w kostce od manetki jest 9 pinów to jest szansa że była instalacja pod komputer? dzisiaj spędziłem 4 godziny na szukaniu i nic

trzeci 25-01-12 20:14

Już było pisane tutaj i jest w linkach do strony niemieckiej, że dla wiązki kompa musi być obsadzony PIN10 w kostce kierunków.
Inne są nieważne, chodzi wyłącznie o ten.
Nie ma kabelka w PIN10 to wiązkę można sobie szukać do bólu :wink:
Pozdro ...

Matiyssek 25-01-12 22:37

a jak to jest z tymi kompami, co pytałem, tylko wizualnie się różnią, czy czymś jeszcze ??

Yanek 27-01-12 15:30

Cytat:

Napisał Matiyssek (Post 660375)

I jak ??

trzeci 29-01-12 23:20

Ten górny, po FL, ma dodatkową kontrolkę (ta duża owalna) które jest bodajże od sygnalizowania niezapiętych pasów.
Generalnie można je stosować zamiennie, bo resztę pokazują tak samo.

U mnie czujniki temperatury i płynu spryskiwaczy podpięte.
Wtyczki w przedziale silnikowym były, więc ta część montażu odbyła się bezproblemowo.
Ale o ile czujnik temperatury wskazania miał od razu prawidłowe, o tyle kontrolka od stanu minimum w zbiorniku spryskiwaczy pali się non stop :/
I nie gaśnie nawet wtedy gdy obwód zamknie się na krótko.
Więc wychodzi na to, że komp walnięty bo wszystkie symulacje były robione a łajza nie chce zgasnąć [niewiem]

Falcon 29-01-12 23:29

Cytat:

Napisał trzeci (Post 669734)
Ten górny, po FL, ma dodatkową kontrolkę (ta duża owalna) które jest bodajże od sygnalizowania niezapiętych pasów.

Nieprawda bo ona jest (a w zasadzie miała być) od sygnalizacji włączenia/wyłączenia poduszki pasażera.;-)

Cytat:

Napisał trzeci (Post 669734)
Ale o ile czujnik temperatury wskazania miał od razu prawidłowe, o tyle kontrolka od stanu minimum w zbiorniku spryskiwaczy pali się non stop :/
I nie gaśnie nawet wtedy gdy obwód zamknie się na krótko.
Więc wychodzi na to, że komp walnięty bo wszystkie symulacje były robione a łajza nie chce zgasnąć [niewiem]

Zdaje się, że ona świeci gdy obwód jest otwarty w sensie sterowny masą czy jakoś tak, moons Ci to by wytłumaczył dokładnie.;-)

trzeci 29-01-12 23:49

Cytat:

Napisał Falcon (Post 669739)
Nieprawda bo ona jest (a w zasadzie miała być) od sygnalizacji włączenia/wyłączenia poduszki pasażera.;-)

A fakt, bo nie przyjrzałem się jej dokładnie i myślałem, że jest od pasów.
W każdym bądż razie reszte pokazują tak samo :)

Co do pływaka, to zgadza się - jego opadnięcie otwiera obwód i kontrolka się zaświeca.
U mnie niestety nie pomogła żadna kombinacja.
Więc pomimo pełnego zbiornika na płyn, jeżdżę ze świecącą się kontrolką :wink:

Kacper85 30-01-12 06:12

Cytat:

Napisał trzeci (Post 669754)
A fakt, bo nie przyjrzałem się jej dokładnie i myślałem, że jest od pasów.
W każdym bądż razie reszte pokazują tak samo :)

Co do pływaka, to zgadza się - jego opadnięcie otwiera obwód i kontrolka się zaświeca.
U mnie niestety nie pomogła żadna kombinacja.
Więc pomimo pełnego zbiornika na płyn, jeżdżę ze świecącą się kontrolką :wink:

Trzeba dorobić wiązkę pod maską i kupić czujnik do zbiornika spryskiwaczy :smt001
Całość łączy się w gniazdach za skrzynką bezpieczników, do których dostać się można po ściągnięciu koła oraz nadkola.

trzeci 30-01-12 08:10

Cytat:

Napisał trzeci (Post 669734)
U mnie czujniki temperatury i płynu spryskiwaczy podpięte.
Wtyczki w przedziale silnikowym były, więc ta część montażu odbyła się bezproblemowo.

Więc nie mam co dorabiać bo wsio było :) (czujnik ori)

lukasz0318 22-03-12 21:14

siema wszystkim. mam kilka pytań co do tego kompa pokładowego a mianowicie nie mogę za chiny znaleźć tej głupiej wtyczki szukałem i pod schowkiem i zegary wyjmowałem i wentylatory no i nigdzie nie ma, znalazłem tylko pod radiem taką małą wtyczkę z 4 przewodami. ale to na 100% nie ona. wiec nie wiem czy jest szansa ze mam ja gdzieś u siebie w focusie czy nie?? mam focusa kombi mk1 z 2000r 1.8 tddi. ma ktoś jakieś pomysły??

moons 24-03-12 14:19

Czy konieczne jest dodawanie takich postów jak kolegi lukasz0318 do tematów w FAQ??? Było na forum milion razy o tym jak szybko i łatwo sprawdzić czy warto szukać wtyczki od komputera.
Pozdrawiam

czaptan 24-03-12 14:26

Wyjmij manetkę od kierunków i zobacz, czy masz obsadzony pin 10. Jak tak to szukaj wtyczki dalej, jak nie to nie masz wiązki.

Było to już wiele razy napisane ;)

isaak88 24-03-12 15:17

sprawdź czy masz ten dodatkowy pin we wtyczce od kierunkowskazów jeżeli nie masz tzn ze nie ma wtyki od kompa

Crash18 30-03-12 21:56

@down :)

Crash18 31-03-12 09:58

Szukałem wczoraj tej wiązki chyba ze 4 godziny i ani śladu po niej.... piny we wtyczce od kierunkowskazów mam wszystkie obsadzone czyli teoretycznie wiązka jest, ale praktycznie jest jej brak. Jak tu jeszcze sprawdzić czy takową wiązkę posiadam? szukać wtyczki do czujnika temperatury?

czaptan 31-03-12 11:22

Możesz, aczkolwiek zdarza się ze jest wiązka wewnętrzna a zewnętrznej nie ma. Odwrotna sytuacja też jest możliwa, Kacper85 tak miał. Możesz jeszcze próbować po kabelku z pina 10 pójść i próbować wyśledzić, dokąd biegnie. Gdzieś się musi kończyć.

Kacper85 31-03-12 11:27

Jak masz obsadzone piny przy kierunkowskazie, to masz wiązke. Musisz jej szukać.
Co więcej, masz wiązkę WEWNĘTRZNĄ. Na forum jest opis, że wiązka ta dzieli się na dwie części i to że posiadasz wiązkę wewnętrzną nie oznacza, że będziesz miał zewnętrzna.
Także sugerowania się obecnością wtyczki pod czujnik temperatury nie ma sensu.

Wtyczka pod komputer najczęściej bywa przyklejona do wzmocnienia pod deską, tam za licznikiem. Znajdywałem je także przyklejone do wzmocnienia za radiem.

Szukaj aż znajdziesz 8)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi