Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] 1.8 TDCI - zbyt niska temperatura? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=79062)

noosferatou 24-11-16 11:41

1.8 TDCI - zbyt niska temperatura?
 
Cześć,

Szukałem ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie (jedynie milion postów że wskazówka opada itp a u mnie takiego objawu nie ma), za to po nagrzaniu(z tym mu sie troche schodzi)
- wskaźnik temperatury chłodziwa stoi prawie po srodku skali (na skrajnych polach jest 60 i 120) więc wypada że powinien wskazywać troche ponizej 90 st (obstawiam ze ok 85-88, 88 bo taka jest temperatura otwarcia termostatu: http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Termo...D-88C-102C/628)
- w torque mi pokazuje ok 70-75st jak jest zimno i tez sie trzyma stale - wahania są +/-1st

i zastanawia mnie czy ta różnica wynika z niedokładności wskaźnika na desce czy jakis lewy odczyt w torque czy awaria termostatu? Chociaz ok 70st to jednak dość mało. Ciepłe powietrze leci z nawiewu tak że sie ugotowac mozna przy rozkreceniu na max;)

Falcon 24-11-16 15:06

Wskaźnik na desce ma jedynie charakter poglądowy, pokazuje tylko duże wahania temperatury.

noosferatou 24-11-16 15:15

ok, ale jednak temperatura oscylujaca w okolicach 70 stopni to chyba troche malo? a zwłaszcza przy dodatnich temperaturach na dworze...

jaszczurtd 24-11-16 15:25

Możesz próbować wymienić termostat, sprawdzić świece w podgrzewaczu cieczy chłodzącej, ale cudów się nie spodziewaj. To jest diesel, w dieslu znacznie mniej ciepła idzie w gwizdek.

Adam Getka 24-11-16 16:07

Cytat:

Napisał jaszczurtd (Post 1150527)
Możesz próbować wymienić termostat, sprawdzić świece w podgrzewaczu cieczy chłodzącej, ale cudów się nie spodziewaj. To jest diesel, w dieslu znacznie mniej ciepła idzie w gwizdek.

Nie pisz głupot...idąc tym rozumowaniem ludzie w Norwegii by zamarzali z zimę w dieselach

jaszczurtd 24-11-16 16:24

A w którym miejscu napisałem głupoty? Konkretnie. Bo chyba zgodzisz się ze mną że w kwestii produkowania ciepła diesel nie ma co stawać do wyścigu z benzyniakiem, a czas do osiągnięcia temperatury roboczej w mieście w spore mrozy w takim dizlu będzie się wykładniczo wydłużał w funkcji (ujemnej) temperatury otoczenia.
W trasie, pod obciążeniem - nie ma problemu, nabierze szybko temperatury. Ale w mieście?

A co do skandynawii - ludzie tam używają na masową skalę wszelakich podgrzewaczy i webasto, więc...

Adam Getka 24-11-16 16:38

Ma się nagrzać i trzymać tę temperaturę - to nie są żadne cuda. Niezależnie diesel czy benzyna i trasa czy miasto. To, że wydziela mniej ciepła nie ma nic do rzeczy w tym przypadku.

noosferatou 24-11-16 18:53

Adam, jaszczurtd: nie ma znaczenia czy miasto czy trasa, cały czas jest tak samo, tak samo wolno sie nagrzewa i bez względu czy trasa 40km czy 200 przy obecnych temperaturach dochodzi do ok 70 stopni, na przełomie wrzesnia/pazdziernika jak bylo cieplej to trzymal troche ponizej 80.
jaszczur, to że diesel ma wiekszą sprawność to nie znaczy że temperatura robocza jest niższa, powinien trzymać ok 90 stopni a nie prawie 20st mniej...

Falcon 24-11-16 18:55

A przypomnij nam czym mierzyłeś temperaturę.

noosferatou 24-11-16 19:27

mam vgate icar wpięty w złącze OBD i spięte z torque na telefonie, skoro pozostałe parametry pokazuje poprawnie, to co temperaturę miałby zaniżać bo tak?

owerek 24-11-16 20:31

też tak miałem, przy rozpędzaniu się wskazówka nagle opadała nawet do poziomu by po chwili stać pionowo i nikt nie potrfaił zdiagnozować co to jest, nawet serwis Ford, do czasu, że zerwał mi się pasek rozrządu, wyjęli silnik, naprawili go i od tamtej pory objawy z temperaturą ustały, nie wiem, co było prtzyczyną, termostatu nie wymieniali bo był dobry, podejrzewam, że szwankowało jakieś połączenie elektryczne, które przy wyjmowaniu silnika i ponownym wkłądaniu lepiej podłączyli, i temperatura jest OK

rafal1975 24-11-16 20:48

Mam podobnie, w zeszłym roku wymieniłem termostat dwukrotnie, po wymianie sprawdzałem forscanem przy opadającej wskazówce program pokazywał między 84 a 92 st. C.

Adam Getka 24-11-16 21:04

Długo walczyłem z opadającą temperaturą lub długim nagrzewaniem się diesela w Mondeo (nówka sztuka z salonu). Oczywiście takie mądrości, że diesel tak ma, że nie ma cudów, aby diesel się nagrzewał nasłuchałem się wielokrotnie...byłem w ASO i wielu serwisach..wymieniałem termostaty wielokrotnie....pomogła dopiero wymiana wymiennika ciepła olej - woda

noosferatou 24-11-16 21:12

Panowie wskazówka mi nie opada ;) jak się mozolnie wespnie (jest w ogole takie słowo?) na te prawie 90 stopni to tam sobie zostaje - jak bym go nie cisnął albo stał w korku, co najwyzej o 1mm drgnie i to wszystko. Problemem tutaj są dokładne odczyty jakie mam z ECU - temp prawie 20 stopni niższa w stosunku do książkowych 90st pokazywanych przez zegary. Termostat już mam, fordowski z otwarciem przy 88st, jak auto wróci od lakiernika zrobię podmiankę i zobaczymy.
Zastanawia mnie tylko czy przy walniętym czujniku nie powinien pokazywać jakiegoś kosmosu? bo czujnik będzie następny do sprawdzenia jak termostat nie pomoże


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi