Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   STUKI PRZY RUSZANIU (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=10028)

POPESCU12 21-04-06 19:23

STUKI PRZY RUSZANIU
 
Witam wszystkich.Ostatnio w moim focusie przy ruszaniu słyszę pojedyncze metaliczne stuknięcie.Nie jest zbyt głośne ale denerwuje.Sprawdzałem zawieszenie u diagnosty i ponoć wszystko ok.Wczasie jazdy jest ok. na dziurach też nic nie słychać.Najlepiej non stop jechać ale tak się nie da.Ten stuk słychać zdecydowanie z prawej strony od przedniego zawieszenia.Zastanawiam się czy to może być łącznik bo diagnosta mówił że trochę źle widać bo jest osłona silnika.Może ktoś może mi pomóc bo źle się jeździ jak ruszanie wkurza [banghead]. [notworthy]

Dimmu 21-04-06 20:26

a nie wymieniales ostatnio moze klockow hamulcowych?

NeroN 21-04-06 20:31

A poduszki pod silnikiem/skrzynią ?
Ew. amora dokrecić w gnieździe(kielichu)

AsMfc 21-04-06 20:46

Cytat:

Napisał Dimmu
a nie wymieniales ostatnio moze klockow hamulcowych?

moze trzeba dotrzec ;)

gervee 23-04-06 22:00

Re: STUKI PRZY RUSZANIU
 
Cytat:

Napisał POPESCU12
Witam wszystkich.Ostatnio w moim focusie przy ruszaniu słyszę pojedyncze metaliczne stuknięcie.Nie jest zbyt głośne ale denerwuje.Sprawdzałem zawieszenie u diagnosty i ponoć wszystko ok.Wczasie jazdy jest ok. na dziurach też nic nie słychać.Najlepiej non stop jechać ale tak się nie da.Ten stuk słychać zdecydowanie z prawej strony od przedniego zawieszenia.Zastanawiam się czy to może być łącznik bo diagnosta mówił że trochę źle widać bo jest osłona silnika.Może ktoś może mi pomóc bo źle się jeździ jak ruszanie wkurza [banghead]. [notworthy]

Masz klimatyzację w samochodzie? Jeśli tak to może zaczałeś ją właśnie używać i słyszysz chwilę po ruszeniu stuk sprzęgła od napędu klimatyzacji? Ja w zeszłym roku zachodziłem w głowę co to za stuk (pojedynczy) zaraz po ruszeniu się pojawia :).

Aras 13-05-06 12:10

Sprawdź łożysko podporowe prawej półosi. Składa się ona z dwóch półosi. Sprawdź to łożysko co podpiera sztywną półoś. :wink:

mmarc 14-05-06 16:19

witam
zgłaszam ten sam problem [screwy] , może kolega już zdjagnozował i wie co to za stuki. Od niedawna przy ruszaniu pojawia się też coś takiego - w sumie rocznik auta 2004 to nic nie powinno tak z nienacka sie rozsypać... :cry:

marionetka 14-05-06 20:02

witam, wydaje mi się, że gervee ma rację, mam podobny objaw i choć trochę denerwuje, to już nie niepokoi, że to jakaś awaria ... (w dodatku przy ruszaniau wyczuwałem czasami b.b. delikatny stuk na kole kierownicy)

w ASO rozsądny gość od razu zapytał, czy objaw, o którym mu opowiedziałem występuje tylko przy wysokiej temperaturze i w dodatku wtedy gdy włączona jest klima...(chyba miał rację)...powiedział, że to normalne i w chłodne dni tego nie ma :?: (ma rację, nie ma)

NeroN 15-05-06 10:52

Ma rację, bo w chłodne dni, albo nie używasz klimy, albo jak jest za zimno to się klima nie włącza :mrgreen:

Jackiller 27-06-06 08:51

Też tak mam... he he, a najlepsze jest to, że zonka zauwazyła to wczesniej tylko nic mi nie mówiła, bym od razu do warsztatu z tym nie leciał.
Ale sprawdzę, czy to klima
PZDR

tarp 29-07-06 20:48

Ja mam to samo i dodatkowo stuka jak jadę i zdejmę nogę z gazu, a następnie znowu przyspieszę, jak to zrobię mocno to stuka, a nie mam klimatyzacji na pewno!!! więc to nic z tym nie jset związane. W ASO stwierdzili, że to łącznik stabilizatora, zapłaciłem prawie 300złi dalej to samo

NeroN 30-07-06 12:43

Cytat:

Napisał tarp
W ASO stwierdzili, że to łącznik stabilizatora, zapłaciłem prawie 300złi dalej to samo

No to w tył zwrot z fakturą i niech ci uuną usterkę i płacisz różnicę w cenie, przyjeżdżasz na usunięcie usterki a nie na eksperymenty.

zis 31-07-06 08:29

Mam to samo ... najczesciej slysze to w korku. Po ruszeniu jest jeden stuk ... zawsze z klima i zawsze w upaly. Zas kolejna awaria zostala w ten sporob przez forum naprawiona :mrgreen:

Sylwekgsxf 31-07-06 11:05

nie chce krakać ale to pewnie przegub wewnętrzny, lewy lub prawy, albo obydwa [banghead]

maciejka104 31-07-06 17:11

podepne sie pod temat: u mnie stukanie wystepuje przy ruszaniu jak i przy zmianie biegow. Wczasje jazdy (np na 4 tym biegu) jak puszcze pedal gazu i po chwili znow nacisne to rowniez stuknie. Wydaje mi sie ze w momencie przekazania mocy na kola. Co to moze byc? Przegub? Dodam ze jest to pojedyncze stukniecie.

Silver Machine 01-08-06 18:25

od czasu stłuczki też to mam [metal] moje podejrzenia kierują się w stronę przeniesienia napędu (przeguby :?: ) w najbliższym czasie wybieram się do konowała [hammer] i jak będę coś wiedział to napiszę.

PS nie sądzę, że to klima bo w moim aucie jej niema [panna]

maciejka104 02-08-06 12:40

dzis wymieniłem łączniki stabilizatora i dalej stuka :(
Mechanik teraz twierdzi ze to sprzegło [nono] ale mi coś nie pasuje ponieważ stukanie wystepuje nie tylko w przypadku zmiany biegow. Mechanik wykluczył przeguby, powiedział ze moje sa w dobrym stanie.
Sam juz nie wiem co to może byc.

Silver Machine 02-08-06 15:30

maciejka łączniki stabilizatora stukają przy jeździe po "dziurach", a nie przy zmianie biegów na płaskiej jezdni, więc na Twoim miejscu pojechałbym do mechanika: kazał mu włożyć to co [bylo] i zwrócić kasę.

Jak któryś z kolegów gdzieś pisał do mechanika jedziesz usunąć konkretną usterkę, a nie bezsensownie wydawać pieniądze na wymianę połowy auta, bo mechanik się uczy , lub nie potrafi zdiagnozować co boli foczkę. [banghead]

Za swoją edukację niech płaci mechanik, a nie klient.
Takim mechanikom trzeba mówić stanowcze NIE :lol:

Ja z moją usterką wybieram się w przyszłym tygodniu, więc jeśli coś więcej będę wiedział to napiszę.

olo 02-08-06 19:09

Cytat:

Napisał zis
Mam to samo ... najczesciej slysze to w korku. Po ruszeniu jest jeden stuk ... zawsze z klima i zawsze w upaly. Zas kolejna awaria zostala w ten sporob przez forum naprawiona :mrgreen:

Kurcze ostatnio też parę razy usłyszałem podejżany pojedynczy stuk.... I co ciekawe ten stuk jest znacznie głośniejszy niż delikatne "walnięcie" sprzęgła sprężarki klimy które dość często słyszę. Być może czasami sprzęgło klimy włącza sprężarkę zbyt mało "delikatnie" i stąd ten podejżany pojedynczy stuk???

luanda 02-08-06 21:21

A ja słyszałem, że Focus ma najlepsze, niezawodne zawieszenie, pozwalające na idealne prowadzenie w zakrętach!
Jestem rozgoryczony! Dałem się wkręcić?

:)

A na poważnie (chociaż to wyżej też nie na żarty, naprawdę spotkałem się z taką opinią!) z tą klimą to porażka! Chyba przy okazji reklamacji z 3 razy poruszałem ten temat i dopiero sam domyśliłem się przyczyny. Co gorsza zawsze mi stukało po starcie spod domu na takim starym torowisku tramwajowym i dawałem kila palców, że to zawiasy.

Od niedawna znowu mi stuka, tym razem przegub. Już czekam na sprowadzenie półosi do BIGa

Silver Machine 03-08-06 13:01

Cytat:

Napisał luanda
A ja słyszałem, że Focus ma najlepsze, niezawodne zawieszenie, pozwalające na idealne prowadzenie w zakrętach!

wszystko co napisałeś jest prawdą [metal] , z tym że zawieszenia aut nie tylko foczki są projektowane do jazdy po drogach :mrgreen: , a nie polskich bezdrożach [zimny].

Wracając do łączników stabilizatora to podczas wymiany słyszałem od mechanika, że to dolegliwość wcześniejszych modeli.

Jackiller 07-08-06 09:26

A mnie po uzupełnieniu KLIMY, bo okazało się, że uciekało z niej... az do końca uciekło jush nie stuka. :mrgreen:

maciejka104 21-08-06 12:06

@ Silver Machine - i wiesz juz co to?

Janusz 21-08-06 16:21

Kiedys jak jezdzilem Oplem to stukalo mi laczenie wydechu z silnikiem. Był tam taki metalowy pierscien - cos w stylu uszczelki. Objaw byl dokladnie taki jak opisywany powyżej tzn. metaliczny jeden stuk przy dodawaniu gazu lub zdejmowaniu nogi z gazu.
Nie wiem jak to jest w FF ale radze sprawdzic czy to nie to samo.
Pozdrawiam

Silver Machine 21-08-06 20:13

maciejka niestety nie odstawiłem foki do warsztatu, bo auto mi w tej chwili potrzebne, a dodatkowo w drugim aucie poleciała mi aut. skrzynia i czeka mnie kosztowna naprawa [banghead] połączona z wycieczką do Wrocławia (jedyny warsztat od automatów w promieniu 200km).

maciejka104 22-08-06 09:27

ja juz mam dosc pseudo fachowcow - kazdy mowi co innego. Jeden to juz chcial mi cale zawszeszenie wymieniac. Ostatnio dostalem namiary od gostka z serwisu forda ktory robi prywatnie no i chyba go odwiedze bo to stukanie coraz bardziej działa mi na nerwy.

Sylwekgsxf 15-09-06 19:06

no ja jestem świeżo po wyeliminowaniu stukania i niestety to przegub, wymieniłem prawy wewnętrzny i jest cisza, założyłem cały nowy łącznie z krzyżakiem ( można samą obudowe wymienić) , a o kosztach nie wspominam bo sie tylko wku..... [banghead]

pokon 03-11-10 17:56

Cytat:

Napisał Sylwekgsxf (Post 132136)
no ja jestem świeżo po wyeliminowaniu stukania i niestety to przegub, wymieniłem prawy wewnętrzny i jest cisza, założyłem cały nowy łącznie z krzyżakiem ( można samą obudowe wymienić) , a o kosztach nie wspominam bo sie tylko wku..... [banghead]


...nie chcę Cię irytować i wspominać ale napisz jaki to koszt w przybliżeniu żeby każdy z FKP był w razie czego gotowy :smt017

u mnie też stuka cuś ale to raczej maglownica, jeszcze nie zlokalizowałem na 100% ale z tego co czytam na forach to na 99% czeka mnie też wypitolenie dobrych pare stówek :smt104

pablo80 04-11-10 19:40

aha,czyli te stuki przy wrzucaniu biegu to przegub-napiszcie ile mnieej wiecej kosztuje wymiana tych przegubow
U mnie stuk przy wrzuceniu jedynki wystepuje prawie za kazdym razem kiedy chce ja wrzucic,chyba ze robie to bardzo delikatnie wtedy stuku NIE MA-ale przyznam wkurzajace jest te pieszczenie sie z ta "jedynka" a stuk tym bardziej


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi