Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Niedomalowana klapa bagażnika (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=41315)

Sosna_Robert 14-07-10 23:35

Niedomalowana klapa bagażnika
 
:smt100 Potrzebuje pomocy. :smt100
W kiwietniu 2009 kupilem nowego Focusa. Gdy go odbierałem, nie byl wyczyszczony i dopiero po przyjeździe do domu zobaczyłem małe niedomalowanie na tylnej klapie. Narazie niezglaszalem tego, a teraz zgłosiłem. Po bardzo wstepnych ogledzinach okazuje się że mogły być jakieś uszkodzenia w transporcie i w salonie to probowali ukryć. Niestety robil to jakis idiota i zostaly ślady. Niestety teraz po roku nie chcą tego uznać, ponieważ to wygląda jakbym może sam sobie to zrobił? Nie mam wogole pojęcia co robić. :confused:

keicam 15-07-10 08:37

Cytat:

Napisał Sosna_Robert (Post 464850)
Niestety teraz po roku nie chcą tego uznać, ponieważ to wygląda jakbym może sam sobie to zrobił?

Dziwisz się? Po 15 miesiącach nagle Ci się przypomniało? Ja bym tak samo pomyślał jak diler. Mało rozsądne zachowanie

mark_TDDI 17-07-10 15:47

Uderz do Rzecznika Praw Konsumenta. Samodzielnie z Ford Polska masz marne szanse (no chyba że jesteś prawnikiem, lub osobą biegłą w Kodeksie Postępowania Cywilnego...).

bladerr 20-07-10 09:54

Może być mały problem z taką reklamacją. Po pierwsze co zauważył przedmówca 15 m-cy od odbioru to dużo czasu, po drugi i chyba nawet ważniejsze Ford jako producent dopuszcza 5% wad fabrycznych lakieru!!! Mówiąc wprost chodzi o wszelkie nadlania, niedolania czy złe wpylenia lakieru. Moim zdaniem najlepiej szukać pomocy w prasie. W "Auto Świat" jest taki dział z interwencjami, może pomogą.

kodak 23-07-10 03:17

Zamieść zdjęcie, jestem bardzo ciekawy jak to wygląda. Trzeba było zrobić awanturę od razu, teraz serwis będzie twierdził, że to Twoja naprawa. Ale nigdy nic nie wiadomo.

Sosna_Robert 25-07-10 13:46

Dziękuje wszystkim za rady, postaram się niedługo umieścić jakieś fotki.

Sosna_Robert 27-08-10 13:53

mam problem, chciałem dodać fotki tego niedomalowania ale jakoś nie moe dodać ich do swojego garażu

ptasiekk 27-08-10 15:34

Zmniejsz rozmiar i wrzuć foty na jakiś serwer typu imageshack.us Dostaniesz gotowe linki które będziesz mógł wkleić bezpośrednio do posta.

dj_ 27-08-10 15:59

Niestety, ale w Polsce są takie realia, że przy zakupie nowego auta jesteś KLIENTEM, a potem.. w miarę upływu czasu, stajesz się PETENTEM [swieca]

Moim zdaniem, podobnie jak napisał keicam, teraz to już po ptokach. Po takim czasie to chyba można się z nimi jedynie potargować o cenę naprawy tej niedoróbki.

Savage 27-08-10 18:27

Nie przesadzajmy z tym Petentem , jestem sprzedawcą w salonie Forda i dbam o interesy swoich klientów, zawsze chętnie do mnie wracają, ale nie przesadzajmy 15 miesięcy ??? Rozumiem następnego dnia .... ale 15 miesięcy! Jestem przekonany na 99% że nikt ci tego nie uzna po takim czasie. A swoją drogą co to za salon żeby nie dopieścić samochodu przed wydaniem .

dj_ 27-08-10 18:44

Oczywiście jesli chodzi o metamorfozę Klient > Petent, to nie zawsze i nie wszędzie, a jeśli tak, to w różnym stopniu...
chwała Wam za dobre podejście do klientów :)
Ja osobiście miałem jak na razie jedną potrzebę związaną z ASO... prosta sprawa, nawet mówiłem co jest nie tak, no ale nie dało się szybko, bo to, bo tamto, bo nie mogą, bo może już będzie w porządku, bo zrobili już wszystko co bylo można... skutek: 4 wizyty w ASO, każda to od 30 minut do 2 godzin (ostatnia), no i w sumie, gdy skończyly im się wszystkie argumenty, a ja już wychodziłem z siebie z tego marnowania mojego czasu, zrobili to, o co prosiłem - niestety dopiero na ostatniej wizycie. Usterka usunięta. Jeszcze tylko dodam, że źle i niedbale pozakładali mi plastiki, wystawała uszczelka, no i chyba tyle.
Taka przygoda. Może następnym razem będzie lepiej, oby :)
Życzyłbym sobie i wszystkim takiego dbania o klientów, o jakim pisze Savage.

Jeżeli chodzi o czystość odbieranego auta, to z pewnością wyjechałbym brudnym, gdybym nie zadał pytania czy nie jest tak, że autem z salonu powinno się wyjechać CZYSTYM. Pan mi powiedział, że "przygotowanie auta dla klienta (czyli zdjęcie folii i umycie w razie potrzeby) to tylko w takich markach jak mercedes, bo nawet w VW liczą sobie za to 500zł (@#$@!@#$%)". Nie ciągnąłem z nim tego tematu, ale chyba się zastanowili nad tym jak powinno być, bo odebrałem auto czyste. [techn]

Savage 27-08-10 18:51

Oj to przegieli sprawę ja samochody do wydania czyszczę osobiście czasem po 1,5 godz. i poprawiam brudy które zostawił "myjkowy" - gość co czyści samochody. A z serwisami tak już bywa niestety klientów jest wielu a mechaników tylko kilku....

kodak 31-08-10 11:03

Jeżeli ASO nie jest w stanie przygotowac samochodu do wydania to coś z nim jest nie tak...

langolier 01-09-10 17:01

Cytat:

Napisał Savage (Post 478709)
A z serwisami tak już bywa niestety klientów jest wielu a mechaników tylko kilku....

Rozbroiłeś mnie.....
Oznacza to, że mnóstwo kasy ciągnie właściciel bo jakby ilość klientów była duża a on chciał ich obsłużyć dobrze i szybko to by zatrudnił dodatkowych pracowników a nie, będąc pewny że i tak przyjdą do niego, kazał im czekać w długaśnych kolejkach....
Po prostu właściciel będąc pewnym zysku tnie koszty i to jest prawda o ASO....
Jeśli jesteś z Ełku to najbliższa ASO jest w Białymstoku - czyli 100km od Was....Może Eucar poczuć się monopolistą ?

Sosna_Robert 01-09-10 22:50

"ja samochody do wydania czyszczę osobiście czasem po 1,5 godz. i poprawiam brudy które zostawił "myjkowy" - gość co czyści samochody."

Szczerze mówiąc, nigdy niespotkałem się z taką obsługą ja tutaj piszesz. Szkoda że takich serwisów jest tak malutko. Naprawdę wielki szcunek. Ja wkońcu chyba znalazłem w Warszawie dobry serwis. Trochę mają tam bałag (dłuży im się wszystko) ale robią naprawdę dobrze. Fakt, że teraz już pilnuje każdego szczegółu, a raczej próbuje o niczym niezapomnieć przy sprawdzaniu auta i umawianiu się z serwisem.

Falcon 02-09-10 01:42

Co z tymi zdjęciami? [chytry]

langolier 02-09-10 09:23

Przepraszam, mam głupie pytanie:
czemu przez 1,5 roku nie zgłosiłeś tego a naszło Ciebie teraz ?
Jeśli ciągniesz gwarancję to musiałeś być przez te 1,5 roku w ASO i wówczas miałeś niepowtarzalną okazję...
Jesli potrafisz to uargumentować w ASO tak, że uznają swoją winę to jesteś Mistrzem Przekonywania.

Sosna_Robert 03-09-10 22:02

http://a.imageshack.us/img64/4743/dsc06813g.jpg
http://a.imageshack.us/img841/1231/dsc06809z.jpg
http://a.imageshack.us/img101/9298/dsc06811s.jpg
http://a.imageshack.us/img835/1899/dsc06812y.jpg

kodak 04-09-10 21:54

Ja zostawiłbym to w spokoju, specjalnie tego nie widać. Nawet jeśli ASO uzna to na gwarancji to i tak nie polakierują Ci tej klapy lepiej niz fabryka. Daj żyć lakierowi ;)

Sosna_Robert 06-09-10 22:46

Fakt, tez dochodze do tego wniosku. Jest zabiezpieczone także nic się z tym dziać nie będzie.

kodak 07-09-10 11:47

Niestety na czarnym widać wszystkie wpadki fabryki i panów "inżynierów myjkowych" z ASO :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi