Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Ford focus 1,8 tdci 115 Ps. Kontrolka świec żarowych (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=41306)

Grzesio2085 14-07-10 20:34

Ford focus 1,8 tdci 115 Ps. Kontrolka świec żarowych
 
Witam użytkowników mam nietypowy problem i prosze o nie wypisywanie haseł jak "poszukaj na forum" "to było" itp.

Problem pojawił się ok 2 miesięcy temu kiedy parę razy silnik zdechł i migała kontrolka świec żarowych (W okolicach 150-170 km/h), po dwóch tygodniach prędkość spadała i zeszła do ok 130km/h co stało się niebezpieczne dla kierowcy i otoczenia szczególnie podczas wyprzedzania więc na tym forum szukałem i podobne przypadki były spowodowane czujnikiem położenia wałka rozżądu. Wymiana czujnika jakieś 20min. i 120 zł koszt czujnika. wszystko fajnie nie gasł przy 140 km/h nie testowałem więcej . po kolejnym tygodniu sytuacja zaczeła się powtarzać więc niestety auto do mechanika gdzie wyciągneli wtryski do regeneracji koszt spory bo ok 1200zł + wymiana + zawór na pompie ciśnienia 340zł (bez demontażu pompy) , okazuje się że nie poskutkowało jedynie podbiło prędkość do 170km/h i znowu na około tydzień.
auto zdycha na trasie lecz przy prędkości 50 km/h i niestety po wyłączeniu i włączeniu zapłonu chodzi w trybie awaryjnym (migająca kontrolka świec żarowych + brak mocy + nierówna praca silnika)
teraz auto stoi u mechanika i od 2 tygodni nie mogą wyszarpać pąpy do regeneracji tłumaczą to tym że :
Trzeba zdjąć rozżąd
miske olejową olej spuścić
i połowe silnika rozebrać co nie jest ponoć łatwe.

mechanik typuje teraz pąpe lub sterownik od pąpy i wtrysków(ten komputerek pod aku co siedzi dodam że pąpa dawała ciśnienie 800barów a katalogowo powinno być 1200barów
pytanie za sto punktów:
1) co to może być i czy faktycznie można mieć taki problem z wyciągnięciem pompy
2) co może być ewentualnie jeszcze .......... pedał gazu??
3) czy foczki po regeneracji pąpy będą chadzić głośniej??
4) ma ktoś liste awarji występujących przy tym przebiegu


moje błędy jakie wyszły przy oddawaniu to :
P0251
P1211
P1665
dodam że foczka z roku 2002 przejechane ok 150tyś
silnik 1,8 tdci 115 ps

Atol_2008 15-07-10 00:28

Z tych błędów wynika,że może być coś nie tak ze sterownikiem pompy bo występują błędy w komunikacji.Może sprawdziłby mechanik wtyczkę przy pompie,czy nie ma luzów na złączach.
A co do roboty to faktycznie jest trochę rozbierania no i rozrząd trzeba niestety ruszać.

Grzesio2085 26-07-10 16:47

Witam po raz kolejny foczka dalej w naprawie okazuje się że pąpa była ok. i co dalej ???? Ratunku. co robić ?? Kolejna próba obstawiania i kolejny wydatek to Sterownik od pąpy i wtrysku

MisiekT 26-07-10 16:47

pOMpa, pls

Grzesio2085 06-08-10 01:11

kontynuacja tego wątku
 
Pąpa sprawna wtryski sprawne (wszystko po regeneracji sprawdzeniu i czyszczeniu) sterownik trudno dorwać co zrobić ????

1 Starać się reanimować sterownik u jakiegoś fach mena????
2 Kupić urzywany z rozbitka ??????(ryzyko niewiadomo ile pojeździ i czy wogóle sprawny)
3 Znaleść gdzieś nowy ale gdzie?????



Helllpppp:(:smt017:smt017:smt017:smt017:smt017

XymoX 06-08-10 09:25

Cytat:

Napisał Grzesio2085 (Post 472413)
Pąpa

Grzesio - POMPA na Boga - POMPA .... tego aż przeczytać nie można




Cytat:

Napisał Grzesio2085 (Post 472413)
2 Kupić urzywany z rozbitka ??????(ryzyko niewiadomo ile pojeździ i czy wogóle sprawny)

ryzyko jest ale na tą chwilę to jedyne sensowne rozwiązanie - ja bym tak zrobił. Dalsze kopanie "na czuja" w silniku nie ma sensu. Poza tym kiedyś był podobny temat i okazało się, że pomogła wymiana wiązki elektrycznej od wtrysków i pOMpy .....

Grzesio2085 27-08-10 00:18

pompa sprawna wtryski oddane do przepłukania jeszcze raz i gówn..... , dalej gaśnie. 5000zł wpakowane w foczke mechanicy ,straszą nowe wtryski . dodam, że wtryski regenerowane, bak płukany , pompa sprawdzona przeczyszczona i uszczelnienia wymienione , wiązki sprawdzone , czujnik położenia wału wymieniony ,komputer od pompy i wtrysków wymieniony na inny, samochód po tej naprawie chodzi jak sieczkarka lub traktor zwał jak zwał, brak mocy (to nie to auto co oddałem do naprawy). Co robic ratujcie nikt nie miał takiego problemu???. Po za tym mechanik mówił że komputer sie uczy i dla tego tak głośno i dziwnie chodzi, oraz że ford nie dopuszcza regeneracji wtrysków tylko wymiane, co na ten temat myślicie???

Ps przepraszam za błędy jestem dysortgrafem:) XymoX postaram się nie popełniać takiego byka:)

Tamade 27-08-10 00:46

moim zdaniem po 1 to ja bym mechanika zmienił co jak co ale bez obrazy ale jak mechanik mówi że nie wolno regenerować wtrysków wiele razy pisali w auto świecie itp że regeneracja jest tak samo dobra jak nowa część oczywiście jeśli jest prawidłowo wykonana jedyne co ja mogę powiedzieć to to że mechanik ewidentnie nie wie co to i idzie na czuja wymienia wszystko po kolei a to każdy potrafi w Polsce zrobić a nikt nie chce albo nie umie naprawić przykre jest to ale prawdziwe zmień mechanika na takiego co naprawia a nie wymienia.....

senior16 27-08-10 02:17

ja ja bym szukał przyczyn w elektronice jak wynika z twoich postów to jak gmerają pod machą i poruszą kablami to sie coś poprawia może śniedź na stykach jakaś przerwa w wiązce
generalnie Ford = OK
tylko ta elektronika jakaś gorsza

generalnie miałem te same błędy (kody) i chodziło o czujnik na rozdzielaczu
dokładnie przerwa w obwodzie

XymoX 27-08-10 08:32

Cytat:

Napisał Grzesio2085 (Post 478487)
Co robic ratujcie nikt nie miał takiego problemu???

A ja jeszcze zaproponuję tak banalną rzecz jak sprawdzenie rozrządu. Mój też głupiał - szarpał, spiralka, gasł, tracił moc itp. Okazało się, że przy wymianie pompy wodnej przestawili mi rozrząd

Tamade 27-08-10 11:03

ja nie robiłem jeszcze rozrządu wiec to nie to i nie sądzę ze kwestia leży w elektronice bo cały czas by tak chodził źle a jak jest zimny to mam wrażenie ze idzie lepiej wiec sadzę że coś się nagrzewa i... ;-(

cocolino 27-08-10 16:22

Cytat:

Napisał Tamade (Post 478491)
moim zdaniem po 1 to ja bym mechanika zmienił co jak co ale bez obrazy ale jak mechanik mówi że nie wolno regenerować wtrysków wiele razy pisali w auto świecie itp że regeneracja jest tak samo dobra jak nowa część oczywiście jeśli jest prawidłowo wykonana jedyne co ja mogę powiedzieć to to że mechanik ewidentnie nie wie co to i idzie na czuja wymienia wszystko po kolei a to każdy potrafi w Polsce zrobić a nikt nie chce albo nie umie naprawić przykre jest to ale prawdziwe zmień mechanika na takiego co naprawia a nie wymienia.....

Na pewno byś to zrobił ??? Bo ja na pewno nie. Wpakował chłopak kupę kasy i teraz ma mechanika zmienić ??? Co ja bym zrobił to zarządał pełnego zwrotu kasy-ewentualnie poczekał jeszcze 2-3 dni i zostawił mu auto, które chce czy nie chce musi Ci naprawić. Jeśli ma jakieś szczególne opory-zaproponuj mu na następny dzień wizytę rzeczoznawcy PZMot+wizytę u Rzecznika Ochrony Praw Konsumenta. Jeśli to nie pomoże to kieruj sprawę do sądu.

Tamade 27-08-10 19:46

moim zdaniem jest o wiele za późno i ewidentnie gościu nie potrafi naprawić wiec jak już wydał tyle kasy to dupa blada nikt ci kasy nie zwróci na jakim ty świecie żyjesz cocolino sąd czy rzeczoznawca tak ale jeśli była by zrobiona fuszerka źle coś założone a nie ze gościu nie umie naprawić to go do sądu właściciel się godził na poszczególne wymiany wiec dupa zimna i teraz tam sprawa pójdzie do sądu a auto zostanie jako dowód i ani auta ani kasy ani nic wiec kapa

FoFusz 27-08-10 21:59

Tamade - kompletnie się z Tobą nie zgadzam, każda usługa czy sprzedaż na rzecz zysku względem klienta, podlega takim samym prawom. Gość przyjeżdża do serwisu z konkretnym problemem, a tu nie dość, że auto nienaprawione wypieprzone kupe forsy to jeszcze auto pracuje gorzej niż przed naprawą o zgrozo!!! Takich ludzi jak Ci mechanicy powinno się wieszać! Ja popieram to, co napisał cocolino nie można odpuścić, takiem palantowi. Grzesio2085 napisz tutaj co to za warsztat, tak żeby każdy omijał ich z daleka

Tamade 27-08-10 23:15

ja nie mówię żeby mu odpuścił oczywiście zgadzam się ale uważam że jest grubo za późno bo jak widział że gościu nie potrafi naprawić to nie trzeba było tyle kasy pchać tylko zabrać foczke do kogoś innego... a co do reklamacji jak najbardziej też powinien zgłosić to ale znam życie i uważam ze nic nie dostanie

FoFusz 27-08-10 23:32

W takim razie przepraszam Tamade źle Cię zrozumiałem, ale fakt jest jeden, jak czytam tego typu historie to biała gorączka mnie bierze i jasny szlag mnie trafia, nie toleruję złodziejstwa, a działań tego mechanika inaczej nie można nazwać

Tamade 27-08-10 23:50

no tak połowa aso tak działa że wymieniają a nie naprawiają mnie też kur....wica łapie jak ludzie tracą oszczędności kosztem naciągaczy bo nie można nazwać ich mechanikami

cocolino 27-08-10 23:54

Cisnąć z nim i tyle. I nie ma co odpuszczać bo oni na takich żerują. A brak wiedzy mechanika ws mechanicznych nie jest winą tego,który auto przyprowadza do naprawy tylko tego, który je naprawia. Jeśli się tego podejmuje i bierze za to nie małą kasę to bierze na siebie odpowiedzialność - normalna sprawa. Oczywiście, że inną sprawą jest prawdopodobieństwa, że odzyska całość pieniędzy ale część z tej dużej kwoty jest do odebrania na pewno. A tak swoja drogą to nie wiem tadame na jakim ty świecie żyjesz. Chyba wiedza o podstawowych miejskich urzędach nie jest ci zbyt bliska. Ja korzystałem z prawa do opini Miejskiego Rzecznika Ochrony Praw Konsumenta i dzięki temu odzyskałem 70% ceny butów, które po 3 miesiącach się rozleciały, mimo tego, że odpowiedź sklepu na reklamację była odmowna.

marek_bierun 28-08-10 02:03

Nie ma co odpuszczac za chwile kaze ci nowy silnik wstawic a koszta......... zmien goscia i napisz jaki to warsztat.. a poza tym zgodziłes sie na poszczegolne naprawy dlatego ze mechanik tak mowi gdybys sie znał to nie pojechał bys przeciez do niego tylko sam w garazu zrobił a reszta na browarki.Pozdrawiam.

Tamade 28-08-10 07:56

cocolino powiem ci tak na pewno miałem więcej do czynienia z prawem , reklamacjami niż ty i to nie w kwestii śmiesznych butów które pewnie kosztowały z kilka stów wiec daj sobie spokój z mądrzeniem się bo jak widać nic nie wiesz buty to jest błahostka przy tym co tu się stało nie mówię że ma nie walczyć itd bo na pewno powinien dochodzić swoich praw ale mi chodzi cały czas o to za na auto może już być za późno kasę może dostanie za rok albo i kilka jak np sprawa cywilna się zakończy wiec masakra czasu

tym bardziej wątek nie dotyczy kłócenia się i wymądrzania :-D tylko konkretnej sprawy a mój i wielu innych problem nie znikł może ktoś już to naprawił wie o co chodzi ??? i co się stało że tak auto jeździ :-)

cocolino 30-08-10 00:02

Uwielbiam, jak ktoś używa słów na pewno, zawsze, musisz. Najlepsza to jest polemika z tobą. W chuj pomaga chłopakowi, który założył temat. Już pomijam, że znasz mój cały CV :) Z mojej strony EOT na następne twoje debilne posty odpowiadał nie będę. Jak coś to pisz na PW to pogadamy. Pozdr !

Tamade 30-08-10 19:50

człowieku o co ci chodzi przecież to napisałem !!! Że nie ma się o co kłócić bo to w niczym nie pomoże a po drugie nie o to tu chodzi post dotyczy problemu który nadal nikt nie rozwiązał wiec proszę cię trochę kultury a nie chamstwa i wyzwiska....

Tamade 31-08-10 18:26

wracając do tematu dziś byłem u znajomego zakodował mi na nowo wtryski ale nic nie pomogło cały czas mam błęd że leje wtrysk i podobno to powoduje takie zachowanie auta wiec na przyszły tydzień wyciągam wtryski napisze co i jak

Grzesio2085 19-09-10 03:54

Warsztat
 
Celtech
Lębork (specjaliśći od elektroniki)

Grzesio2085 28-09-10 23:32

niewiem co dalej
 
Myśle o ponownym wymontowaniu wtrysków i oddaniu do innego warsztatu na przegląd i sprawdzenie, bo po tych całych naprawach auto chodzi gorzej niż wcześniej zauważyłem ,że problem pojawia się częściej gdy auto jest zapakowane lub ostro pod górke depnięte wtedy potrafi przy miejszej prędkości zgasnąc. Oraz kiedy jest rozgrzane. Co do niepokojących objawów to autko kopci na 3-4 biegu gdy się depnie jak stary autobus większość forum pisze że jak kopci to problem leży we wtryskach. Być może diesel service Gdynia żle zregenerował wtryski ???
po za tym mam pytanie odnośnie kodów wtrysków bo ponoć komputer pod wpływem czujnika spalania stkowego zmienia delikatnie kody wtryskiwaczy by uskutecznić prace silnika ale czy napewno???? bo coś mi się nie chce wieżyć. przecież kody wtryskiwaczy są zapisane na samych wtryskiwaczach i to je się programuje żeby komputer wiedział jakimi wtryskami ma sterować. czy idzie zmienić kody wtryskiwaczy ?? poczytałem na forum że ktoś miał podobny przypadek i pomogło wymienienie pedału gazu. większośc zapytań o ten problem była w foczkach mk1 tdci 1,8 około roku 2002 mało tego w wersjach które mają komputer od wtrysków pod aku czym to może byc spowodowane??? miał ktoś podobny przypadek ???
Ps mechanik zaleca wymiane wężyków przelewowych od wtrysków ponoć jest tam jakaś kuleczka odcinająca paliwo tj. poozwala wrócic paliwku z przelewu lecz w drógą strone zamyka, mam to spróbować wymienić i wtedy sprawdzić w co nie zbyt wieże.


PPs Sorki za błędy.:smt017

Tamade 29-09-10 00:03

moja soi już tydzień wtryski też mam naprawione i dalej to samo ja mam tak ze jak depniesz ostro to do ok 2 tyś cisza i dopiero potem turbo się włącza i idzie dym potem już na wyższych obrotach śmiga pierwsze padło na EGR ale wyciągną cały kolektor itd wymył czysty jest już i EGR działa jak powinien wiec padło na mape wtryskową bo miałem chip tuning wiec zmieniają mi mapę na seryjną zobaczymy co będzie dalej potem jeszcze mówił ze może być zapchany katalizator cały układ wiec jeśli wgranie seryjnej mapy nie pomoże będą grzebać dalej dodam że wszystkie węże itd mam posprawdzane turbo wciągnięte po regeneracji jakieś 4 miesiące temu jest ok wiec dalej nie wiadomo co to i szuka mój dobry przyjaciel mechanik wiec wiem że mnie nie naciągnie i dobrze zrobi ale ręce opadają już nie wiadomo co dam znać co i jak w czwartek wgra mi nową mapę i zobaczymy :-)

Tamade 06-10-10 22:00

masakra panowie wszystko sprawdzone wtryski zrobione EGR kolektor wyciągnięty sprawdzone przeczyszczone wszystko układ podciśnienia i dalej to samo turbo późno się załącza na 1 i nie wiadomo co to mechanik się powoli poddaje obstawiamy jeszcze albo pompę wacum albo może pedał gazu co myślicie ??

cocolino 07-10-10 01:49

Myślicie, że pedał gazu. Czujnik położenia wałka rozrządu ok ?

Tamade 07-10-10 09:02

no chyba tak auto nigdy nie gasło pali normalnie ale z pierwszego biegu turbo włącza się przy 3000 obrotów :( potem drugi trzeci normalnie się włącza i już mi się pomysły kończą dodam że na kompie nic nie pokazuje

Grzesio2085 07-11-10 00:33

Tamade mam pytanie odnośnie twojego przypadku czy po regeneracji wtrysków zmieniła się praca silnika?? i kolejne szybkie pytanko czy pedał gazu pomógł????


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi