Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] ISOFIX a focus mk1 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=36734)

fujimore 10-03-10 11:05

ISOFIX a focus mk1
 
Mam pytanie przeszukując forum natknąłem się na podobne tematy ale focusa mk2 i stąd moje pytanie czy można dołożyć taki bajer do focusa mk1
http://allegro.pl/item947974082_moco..._oryginal.html :smt017

guernsey 10-03-10 13:34

znalazłem na innym forum:
"Witam wszystkich,
Wracając do tematu mocowania isofix w focusie mk1. Ponieważ fotelik w którym wożę codzienie moją córunię wyposażony jest w system isofix zdecydowałem się na doposażenie samochodu w brakujący element w postaci uchwytu.
Zanim przystąpiłem do montażu sprawdziłem czy w mojej foce fabryka wykonała standardowe otwory pod montaż tegoż uchwytu rozstaw otworów ~285mm. Po podniesieniu tylniego oparcia znalazłem plastikowe zaślepki.
Po usunięciu ich okazało się iż są tam gotowe otwory z naciętym gwintem do montażu isofix.
Koszt uchwytu isofix (od mk2 z przesyłką około 50zł Allegro),
Przed przystąpieniem do montażu odkręciłem tylnie oparcie, w zakupionym komplecie znalazłem uchwyt isofix, dwie śruby typu torx takie same jak do pasów, dwie plastikowe osłonki.
Montaż banalnie prosty wkręcenie śrub + zamontowanie oparcia. Czas montażu 1 godzina.
Wszystko bardzo ładnie pasuje. Fotelik trzyma się mocno. Polecam wszytkim posiadaczą foki mk1."

Pozdrawiam

Ps zastanawiałem się też na tym kiedyś tam, ale stwierdziłem, żę przydaję się to tylko jak chcesz przekładać foteliki, zabierać itp. Pozatym sam fotelik z izofixem jest zawsze droższy, lepiej kupić lepszy fotelik niż tańszy ale z tym "bajerem"
I oczywiście podstawa przed kupnem http://fotelik.info/pl/testy/
i wszystko staje się oczywiste, który wybrać

fujimore 11-03-10 07:55

dzięki wielkie za info z tego co zauważyłem foteliki z mocowaniem isofix mają lepsze trzymanie niż te tylko na pas z tąd moje rozterki nad tym bajerem

saperos 06-10-10 16:27

Panowie mam problem.
Kupiłem orginalne mocowanie isofix do FF2.
Problem w tym że ja mam fabryczne otwory mniejsze niż te w FF2 :)

Jaki rozmiar mają owe śruby ? To taka sama jak ta która przykręca się łączenie kanapy tylnej do auta ( średnica taka sama, utwardzona 10.9).
Uzytkownicy FF1, czy wam owe śruby od FF2 pasowały ?

bigos 06-10-10 16:30

Pasuje ta od kanapy.
Tylko problem je dostać.
Dzwoniłem w parę miejsc i nie mają.

MisiekT 06-10-10 16:44

a nie mozna zamowic w ASO?

bigos 06-10-10 16:58

Do ASO zawsze się zdąży.
Zacząłem od sztorów.

MisiekT 06-10-10 17:21

bigos, podobna wielkoscia sruba do hebli kosztuje w ASO cale 4zl/sztuka, strzelam ze tutaj bedzie podobnie - moze jednak warto zaszalec?

bigos 07-10-10 11:59

Można użyć zwykłych śrub (oczywiście tych lepszych).
A za 8 zeta lepiej browara wypić przy robocie

Lukaszko 18-01-11 13:09

Witam.
Potrzebuję opinii osób które mają ISOFIX w foce Mk1.
Jak się sprawuje?
Czy faktycznie ten od foki mk2 ( nr 1357238 ) idealnie pasuje.
Bo nigdzie nie znalazłem oficjalnej informacji że do foki mk1 był oferowany ISOFIX.
I stąd mam trochę obawy... w końcu tu chodzi o bezpieczeństwo.

Blueminiu 13-06-11 17:43

Czytam i już nic nie wiem.. Czy to mocowanie http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Uchwy...ORD-Focus/2750 będzie pasować do pierwszej foki czy może potrzebne są inne śruby? A może w ogóle się nie nadaje?

Lukaszko 14-06-11 08:26

Z tego co ja się orientowałem to pasuje.
Ale w ASO to mają za taką samą cenę, jedź i przymierz.

kleofas 03-09-11 14:58

i co? badał ktoś temat isofixa w FFI?
pasuje? bo jestem na etapie zmiany fotelika, więc warto wiedzieć czy da się z isofixem do FFI

Lukaszko 05-09-11 07:56

Podjedź do ASO i ci przymierzą. Zestaw ISOFIX kosztuje chyba u nich 60-70zl.
Ja wkońcu zrezygnowałem puki co z tego bo mam foteliki bez ISOFIXa. Ale jak będę kupował następne to przymierzę się do isofixa.

kleofas 07-09-11 16:04

ISOFIX na obu tylnych siedzeniach zamocowany
adapter z FFII pasuje do FFI po FL (przed liftem pewnie też, ale nie dam sobie głowy obciąć - łatwo sprawdzić - podnosi się siedzisko kanapy i szuka plastikowych korków w podłodze o rozstawie około 28cm).
Za siedzeniem pasażera jest taki szeroki "spaw" w podłodze i troszeczkę ten adapter się wygnie podczas przykręcania, ale funkcjonalność swoją zachowuje.
koszt jednej sztuki to 65PLN w ASO

sam montaż to 30 minut dla 2 sztuk - potrzeba zdemontować oparcia kanapy, bo inaczej nie da rady.
narzędzia to klucze torx t30 (do oparcia kanapy) i t45 do przykręcenia adaptera isofix.

a teraz krok po kroku:
1. podnosimy siedzisko kanapy i składamy jej oparcie na płasko
2. odkręcamy 4 śruby w oparciu kanapy, żeby je można było zdemontować (klucz t30)
3. wyjmujemy dwie plastikowe zaślepki z podłogi samochodu (zaślepiają one gwintowane otwory do montażu isofixa)
4. przykręcamy adapter (klucz t45) UWAGA! adapter trzeba przykręcić tak, żeby "uszy" były bliżej podłogi. przykręcenie odwrotnie spowoduje, że nie da się założyć oparcia kanapy, a nawet jak się uda, to nie będzie ona dawała się rozłożyć na płasko!
5. montujemy oparcie kanapy
6. zakładamy plastikowe prowadnice isofix (po to, żeby podczas montażu fotelika nie zaciągnąć tapicerki

i ostatnia uwaga- warto mieć wkrętarkę i bity t30, t45 - śruby są dość długie, więc szybciej jest wkrętarką (ewentualnie porządnie dociągnąć można już normalnym kluczem)

premko 22-09-11 12:31

Siemka,

Potwierdzam isofix z FFII pasuje do FFI po FL

saperos 28-09-11 12:53

To ja potwierdzę że pasuje również do FF1 przed liftem ;)

Otwory tak jak u kolegów były zaślepione plastykowymi kołeczkami.
Isofix od FF2 pasuje, tylko 2 śruby musiałem domówić ( mniejsze czyli takie same jak do mocowania tylnej kanapy).
PS. jak ktoś potrzebuje to mam do oddania śruby do mocowania isofixa w FF2 9 czyli te grube, które pasują również do mocowania foteli przednich w FF1).

krou 02-10-11 00:01

Jak ktoś ma problem, to Zbychu (ZBI Car), nasz klubowy mechanik to robi w 10 minut ;)
No i macie gwarancję, że wszystko będzie na tip-top, co jest ważne jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka!
Polecam :)

kleofas 03-10-11 10:16

krou - przecież to tylko kwestia kluczy - jak masz odpowiednie, to też w 10 minut zrobisz

krou 07-10-11 13:29

Zgadza się. Ale ja ich nie miałem ))
Więc z twoją instrukcją pojechałem do Zbycha )))

belek 19-02-12 13:00

oryginalne ISOFIX Forda założone w 15 minut. pasuje idealnie. tak wygląda przed dokręceniem:

http://files.myopera.com/belek/focus..._mocowanie.jpg




Cytat:

Napisał kleofas (Post 612406)
6. zakładamy plastikowe prowadnice isofix (po to, żeby podczas montażu fotelika nie zaciągnąć tapicerki

prawidłowo założona jest prowadnica z prawej?

http://files.myopera.com/belek/focus...prowadnice.jpg




Cytat:

Napisał kleofas (Post 612406)
t30, t45

U mnie w FF1 FL 2004r pasuje do oparcia klucz t40, a do śrub do isofixa (identyczne jak te od pasów) t50. mniejszymi można wyrobić łby...

Karuk 21-02-12 17:09

Witam,

Ja dorzucę swoje 3 gorsze. Dzwoniłem dzisiaj Do ASO i pan powiedział, że owszem mocowanie pasuje do FFI, ale nie jest on przystosowany technologicznie do tego rodzaju mocowania. Coś mówił o braku wzmocnień czy jakoś tak.

kleofas 21-02-12 17:14

Cytat:

Napisał Karuk (Post 681696)
Coś mówił o braku wzmocnień czy jakoś tak.

jakich wzmocnień?
i niby po co byłyby te otwory?

ja w swoim używam isofixa do "trzymania" fotelików, jak nie ma w nich dzieciaków.
jak są dzieciaki, to fotelik trzyma pas (więc wzmocnienia mi na nic nie są potrzebne) [bigok], a isofix jest wtedy przydatny do odchylenia fotelików od pionu

belek 21-02-12 17:48

no to FFI nie jest przystosowany do stosowania pasów z tyłu bo są one mocowane w tym samym miejscu co isofix

kleofas 22-02-12 09:50

Cytat:

Napisał belek (Post 681731)
no to FFI nie jest przystosowany do stosowania pasów z tyłu bo są one mocowane w tym samym miejscu co isofix

pasy są montowane w innych otworach i na grubszych śrubach

belek 23-02-12 01:15

u mnie pasy są montowane w tych samych technologicznie otworach i IDENTYCZNYMI śrubami co isofix. FFI FL czerwiec 2004r...

kleofas 23-02-12 10:06

dziwne - kupując isofix dostałem śruby (i są na bank cieńsze niż te od pasów)
a śruby wkręciłem w otwory, które oryginalnie były zaślepione plastikiem/gumą
też 2004 FFIFL (kombi)

belek 23-02-12 23:35

u mnie otwory i śruby od pasów, isofixa i te trzymające uchwyty oparcia do podłogi są identyczne. cieńsze są śruby trzymające oparcie do uchwytów. Podłoga wszędzie jest tak samo gruba. Zresztą patrzyłem też w innych samochodach i nigdzie nie spotkałem jakiegoś dodatkowego "zbrojenie" czy "ramy" dla isofixa. sądzę że skoro pasują oryginalne, grube śruby od oryginalnego isofixa forda do FFII, a blacha ma taką samą grubość i gwint jak ta od śrub od pasów to isofix jest w pełni bezpieczny. kwestia tylko czemu u siebie mam większe otwory i śruby niż niektórzy... może znowu ford w ostatnich miesiącach produkcji pozmieniał jak z tłumikiem końcowym, dwu-świecowym webasto itp

Maksikaz_v2 21-06-12 10:21

Właśnie zamonotowałem wg Waszych rad - Foka kombi MK1,5 ;-) z 2003 - a zestawy z FF II - pół godziny roboty - wszystko pasuje.

szuldek 17-11-12 14:28

Hej, deko odświeżę.
nie mogę zlokalizować tych dziur na śruby,
znajdują sie one w oparciu, kanapie czy podłodze?
jeśli w oparciu czy kanapie to w której części (kanapa dzielona na dwie części mniejszą i więszką)
moze jakies foto?
auto do FOCUS mk1 `98 HB


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi