Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFII] Jakie opinie o silniku TDCi 2.0 136KM? (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=9539)

Kain 25-03-06 16:50

[FFII] Jakie opinie o silniku TDCi 2.0 136KM?
 
Witam,

Niedługo (koniec maja) stanę się właścicielem Focusa II z silnikiem diesla 2.0. Wahałem się czy zamówić diesla, bo dotychczas raczej jeździłem na benzynce, ale w końcu skusiła mnie ta moc 136KM... [hmm] W sumie to już stało się, zamówiłem... :). Ale muszę przyznać, że trochę kupuję kota w worku, bo nigdzie nie mogłem namierzyć salonu, który jako testowy miałby taki samochodzik z większym silnikiem...

Chciałbym się spytać o wrażenia użytkowników tego silnika, warto było?.. .:). Jak zachowuje się ta 6-stopniowa skrzynia?

darekw 25-03-06 17:02

Cytat:

Napisał Kain
warto było?

Tak :-)

Ale temat był już wałkowany kilkukrotnie przy rożnych okazjach. Poszukaj po forum, chyba, że masz konkretne pytania :-D

Na przykład tu .

A skrzynia - jak to sześciobiegowa - często wajchujesz do setki, ale za to od 120km/h jedziesz w miarę ekonomicznie ;-)

Kain 25-03-06 17:30

Cytat:

Ale temat był już wałkowany kilkukrotnie przy rożnych okazjach. Poszukaj po forum, chyba, że masz konkretne pytania :-D
Dobra, to będę bardziej konkretny... :). Zamówiłem pełną wersję Platinium z paroma dodatkami, m.in z ESP i TCS. Słyszałem, że niektórzy lekko narzekają, że samochód staje się mniej zrywniejszy jak włączyć TCS.

Cytat:

A skrzynia - jak to sześciobiegowa - często wajchujesz do setki, ale za to od 120km/h jedziesz w miarę ekonomicznie ;-)
Czyli przydaje się już przy 120Km/h? Kurczę, myślałem że to wrzuca się tak przy 160km?... [chytry]

A jak wyglądało u Ciebie odpalanie tej zimy? Ja mam benzynę, ale samochodzik jest już 6 letni i to wciąż bez wymiany akumulatora... ale nie było problemów... :). Teraz domówiłem sobie dodatkową nagrzewnicę płynu do diesla, bo jakoś nie mam przekonania czy będzie tak samo wytrzymały... :).[/quote]

grzehoo 25-03-06 18:09

Cytat:

Napisał Kain
Teraz domówiłem sobie dodatkową nagrzewnicę płynu do diesla, bo jakoś nie mam przekonania czy będzie tak samo wytrzymały...

no to jest niezły bajer. z tym to na pewno nie będziesz miał kłopotów z odpaleniem, no i szybciej silniczek będzie ciepły, a co za tym idzie w kabinie również.

Co do odpalania diesli zimą było o tym sporo przy okazji zimowych mrozów - poszukaj na forum... Ja osobiście równiez problemów nie mialem... [pop]

GiK 25-03-06 19:58

Cytat:

Napisał Kain
Jak zachowuje się ta 6-stopniowa skrzynia?

Sądziłem że z przyzwyczajenia nie bede wrzucał 6 a tu ... przydaje sie bardzo

grzehoo 25-03-06 20:10

przydałby się 7 teraz, nie?

GiK 25-03-06 20:27

Cytat:

Napisał grzehoo
przydałby się 7 teraz, nie?

Czasami się zapominam i chce wbijac kolejny bieg jakby nieskonczonosc była ;)

Grzechos 25-03-06 22:39

Mam włąśnie taką wersję 2.0 TDCI Platinum X, co ci mam powiedzieć przejechałem dopiero 1500km ,ale jestem pod wrażeniem silnika i zawieszenia , natomiast plastiki użyte do wykończenia wnetrza są strasznie nędzne! Fajne fotele, dość dobre radio. Silnik pięknie chodzi od 1700 obr. , 6-ty bieg bardzo się przydaje , już przy 120km/h , chodzi cicho jak na diesla, VAG się chowa ze swoimi traktorami. Dynamiką porównywalny z 320d od BMW , którym tez często podróżuję ,to chyba najlepsza rekomendacja 8)

Friend 25-03-06 23:55

Cytat:

Napisał Grzechos
natomiast plastiki użyte do wykończenia wnetrza są strasznie nędzne

Zgadzam się z tą opinią, niestety :( zwłaszcza plastiki w dzwiach - choc nie tylko - to kompletna porażka. Nie dość, że twarde to jeszcze nie wiadomo czym je czyścić, maja jakąs taka dziwna fakturę, po zastosowaniu "nie byle jakiego" środka do czyszczenia kokpitu dostają jakiegos połysku i świeca się jak nie powiem co... fatalnie to wygląda.
Ale poza tym jest :smt023 :D

darekw 26-03-06 00:27

Cytat:

Napisał Kain
samochód staje się mniej zrywniejszy jak włączyć TCS

Nie potwierdzam ani nie zaprzeczam - nie mam tego bajeru :-D

Cytat:

Napisał Kain
Czyli przydaje się już przy 120Km/h?

Wychodzi to na 2000 obrotów, czyli w maximum momentu obrotowego :-) Ja 6 wrzucam nawet niżej, jak przekroczę setkę.

Cytat:

Napisał GiK
Czasami się zapominam i chce wbijac kolejny bieg

Skąd to znam... ;-)

Cytat:

Napisał Grzechos
plastiki użyte do wykończenia wnetrza są strasznie nędzne

Hmmm. Z tym się nie zgodzę. Zresztą zależy jaki wybrałeś wystrój. Ja górę mam granatową, a dół beżowy i bardzo mi się podoba. Do czyszczenie używam zwykłej wody, bo strasznie mnie wkurza błyszczący w szybie kokpit :-)

Kain 26-03-06 00:47

Cytat:

Napisał Grzechos
Mam włąśnie taką wersję 2.0 TDCI Platinum X, co ci mam powiedzieć przejechałem dopiero 1500km ,ale jestem pod wrażeniem silnika i zawieszenia , natomiast plastiki użyte do wykończenia wnetrza są strasznie nędzne!

No właśnie, też jestem ciekawy czy się przyzwyczaję do nowego wnętrza. Jednak jedynka ma ten swój niepowtarzalny styl, a dwójka... to takie mondeo... bez obrazy... :).

Cytat:

Fajne fotele, dość dobre radio. Silnik pięknie chodzi od 1700 obr. , 6-ty bieg bardzo się przydaje , już przy 120km/h , chodzi cicho jak na diesla, VAG się chowa ze swoimi traktorami. Dynamiką porównywalny z 320d od BMW , którym tez często podróżuję ,to chyba najlepsza rekomendacja 8)
Tego właśnie najbardziej jestem ciekaw. Moja obecna benzynka 1.8 115KM też nie jest zła w te klocki, ale trzeba przyznać, że z czasem silniczek jakby tracił część wigoru... tak po 4-5 roku eksploatacji. Ale wciąż jak człowieka coś napadnie na światłach, to rzadko który dotrzymuje mu kroku... :). Ciekawe jaką poczuję różnicę przy eksploatacji diesla... to mój pierwszy... :oops:

grzehoo 26-03-06 00:50

Cytat:

Napisał Kain
to mój pierwszy...

będziesz musiał się przyzwyczaić, ale na pewno polubisz :)

Kain 26-03-06 01:09

Cytat:

Napisał grzehoo
Cytat:

Napisał Kain
to mój pierwszy...

będziesz musiał się przyzwyczaić, ale na pewno polubisz :)

W każdym razie dzięki forum już wiem, że mam uważać na turbo, żeby go nie zamęczyć... :).

[ Dodano: Nie 26 Mar, 2006 00:14 ]
Cytat:

Napisał Grzechos
Mam włąśnie taką wersję 2.0 TDCI Platinum X...

A jakie dają w tej wersji alufelgi? Chodzi mi o kształt obręczy. Bawiłeś się może ustawieniami zawieszenia, jest jakaś odczuwalna różnica przy wyborze mniej lub bardziej sportowego?

ford_driver 26-03-06 13:03

czesc

ja mam w f2 2.0 tdci ESP sam TCS nie wystepuje, system dziala domyslnie tzn jest zawsze wlaczony przy zwyklej jezdzie mozna spokojnie z nim jezdzic
szybsza jazda - zaznaczam po miescie, placu, kretej drodze - lepiej go wylaczyc, system dosc szybko dziala tak wiec ograniczenia mocy, "wyprowadzanie" z poslizgow mozna unac ze "ogranicza osiagi" ale to tylko wrazenie fakt ze kola nie buksuja nie znaczy ze auto sie nie rozpedza :-)
ja jazde z esp polubilem, jak chce sie troche pobujac for fun przycikam przycisk od wsp rzez sekunde i po esp -
co do zawieszenia to za cos ok 500 zl mozna zakupic w ford-ie sprezyny eibach obnizajace o 30mm

ostatecznie ESP (jego czescia jest TCS) nie przeszkadza przy codziennej jezdzie ( wrecz przeciwnie czujesz ze czuwa) i o ile nie masz ochoty pobawic sie w poslizgi nie ma sensu wylaczac

6 bieg - poprostu rewelacja, kupujac myslalem gdzie w polsce mozna go uzyc, teraz odpwoiadam wszedzie :-) auto bez problemu ciagnie na 6 od 1600 obr/min

pozdrowienia

ford_driver

jaRekkk 05-04-06 20:21

Kain , jedziemy na tym samym wózku :lol: Tez odbieram takiego samego focusa pod koniec maja 8) Gdzie zamawiales? Ja w Auto Plazie.
Dodatkowo zamowilem ten duzy tylny spojler w kolorze nadwozia i sprezyny eibacha( gratisy :wink: ) Jednak nie wiem jak ten spojler wyglada... w AP tez nikt nie wiedział, podobno jestem pierwsza osobą ktora go zamowila. Najpierw jeden pan mowi, ze to taki sam jak seryjny tylko polakierowany, drugi zaprowadzil mnie na parking i pokazuje STka i mowi ze to moze bedzie taki... :mrgreen: Nie sadze... :lol: ale byloby milo. Moze ktos z Was wie jak on wyglada?
I jeszcze jedno pytanie,otóz w AP powiedzieli mi ze montaz sprezyn to koszt 600-800zl :shock: troche mnie przytkało, zadzwonilem do OMC i tam juz cena wynosi 500zł ok 4 godz roboty. Juz lepiej. Ale moze ktos z Was wie gdzie wymienie je jeszcze taniej, w gre wchodzi raczej tylko ASO (Wawa). widac róznice miedzy poszczegolnymi sa duze
pozdrawiam :)

Rasta 05-04-06 20:31

Cytat:

Napisał jaRekkk
Kain , jedziemy na tym samym wózku :lol: Tez odbieram takiego samego focusa pod koniec maja 8) Gdzie zamawiales? Ja w Auto Plazie.
Dodatkowo zamowilem ten duzy tylny spojler w kolorze nadwozia i sprezyny eibacha( gratisy :wink: ) Jednak nie wiem jak ten spojler wyglada... w AP tez nikt nie wiedział, podobno jestem pierwsza osobą ktora go zamowila. Najpierw jeden pan mowi, ze to taki sam jak seryjny tylko polakierowany, drugi zaprowadzil mnie na parking i pokazuje STka i mowi ze to moze bedzie taki... :mrgreen: Nie sadze... :lol: ale byloby milo. Moze ktos z Was wie jak on wyglada?
I jeszcze jedno pytanie,otóz w AP powiedzieli mi ze montaz sprezyn to koszt 600-800zl :shock: troche mnie przytkało, zadzwonilem do OMC i tam juz cena wynosi 500zł ok 4 godz roboty. Juz lepiej. Ale moze ktos z Was wie gdzie wymienie je jeszcze taniej, w gre wchodzi raczej tylko ASO (Wawa). widac róznice miedzy poszczegolnymi sa duze
pozdrawiam :)

A po co ci do tego ASO - przecież to żadna filozofia góra 120 pln za stronę czyli 240 komplet. Np tyle, bierze Tomson za instalkę całego zawieszenie.
Ale to cena warszawska. Normalnie to góra 80 pln za stronę jak się poszuka.

A najlelepiej 2 browarki 2 lewarki klucz i do robory.

ford_driver 05-04-06 22:28

Jesli chodzi o spoiler to powinien wygladac jak na zalaczonej fotce, wyglada ze bedzie taki jak w ST

co do sprezyn eibach to czy ktos juz je zalozyl ??

pozdrowienia

ford_driver

Kain 06-04-06 01:26

Cytat:

Napisał jaRekkk
Tez odbieram takiego samego focusa pod koniec maja Gdzie zamawiales? Ja w Auto Plazie.

A ja w Katowicach w Multeximie. Podobno jeszcze nie wzięto go do produkcji, więc nie wiem jak to będzie z tym majem, ale mam nadzieję że się mimo wszystko wyrobią.

Co do spojlera, to nie zamawiałem dodatkowego. Ale też mnie ciekawi jak on wygląda, bo nie widziałem jeszcze FII w takiej wersji, może rzeczywiście jesteś pierwszy?... :)

NeroN 06-04-06 01:35

Cytat:

Napisał Rasta

A po co ci do tego ASO - przecież to żadna filozofia góra 120 pln za stronę czyli 240 komplet. Np tyle, bierze Tomson za instalkę całego zawieszenie.
Ale to cena warszawska. Normalnie to góra 80 pln za stronę jak się poszuka.

A najlelepiej 2 browarki 2 lewarki klucz i do robory.


Dla Gwarancji pewnie [hammer]

mib 13-05-07 21:33

No i jak opinie o TDCi 2.0 136KM po kolejnym roku użytkowania?

Mam FFI Zetec 1.8 115KM. Zastanawiam się nad przesiadką na FFII w wersji PlatinumX. Próbuję wybrać silnik spośród następujących: Duratec 2.0 145KM, TDCi 1.8 115KM czy TDCi 2.0 136KM? Na razie bazą jest Duratec. Główkuję nad ropniaczkami.
Czy bardzo głośne są? (bo Zetec 1.8 po przekroczeniu 130km/h dość dobrze słychać w kabinie).
Jak to jest z wrażliwością diesel'i na jakość paliwa? Fatycznie coś się może popsuć? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
No jak jest ze spalaniem?

Wczoraj przejechałem się kawałek FFII z 1.8 TDCi. Wrażenia bardzo pozytywne - zwłaszcza jak się turbo włączało ;-) Ale to zdaje sie stara konstrukcja. Może warto dociułać do 2.0 TDCi.

Będę też wdzięczny za opinie na temat Durateca 2.0.

pozdrawiam,

mib

KP 13-05-07 21:47

Duratec 2.0 naprawde dobry silniczek do normalnej jazdy poprostu idealny
moze dół troche za słaby ale w trasie lepszy nie jest potrzebny

jesli chodzi o klekoty no cóż opinia ze diesle sadelikatne niestety jest prawdziwa
ale niech to potwierdzą klekociarze :D

cisza 13-05-07 21:55

Cytat:

Napisał mib
Może warto dociułać do 2.0 TDCi.

jako właściciel 1.8tdci powiem tylko, że nie zamieniłbym się na 2.0tdci - te silniczki przechodzą wszelkie choroby wieku młodzieńczego :wink: 1.8 to sprawdzona konstrukcja, nie najświeższa, ale śmiga aż miło :mrgreen:

ps. aż się zdziwiłem, że KP nie zrypał Cię za odgrzanie tego kotleta [hehe]

KP 13-05-07 22:09

cisza,

to wszystko przez zlot tak było fajnie - sorki za OT

darekw 13-05-07 22:26

Cytat:

Napisał cisza
2.0tdci - te silniczki przechodzą wszelkie choroby wieku młodzieńczego

No co Ty? W PSA są stosowane już od jakiegoś czasu. Myślę, że conajmniej dwa lata dłużej niż w foczkach dwójkach. :lol:

mib,

Niestety wszelkie kalkulacje oszczędności diesli biorą w łeb przy pierwszej większej awarii. A jest co popsuć - pompę wtryskową, wtryski, turbosprężarkę. Jak nie lubisz się stresować, to bierz benzynę, jak KP radzi. Ja mam ledwie 38kkm na liczniku i nieco ponad dwa lata. Póki co bez zbędnych emocji ;) Przynajmniej ze strony silnika ;)

mib 13-05-07 22:39

Sorki za "odgrzewanie kotleta" :-( - naprawdę przepraszam.
Jednak to dla mnie ważne żeby mieć świeże opinie użytkowników. Palstiki w FFII i mniej miejsca dla kierowcy niż w FFI na tyle mnie irytują, że nie chciałbym wybrać silnika, który również mnie będzie irytował ;-)
A tak by the way to muszę kiedyś się wreszcie wybrać na jakiś zlot. Jeszcze nie byłem. Kiedyś dawno temu zapisałem się do jakiegoś klubu Focusa - nawet takie (chyba) żółte naklejki dostałem. Ale, że to dawno było to już nie pamiętam co i jak.

W każdym razie bardzo dziękuję za odpowiedzi - może się jeszcze jakieś pojawią.

Jeśli chodzi o przebiegi to ja w 5 lat 120k km z czego 35k km w pierwszym roku.

mib

cisza 13-05-07 22:50

Cytat:

Napisał darekw
No co Ty? W PSA są stosowane już od jakiegoś czasu. Myślę, że conajmniej dwa lata dłużej niż w foczkach dwójkach. :lol:

to prawda ;) nie chciałem mówić wprost, że te silniki się sypią :twisted:

pepo 14-05-07 11:24

jakie psują ?
popsuło się cos komuś ?(kto ma II)
ja nie słyszałem
uważam że jednak powinieneś 2.0 brać jeśli już diesla szukasz

darekw 14-05-07 12:27

Cytat:

Napisał pepo
jakie psują ?

Przekomarza się chłopak. :mrgreen:

cisza 14-05-07 13:21

Cytat:

Napisał darekw
Przekomarza się chłopak.

[bigok] [pub2]

mib 15-05-07 06:42

Może i się przekomarza :-)
Ale diesel mnie kusi choć całe życie benzyniakami jeździłem. Miło by było za tę samą kasę móc przejechać 1,5-2 razy dłuższy dystans (poprawcie mnie jeśli źle sobie to obliczyłem). Pewnie teraz będę potrzebował nieco więcej pojeździć po kraju i diesel byłby dobry na tę okoliczność.
Ale mam pietra trochę - ze względu na brak doświadczenia z silnikami na "ropkie". Zresztą nie wiadomo czy ta moja przesiadka na FFII dojdzie do skutku - zależy czy i za ile mi sie uda sprzedać FFI.
Gadałem ze sprzedawcami o TDCi - jeden z nich poleca 1.8 115KM a drugi 2.0 136KM. A benzyniak 2.0 jest od nich na początek tańszy. No mówię Wam - osiołkowi w żłoby dano ... ;-)
A tak przy okazji - podobno w tzw. Europie ON jest droższy od benzyny. I u nas też wcześniej czy później do tego dojdzie (podobno - ma się rozumieć). Wiecie coś o tem? Bywałem w świecie ale nigdy nie zwracałem uwagi na ceny paliwa.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi