Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] 1.6 TDCI Błąd P0299 - niskie ciśnienie turbo (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=70023)

blady5 18-01-10 08:59

1.6 TDCI Błąd P0299 - niskie ciśnienie turbo
 
Witam. Jestem już od prawie 2 lata posiadaczem Foki 1.6 TDCi. Do tej pory wszystko było raczej OK.
Wczoraj podczas podróży spotkała mnie jednak niemiła niespodzianka. W czasie wyprzedzania (miałem jakieś 110 km/h) włączyła mi się kontrolka "błąd silnika". Zgodnie z instrukcją zatrzymałem się, zgasiłem silnik i kontrolka zgasła. Niestety sytuacja się powtórzyła, kiedy znowu przekroczyłem 110 km/h. Dodam jeszcze, że auto straciło moc. Znowu się zatrzymałem, komp się zresetował i kontrolka zgasła. Resztę drogi przejechałem z prędkością poniżej 110 km/h.
Czy ktoś z forumowiczów ma pomysł co to może być? Czy to coś z turbiną?

langolier 18-01-10 23:44

Uzupełnij profil.

krutoj 19-01-10 05:36

Masz DPF? Jaki przebieg?

blady5 19-01-10 12:38

Foka ma przebieg prawie 145 tys. km a o tym DPF to nie mam pojęcia.

blady5 20-01-10 13:42

Sprawdziłem. Nie mam filtra DPF.
Byłem też na badaniu komputerowym i wywaliło błędy:
1) P0341 - czujnik wałka rozrządu
2) P0299 - ciśnienie w turbinie.

ameridoo 23-01-10 23:54

Robiłeś jakieś naprawy. Ile kosztowało?

bdaras 24-01-10 00:04

to raczej przyczyną będzie to drugie czyli ciśnienie w turbine
Miałem też niedawno błąd czujnika położenia wału korbowego i nie było problemów przy jeździe, jedynie po odpaleniu na początku przez chwile puszczał niebieski dymek

focus2 23-05-14 21:32

Bład P0299 - niskie ciśnienie turbo
 
Witajcie,

Przeglądałem forum jednak nie mogłem znaleźć info o tej usterce.

EGR wymieniony na nowy.

Auto ma 95.700km.

1.6tdci z DPF - DPF nie ma tutaj nic do rzeczy gdyż 70% tras to autostrady.

Sytuacja dość dziwna przyśpieszam do 3.100-3.200 i wyskakuje komunikat: SILNIK USTERKA i spada moc czasem dzieje sie to nawet przy 2.700

Chłopaki w serwisie powiedzieli mi ze to winna jest turbina bo nie steruje czymś tam żeby dostawała lepsze ciśnie...
Zawsze dbałem o turbo i nigdy nie był kręcony na zimnym i gaszony po długiej trasie czy nawet krótkiej.

Mieliście podobny problem ?

Przeszukałem forum ale zero odpowiedzi i informacji.

Dzięki za pomoc.

Adam Getka 24-05-14 06:29

Proponuje zacząć od odczytania numeru błędu z kompa

Falcon 24-05-14 10:21

Numer błędu jest w temacie.

focus2 26-05-14 22:04

dobra Panowie moderatorzy :-) jak widać czytać ze zrozumieniem umiecie ;)

dla potomnych... P0299 to błąd zaworu elektromagnetycznego sterowania podciśnieniem turbo... objawy to mulenie się auta i komunikat SILNIK USTERKA !!!

Nowy zawór w ASO od 300-500zł w zależności jak powalczycie z ceną.

Pzdr.

hooligan9991 06-06-14 11:17

mam tak samo, po przekroczeniu 100 i mocniejszym przyspieszaniu wywala usterke silnika i wchodzi w tryb serwisowy do 3tyś.Focus 1,6tdci 109KM 195tyś przelotu 50-100km dziennego przelotu. Byłem na kompie błąd czujnika doładowania który został wymieniony. Tydzień spokoju i od nowa to samo dodam ze czujnik ma po wyjęciu sporo oleju na końcówce, gdy wyskoczy błąd samo zgaszenie auta nic nie daje (no chyba ze na długo) ale odpięcie kostki w czujniku doładowania juz tak. Gość który wymieniał przejechał sie z kompem i stwierdził ze turbina jest źle sterowana i czasami dostaje za duże ciśnienie, dodam jeszcze ze kiedyś ktos zwrócił m,i uwage ze cięgno, gruszka od turbiny wolno się rusza przy pracy. może ktoś ma jakieś doświadczenia z czymś takim lub potrafi coś podpowiedzieć? nie chce wpierdzielić kase we wszystko do okoła aby na końcu wymienić turbo

---------- Post dodany o 11:17 ---------- Poprzedni post był z 10:54 ----------

a może w moim przypadku jest to DPF? ostatnio tak z niczego pękła rura od kata w dolnej części(łączenie puchy i rury) bez uderzenia w nią itp itd bez jakichkolwiek śladów. zapchany filtr dpf? bo juz różne rzeczy w necie wyczytałem :/

drake 06-06-14 11:41

przede wszystkim czujnik ciśnienia w kolektorze za turbem nie może być zaolejony, musisz zlikwidować źródło wycieku jeśli turbina ciągnie Ci olej.

hooligan9991 06-06-14 15:51

Tylko własnie nic nie znalazłem, nic nie wpadło mi tam w oko, zostawiłem go dziś u mechanika. jakies punkty zaczepienia do sprawdzania już ma a co z tego wyjdzie zobaczymy wieczorem.

Jedno sie wyjaśniło :) Nie ma DPF :D

focus2 20-06-14 19:50

Też miałem po wymianie czujnika problem z za dużym ciśnieniem doładowania turbo.

Jedź najlepiej do ASO forda 100zł i bedziesz miec pieknie wyregulowane wraz z odczytem na kompie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi