Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Problem z zapłonem (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26174)

Matis2 16-03-09 14:07

Problem z zapłonem
 
Jak przekręcam zapłon to co jakis czas przestaje kręcić i coś w okolicy lewej strony od kierowcy koło nawiewu "cyka", puszczam zapłon i znowu przekręcam kluczyk i wtedy odpala. Nie wygląda to na rozrusznik. Co to może być ?

kemizo67 16-03-09 15:00

mogą to być wytarte szczotki na rozruszniku lub coś z bendiksem - słabo przyciąga elektromagnes.
Rozrusznik do przejrzenia

Pabloos 16-03-09 15:37

Cytat:

Napisał kemizo67
słabo przyciąga elektromagnes.

to bym obstawiał

Piotr_T 16-03-09 16:12

Re: Problem z zapłonem
 
Cytat:

Napisał Matis2
Jak przekręcam zapłon to co jakis czas przestaje kręcić i coś w okolicy lewej strony od kierowcy koło nawiewu "cyka", puszczam zapłon i znowu przekręcam kluczyk i wtedy odpala. Nie wygląda to na rozrusznik. Co to może być ?

A przekazniki ? to nie tam w okolicy ?

Matis2 16-03-09 18:06

Re: Problem z zapłonem
 
Cytat:

Napisał Piotr_T
Cytat:

Napisał Matis2
Jak przekręcam zapłon to co jakis czas przestaje kręcić i coś w okolicy lewej strony od kierowcy koło nawiewu "cyka", puszczam zapłon i znowu przekręcam kluczyk i wtedy odpala. Nie wygląda to na rozrusznik. Co to może być ?

A przekazniki ? to nie tam w okolicy ?

W okolicy przekaźników

paxton 16-03-09 19:08

A może problem jest w samym kluczyku... a mianowicie w Immobilajzerze... kiedyś miałem ideologiczną sytuację ze swoją foką... Wkładając kluczyk do stacyjki i przekrecając go na zapłon zapalały się wszystki kontrolki ale Rozrusznik wogóle się nie włączał ... tak jak by go nie było.. czerwona kontrolką nad radiem zamiast mrugać swieciła się cały czas...po kilku próbach odpalania dopiero załapał... scholowali mi samochód do warsztatu. wyjąłem rozrusznik wymieniłem szczotki, pierscienie śłizgowe i bendix.... to nie rozwiązało problemu.. rozrusznik dalej przerywał.. chodził w kratkę raz odpalał raz nie... aż wkońcu stanął na dobre... dopiero po podpięciu samochodu pod komputer okazało się że samochód próbowano odpalić kluczykiem z *innym* kodem.. IMMOBILAJZERA?? tu moje zdziwienie... po szczytaniu kodów z kluczy zapasowych oraz z klucza którego używam cały czas do tej pory okazało się ze kody różnią się wartosciami miedzy sekcjami... Elektronik powiedział mi że przeprogramowanie kluczyka mogło być spowodowane silnym uderzeniem ( np. upadek ze znacznej wysokości) lub pozostawienia przy silnym magnesie manewr ponownego zaprogramowania kluczyka rozwiązał mój problem...

tak się składa że miałem zapasowe klucze i książke obsługi pojazdu...zaoszczędziłem w ten sposób prawie 500PLN za programowanie kluczy w salonie.. mało tego ten problem jest opisany w książce obsługi pojazdu w dziale immobilajzer...
Mam nadzieje ze rozwiąze to twój problem..

Matis2 17-03-09 08:24

Coś "cyka" w okolicy bezpieczników i przekaźników.

Edekkk 17-03-09 09:20

Cytat:

Coś "cyka" w okolicy bezpieczników i przekaźników.
Jak mi tak tam cykało ostatnio to winowajcą okazał się umierający akumulator.
Tyle, że auto wogóle nie odpalało.

Matis2 17-03-09 22:06

Może być przekaźnik rozłączający rozrusznik (czarny) ? Gdzie można go dostać bo w mojej okolicy w sklepach motoryzacyjnych nie ma.

[ Dodano: Sro 18 Mar, 2009 13:32 ]
Przekaźnik mam już namierzony w serwisie 47 zł tylko kwestja czy to wina przekaźnika czy jakaś inna przyczyna.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi