Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Tarcze i klocki EBC + bardziej ogolnie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=20625)

krzychu 29-01-08 13:36

Tarcze i klocki EBC + bardziej ogolnie
 
Czesc wszystkim,
Wiem ze o hamulcach napisano tu juz duzo, ale moje pytanie jest bardziej konkretne a do tego wyszukiwanie nie dalo odpowiedzi na pytanie.
Wiec tak: moj FF ma 85kkm, tarcze sa jeszcze w miare na grubosc, ale dosc krzywe, co skutkuje wibracjami przy mocniejszym hamowaniu z duzej predkosci. Uprzedzajac fakty poszukalem troche tarcz i klockow i wyszlo mi ze rozsadna sa EBC. Chcialbym zalozyc cos skuteczniejszego od fabrycznych, z calym szacunkiem ale FF ma hamulce co najwyzej przecietne, zwlaszcza ze zdarza mi sie jezdzic Avensis ktora hamuje duzo sprawniej i pozniej trudno sie przestawic. Nie mam tu na mysli jakiegos szalenstwa, po prostu chcialbym zeby hamulce byly 'ostrzejsze' jak sie czasem czlowiek zagapi albo jak cos/ktos niespodziewanie pojawi sie na drodze. Dostalem taka oferte - co radzicie wybrac? Czy moze cos innego niz EBC? A podstawowe pytanie - czy wydajac badz co badz sporo kasy na np tarcze Turbo Groove + Red Stuff, roznica jest zauwazalna?

Tarcze przód standard (gładkie) D1309 - 245 zł detal brutto za sztukę
Tarcze przód tuningowe TURBO GROOVE (nacinane, nawiercane, ocynkowane) GD1309 - 385 zł detal brutto za sztukę

Tarcze tył standard (gładkie) D1307 - 120 zł detal brutto za sztukę
Tarcze tył tuningowe TURBO GROOVE (nacinane, nawiercane, ocynkowane) GD1307 - 245 zł detal brutto za sztukę
Klocki przód standard DP1524 - 159 zł detal brutto
Klocki przód tuningowe (wzmacniane) GREEN STUFF DP21524 - 294 zł detal brutto
Klocki przód tuningowe (ceramiczne) RED STUFF DP31524 - 350 zł detal brutto

Klocki tył standard DP1749 - 150 zł detal brutto
Klocki tył tuningowe (wzmacniane) GREEN STUFF DP21749 - 265 zł detal brutto
Klocki tył tuningowe (ceramiczne) RED STUFF DP31749 - 320 zł detal brutto

Rasta 29-01-08 13:45

Ja mam mam EBC więc się wypowiem :D

Nawiercane tarcze są dobre ale mocno przyspieszają zurzycie klocka.
Red staff nie polecam, są świetne ale nie do takiej mocy jaka posiadasz, wymagają rozgdzania itd. w dodatku są bardzo twarde, i właściwie przy wimianie klocka orazu wymieniasz tarcze boniewiele z nijej zostaje, więc koszta są duże.
Z Green Staff jest ten problem, że potrafią strasznie piszczeć, nie wiem jak to jest w Focusie ale u kumpla w Seacie była masakra.

Na tył wogóle nie ma sensu zakładania nawiercanych.

Podsumowując zakładaj serię :D

MisiekT 29-01-08 16:16

jak chcesz poprawic hamulce, to niestety ale musisz jakis rozsadny kit zakupic - samymi tarczami i klockami zdzialasz bardzo niewiele.... poza tym, jak Rasta napisal, sportowe tarcze/klocki sa do sportowej jazdy i na co dzien sie nie sprawdzaja...

krzychu 29-01-08 17:14

Rasta, MisiekT: nie pocieszyliscie mnie za bardzo :cry:
MisiekT: co masz na mysli pisząc 'rozsadny kit'? Jakies przyklady moglbys zarzucic?

Rasta 29-01-08 17:32

Znaczy sie na pewno klocki typy Green Staff/Red Sraff są lepsze od seryjnych, ale niestety kosztem komfortu/trwałości.

Swoją drogą o EBC krążą średnie opinie, ja tarcze pogiąłem.

Bardzo dobre opinie mają klocki Ferrodo. Luknij też na ofertę Zimmermana oraz Taroxa, ale to sa już koszta.

Kit, czyli większe tarcze wraz z konkretnymi zaciskami ale o tym zapomnij ~5 tyś. wzwyż :mrgreen:

MisiekT 29-01-08 21:46

Cytat:

Napisał Rasta
~5 tyś. wzwyż

he? jest cos tak taniego? :mrgreen:

krzychu 29-01-08 22:32

Na stronach Taroxa cennika nie ma, ale z tego co piszecie to [boshe]

Schem 30-01-08 09:54

Cytat:

Napisał krzychu
Chcialbym zalozyc cos skuteczniejszego od fabrycznych, z calym szacunkiem ale FF ma hamulce co najwyzej przecietne

A jeździłeś na nowych, czy mówisz o tych 85kkm ;)

Jak zmieniłem tarcze i klocki to po "dotarciu" miałem spore problemy z przyzwyczajeniem.
Auto w porównaniu z tymi, które miałem wcześniej (klocki już w zasadzie nie istniały a tarcze były na granicy) po prostu staje w miejscu.

Cytat:

Napisał Rasta
Bardzo dobre opinie mają klocki Ferrodo.

Ja mam właśnie zestaw tarcze Brembo i klocki Ferrodo Premier - zwykłe, normalne modele.
I nie narzekam.

Przy tej średnicy tarczy, co jest w foce, to nie zaszalejesz nawet jak założysz tarcze nawiercane.

KP 30-01-08 10:06

bardziej ogólnie temat o tarczach i klockach do ff2 juz był

http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=21841

DejaVu 30-01-08 11:23

Mi hamulce poprawiły sie jak obniżyłem auto i załozyłem rozpórkę.potem załozylem klocki ferrodo i jestem happy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi