Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK2] 1.6B+G Tania regulacja luzu zaworowego (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=62180)

feltom 05-02-13 19:26

1.6B+G Tania regulacja luzu zaworowego
 
Witam
ze względu na LPG muszę dokonać regulacji luzu zaworów wydechowych. Wg procedury FORD trzeba zdjąć pasek rozrządu oraz wałek. Na jakimś forum natknąłem się na rozwiązanie blokujące koła rozrządu + łańcuch za pomocą płaskowników. W moim przypadku jest pasek i uszczelniacze. Czy uda się wyjąć wałek wydechowy ze zblokowanego koła pasowego wałków zaworowych? Uszczelniacz nie będzie przeszkadzał?
Poniżej linki do zdjęć:
https://docs.google.com/file/d/0BwGM...it?usp=sharing
https://docs.google.com/file/d/0BwGM...it?usp=sharing
Chciałbym poznać odpowiedź przed przystąpieniem do pracy...

rafantek 07-02-13 02:09

NIE
(uściślając, nie zablokujesz tak koła żeby nie zmieniło się napięcie paska)
Zdejmij pasek, kup nowy kosztuje to z 70zł i załóż nowy pasek.

koszka 13-02-13 12:47

pierwsze słysze , zeby przy regulacji zaworów zdejmować pasek rozrądu. jak wyjmiesz wałek to jak zmierzysz luz?

slawek11 13-02-13 13:35

Ale nikt nie pisze ze przy mierzeniu to trzeba robic tylko przy regulacji.

KaeR 28-03-13 18:32

Cytat:

Napisał koszka (Post 831137)
pierwsze słysze , zeby przy regulacji zaworów zdejmować pasek rozrądu. jak wyjmiesz wałek to jak zmierzysz luz?

Przecie kolega zmierzył luz bo wie że musi regulować. Niestety silniki 1,6 z końcówki produkcji MK1 i z początku MK2 oznaczone jako Zetec SE nie mają płytek regulacyjnych tylko luz reguluje się wymieniając całą szklanką która to ma zmienną grubość denka. Czyli mierzy się luz rozpina rozrząd wyciąga wałek i szklankę odczytuje wymiar, po czym dodaje się lub odejmuje różnice w wymiarze między luzem zmierzonym a normą i zamawia odpowiednią szklankę. Następnie zakłada się wałek nowy rozrząd reguluje rozrząd i jaździ no następnej regulacji.... Ciekawy patent żeby zedrzeć kasę z klientów. Płytka kosztuje grosze a szklanka ok 70-80 zł z tego co wiem. A temat o tyle mnie przeraża że jestem przed regulacją....

Cytat:

Napisał feltom (Post 827677)
Witam
ze względu na LPG muszę dokonać regulacji luzu zaworów wydechowych. Wg procedury FORD trzeba zdjąć pasek rozrządu oraz wałek. Na jakimś forum natknąłem się na rozwiązanie blokujące koła rozrządu + łańcuch za pomocą płaskowników. W moim przypadku jest pasek i uszczelniacze. Czy uda się wyjąć wałek wydechowy ze zblokowanego koła pasowego wałków zaworowych? Uszczelniacz nie będzie przeszkadzał?
Poniżej linki do zdjęć:
https://docs.google.com/file/d/0BwGM...it?usp=sharing
https://docs.google.com/file/d/0BwGM...it?usp=sharing
Chciałbym poznać odpowiedź przed przystąpieniem do pracy...

Wg mnie nie warto ryzykować. Ze zdjęć widać, że jest to zestaw made in garaż. Jak rafantek zauważył pasek kosztuje 70 zł + śruba na wał korbowy jakieś drobne złotówki więc mniej więcej tyle co jedna szklanka - lepiej dołożyć i jeździć spokojnie. Pamiętaj że po rozpięciu rozrządu konieczna jest jego regulacja !!

razz 03-04-13 15:53

Panowie, ponieważ przeraża mnie kosz wymiany praktycznie wszystkich szklanek, narodził się w mojej głowie plan:
Czy dało by się wywalić szklanki i wsadzić te starsze z regulacją płytkami?

muzz 03-04-13 19:25

Najczęściej regulacje trzeba zrobić na wydechowych.
Pozatym często można poprzekladać je miejscami. Nie panikuj ;)

razz 04-04-13 08:02

Nie panikuje, sprawdziłem luzy i tylko na 3 zaworach mam dobry, na reszcie jest za mały, mówię o wydechowych i ssących.

pwlsrs 05-04-13 23:19

a gdyby tak potraktować je (szklanki) szlifierką magnetyczną? Oczywiście o ile ktoś ma dostęp.

ZET1976 08-04-13 23:43

Na forum forda mondeo widziałem opis i zdjęcia własnoręcznej regulacji. Z tego co pamiętam to szklanki można zplanować od środka i nie trzeba kupować nowych.

dym333 10-04-13 13:49

Cytat:

Napisał ZET1976 (Post 852418)
Na forum forda mondeo widziałem opis i zdjęcia własnoręcznej regulacji. Z tego co pamiętam to szklanki można zplanować od środka i nie trzeba kupować nowych.

Zgadza sie. da sie splanowac. ja robilem tak w swoim focusie tylko że z plytkami bo ciezko je bylo dostac i za splanowanie mniej mnie wynioslo jak za nowe. i regulacja luzu zrobiona:-o

feltom 29-07-13 11:31

W końcu zrobiłem regulację zaworów wydechowych. Z 8 popychaczy dokupiłem 5 szt. resztę pozamieniałem miejscami.. Przerwę zrobiłem maksymalną 0,37-0,4.
Koszty: 5 popychaczy 150PLN, robocizna 350PLN, pasek rozrządu 55PLN. Paski osprzętu założyłem stare. Napinacz stary (przebieg auta tylko 71 tys) Kolejna regulacja za 50 tys... Wtedy rozrząd cały do wymiany... Mam nadzieję, że stare popychacze wykorzystam przy kolejnej regulacji...

Radek_84 29-07-13 17:40

Możesz zdradzić gdzie kupiłeś szklanki i do jakiego zakładu oddałeś foczkę? :)

feltom 30-07-13 21:42

Popychacze kupiłem car motor. Filia Wysogotowo. Zakład znajomego Poznań ul. Twardogórska

gadzik3 25-08-13 23:57

A ja odwiedziłem już e mechaniorów i każdy nie podejmie się regulacji pozostaje tylko serwis ford

slawek11 26-08-13 12:49

Tacy mechanicy ze swoim jak bylem to jeden nawet ze zdziwieniem zapytal ....." a w tym sie reguluje:?"..... szybki obrot na piecie w tyl i juz mnie nie bylo
popytaj w warsztatach specjalizujach sie w naprawach FORD-ow bo w ASO skasuja Cie razem z rozrzadem

gadzik3 26-08-13 14:47

Dzwoniłem do car motor i tam koszt szklanki to ok 50 zł , w nieautoryzowanym serwisie 100 zł czy możlwa jest taka rozbiezność cen czy tez chca mnie naciągnąć.
Koszt w niezależnym serwisie forda
- sprawdzenie luzu zaworowego 120 zł + uszczelka pokrywy zaworów 60 zł = 180 zł
- regulacja luzów zaworowych :szklanki zaworowe x 16 =1600 zł + 420 robocizna + uszczelka -60 zł +
2 simmerigi wałków - 40 zł = 2120 zł

drake 26-08-13 14:58

Cena wyrywa suty z korzeniami

gadzik3 26-08-13 15:25

Znalazłem już warsztat co podejmie się regulacji, myślę ze będzie sporo taniej.
Szklanki po 50 zł to są zamienniki czy wytrzymają mi te 50 tyś km :sad:?
We wrześniu jadę na wycenę i naprawę.
Ps znalazłem na alledrogo komplet używanych szklanek za 150 zł może warto kupić na podmiankę

rafantek 28-08-13 23:57

nigdy nie trzeba 16 szklanek wymieniać, najpierw zrob pomiar luzów, a potem bedziesz sie martwił co robic. Koszt robocizny to 200 ( rozrząd ) + 100-150 za regulacje do tego czesci (pasek lub kpl rozrzadu, uszczelki, szklanki)

mario704 29-08-13 17:42

Cytat:

Napisał gadzik3 (Post 901811)
Dzwoniłem do car motor i tam koszt szklanki to ok 50 zł , w nieautoryzowanym serwisie 100 zł czy możlwa jest taka rozbiezność cen czy tez chca mnie naciągnąć.
Koszt w niezależnym serwisie forda
- sprawdzenie luzu zaworowego 120 zł + uszczelka pokrywy zaworów 60 zł = 180 zł
- regulacja luzów zaworowych :szklanki zaworowe x 16 =1600 zł + 420 robocizna + uszczelka -60 zł +
2 simmerigi wałków - 40 zł = 2120 zł

Powiedz mi że ty z 11 letnim fordem do serwisu jeździsz :P

Normalnie jedna szklanka to koszt około 70 zł max. Uszczelki pod dekiel jak nie cieknie nie trzeba wymieniać-wałki trzeba ściągnąć.

thomas77 29-08-13 21:06

Taniej będzie ci wpaść do naszego forumowego mechanika grupy małopolskiej do Niepołomic bo z tysiaka min zaoszczędzisz:-P

Ja za regulację płytkami ,ustawienie rozrządu+wałki używki ,8 prowadnic,uszczelniaczy,olej ,uszczelki,filtry coś 1400 zapłaciłem i hula do dziś;)

gadzik3 02-09-13 22:35

Mam juz mechanika co mi opanuje regulacje

pejonarska 17-09-13 13:46

Przepraszam - jest jakiś wątek z polecanymi mechanikami?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi