Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   no i foka sie maluje w aso (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=7704)

4tun 14-12-05 15:17

no i foka sie maluje w aso
 
drzwi z powodu rdzy - naprawa gwarancyjna. Przy okazji dowiedziałęm się ciekawej rzeczy: aso ma wytyczne od forda, żeby naprawe polegającą na lakierowaniu drzwi wykonywać 3 razy a dopiero potem wymieniać drzwi na nowe [boshe] . Podobno od nowego roku wszystkie naprawy w aso dotyczące rdzewienia od razu mają wymieniać na nowe elementy blacharki. Pożyjemy zobaczymy.

P.S. ciekawe ile im czasu zejdzie na naprawe - obiecali do jutra wieczorem zdążyć.

grzehoo 14-12-05 15:20

no to jesteś lucky, albo twoje ASO ma mało roboty na blacharni...
Ja czekałem tydzień :roll:

pisklak 14-12-05 16:14

<usuniete>

slawb3 14-12-05 16:36

Cytat:

Napisał 4tun
Podobno od nowego roku wszystkie naprawy w aso dotyczące rdzewienia od razu mają wymieniać na nowe elementy blacharki. Pożyjemy zobaczymy.

No zobaczymy. :roll:
Mam dzwonić po nowym roku żeby się umówić na termin lakierowania.

4tun 16-12-05 23:24

no i foka odebrana - nawet umyta. do odbioru była w czwartek wieczorem - ale odebrałem w piątek po południu. na 1-szy rzut oka nic nie zepsuli ale muszę pooglądać przy świetle dziennym. co do "podstawy prawnej" to podobno mają takie wytyczne od Pani Anny B. z ford polska ale pisma mi nie pokazali.

Picia78 17-12-05 09:20

To pokaż zdięcia

pisklak 19-12-05 14:07

<usuniete>

4tun 19-12-05 14:47

Cytat:

Napisał pisklak
Cytat:

Napisał 4tun
co do "podstawy prawnej" to podobno mają takie wytyczne od Pani Anny B. z ford polska ale pisma mi nie pokazali.

czyli jezeli pojade do nich po nowym roku na naprawe gwarancyjna zwiazana z wystapieniem rdzy przy lusterkach to moge sie domagac wymiany obu drzwi na nowe ? Czy w tym przypadku konieczne jest malowanie calosci (obu pasow bocznych) jak bylo by to przy tradycyjnym malowaniu starych drzwi ?

tego nie wiem - ja tylko zacytowałem to co mi doradca powiedział.

driver 19-12-05 16:28

pisklak najwyzej dryndnij i sie rozeznaj jak to wyglada teraz i jak bedzie wyglkadac po nowym roku,bo na slowo to nie ma co wierzyc.

pisklak 19-12-05 17:01

<usuniete>

Picia78 19-12-05 17:25

Pisklak nie daj się ASO bo cię w konia zrobią bo to [ass] som

driver 19-12-05 17:41

Najlepiej i do Aso i do Pani Ani :)

pisklak 27-12-05 14:00

<usuniete>

Marek66 27-12-05 20:42

Cytat:

zardzewieje caly samochod, beda wiecej mieli do malowania Wink
Jezeli elementy nie sa wymieniane ,to i tak beda znowu rdzewiec (slyszalem ta opinie od czlowieka ,ktory to w ASO robi).

marekj 09-01-06 13:28

hehe - odświeżam wątek bo dziś moja foka poszła na tradycyjne odnowienie powłoki lakierniczej [los]. Facet w ASO gadał ze lepiej lakierować bo te nowe są tak dupiate że i tak zardzewieją. W sumie to sie zgadza bo lewe tylne drzwi to wzięło niecały rok po wymianie a klapę bagarka dwa lata po....... Tak więc może faktycznie dobrze odrdzewione i polakierowane bedzie trwalsze od nowego [hehe]

Prawde mówiąc mnie to wali co zrobią - ma być ładnie pomalowane a za jakiś czas znowu [panna].

Marek66 09-01-06 19:56

Cytat:

Napisał marekj
Tak więc może faktycznie dobrze odrdzewione i polakierowane bedzie trwalsze od nowego

Na to nie licz , moim zdaniem trwalsze nie bedzie.
Moja tylna klapa tez byla lakierowana , ale jak sie dobrze przyjzec to sa miejsca (na szczescie nie tak widoczne) gdzie im nie wyszlo , i tak jest zawsze , ze cos spartola .


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi