Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 tdci nierowno pracuje po starcie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=43537)

exoryna 22-09-10 08:08

1.8 tdci nierowno pracuje po starcie
 
Pacjent: focus 1 2002. 1753ccm, 115km, nalot: 280tys

Objaw: silnik nierowno pracuje po starcie przez chwile (2-3 sek).

Diagnoza: Wtryski | czujnik cisnienia paliwa | inne cudo?

?

maniek1.3 22-09-10 08:11

dołączam sie do pytania tylko ze u mnie TDDi

real34 22-09-10 09:18

Witam, zauważyłem u mnie podobne objawy, także proszę o radę

Pozdrawiam

lapszyn 22-09-10 12:00

Ja też tak mam, może tak po prostu powinno być? Diesel pracuje nieco "ciężej" i może jego start jest bardziej zauważalny niż benzyny?

sipox07 22-09-10 12:37

exoryna.
a po przegazowaniu od razu łapie wolne obroty? czy też 2-3sek faluje?

real34 22-09-10 15:57

Mój tak przez chwile jakby "przebiera"... wydaje mi się, że po przegazowaniu przestaje, a na pewno przestaje już w czasie normalnej jazdy.

Ale zauważyłem, że najczęściej i najmocniej tak się dzieje, gdy autko postoi dłużej

azztec 22-09-10 16:14

Cytat:

Napisał exoryna (Post 486887)

Objaw: silnik nierowno pracuje po starcie przez chwile (2-3 sek).

Co oznacza nierówno?? Telepie jak w traktorze czy zaklekocze jak stary diesel??

Jakiś czas temu miałem dość duży problem po odpaleniu z nierówną pracą ale to było przy temperaturach mocno ujemnych i na oleju z przebiegiem 20kkm :smt112
Spytałem o to Zbyszka jak byłem na przeglądzie to powiedział, niech zacytuję "może olej bierze" - od tego czasu tzn po zmianie oleju nierówność pracy się zmniejszyła do chwili aż dobrze załapie tzn. może to jest mniej niż jedna sekunda może więcej ale to zależy np. czy samochód stał dzień czy tydzień.

PS. A tak w ogóle to myślałem że ten typ tak ma :)

Kubuch 22-09-10 17:11

Wymieńcie Panowie świece...

COACH 23-09-10 08:54

A jak długo podgrzewacie??
 
Niekoniecznie musi to być wina świec żarowych, może to być wina np. wtrysków, może to być też wina sprężania albo zupełnie czegoś innego. A jak długo czekasz po zgaśnięciu kontrolki świec żarowych? Podobno lepiej jest poczekać jeszcze ok 8 sekund i wtedy zacząć palić, bo mimo, że kontrolka gaśnie to świece jeszcze grzeją przez kilka sekund, i faktycznie u mnie po dłuższym odczekaniu silnik zimny lepiej pracuje, co prawda ja mam 2.0 TDCi i to zupełnie inna konstrukcja ale pewnie zasada jest podobna.

gregK 23-09-10 10:33

Obstawiam 2 rzeczy
1. Wtryskiwacz/e
2. Swiece żarowe. Jest jeszcze ciepło wiec raczej 1.

Kubuch 23-09-10 10:50

Z rana jest już całkiem chłodno ;)

COACH 23-09-10 11:10

Grzanie świec
 
Nie wiem do końca ale podobno w modelu 2.0 TDCi jest tak że świece grzeją dopiero jak temperatura zewnętrzna spadnie poniżej jakiejś tam ustalonej, u mnie faktycznie teraz już przy chłodniejszych nocach rano po zapaleniu też przez chwilkę nie pracuje równo jak po nagrzaniu, ale zauważyłem właśnie, że dzieje się tak jak zapalam zaraz po zgaśnięciu kontrolek, jak odczekam dłużej jest OK.

real34 23-09-10 11:38

Ta rada, żeby odczekać kilka sekund po zgaśnięciu jest ciekawa, dzięki :) Sprawdzę przy najbliższej okazji i napisze o moich spostrzeżeniach.

Kubuch 23-09-10 11:53

Cytat:

Napisał real34 (Post 487601)
Ta rada, żeby odczekać kilka sekund po zgaśnięciu jest ciekawa

Ta rada jest taka sama jak wkładanie kartonu przed chłodnicę... Auto ma palić od razu po zgaśnięciu kontrolki - jak nie pali i trzeba cudować , czekać, grzać po kilka razy to coś jest nie tak ;)

COACH 23-09-10 12:41

Cytat:

Napisał Kubuch (Post 487612)
Ta rada jest taka sama jak wkładanie kartonu przed chłodnicę... Auto ma palić od razu po zgaśnięciu kontrolki - jak nie pali i trzeba cudować , czekać, grzać po kilka razy to coś jest nie tak ;)

Po pierwsze nie trzeba nic cudować i grzać po kilka razy tylko poczekać chwilę dłużej bo mimo, że gasną kontrolki to świece wcale nie przestają grzać, a więc dalej działają zwykłe prawa fizyki, a Ty wyjeżdżasz z jakimiś kartonami, sam to testowałeś? A może jeszcze okładanie akumulatora kożuchem przerabiałeś? Ja napisałem konkretnie co o tym myślę i co warto sprawdzić a Ty sobie robisz zwykłe podśmih...ki a chyba nie po to tu piszemy? Czekam na wieści czy coś się zmieniło po przetestowaniu mojej "kartonowej" rady:)

Kubuch 23-09-10 12:57

Cytat:

Napisał COACH (Post 487632)
mimo, że gasną kontrolki to świece wcale nie przestają grzać

Brawo, odkryłeś Amerykę... Może Cię to zdziwi ale jak odpalisz to świece też jeszcze grzeją. Pozatym jak już wyżej napiałem ma palić od razu bez czekania...

COACH 23-09-10 13:12

Cytat:

Napisał Kubuch (Post 487642)
Brawo, odkryłeś Amerykę... Może Cię to zdziwi ale jak odpalisz to świece też jeszcze grzeją. Pozatym jak już wyżej napiałem ma palić od razu bez czekania...

Nie!!! wcale mnie to nie dziwi bo napisałem to na samym początku:) A nie widzę bym napisał, że po uruchomieniu przestają grzać:) Ale Ty pewnie zaraz znów "napiejesz", że ma odpalać od razu bez czekania...ale czy ktoś w ogóle napisał, że nie odpala:) Odpala tylko nierówno pracuje, zresztą już zamilknę bo i tak to pisanie nic nie wnosi do tematu:)

real34 27-09-10 08:39

Hm próbowałem tego sposobu i ciężko stwierdzić czy jest lepiej... Więc nie mówię ani TAK ani NIE :) może z czasem zauważę coś, w każdym razie i tak dzięki za rady :) pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi