Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFI] Wygłuszenie drzwi w focusie... Hmmm... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=8984)

open 20-02-06 10:08

[FFI] Wygłuszenie drzwi w focusie... Hmmm...
 
Bylem w firmie car audio celem pogadania odnosnie wygluszenia drzwi i wlasciciel powiedzial mi ze jezeli mam wygluszenie na czarnej gabce to jest niezle bo auto jest dosc dobrze wygluszone przez fabryke i ze on by sie zastanawial czy jest sens wygluszac 1 plaszczyzne drzwi,bo jak juz gluszyc to 2plaszczyzny..a tak to zostawic to co jest.
Aha i facet powiedzial ze w naszych foczkach jest super mocowanie boczkow bo jest przykrecane a nie na zatrzaskach.. [metal]
Czy kazdy focus ma gabke na drzwiach...??
Czy moze jakies ubogie wersje nie mialy gabki..a jak nie gabke to co?

driver 20-02-06 11:14

Poszukaj na forum bo ten temat był wałkowany.

NeroN 20-02-06 11:17

Wszystkie foki jakie wiziałęm mają takie coś czaene cienkie, pseudo wygłuszenie pod bocziem, styropianowo-foliowe (ciężko mi ocenić co to), ja bym wygłuszył, bo moim zdaniem to cienkie to ma właściwośći wygłuszające....

olo 24-02-06 19:39

Re: Wygłuszenie drzwi w focusie... Hmmm...
 
Cytat:

Napisał open
Bylem w firmie car audio celem pogadania odnosnie wygluszenia drzwi i wlasciciel powiedzial mi ze jezeli mam wygluszenie na czarnej gabce to jest niezle bo auto jest dosc dobrze wygluszone przez fabryke i ze on by sie zastanawial czy jest sens wygluszac 1 plaszczyzne drzwi,bo jak juz gluszyc to 2plaszczyzny..a tak to zostawic to co jest.
Aha i facet powiedzial ze w naszych foczkach jest super mocowanie boczkow bo jest przykrecane a nie na zatrzaskach.. [metal]
Czy kazdy focus ma gabke na drzwiach...??
Czy moze jakies ubogie wersje nie mialy gabki..a jak nie gabke to co?


Ja uważam że wygłuszenie a zwłaszcza drzwi w foce jest do bani, zresztą to słychać po klanku zamykania drzwi....goła,pusta blacha. No i te szumy powyżej 80km/h...tragiedia (dodam ze foka jest z 2004 r czyli ma już te wszystkie poprawki co opisują w TIS-ie)

Rasta 24-02-06 22:40

szczelną komorę dla głośnika. Czy głośniki od wierzy lub kina domowego mają dziury jak ser szwajcarski? NIE!
A drzwi? Chyba jednak tak. Drzwi wytłumia się po to by głośnik był w stanie w miarę dobrze zagrać w maksymalnie niesprzyjających temu warunkach. Wszystkie blach trzeba wykleić by nie wpadały w rezonans i zakleić wszystkie otwory. Czym więcej warstw tym lepiej. Finalnie drzwi powinny zamykać się jak w "S Klasie". Pasta tłumiąca też nie zaszkodzi.

Jak w tej firmie „fachowcy” powiedzieli, że wytłumianie nie jest potrzebna. To czym prędzej zmienił bym firmę.

open 26-02-06 21:38

Cytat:

Napisał Rasta
Jak w tej firmie „fachowcy” powiedzieli, że wytłumianie nie jest potrzebna. To czym prędzej zmienił bym firmę

Tak tez zrobilem i drzwi beda wygluszane matami..
:wink:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi