Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Czym nasmarować zawiasy w drzwiach (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=19011)

marcin9913 03-10-07 21:09

Czym nasmarować zawiasy w drzwiach
 
Witam

Czym można nasmarować zawiasy w drzwiach????

W ASO psikają takim sprayem, który smaruje je... Może ktoś wie co to za spray???
Pozostawia on taką żółtą maź.

Co mam kupić??

Niechce smarować zwykłym smarem

marcin9913 03-10-07 21:09

Czym nasmarować zawiasy w drzwiach
 
Witam

Czym można nasmarować zawiasy w drzwiach????

W ASO psikają takim sprayem, który smaruje je... Może ktoś wie co to za spray???
Pozostawia on taką żółtą maź.

Co mam kupić??

Niechce smarować zwykłym smarem

Sado 03-10-07 21:48

WD40 ?
Ja smaruję, a w zasadzie psikam tym specjałem i na razie drzwi się otwierają bez zgrzytów i pisków [metal]

Sado 03-10-07 21:48

WD40 ?
Ja smaruję, a w zasadzie psikam tym specjałem i na razie drzwi się otwierają bez zgrzytów i pisków [metal]

artax 03-10-07 22:14

to mazidło to tzw.biały smar.Po spryskaniu ma zwartą ,półpłynną konsystencje.pzdr

artax 03-10-07 22:14

to mazidło to tzw.biały smar.Po spryskaniu ma zwartą ,półpłynną konsystencje.pzdr

cieply 03-10-07 22:18

wd to do odkrecania zapieczonych srubek itp... widzialem kiedys (rozebrany) zamek regularnie traktowany tym specyfikiem [boshe],

do smarowania duzo lepsze sa "oleje do urzadzen precyzyjnych" plynne, w sklepach ich pelno, jutro zajrze do bagaznika to Ci napisze dokladniej....

cieply 03-10-07 22:18

wd to do odkrecania zapieczonych srubek itp... widzialem kiedys (rozebrany) zamek regularnie traktowany tym specyfikiem [boshe],

do smarowania duzo lepsze sa "oleje do urzadzen precyzyjnych" plynne, w sklepach ich pelno, jutro zajrze do bagaznika to Ci napisze dokladniej....

Greg 03-10-07 22:22

Uzywalem kiedys SONAX , siakis molibden .
Bylem zadowolony .

Pzdr.

Greg 03-10-07 22:22

Uzywalem kiedys SONAX , siakis molibden .
Bylem zadowolony .

Pzdr.

Pabloos 04-10-07 13:36

Cytat:

Napisał Sado
WD40 ?
Ja smaruję, a w zasadzie psikam tym specjałem i na razie drzwi się otwierają bez zgrzytów i pisków [metal]

tez obstawiam ten specyfik ... stary dobry babciny przepis [dziadek]

Pabloos 04-10-07 13:36

Cytat:

Napisał Sado
WD40 ?
Ja smaruję, a w zasadzie psikam tym specjałem i na razie drzwi się otwierają bez zgrzytów i pisków [metal]

tez obstawiam ten specyfik ... stary dobry babciny przepis [dziadek]

cisza 04-10-07 14:01

wg mnie WD40 jest o [ass] roztrzaskać z paru względów:
1. rozpuszcza smary a sam nie jest smarem (czyli czyści do żywego)
2. utlenia się
3. starcza na chwilę, może dwie

Polecam, tak jak cieply, smary techniczne. Jest tego masa (grafitowe, teflonowe, wazelinowe, do łożysk itd itp). Efekty o niebo lepsze niż stosowanie WD40 i na dłużej.

cisza 04-10-07 14:01

wg mnie WD40 jest o [ass] roztrzaskać z paru względów:
1. rozpuszcza smary a sam nie jest smarem (czyli czyści do żywego)
2. utlenia się
3. starcza na chwilę, może dwie

Polecam, tak jak cieply, smary techniczne. Jest tego masa (grafitowe, teflonowe, wazelinowe, do łożysk itd itp). Efekty o niebo lepsze niż stosowanie WD40 i na dłużej.

moons 04-10-07 17:44

Cytat:

Napisał cisza
wg mnie WD40 jest o [ass] roztrzaskać z paru względów:
1. rozpuszcza smary a sam nie jest smarem (czyli czyści do żywego)
2. utlenia się
3. starcza na chwilę, może dwie

I widzisz tu się mylisz w tym sensie jest całkiem niezły. Bo przynajmniej u mnie w tych zawiasach zbiera się cały syf, kurz i stary smar. Na to pryskam WD40 on to zmywa i czyści ładnie zawias a jak wyschnie pryskam tak jak polecasz jakimś smarem teflonowym nie ma żadnego nalotu i ładnie smaruje. Także WD40 nie zaszkodzi ale oczywiście tak jak radzisz potem czymś naprawdę smarującym.
Pozdrawiam

moons 04-10-07 17:44

Cytat:

Napisał cisza
wg mnie WD40 jest o [ass] roztrzaskać z paru względów:
1. rozpuszcza smary a sam nie jest smarem (czyli czyści do żywego)
2. utlenia się
3. starcza na chwilę, może dwie

I widzisz tu się mylisz w tym sensie jest całkiem niezły. Bo przynajmniej u mnie w tych zawiasach zbiera się cały syf, kurz i stary smar. Na to pryskam WD40 on to zmywa i czyści ładnie zawias a jak wyschnie pryskam tak jak polecasz jakimś smarem teflonowym nie ma żadnego nalotu i ładnie smaruje. Także WD40 nie zaszkodzi ale oczywiście tak jak radzisz potem czymś naprawdę smarującym.
Pozdrawiam

caRRot 04-10-07 19:44

WD40 jest dobry ale do czyszczenia narzędzi :mrgreen: a na zawiaski to ja stosuje wurth hsw100 Kiedyś psikałem smarem miedziowym i też było OK :wink:

caRRot 04-10-07 19:44

WD40 jest dobry ale do czyszczenia narzędzi :mrgreen: a na zawiaski to ja stosuje wurth hsw100 Kiedyś psikałem smarem miedziowym i też było OK :wink:

marcin9913 04-10-07 20:32

Cytat:

Napisał caRRot
WD40 jest dobry ale do czyszczenia narzędzi :mrgreen: a na zawiaski to ja stosuje wurth hsw100 Kiedyś psikałem smarem miedziowym i też było OK :wink:

WURTH- Taka biała puszka chyba i jakieś takie czerwone logo???

To jest spray??? To takim żółtym smarem psika?

To takie coś mieli właśnie w ASO chyba!!!

A ile to kosztuje??

marcin9913 04-10-07 20:32

Cytat:

Napisał caRRot
WD40 jest dobry ale do czyszczenia narzędzi :mrgreen: a na zawiaski to ja stosuje wurth hsw100 Kiedyś psikałem smarem miedziowym i też było OK :wink:

WURTH- Taka biała puszka chyba i jakieś takie czerwone logo???

To jest spray??? To takim żółtym smarem psika?

To takie coś mieli właśnie w ASO chyba!!!

A ile to kosztuje??

caRRot 04-10-07 20:54

Biała puszka z czerwonym kapslem. Smar hsw 100 jest biały a kosztuje... to aktualnie nie wiem ile ale przypuszczam jakoś 20-30 PLN o ile pamiętam puszka ma 500ml (spray). Miedziowy (taki jak na klemach akumulatora) jest dużo droższy

caRRot 04-10-07 20:54

Biała puszka z czerwonym kapslem. Smar hsw 100 jest biały a kosztuje... to aktualnie nie wiem ile ale przypuszczam jakoś 20-30 PLN o ile pamiętam puszka ma 500ml (spray). Miedziowy (taki jak na klemach akumulatora) jest dużo droższy

marcin9913 04-10-07 21:17

Cytat:

Napisał caRRot
Biała puszka z czerwonym kapslem. Smar hsw 100 jest biały a kosztuje... to aktualnie nie wiem ile ale przypuszczam jakoś 20-30 PLN o ile pamiętam puszka ma 500ml (spray). Miedziowy (taki jak na klemach akumulatora) jest dużo droższy

Dzięki za pomoc :D

marcin9913 04-10-07 21:17

Cytat:

Napisał caRRot
Biała puszka z czerwonym kapslem. Smar hsw 100 jest biały a kosztuje... to aktualnie nie wiem ile ale przypuszczam jakoś 20-30 PLN o ile pamiętam puszka ma 500ml (spray). Miedziowy (taki jak na klemach akumulatora) jest dużo droższy

Dzięki za pomoc :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi