Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDCi - Znika płyn chłodniczy (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=40982)

tunfish 03-07-10 11:43

1.8 TDCi - Znika płyn chłodniczy
 
witam wszystkich,
przejrzałem forum, ale wszystkie problemy dotyczą silników benzynowych 1.6, w związku z tym zakładam nowy temat.

Przygotowując samochód do wymiany oleju, zauważyłem że w zbiorniczku na płyn chłodniczy, jego stan jest znacznie poniżej minimum. Podczas wymiany oleju zaleciłem aby dolali płynu chłodniczego.
Samochód odebrałem, płyn dolany do max.
Otwieram maskę po ok 2tyg. a w zbiorniku płyn jest po środku między kreskami min i max.
Oddałem samochód do serwisu na sprawdzenie. Obejrzeli samochód, stwierdzili że silnik jest suchy, nagrzewnica sucha, termostat suchy, nie zauważyli żadnych wycieków, zacieków.
Silnik nie kopci, poziom oleju nie wzrasta, samochód nie zostawia mokrych plam a płyn nadal ubywa. Silnik się nie przegrzewa.
Samochód ma przebieg 148kkm.

Macie jakieś pomysły na rozwiązanie problemu.

gregK 03-07-10 12:20

pompa wodna moze byc nieszczelna

tunfish 03-07-10 14:28

a nie zostawiałby wtedy plam?
przez okres tych ok 2tyg, trzeba było dolać 300ml płynu, powinien zostać gdzieś ślad po takiej ilości?
a może się mylę?

w tym czasie przejechałem ok 700-800km w trybie mieszanym. (30% autostrada z prędkością powyżej 130km/h)

rycho11 03-07-10 19:38

Uszczelka pod głowicą. Rano jak jest chłodno i zimny silnik powinieneś zaobserwować lekki biały dym z rury wydechowej,po rozgrzaniu nie widać.Miałem tak samo w poprzednim aucie.Po wymianie uszczelki i planowaniu głowicy było Ok.

thermalfake 03-07-10 23:54

wszystko pięknie ładnie ale co bym zrobił na początku to:
- zdjęcie osłony pod silnikiem jeśli jest, kapiący płyn może szybko odparować na wygłuszenie i niczego nie zobaczysz pod autem
- pomacać węże którymi biegnie płyn na gorącym silniku, a nóż widelec są twarde jak skała - musiałoby jednak ciśnienie gdzieś uciekać, wtedy na bank uszczelka plus test szczelności szlif głowicy
- spróbować zabarwić jakimś dodatkowym specyfikiem fluoroscencyjnym i po kolei badać przepływ płynu
- przyjrzeć się bliżej chłodnicy - małe uszkodzenia mogą powodować powolny ubytek, na pierwszy rzut oka tego nie wybadasz, jedynie ściągać i test szczelności
- skoro nagrzewnica cała to i pod nogami sucho
- generalnie przy czarnym scenariuszu dłubania w silniku nie musi występować dymienie czy wzrost de facto temp. cieczy

XymoX 04-07-10 09:49

Cytat:

Napisał tunfish (Post 461805)
Macie jakieś pomysły na rozwiązanie problemu.

u mnie płynu ubywało bardzo powoli ale jednak i też nie mogłem dojść gdzie jest wyciek. Całkiem przez przypadek dopatrzyłem się po zdjęciu IC. Pod IC gruba gumowa rura wchodzi w metalowy lub plastikowy krociec i jest tam opaska zaciskowa.U mnie kapało na tym połączeniu i spływało na alternator od razu odparowując. Mokre było dopiero po nocy a jak wyschło to był tylko taki biało-różowy nalot. Zmieniłem opaskę i do dziś (dwa lata) jest spokój

mkaminski100 05-07-10 12:43

Najczestsze powody to:
- termostat
- obudowa/walek termostatu
- rdza na kroccach na ktore zalozone sa weze
- chlodnica oleju
- glowica - W dieslu bedzie nabijalo cisnienie do ukladu chlodzenia i beda pekaly weze i zbiornik (w benzyniakach zsreszta tez). Wystarczy policzyc roznice cisnien miedzy cylindrem a ukladem chlodzacym. Mechanik nie jest glupi i przy okazji proponuje zmiane rozrzadu i pompy (albo przynajmniej uszczelni pompe i termostat), wiec nawet jezeli cieknie pompa to pojdzie na glowice.

Najczesciej cieknie z termostatu lub pompy i to dosc slabo a wiatr w czasie jazdy porywa plyn i "rozsmarowuje" go po silniku gdize szybko schnie.
Ja mam proszek fluorescencyjny ktory dosypuje do plynu i po kilku dniach oswietlam silnik swiatlem UV (ja mam male diodowe, zeby dobrze dojsc). No i ladnie bylo np ostatnio widac jak lecialo z termostatu - zacieki doszly do kolektorow wydechowych.
WIelu mechanikow ma to i potrafia dojsc gdzie cieknie.

tunfish 07-07-10 13:06

Na ile prawdopodobne jest zapowietrzenie układu?
Zasugerowano mi że podczas pierwszego ubytku jeżeli poziom był poniżej minimum, mogło się zassać powietrze do przewodów.
Pierwsza dolewka spowodowała że wraz z uruchomieniem obiegu, układ się odpowietrzył i stąd spadek.

Czy takie wyjaśnienie trzyma się 'kupy'? Czy szukać dalej?

mkaminski100 07-07-10 15:45

Cytat:

Napisał tunfish (Post 462875)
Na ile prawdopodobne jest zapowietrzenie układu?
Zasugerowano mi że podczas pierwszego ubytku jeżeli poziom był poniżej minimum, mogło się zassać powietrze do przewodów.
Pierwsza dolewka spowodowała że wraz z uruchomieniem obiegu, układ się odpowietrzył i stąd spadek.

Czy takie wyjaśnienie trzyma się 'kupy'? Czy szukać dalej?

Jezeli nie bedzie dalej uciekalo to tak. Jezeli bedzie schodzil poziom to szukaj wycieku (termostat lub pompa)

tunfish 14-07-10 14:26

Niestety płyn nadal znika, mam awarię chłodnicy klimy, czy może to mieć związek z ubywaniem płynu chłodniczego, czy chwytam się już brzytwy ?

mkaminski100 14-07-10 14:43

Nie ma zwiazku.
Najszybciej zdiagnozujesz dolewajac plunu barwiacego i sprawdzajac gdzie wyciek lampka UV. Stawiam na termostat lub pompe.

Atol_2008 15-07-10 00:37

Potwierdzam,że częstą przyczyną jest króciec od termostatu - liczne wżery nie pozwalają na dobre uszczelnienie. Jeszcze jedna przyczyna to uszczelka termostatu - potrafi ze starości popuszczać płyn chłodzący.

_domino 12-02-11 15:20

Mam pytanie w zwiazku z tym: dawniej obudowy termostatu byly metalowe, potem zaczeli robic plastikowe. Niedawno taka wymienilem - bolalo (ponad 400 zl).

Czy te starsze metalowe pasuja? Bo mozna dostac za ok. 100 zl uzywki a to kawalek metalu i nie ma gdzie sie rozwarstwic, jesli znowu cos pojdzie to bym tak zrobil.

tunfish 29-10-11 13:37

Problem nie ustąpił. Byłem u kolejnego mechanika, wyczyścił cały układ chłodzenia (stwierdził że był kisiel, bo zły płyn był lany wcześniej), wycieków żadnych nie znalazł, stwierdził że może przy zwiększonym ciśnieniu (przez ten kisiel) wyciskało płyn na łączeniach, a że płyn ciepły to odparowuje i nie widać.
Kolejne 2tygodnie jeżdżenia i powrót do warsztatu. Mechanik założył jakieś urządzenie na zbiornik wyrównawczy płynu i stwierdził że widać zawartość gazów wydechowych, w związku z czym konieczna jest wymiana uszczelki pod głowicą wraz z wymianą rozrządu (mimo że na nowym przejechałem ok 30tyś km). Cena 1500pln z robocizną.

Jest to wiarygodne? Szczególnie ta cena mnie męczy.

TUNELINER 29-10-11 14:21

Ciekawe ile w tym robocizna...

tunfish 29-10-11 18:00

Robocizna wg wyceny 610pln.
Godny nadmienienia jest fakt że to cena z 5% rabatem.

gatuso_18 29-10-11 18:16

Cytat:

Napisał tunfish (Post 631190)
Cena 1500pln z robocizną.

Współczuje :(

siwy05 29-10-11 18:23

Czyli za rozrząd i uszczelkę 900zł? no chyba go do reszty powaliło, rozrząd to koszt 150zł, uszczelka między 100 a 150zł...

XymoX 29-10-11 18:24

Cytat:

Napisał tunfish (Post 461827)
a nie zostawiałby wtedy plam?

też jakiś czas walczyłem z dolewaniem płynu. Padały różne diagnozy jednak cały czas brakowało tej trafionej, żadnych mokrych plam ani innych śladów płynu. Kiedyś przy okazji sprawdzania świec żarowych a co za tym idzie koniecznością zdjęcia IC zauważyłem w okolicach alternatora i rozrusznika dziwne ni to białe ni różowe suche plamy, jak osad z kamienia na kranie. Nad tymi plamami jest łączenie metalowego króćca z gumową rurą. Na tym łączeniu uciekał bardzo powoli płyn i na gorącym silniku od razu odparowywał. Założenie nowego cybantu załatwiło problem. Oczywiście nawet wtedy gdy to odkryłem owo połącznie nie było nawet spocone. Widocznie wyciekało dopiero pod ciśnieniem. Co do samej uszczelki pod głowicą. W klekotach najczęstszą przyczyną jej padnięcia jest przegrzanie a nasze silniki mają przed tym zabezpieczenie więc to chyba nie tak hop-siup z tą uszczelką

TUNELINER 29-10-11 19:13

Cytat:

Napisał siwy05 (Post 631326)
Czyli za rozrząd i uszczelkę 900zł? no chyba go do reszty powaliło, rozrząd to koszt 150zł, uszczelka między 100 a 150zł...

Może to pozłacane albo z usa sciaga :)

marcin2m 30-10-11 00:53

Cytat:

Napisał tunfish (Post 631190)
Problem nie ustąpił.

Nie chcę podważać diagnozy mechanika, ale czy brałeś pod uwagę chłodnicę oleju? Może się zdarzyć, że się rozszczelnia i jest przeciek pomiędzy obiegiem wody i oleju lub jednego z tych obiegów na zewnątrz (w twoim przypadku wody)
Niestety, szczelność należy sprawdzać na "gorącej" chłodnicy - czasami, gdy jest nierozgrzana to wycieku nie ma.

dario 1970 27-11-11 23:38

tunfish napisz jak zakonczyłeś zmagania z foczką, bo ja ze zbliżonym problemem się teraz zmagam

tmajcher 28-11-11 01:49

ja mialem podobny problem w tddi , i mialem nieszczelną chlodnicę egr .

tunfish 28-11-11 09:15

Problem na dzień dzisiejszy nie został rozwiązany.
Sprawdzam płyn, dolewam gdy są ubytki. Jeżdżę już tak ponad rok i nic więcej się nie dzieje.
Sprawdzę jeszcze pod intercoolerem zgodnie z tym co pisał XymoX.
Zastanawia mnie tylko, że w zbiorniczku wyrównawczym są gazy wydechowe.
Silnik nie był przegrzany, nie należę do 'agresywnych' kierowców, jeżdżę raczej spokojnie, raz na jakiś czas tylko 'wietrzę' turbinę, żeby tam nic nie zalegało.

Damian_8911 28-11-11 09:52

Sprawdź termostat i obudowę termostatu. Mi również ubywał płyn i nie mogłem namierzyć gdzie ucieka. Mi ubywał dość sporo, więc jak auto było zimne i przyłożyłem rękę na łączeniu obudowy termostatu z blokiem silnika to było mokro. Wymieniłem uszczelki i problem ustał.

tunfish 28-11-11 10:24

ok, ale mieliście taki przypadek że były gazy wydechowe w zbiorniku, bo to chyba ewidentnie wskazuje uszczelkę? czy może się mylę i są jeszcze inne przyczyny?

Smoczuś 28-12-11 11:11

Witam
Podepnę się pod temat.

Ostatnio jadąc swoim focusem z tego co widzę z tym samym silnikiem co autor wątku (1.8 TDCI 115KM), zapaliła mi się kontrolka ładowania. Jako iż wcześniej mi się zapalała, jechałem dalej. Nagle samochód stracił moc tak jak by nie miał paliwa i zatrzymał się (temperatura wody była w normie). Jako iż dwa tygodnie temu zastał mi się zamek w masce od razu nie wybadałem tematu. By nie zepsuć nic więcej zadzwoniłem po kolegę i ściągnęliśmy foczkę do mnie. Przedwczoraj musiałem pokonać zamek wiertarką. Po dostaniu się pod maskę, zauważyłem, że nie ma płynu chłodniczego. Po dolaniu ok 2-3l. Spróbowałem odpalić silnik i odpalił jak by nigdy nic. Lecz zaczęło kapać mi spod osłony silnika. Wjechałem nim wczoraj na podnośnik. Zauważyłem że silnik od dołu był mokry, na sprężarce klimatyzacji, silniku. Płyn był zielonkawo-niebieski. Płyn który wlewałem do chłodnicy był niebieski. Podejrzewam, że po wymieszaniu się z olejami i brudami na silniku wrobił się właśnie takiego koloru. Wszystkie inne płyny w normie. Po odpaleniu silnika tym razem żadnych wycieków nie było. Ale zauważyłem że rolka pompy wody strasznie się "telepie" przy kręceniu i dochodzą popiskiwania tak jak by właśnie z tej rolki. O ile pompa wody jest tuż przy łapie silnika. Ale patrząc po pompach na allegro to ta rolka jest właśnie pompy.

I tak myślę czy zamiast ciągnięcia auta do mechanika od razu nie kupić pompy wody?
Bo nie wiem jaka jeszcze może być przyczyna tego wycieku?

olo22 28-12-11 13:56

Może też być pęknieta głowica

Smoczuś 28-12-11 21:55

Oj, lepiej nie, tego byśmy nie chcieli.

Jest jakaś możliwość sprawdzenia czy to pęknięta głowica w domowo-garażowym zaciszu?
Praca silnika teraz jest taka jak i wcześniej, odpala, chodzi tak samo jak wcześniej.

kolter 29-12-11 14:40

Witam.Po pierwsze jest stara szkoła która daje odpowiedź czy uszczelka pod głowicą jest padnięta.Po rozgrzaniu silnika ,na pracującym silniku otwieramy zbiorniczek i obserwujemy czy płyn nie bulgoce w zbiorniczku.Po drugie jeżeli płyn dostaje się do komory spalania zanieczyszcza nam olej silnikowy widać to bo olej będzie wyglądał tak jakby ktoś do niego śmietany dolał widać to dobrze pod korkiem wlewu oleju i na bagnecie.
Cytat:

Sprawdzam płyn, dolewam gdy są ubytki. Jeżdżę już tak ponad rok i nic więcej się nie dzieje.
Po takim czasie w silniku pozostałby sam płyn zamiast oleju o ile wcześniej nie doszłoby do zatarcia silnika.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi