Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK1] Swap skrzyni biegów w st170 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=45183)

Yosephtbg 27-11-10 20:16

Swap skrzyni biegów w st170
 
W jednym z wątków z pytaniami odnośnie steka pierwszej generacji MisiekT zaintrygował mnie kiedy napisał o tym żeby przełożyć do niego skrzynię mtx-75. Wkońcu wszyscy mówią że getrag zamula ten samochód;p

Jako że jeszcze przed świętami czeka mnie wymiana sprzęgła chciałbym jakoś rozwinąć ten temat, może przy okazji jak już rozbebeszę samochód doszloby do wymiany skrzyni
Tutaj moje pytanie... czy taki swap odbywałby się na zasadach p&p? Co z zamachem i sprzęgłem? Jeszcze jedno.. czy w benzynach 2.0 i dieslach 1.8 były identyczne skrzynie?? mam na oku taką skrzynię która jest pewna ale właśnie od diesla.

Pozdrawiam

Koniu 27-11-10 21:18

skrzynia ta sama tylko przelozenie inne wiec nie da rady z ropniaka....

MisiekT 27-11-10 21:21

totalny p&p to nie jest, ale z tego co rozmawialem z osoba ktora to zrobila to nie ma wiekszych problemow i ogarniety mechanior sobie poradzi

PS. skrzyni potrzebujesz dokladnie z 2.0

Koniu 27-11-10 21:29

procz skrzyni to pewnie i lape musisz kupic ktora sie mocuje do poduszki

Yosephtbg 27-11-10 21:54

ok rozumiem, w takim razie temat musi poczekac przynajmniej do wiosny:) Sprzęgło będę sam wymieniał myślałem tylko, że przy okazji podmienię sobie skrzynię. Jak sprawa ma się ze sprzęgłem? to są różne sprzęgła? Nie chciałbym się wkopać w wymianę teraz i drugi raz kiedy ew. będę zmieniał skrzynię. Chociaż to bez różnicy bo jeśli nie jest to p&p to obecnie nie mam jak odstawić samochodu do mechaniora a sprzęgła potrzebuję na gwałt.
Temat napewno powróci, pytanie tylko kiedy zacznie mi brakować przyspieszenia:)
MisiekT wiesz może jakie wymierne kożyści przynosi wymiana skrzyni? tzn. ile na tym da się urwać do 100:) ? patrząc na cyferki przy przełożeniach niewiele mi to mówi, ale z 6biegów jestem gotów zrezygnować bo przełożenia na ostatnich biegach w obu skrzyniach są prawie takie same.

MisiekT 27-11-10 23:30

korzysci beda duze... sam znam tylko opinie, moze odkopie kontakt (bralem od kolesia spod Torunia fotele) i wtedy sie mozesz wypytac konkretnie... ale troche czasu minelo, wiec glowy nie dam

Yosephtbg 28-11-10 12:44

byłbym wdzięczny za taki kontakt :)

Rasta 28-11-10 14:36

Ja ma pewną skrzynię do sprzedania od 2.0 z przełożeniem 4.066 czyli takim jakie potrzebujesz. Skrzynia od diesla się nie nadaje bo ma inne przełożenie i jeszcze bardziej zamulisz samochód, w dodatku MTX-75 z diesla mia w innym miejscu rozrusznik.

---------- Post dodany o 14:36 ---------- Poprzedni post był z 14:28 ----------

A korzyść oczywista lepszy sprint i elastyczność na poszczególnych biegach.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi