Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Koledzy pomocy dziwne zachowanie Foczki z gazem:( (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=11433)

Czoperek1984 06-07-06 00:00

Koledzy pomocy dziwne zachowanie Foczki z gazem:(
 
Witam
Mam nastepujacy problem, mianowicie moja foka nie chce jeździc na benzynie, jak odpala sie ja na benzynie szarpie i drgania dziwne na 1 ledwo ruszyc mozna.Na gazie smiga a na benzynie nie.Co to moze byc????Pompka paliwa moze byc spalona????Ale zawsze mam 1/2 w zbiorniku paliwa, czy moze cewka????????Na gazie chodzi a na benzynie nie:(

NeroN 06-07-06 03:00

Może być pompka, ponieważ pompka chodzi non stop [chytry]

Czoperek1984 06-07-06 07:28

No zobaczymy co jej dolega dzisiaj.Ale pompka :/ zawsze polowa zbiornika jest:( a na gazie robie 4 tysiac w ciagu miesiaca:( tak szybko by padla:(

Michał 06-07-06 08:42

Ja czasem jeżdżę na rezerwie kilka dni i pompce się jeszcze nic nie stało. Więc raczej to nie pompka.

kleofas 06-07-06 09:26

obstawiam zanieczyszczone wtryskiwacze jeśli nie masz sekwencji...
a to zrobiło się nagle? czy stopniowo coraz bardziej zamulało?
bo jak nagle to 99% pompka

janerad 06-07-06 12:10

Jaką instalację masz założoną? Może rozwala mapę wtrysków benzyny (chociaż to mało prawdopodobne)?

Takie objawy kojarzą mi się także z kiepskim paliwem... Może zalałeś jakiegoś badziewia? Inna sprawa - słyszałem/czytałem gdzieś kiedyś, że długo trzymane w baku paliwo, szczególnie przy wysokich temperaturach, z czasem marnieje. Nie wiem, na jakiej zasadzie to się ma dziać, ale może tym tropem warto też pójść? Wszak jeżdżąc na gazie za wiele benzyny nie zużywasz...

Same wtryskiwacze w miarę łatwo można sprawdzić wykręcając listwę. Mogę podesłać jutro foty z knigi do focusa wydanej przez WKŁ.

Co prawda na foce jeszcze nie znam się za bardzo, ale może cosik Cię natchnie...

pozdrawiam

Czoperek1984 06-07-06 13:16

Paliwo wlasnie ze swieze, poniewaz zalane i to sie zrobilo nagle, paliwo wczesniej bylo zalane.Boje sie zeby to zawory nie byly:/Instalacja Landi Renzo.Zrobione 4000 km w ciagu miesiaca.Jutro sie okaze co i jak.



Pozdrawiam

jacor 06-07-06 13:17

Spróbuj odłączyć na kilka minut akumulator. Jeżeli to wina komputera to powinien się zresetować i będzie dobrze.
Ja miałem tak w Renówce, ale tam nie było sekwencji.
W każdym razie spróbować nie zaszkodzi.

Czoperek1984 06-07-06 13:25

Cytat:

Napisał jacor
Spróbuj odłączyć na kilka minut akumulator. Jeżeli to wina komputera to powinien się zresetować i będzie dobrze.
Ja miałem tak w Renówce, ale tam nie było sekwencji.
W każdym razie spróbować nie zaszkodzi.


No dzieki, pobawie sie moze dzisiaj, jutro jade pod komputer sie podepne.Tutaj jest sekwencja:)

kleofas 06-07-06 16:58

jakie zawory? przecież na gazie smiga?
nie dramatyzuj :-)
sprawdź układ paliwowy począwszy od pompy i filtra, kończąc na wtryskiwaczach, ale jak nagle, to raczej pompa

[ Dodano: Czw 06 Lip, 2006 16:59 ]
no chyba że komputer zgłupiał od upałow, ale to byłoby naprawdę dziwne

Czoperek1984 06-07-06 20:03

no paliwo na bank nie.Jutro sie okaze jade do serwisu.

[ Dodano: Pią 07 Lip, 2006 19:04 ]
Juz wszystko ok.Wtyczka od wtrysków benzyny nie laczyla:)Ale juz ok:)Dzieki za pomoc

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi