Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Sprężyny Eibach - dobijanie na dołkach czy amortyzatory do wymiany? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=43609)

arur 24-09-10 10:24

Sprężyny Eibach - dobijanie na dołkach czy amortyzatory do wymiany?
 
Witam!!!

Od dwoch dni latam z nowymi springami eibacha -30mm. Jezdzi sie ok choc spodziewalem sie wiekszej rewelacji ale i tak jest lepiej. Duzo dalo to ze przy skrecie sie ucieka tył foki bo przy serii tak bylo. Czuc ze jest troszke twardziej ale bez przesady. Jadac okolo 80-90km/h przy takich łagodnych dołkach na drodze czuc ze przod dobija:-( Przy seryjnych sprezynach tez tak bylo ale jak lecialem ze 110-120km/h. Sprezyny dobierane wedlug numer vin.
Czy przednie amortyzatory sa do wymiany? Przebieg 170kkm, po polskich drogach 40kkm. Miesiac temu bylem na przegladzie i amortyzatory byly cos okolo 75%


Pozdrawiam arur

elite 24-09-10 15:08

Moze z przodu masz odboje jzu rozwalone. A to, ze dupa Ci uciekala to znak, ze do wymiany sa cukierki.

arur 24-09-10 16:39

Mechanik mowil ze odboje sa ok i ich nie wymienial bo nie bylo sensu a to ze dupa na serii troche ucieka to tak jest na tych springach jest dobrze. Chce sie upewnic czy wymieniac amory z przodu czy szukac gdzie indziej przyczyny

elite 24-09-10 17:43

Gowno prawda. Dupa nie ma prawa uciekac. Albo cukierki albo masz opony z tylu fatalnej jakosci. Tez mi na seryjnych uciekala, ogladal zawias mechanik i nic nie widzial, dopiero jak rozlozyl wszystko okazalo sie w jakim stanie sa cukierki, laczniki stabilizatorow itp.

damianTDCI 24-09-10 18:49

elite a jeździsz kombi, że wiesz jak się zachowuje?

arur 25-09-10 08:30

normalnie foka nie uciekala przy normalnej jezdzie ale jak zrobilem ostry skret w lewo i w prawo to czuc bylo ze tylek sie cos tam sie ruszyl ale to wedlug mnie normalne w samochodach z zawiasem seria. Ja sie pytalem czy to dobijanie to wina amorow(przod)...

arur 29-10-10 10:36

Wczoraj wymienilem przednie amortyzatory na kayaba exel-g i zrobilo sie bardziej miekko... a liczylem ze bedzie troszke twardziej. Juz nic nie dobija, no chyba ze lece ze 110km/h to cos tam czuc ale nic wiekszego. Duzo lepiej ta kayaba tlumi nierownosci niz moja seria. Calkiem przyjemnie sie jezdzi jesli chodzi o komfort. Foka po wymianie amortyzatorow z przodu podniosla sie okolo 5-8mm cos takiego.
Mozecie mi powiedziec co zalozyc aby bylo troche sztywniej? Obecnie mam kayaba exel-g + sprigni eibach. Czy cos poza kayaba agx wchodzi w gre czy tylko ta opcja mi pozostaje?

MisiekT 29-10-10 11:45

KYB ultra sr, bilstein b6 albo b8 z zerkopolu (ustawiaja Ci twardosc)

Rasta 29-10-10 15:52

Gwint, stabilizatory do wyboru do koloru.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi