Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Wymiana rury wlewu paliwa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=29027)

rafal.d 04-08-09 11:56

Wymiana rury wlewu paliwa
 
witam.
mam maly problemik z rura wlewu paliwa.
nie wiem jak u was ale u mnie jest cala zardzewiala i podczas tankowania cieknie paliwo.
czy ktos z was wymienial ja kiedys i moze napisac jak sie za to zabrac.
szukalem w szukajce i nic nie znalazlem
pozdro

djpeter16 23-11-13 13:51

Witam sorki ze odswiezam tak stary temat ale nie znalazlem nic innego a chodzi mi wlasnie o ta rure doprowadzajaca paliwo do zbiornika tez jest cała pordzewiała i poci sie na łaczeniu z bakiem.macie moze jakies porady??? byłem dzis u mechanika wymienic łozysko i pokazywałem mu ta rure to mowi ze trzeba kupic taka i wymienic dorobic sie podobno nie da?!
wiecie moze gdzie taka dostac ???nigdzie nie moge znalezc...
w pobliskim sklepie moto. powiedział mi ze raczej nie osiagalna rzecz..podobno...auto to mk1 1.8 PB 99r hatchback

MAKSON 14-05-15 21:08

witam,mam ten sam problem w focus mk1 2.0 99 r. benzyna cieknie przy tankowaniu. w żadnym sklepie nie idzie dostać rury wlewu a używki są zazwyczaj w opłakanym stanie (zardzewiałe). może ktoś wie z was czy można podmienić z innego auta lub coś wykombinować.

baptysta 15-05-15 14:35

ostatnio teść w oplu agila miał podobny problem, jak masz jakiegoś speca od tłumików to taką rurę spokojnie Ci dorobi w rozsądnej cenie.

posek 14-06-16 19:16

Rura wlewu paliwa do foczki mk1 tddi
 
Witam. Chce zabrac sie do wymiany rury wlewu paliwa do Ford Focus Mk1 TDDI 99r 3 drzwiowy hatchback, niestety rdza zrobiła swoje ich stan nie jest najlepszy a nie chce gdzieś stanąć w trasie :). Nie widziałem zbytnio nowych rur wiec oglądałem za używkami, mam do was pytanie czy będzie pasowała z modelu kombi lub sedam ? lub tdci ? widziałem kilka używek na aukcjach. Pozdro

bejzbol 14-06-16 19:39

Nie tankujesz na bp? Według ich reklam szalone stworki zawarte w ich paliwie czyszczą układ do połysku ;-)

Szymon:-) 22-06-16 23:07

Z tego co pamiętam jak wymieniałem swoje to jeśli masz hatchbacka to rury też muszą być od hatchbacka bo w kombi się trochę różnią wymiarami.
Ja miałem szczęście i znalazłem gościa, chyba na olx.pl który miał takie rury na strychu, bez nawet grama rdzy, wyglądały jak nówki, po założeniu zostały zakonserwowane środkiem na bazie wosku.
Więc radzę szukać na olx, allegro, szroty itd. Dzwonić do osób które mają części do Focusów bo innego wyjścia nie ma.

Pamiętam jak mi w serwisie Forda (nie ASO) zaśpiewali 1100 zł za komplet nowych rur :shock:

Tito54 24-10-16 22:38

Rura wlewu paliwa MK1 z benzyny do diesla ?
 
Mam dziurawą rurę wlewu paliwa (moja Foczka MK1 to TDDI, HB, 5 drzwi). Mam rurę - używkę do benzyny. Czy ktoś poradzi czy można ja zamontować - przystosować do mojego diesla. Kwestię średnicy otworu wlewu - średnicy pistoletu dystrybutora można rozwiązać stosując lejek ale czy rura przebiega tak samo w dieslu jak w benzynie? Myślę, że nie jestem odosobniony w tym dylemacie.
Pozdrawiam.Tito

patrick290 27-10-16 12:58

Mało wygodne z tym lejkiek targać go na każdą stacje. Trzeba też pamiętać że po tankowaniu trzeba go schować w samochodzie co wiąże się z kiepskim zapachem ropy w aucie. Lepiej poszukać od diesla, tym bardziej że ff1 na każdym złomie się znajdzie.

Mdabro 16-09-19 12:16

Rura wlewu paliwa - zamiennik?
 
Cześć,
zmuszony jestem wymienić rurę wlewu paliwa, benzyna kombi. Niestety, nie mogę znaleźć oryginału. Znalazłem tylko zamienniki, w dodatku z tworzywa sztucznego, nie metalowe. Czy coś wiecie jak się sprawują?

Pozdrawiam, Marek


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi